0

توزیع تسهیلات رفاهی انتخاب رشته از ۷ مرداد‌ماه

 
nazarianali
nazarianali
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 1442
محل سکونت : خراسان رضوی

توزیع تسهیلات رفاهی انتخاب رشته از ۷ مرداد‌ماه

حسین توکلی مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سال 92 از پنجشنبه 17 مرداد ماه آغاز شده و در روز سه‌شنبه 22 مرداد ماه به پایان می‌رسد.

توکلی با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات سازمان سنجش برای انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، خاطرنشان کرد: سازمان سنجش آموزش کشور برای انتخاب رشته‌های تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال 92 تسهیلاتی را فراهم کرده است و آنها را از روز دوشنبه 7 مردادماه در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

وی به تمام داوطلبان اکیدا توصیه کرد که قبل از انتخاب کد رشته‌محل‌های خود از این امکانات استفاده کنند.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در توضیح اولین مورد از تسهیلات در نظر گرفته شده این سازمان، خاطرنشان کرد: ویژه نامه انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 92 با تمرکز به نیاز‌های داوطلبان، والدین و مشاوران مدارس تهیه شده است و حاوی اطلاعات مفیدی در مورد فرآیند انتخاب رشته خواهد بود.

وی افزود: این ویژه‌نامه همزمان با انتشار نشریه پیک سنجش در روز دوشنبه 7 مردادماه توزیع می‌شود.

توکلی در توضیح مورد دوم تاکید کرد: کتاب انتخاب رشته، انتخاب آینده، بسته تسهیلاتی دومی است که در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. به منظور کمک بیشتر به داوطلبان کنکور 92 ویرایش پنجم کتاب انتخاب رشته، انتخاب آینده در روز دوشنبه 7 مردادماه منتشر خواهد شد.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه گفت: این کتاب دربردارنده اطلاعات مناسبی درباره انتخاب رشته و مسائل مرتبت با آن است و ویرایش جدید این کتاب به پنج فصل کاهش یافته و نکات مورد‌ نیاز داوطلبان در آن مشخص‌تر از قبل مطرح شده است.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان برای خرید این کتاب می‌توانند از روز دوشنبه 7 مردادماه به مراکز مشخص شده در اطلاعیه سازمان سنجش درباره انتشار ویرایش جدید کتاب انتخاب رشته، انتخاب آینده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

توکلی همچنین تصریح کرد: سومین موردی که انتخاب رشته را برای داوطلبان کنکور 92 آسان می‌کند نرم‌افزار راهنمای انتخاب رشته است. این نرم‌افزار به داوطلبان این امکان را می‌دهد که با توجه به وضعیت علمی و نمره خود که در آزمون سراسری 92 کسب کرده‌اند خود را با داوطلبان مشابه در آزمون سراسری 91 مقایسه و امکان قبولی خود را مشاهده کنند.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان تاکید کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 92 و قبل از آغاز انتخاب رشته‌های تحصیلی این نرم‌افزار از طریق سایت سازمان سنجش به نشان www.sanjesh.org  در دسترس قرار خواهد گرفت.

جمعه 4 مرداد 1392  4:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها