0

چگونه بخش نوشتن ایمیل (compose ) را در جیمیل full-screen کنیم؟

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

چگونه بخش نوشتن ایمیل (compose ) را در جیمیل full-screen کنیم؟

اگر از سرویس خوب و جذاب و کاربر پسند جیمیل استفاده می کنید حتما شاهد تغییرات نرم افزاری و رابط کاربری آن در بروز رسانی های اخیر بوده اید.

این تغییرات تنها به دلیل سبک تر شدن سرویس، راختی کار کاربران با جیمیل و متمرکز بودن بخش ها و مدیریت بهتر کاربر بر روی جیمیل رخ داده است.

یکی از مهمترین بخش هایی که در آخرین بروز رسانی ها توسط جیمیل به شدت تغییر کرد بخش ارسال ایمیل یا همان compose بوده که از یک حالت تمام صفحه به یک پنجره کوچک در سمت راست تبدیل شده است.

این کوچک شدن خود مزایا و معایبی دارد اما بسیاری از افراد دوست دارند در پنجره ای بزرگتر ایمیل های خود را نوشته و ارسال کنند. 

بخش compose این امکان را دارد که به سه صورت تمام صفحه موقت، تمام صفحه دائم و صفحه کاملا جدا تبیدل شده تا کاربر مطابق میل خود یکی را انتخاب و با آن کار کند.

برای اینکه بخش compose جیمیل را از حالت مربع کنونی به صورت بزرگ و تمام صفحه  و البته موقت تبدیل کنید کافی است گام های زیر را طی کنید.

ابتدا بر روی دکمه compose کلیک کنید.

از پنجره کوچک باز شده در سمت را می توانید برای نوشتن استفاده کنید اما حالت تمام صفحه اسلایدی موقت آن به صورت زیر قابل مشاهده است. از نوار ابزار بالای همین پنجره سه گزینه خروج – تمام صفحه و مینیمایز قابل مشاهده است. برای این کار بر روی دکمه تمام صفحه یعنی دکمه وسط کلیک کنید. بعد از این کار پنجره به صورت زیر قرار داده می شود.

gmail-full-screen-button-100047089-orig

اگر بعد از نوشتن و ارسال ایمیل بخواهید پنجره compose جدیدی باز کنید با زدن دکمه compose مجددا همان پنجره کوچک را مشاهده خواهید کرد. برای این که پنجره compose را دائم به صورت اسلایدی و تمام صفحه در اختیار داشته باشید کافیست در تنظیمات این بخش یک تغییر کوچک اعمال کنید.

برای این کار بعد از زدن دکمه compose و مشاهده پنجره کوچک، مثلث انتهای پنجره و سمت راست را مشاهده و کلیک کنید. با این کار پنجره ای باز می شود که می توانید گزینه اول آن را کلیک کنید.

جیمیل تمام صفحه

 

این بخش به راحتی دسترسی های بعدی شما را به پنجره compose به صورت اسلایدی می کند.

 

جیمیل

اگر بخواهید این پنجره را به صورت یک صفحه جدا با اندازه بزرگتر قرار دهید، اگر سیستمتان داری کیفیت کافی باشد می توانید به راحتی این کار را بکنید.

بدین منظور از منوی مشاهده شده در عکس قبل می توانید گزینه دوم را کلیک کنید.

بعد از این کار جیمیل reload شده و هر بار دکمه compose را بزنید به راحتی بخش compose به یک صفحه جداگانه تبدیل خواهد شد که کنترل و تمرکز بهتری به شما خواهد داد.

اگر هیچ یک از این مدل ها مورد علاقه شما نیست و می خواهید به حالت قبل برگردید در هر مورد می توان به راحتی این کار را انجام داد.

اگر compose را به صورت دائمی تنظیم کرده باشید مثلث کوچک انتهای پنجره را باز کنید و به راحتی تیک گزینه اول را بردارید.

اگر compose را به صورت تمام صفحه و در صفحه جدا تنظیم کرده اید می توانید بر روی لینک بالای پنجره compose تحت عنوان  try out the new compose experience کلیک کرده و به حالت قبل برگردید.

دوشنبه 7 مرداد 1392  9:00 PM
تشکرات از این پست
mina_k_h
دسترسی سریع به انجمن ها