0

دستگيري دانشجويي که استادش را تهديد مي‌کرد

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

دستگيري دانشجويي که استادش را تهديد مي‌کرد

رييس پليس فتاي غرب استان تهران از شناسايي و دستگيري دانشجويي خبر داد که علاوه بر ايجاد مزاحمت براي يکي از اساتيد خود در فضاي مجازي، سايت دانشگاه را نيز هک کرد.

به گزارش مردم سالاری، سرهنگ نورالهي در اين باره گفت: شخصي با مراجعه به پليس، با ارائه مرجوعه قضايي، شکايتي مبني بر ايجاد مزاحمت در فضاي مجازي و انجام اقدامات خرابکارانه تنظيم کرد.

وي درباره اظهارات شاکي که از اساتيد يکي از دانشگاه‌هاي غرب استان تهران بود، گفت: مدت سه ماه است که فرد يا افرادي با ارسال ايميل‌هاي تهديدآميز، فحاشي و هتک‌حرمت در فضاي مجازي موجبات سلب آسايش اينجانب و چند تن از دانشجويان دختر دانشگاه را فراهم کرده‌اند و همچنين با هک و نفوذ به برخي از رايانه‌هاي دانشگاه امنيت اطلاعات دانشگاه را در معرض خطر قرار داده‌اند.

رييس پليس فتاي غرب استان تهران گفت: با توجه به اهميت موضوع، مراتب در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرايم سايبري قرار گرفت. در بررسي‌ها مشخص شد؛ متهم آشنايي کامل به امورات رايانه داشت و همچنين با آگاهي از خلاءهاي امنيتي سايت‌ها و شبکه‌هاي اينترنتي دانشگاه و سوءاستفاده از اين خلاءها اقدامات مجرمانه خود را انجام داده و از ديد متخصصان پنهان مانده است.

نورالهي افزود: با توجه به متن ايميل‌هاي واصله و تصاوير يکي از دانشجويان دختر، مراتب مورد بررسي پليس قرار گرفت و دانشجوي مورد نظر و دو تن از دوستان نزديکش زير نظر گرفته شدند و از سوي ديگر با تذکر به مسئولان دانشگاه، خلاءهاي موجود اصلاح و نسبت به کنترل فني و فيزيکي سايت‌هاي دانشگاه اقدام شد.

وي گفت: متهم با پي‌بردن به اقدامات پليس و عدم‌امکان نفوذ به سايت دانشگاه، اين بار از طريق ايميل سه دانشجوي ديگر و همچنين يکي از موسسات علمي تهران اقدام به ايجاد مزاحمت کرد که با مراجعه به اين موسسه مشخص شد سايت اينترنتي اين موسسه نيز فاقد سيستم‌هاي امنيتي و کنترلي فني و فيزيکي بوده و به همين علت متهم به راحتي توانسته از اين طريق اقدامات خود را دنبال کند.

نورالهي در ادامه افزود: با توجه به تحت کنترل بودن سه تن از دانشجويان دختر مظنون اصلي پرونده، مشخص شد يکي از آنها اخيرا در اين موسسه در تهران مشغول تحصيل است و سرانجام با شناسايي رد پاي متهم در فضاي مجازي و با هماهنگي قضايي وي دستگير شد.

وي با بيان اينکه متهم 23 ساله و دانشجوي رشته نرم‌افزار است، تصريح‌کرد: وي در بررسي اوليه منکر موضوع شد، اما در مواجهه با دلايل و شواهد مجبور به اعتراف شد و گفت که قصد مزاحمت براي استاد را نداشتم و فقط براي ايجاد ارتباط بيشتر اين ايميل‌ها را ارسال مي‌کردم.

رييس پليس فتاي غرب استان تهران گفت: با تکميل تحقيقات اوليه، متهم به همراه پرونده تحويل مرجع قضايي شد.
 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

شنبه 5 مرداد 1392  10:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها