0

بورس ایران پربازده‌ترین بورس جهان

 
nazarianali
nazarianali
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 1442
محل سکونت : خراسان رضوی

بورس ایران پربازده‌ترین بورس جهان

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بورس ایران در سالهای گذشته پربازده‌ترین بورس در جهان بوده است گفت: افزایش سه میلیونی سهامداران و افزایش خیره کننده شاخص کل، گواه این سخن هستند.


بورس

حسینی به پیشرفت‌های بی‌نظیر بازار سرمایه و بورس اشاره کرد و گفت: در طول این سال‌ها بیش از 668 شرکت از طریق بورس، خصوصی‌سازی شدند و این در حالی بود که حتی یک مورد شکایت نیز در این‌باره گزارش نشد. در طول این سال‌ها 70 درصد از خصوصی‌سازی‌ها از طریق بازار سرمایه و مابقی نیز از طریق عرضه به شکل کاملا رقابتی و شفاف صورت گرفت.در سالهای گذشته بیش از 119 هزار میلیارد تومان از دارایی‌های دولت به بخش خصوصی واگذار شد در این راستا حتی یک تخلف نیز گزارش نشد.

سخنگوی اقتصادی دولت از تصویب طرح تاسیس بورس ایده و اندیشه نیز خبر داد و تصریح کرد: در جلسه روز سه شنبه این طرح تصویب شد و به زودی به مرحله عملیاتی می رسد. بورس ایران در طول سالهای گذشته پر بازده ترین بورس دنیا بود و به همین دلیل تعداد سرمایه‌گذاران آن از چهار میلیون نفر به بیش از هفت میلیون سهامدار افزایش یافت.

حسینی به سهام عدالت نیز اشاره کرد و گفت: این طرح مهم نیز در ابتدا به 45 میلیون تن از مردم ایران ارایه شد که در حال حاضر بیش از 40 میلیون تن از این مردم دارای سهام‌عدالت هستند. سهام‌عدالت یکی از اصلی‌ترین طرح‌های دولت در زمینه‌ گسترش عدالت در جامعه بود که بیش از 1240 میلیارد تومان در این عرصه به گردش درآمد.

شاخص بورس ابتدای امسال را از عدد 38 هزار و 40 واحد آغاز کرد. شاخص کل در دومین روز کاری سال 92 از مرز 39 هزار واحد عبور کرد و در 14 فرورودین ماه، رکوردی دیگر را به ثبت رساند و از 40 هزار واحد گذشت. این متغیر در 18 فروردین ماه دوباره وارد 39 هزار واحد شد، اما روند نزولی آن ادامه دار نشد و 19 فروردین به کانال 40 هزار واحد برگشت

بورس چگونه رکورد شکنی کرد؟

در اولین دقایق آغاز معاملات دیروز (آخرین روز کاری هفته ) بورس اوراق بهادار شاخص کل بورس با عبور از مرز 56 هزار واحد رکورد جدیدی در تاریخ بورس کشورمان به ثبت رساند.شاخص کل بورس تهران امروز در اولین دقایق آغاز معاملات با عبور از مرز 56 هزار واحد، رکورد جدیدی در تاریخ بورس کشور به ثبت رساند. در حال حاضر شاخص کل بورس به 56 هزار و 160 واحد رسیده است.با آغاز گرم ترین ماه سال بازار معاملات بورسی هم داغ شده است، شاخص کل بورس دیروز در اولین روز معاملات مردادماه با عبور از نیمه 55 هزار واحد رکورد تازه ای به ثبت رساند و در مرز 56 هزار واحد متوقف شد. شاخص کل بورس دیروز در پایان معاملات در عدد 55 هزار و 942 متوقف شد تا تنها یک قدم تا 56 هزار واحد و ثبت رکوردی دیگر در تاریخ بورس فاصله داشته باشد. در حال حاضر ارزش روز بازار سهام از 268 هزار میلیارد تومان عبور کرده است.فعالان بازار سرمایه از هجوم نقدینگی در پی کاهش قیمت ها و سودآوری در بازارهای سکه، طلا و ارز به بازار سرمایه خبر می دهند. در عین حال برگزاری مجامع و گزارش های عملکرد مثبت شرکتها نوعی خوشبینی از آینده سهام شرکت های بورسی را به همراه داشته است.

بورس

شاخص بورس ابتدای امسال را از عدد 38 هزار و 40 واحد آغاز کرد. شاخص کل در دومین روز کاری سال 92 از مرز 39 هزار واحد عبور کرد و در 14 فرورودین ماه، رکوردی دیگر را به ثبت رساند و از 40 هزار واحد گذشت. این متغیر در 18 فروردین ماه دوباره وارد 39 هزار واحد شد، اما روند نزولی آن ادامه دار نشد و 19 فروردین به کانال 40 هزار واحد برگشت و روند صعودی را طی کرد.این نمایشگر وضعیت بازار، روز دوم اردیبهشت با تاثیر هلدینگ خلیج فارس، بزرگ ترین شرکت اصل چهل و چهاری و همچنینن نمادهای فولادی، وارد کانال 41 هزار واحد شد.

شاخص در روز چهار اردیبهشت از 42 هزار واحد گذشت و در هشتمین روز اردیبهشت ماه رقم 43 هزار واحد را پشت سر گذاشت. این متغیر در دهم اردیبهشت ماه هم از 44 هزار واحد و گذشت و در چهاردهمین روز اردیبهشت ماه، از 45 هزار واحد گذشت. شاخص روز 25 خرداد از 46 هزار و در روز 26 خرداد از 47 هزار واحد گذشت.

شاخص کل در 27 خرداد از 48 هزار واحد و در روز پنجم تیرماه از 49 هزار واحد گذشت. صبح روز هشتم تیرماه نیز این متغیر بازار سهام از 50 هزار واحد گذشت و روز بعد از آن، از عدد 51 هزار واحد گذشت. همچنین شاخص کل بورس که نمایانگر وضعیت بورس است در تاریخ 10 تیرماه از مرز 52 هزار واحد گذشت. شاخص در روز 15 تیرماه جاری دو رکورد تاریخی را به ثبت رساند و مرز 53 و 54 هزار واحد را پشت سرگذاشت. در نهایت شاخص بورس در 19 تیرماه سال جاری از مرز 55 هزار واحد برای اولین بار عبور کرد.

جمعه 4 مرداد 1392  3:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها