0

قطعی1تا 12ساعته آب در مناطق مختلف تهران

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81084
محل سکونت : تهران

قطعی1تا 12ساعته آب در مناطق مختلف تهران

در حالی که روز گذشته قطعی های یک تا ۱۲ ساعته در نقاط مختلف تهران ادامه داشت، مردم خواهان اعلام زمان های قطعی آب تهران از سوی مسئولان شدند.

 روز گذشته مردم منطقه 10 تهران حوالی سلسبیل از قطعی 12 ساعته آب منازل مسکونی‌شان خبر دادند. طبق گزارشهای مردمی از این منطقه، دیروز قطعی 12 ساعته آب در حوالی سلسبیل تجربه شد. برخی از مردم این منطقه که پیش بینی این قطعی طولانی آب را نداشتند با گلایه از این اقدام بدون هماهنگی آبفای تهران اعلام کردند که ناچار به مراجعه به منازل بستگان شده اند.

مردم منطقه 4 تهران در محدوده تهرانپارس روز گذشته از قطعی های مستمر آب در طی 5 روز گذشته به خبرنگار تسنیم خبر دادند. جمع بندی گفته های ساکنان تهرانپارس نشان می دهد در 5 روز گذشته به طور تقریبا منظم آب برخی ساکنان از ساعت 5 بعدازظهر تا نزدیکی های افطار قطع می شود.

برخی دیگر از ساکنان تهرانپارس نیز از قطعی های نامنظم آب به اندازه 20 دقیقه تا یک ساعت و کمبود فشار در طبقات بالاتر آپارتمان های مسکونی گلایه داشتند.

ساکنان سبلان شمالی، عباس آباد، هفت تیر، سعادت آباد و پونک نیز در تماس های جداگانه با خبرگزاری تسنیم از قطعی های یک تا سه ساعته آب در این مناطق خبر دادند. عمده تماس ها و مراجعه خبرنگار تسنیم به این مناطق حاکی از قطعی های نامنظم آب و افت فشار آب بود.

گله مند ترین شهروندان تهران، ساکنان افسریه بودند. برخی ساکنان این منطقه از قطعی 12 ساعته آب در روز پنجشنبه و قطعی چندساعته در روز گذشته خبر دادند.

ساکنان افسریه که از قطعی های بدون اطلاع قبلی انتقاد داشتند، با اشاره به فروش بالای آب معدنی در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته در این منطقه، اذعان داشتند که برای مصارف بهداشتی و شست و شو نیز مجبور به استفاده از بطری های آب معدنی شده اند.

برخی ساکنان مناطق جنوبی پایتخت نیز از افت فشارهای موردی و مقطعی آب خبر دادند. تعداد معدودی از ساکنان مناطق غربی تهران نیز از تلخ شدن آب شرب لوله کشی منازلشان بیشتر در منطقه شهران در یک هفته اخیر گلایه داشته اند اما برخی ساکنان شهرک غرب با اعلام اینکه در کیفیت آب تفاوتی احساس نکرده اند از افت فشار در طبقات بالایی و قطعی های پراکنده آب خبر دادند.

در جمع بندی تمامی گفته های پایتخت نشینان (جامعه آماری پراکنده این گزارش میدانی) این نکته مشترک است که در صورت بروز بحران آبی در پایتخت و نیاز به جیره بندی و قطعی های تعیین شده، زمان های آن پیش از اعمال به قطع آب از سوی رسانه های گروهی اطلاع رسانی شود.

از سوی دیگر در مناطقی که بیشترین آمار مصرف آب در هفته گذشته را به خود اختصاص داده اند و در بین مردم نیز به عنوان مناطق پرمصرف آب شناخته می شوند، قطعی های آب طولانی تر و میزان نواسانات بیشتر بود. چرا که در مناطقی چون نارمک و حوالی خیابان پیروزی که مصرف آب نسبت به دیگر مناطق پرمصرف پایتخت کمتر است، شهروندان از افت فشار و قطعی آب گلایه ای نداشتند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

شنبه 5 مرداد 1392  12:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها