0

کسانی که دم از مذاکره می‌زنند ماهیت آمریکا را نمی‌شناسند/آمریکا رو به افول است

 
nazarianali
nazarianali
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 1442
محل سکونت : خراسان رضوی

کسانی که دم از مذاکره می‌زنند ماهیت آمریکا را نمی‌شناسند/آمریکا رو به افول است

محمدحسن قدیری‌ابیانه سفیر سابق ایران در مکزیک در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها غیرقابل اعتماد و غیرمنطقی هستند و در برخوردهایشان نیز صادق نیستند، اظهارداشت: آمریکایی‌ها منافع نامشروع را برای خود به عنوان منافع حیاتی تعریف کرده‌اند و لازمه این سیاست دخالت در امور دیگران و برنامه‌ریزی برای سلطه بر منابع نفت و گاز سایر کشورها و بی‌توجهی به حقوق آنها است.

سفیر سابق ایران در مکزیک با تأکید بر اینکه وقتی کشوری برای خود منافع نامشروع را به عنوان منافع حیاتی تعریف می‌کند نمی‌تواند به هیچ اصول اخلاقی و بین‌المللی پایبند باشد، تصریح‌کرد: اگر هم وعده و وعید یا قول و تعهدی می‌پذیرد و امضاء می‌کند در راستای اهدافش است و هر موقع مایل باشد به آن معاهدات و تعهدها عمل نمی‌کند بلکه برعکس آنها را انجام می‌دهد.

وی تأکیدکرد: کسانی که تصور می‌کنند برقراری رابطه و مذاکره با‌ آمریکا و حتی گشایش سفارت می‌تواند تغییر رفتاری در آمریکا ایجاد کند درواقع ماهیت آمریکا و اهداف و نقشه راه آنها را به خوبی نمی‌شناسند.

قدیری‌ابیانه با اشاره به اسناد سری ویکی لیکس افزود: آمریکایی‌ها علیه هم‌پیمانان خود نیز جاسوسی می‌کنند و نه تنها علیه هم‌پیمانان خود حتی علیه مردم خود نیز دست به چنین کاری می‌زنند.

*اعتماد توأم به اعتقاد مردم به مقام معظم رهبری توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کند

سفیر سابق ایران در مکزیک بر همین اساس به اسناد لانه جاسوسی که اسناد مربوط به روابط دیپلماتیک با ایران است اشاره کرد و اظهارداشت: در حالی‌که از 22 بهمن 57 تا 13 آبان 58 آمریکا در ایران سفارت و دیپلمات داشت اما اسناد سری منتشر شده از این سفارت در این ایام نشان می‌دهد که آنها به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی کشور، حمایت از گروه تروریستی و تجزیه‌طلب، تلاش برای کودتا، تضعیف اقتصاد ایران، شنود تلفن‌ها و جعل اسناد بوده‌اند.

وی درعین حال توطئه آمریکا علیه سوریه، لیبی، مصر و سایر کشورها را هم مهر تأیید دیگری بر این موضوع دانست که داشتن سفارت و رابطه دیپلماتیک مانعی برای توطئه آنها نیست.

قدیری‌ابیانه با بیان اینکه مقام معظم رهبری به نقشه راه آنان واقف هستند و فریب توطئه‌های آنها را نمی‌خورند، یادآورشد: اعتماد توأم با اعتقاد مردم به مقام معظم رهبری و هوشیاری ایشان و همراهی مردم توطئه سنگین دشمن را خنثی می‌کند.

سفیر سابق ایران در مکزیک با تأکید بر اینکه هدف‌ غایی آمریکا سرنگونی نظام جمهوری اسلامی نیست تا نظام دیگری جایگزین کند بلکه هدف غرب تجزیه ایران است، گفت: در واقع تجزیه ایران به قطعات کوچک، تصاحب منافع نفتی آن و به اسارت و بردگی گرفتن ملت ایران و سایر ملل منطقه هدف آمریکا و غرب است.

وی بر همین اساس درک وضعیت متحول جهانی یا در حال تحول جهان را برای شناخت سیاست‌ها و اتخاذ سیاست خارجی درست، ضروری دانست.

*آمریکا رو به افول و اسرائیل رو به اضمحلال است

قدیری‌ابیانه با بیان اینکه آمریکا رو به افول و جهان به سوی چندقطبی شدن پیش می‌رود، اظهارداشت: قطب عظیم اسلامی با بیداری اسلامی به رهبری ایران در حال پیشروی به سمت شکل‌دهی تمدن بزرگ اسلامی است و نفوذ جمهوری اسلامی رو به گسترش بوده و ایران طی دهه آینده از یک قدرت منطقه‌ای به قدرت جهانی تبدیل می‌شود.

سفیر سابق ایران در مکزیک در عین حال رژیم اسرائیل را رو به اضمحلال دانست و گفت:‌ اگر کسانی با مذاکره، رابطه و لبخند با آمریکا حاضر به پذیرش سقوط خویش شده و تصور کنند قطب بزرگ اسلامی در این صورت شکل می‌گیرد سخت در اشتباه به سر می‌برند.

جمعه 4 مرداد 1392  4:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها