0

نامه قرائتی به مناسبت شهادت شهید و مولود مسجد/ دعوت از خیرین برای مسجدسازی

 
hessamnice
hessamnice
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1392 
تعداد پست ها : 4099
محل سکونت : گیلان

نامه قرائتی به مناسبت شهادت شهید و مولود مسجد/ دعوت از خیرین برای مسجدسازی

حجت اسلام محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز در نامه‌ای همزمان با شهادت حضرت علی(ع) می گوید: کسانی که تمکن مالی دارند دعوت می كند از توان مالی خود و از آبروی اجتماعی و تجربه خود و از دعوت از بستگان و دوستان و همكاران و همسایگان خود گامی بردارید و بدانیم كه مسجدسازی كار حضرت ابراهیم (ع) و اسماعیل (ع) و حضرت محمد (ص) و علی (ع) است.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

« نامه ای به مناسبت شهادت شهید مسجد، مولود مسجد »

نامه به اهل خیر و تمكّن

در ماه رمضان 92 و در آستانه شب قدر چند سطری برای مؤمنین و مؤمنانی كه از نظر مالی در مضیقه نیستند می نویسم
یك مقدمه و چند نكته.

امّا مقدمه :

اسلام و قرآن دو وظیفه از ما خواسته اند، هر كاری انجام می دهیم حق آن را انجام دهیم.

اگر جهاد است قرآن می فرماید حق جهاده

اگر تقوی است قرآن می فرماید حق تقاته

اگر تلاوت كتاب آسمانی است قرآن می فرماید حق تلاوته

حالا اگر كسی نمی تواند حق كار را انجام دهد لااقل به مقدار استطاعت و توانی كه دارد انجام دهد.

اتقو الله مااستطعتم                   تقوی پیشه كنید هر چه می توانید
و اعدوا لهم مااستطعتم              در برابر دشمن آماده باشید هر چه می توانید

از این مقدمه نتیجه می گیریم هیچ كسی نباید به كم راضی شود بلكه باید نگاه و فكر و آرزوی ما كلان باشد، گر چه در انجام موفق نشویم.

مثلاً در دعاهای هر روز ماه رمضان از خداوند می خواهیم همه گرسنگان جهان سیر شوند، همه برهنگان لباس داشته باشند، همه گرفتاران رهائی و همه مریضان شفا و از خداوند می خواهیم هر سال توفیق مكه رفتن داشته باشیم البته فضای دعا برای همه و هر سال است گر چه در عمل به گوشه ای از آن می رسیم.

ممكن است من و شما با لطف الهی كارهای خیر و مفیدی انجام داده باشیم امّا آیا بیش از این و بهتر از این نمی توانیم انجام دهیم ؟ آیا حق كار را انجام داده ایم یا باز هم می توانیم.

برادران و خواهران متمكّن

از خداوند قبولی كار شما را خواهانم و هدف این نامه این است كه در كشور عزیز ما جای هزاران مسجد خالی است. مناطق زیادی كه جمعیت دارد و تا فاصله دوری دسترسی به مسجد نیست.جمعی را دعوت كردم و مجمع خیرین مسجدساز را تشكیل دادیم كه هیئت امناء و هیئت مدیره و اساسنامه آن تنظیم شد و از مقام معظم رهبری و فرمانده كل قوا با ابلاغ به ستاد كل نیروهای مسلح اجازه گرفته شد تا از امكانات قوای مسلح برای نقشه و نظارت و خاكبرداری و حمل و نقل مصالح و امثال آن برای ایجاد مسجد استفاده شود تا هر فرد نیكوكاری با صرف هزینه كمتری بتواند مساجدی در سطح صد تا دویست متر بدون تزئینات و كاشی-كاری و مناره و گنبد با حمایت شهرداری و پروانه و پایان كار رایگان بسازد. انشاالله مسجدی در حدود پنجاه تا صد میلیون تومان ساخته شود. از جناب عالی كه در كارهای خیر سابقه دارید دعوت می كنم از توان مالی خود و از آبروی اجتماعی و تجربه خود و از دعوت از بستگان و دوستان و همكاران و همسایگان خود گامی بردارید و بدانیم كه مسجدسازی كار حضرت ابراهیم (ع) و اسماعیل (ع) و حضرت محمد (ص) و علی (ع) است، حیف است افرادی درمانگاه برای سلامتی، مدارسی برای تحصیل، حسینیه برای امام حسین (ع) ساخته باشند ولی برای نماز و بندگی خدا كه هدف آفرینش است كاری نكرده باشند. در اسلام سفارش شده كه اگر عید قربان توان ذبح گوسفند ندارید چند نفر شریك شوید وگوسفندی را ذبح و به فقرا و مردم بدهید. برای مسجد نیز می توانید چند نفر را دعوت و با هر مبلغی (غیر از خمس و زكات) كه كمك كردند یك مسجد بسازید.

ناگفته نماند مهم تر از خود ما و كار ما قبول كردن خداوند است زیرا حضرت ابراهیم (ع) و اسماعیل (ع) كه در بهترین مكان ها (مكه) بهترین كارها (ساختن كعبه) را انجام دادند از خداوند قبولی كار خود را درخواست كردند و گفتند ( ربنا تقبل منّا ) این جمله را در كنار بالا بردن پایه های كعبه گفتند، آری هیچ فرد نیكوكاری نباید بخاطر هزینه ای كه كرده یا زحمتی كه كشیده گرفتار غرور شود حتی اگر كسی به درجه انبیاء رسد باید از خداوند قبولی كار خود را بخواهد. سرمایه را نه با خود آورده ایم و نه با خود خواهیم برد، امانتی است كه او داده و باید در راه رضای او هزینه شود. ضمناً مجمع خیرین مسجدساز بدون اینكه پولی دریافت كند حاضر است در شناسائی مناطق و نقشه و كمك های قوای مسلّح و نظارت و مشورت به شما كمك كند.

والسلام علیكم و رحمه الله شب قدر سال 92

محسن قرائتی 7/5/92      

 

 

.: آخر ای مولای من چندی به درگاهت شدم / در طریقت، از دل و جان پیرو راهت شدم :.


.: محو روی آن جمال پاک چون ماهت شدم / ذره ای گشتم ز خاک و زیر پاهایت شدم :.

سه شنبه 8 مرداد 1392  12:47 AM
تشکرات از این پست
saeedakh
دسترسی سریع به انجمن ها