0

اهدای 400 سکه و اسکناس قدیمی به موزه آستان قدس رضوی

 
nazarianali
nazarianali
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 1442
محل سکونت : خراسان رضوی

اهدای 400 سکه و اسکناس قدیمی به موزه آستان قدس رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، علی یزدی‌نژاد اظهار داشت: مجموعه‌دار شیرازی، 400 قطعه سکه و اسکناس را به گنجینه‌های سکه و اسکناس موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

وی تصریح کرد: این مجموعه توسط پرویز شمسی، مجموعه‌دار شیرازی، به موزه اهدا شده و به طور عمده، مربوط به دوره پهلوی است؛ اما در میان آنها سکه‌های قدیم‌تر و بسیار نفیس نیز موجود است.

مسئول گنجینه‌های سکه و اسکناس سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌های آستان قدس افزود: این اهداکننده که از نوجوانی مشغول گردآوری این مجموعه بوده و به خوبی از عهده حفاظت و نگهداری مجموعه خود برآمده است، عشق و ارادت به حضرت رضا (ع) را دلیل این عمل خود ذکر کرد.

وی عنوان کرد: به گفته این مجموعه‌دار، این سکه‌ها و اسکناس‌ها  جدا از مکان ضرب  از شهرهای مختلف کشور و به ویژه خراسان، گردآوری شده و در یک مجموعه، جمع شده است.

یزدی‌نژاد تصریح کرد: «این مجموعه نفیس، پس از ثبت و مستندسازی، در معرض دید علاقه‌مندان در گنجینه‌های سکه و اسکناس قرار می‌گیرد.

وی افزود: این مجموعه‌دار ارادتمند به بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) به همراه این مجموعه نفیس، یک سرویس قاشق و چنگال نقره را نیز به موزه حضرت رضا (ع) اهدا کرد.

در همین زمینه پرویز شمسی، واقف و مجموعه‌دار شیرازی گفت: این تحفه را برای نمایش، حفظ، نگه‌داری و مطالعه کارشناسان، تقدیم موزه حضرت رضا (ع) کردم و امیدوارم که امام رضا (ع) این هدیه ناچیز را از من بپذیرند.

یک شنبه 6 مرداد 1392  4:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها