0

آیا می دانید؟

 
mohammad98
mohammad98
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 6777
محل سکونت : خراسان

آیا می دانید؟

گربه‌ها به آفتاب علاقه زیادی دارند و همیشه در روزهای آفتابی در زیر نورآفتاب می‌خوابند.

 

گربه‌ها بطور طبیعی‌ شبگرد هستند و در طول‌ روز بیشتر اوقات‌ را استراحت‌ می کنند.

 

گربه‌ها در نور کم‌ قادر به‌ دیدن‌ می‌باشند.

 

گربه‌ عضو خانواده‌ گربه‌سانان‌ است‌ و حیوانی‌ گوشتخوار می‌باشد.( از خصوصیات‌ گربه‌سانان‌ یکی‌ پوشش‌ راه‌راه‌ یا لکه‌ای‌ تیره‌ در زمینه‌ای‌ روشن‌تر بوده‌ که‌ این‌ لکه‌ها و خطوط از هم‌ جدا می‌باشند. خصوصیت‌ دیگر داشتن‌ پوزه‌ کوتاه‌ ودندان هایی‌ است‌ که‌ برای‌ بریدن‌ و پاره‌کردن‌ مناسب است.)

 

گربه از سبیل خود وقتی استفاده می کند که چشم ها و گوشهایش نتوانند اطلاعات درست و کاملی در اختیارش قرار دهند. مثلاً وقتی گربه سرش را در سوراخ موش فرو کند و موهای سبیلش به بدن یک موش برخورد نمایند، می فهمد که در این سوراخ موش هست  و به سرعت  به شکار آن می پردازد.

 

 دم گربه از مهمترین اعضای بدن اوست و از تعداد زیادی مهره وماهیچه تشکیل  شده و نقش مهمی در حفظ تعادل او دارد.گربه ها از طریق دمشان بسیاری از احساسات خود را بیان می کنند.

 

موی گربه ها باعث ایجاد حساسیت و آسم می شود. بنابراین باید مواظب باشیم که موی گربه وارد محل زندگی و خواب و یا وارد غذایمان نشود.خانم های باردار باید بیشتر مراقب باشند.

 

گربه‌ها در هنگام درگیری خود را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند. آنها با بلند کردن موهای پشت خود و خم کردن آن به سمت بالا, بزرگ‌تر به نظر می‌رسند و در نتیجه خود را پر ابهت‌تر و خطرناک‌تر نشان می‌دهند. گربه‌ها این رفتار را در هنگام بازی نیز نشان می دهند.

 

گربه ی‌ بالغ‌ ۳۰ دندان‌ دارد. فکهای‌ گربه‌ حرکت‌ جانبی‌ ندارند تا غذا آسیاب‌ شود، ضمناً دندانهای‌ آسیا نیز دارای‌ سطح‌آسیاب‌کردن‌ نیستند اما زبان گربه سوهان مانند است و توانایی جداکردن گوشت از استخوان را دارد.

 

 

گربه ها به وسیله دهان و زبان خود قادر به تولید انواع مختلفی از صداها هستند که شامل: میو کردن (مرنو کردن)،خرخر کردن، خرناس کشیدن، جیرجیر کردن، نالیدن و… می‌شود.

 

چنگال‌های گربه هم حالت جمع شونده دارند. در حالت عادی و آرام چنگال‌های این حیوان به وسیله پوست پوشیده شده و به صورت پنجه هستند. این قابلیت باعث می‌شود تا چنگال‌های حیوان تیز بماند و از گیر کردن چنگال‌ها به زمین و ایجاد صدا در موقع شکار جلوگیری می‌کند.

 

گربه‌های خانگی مخصوصاً بچه گربه‌ها به خاطر علاقه زیاد به بازی کردن مشهورند. این نوع بازی کردن‌ها نوعی تقلید از روش‌های شکار کردن و دفاع است که می‌تواند تمرین خوبی برای بچه گربه‌ها باشد.

 

گربه‌ها به خاطر سخت گیریشان در پاکیزه بودن معروفند.آنها با لیسیدن موهای خود، خود را می آرایند،البته با به کار گرفتن لثهٔ خمیده و بزاق دهانشان. آب دهان گربه قدرت شویندگی و بوزایی زیادی دارد.

 

طول‌ عمر گربه‌ ی خانگی‌ با شرایط مناسب‌ حدود ۱۲-۱۵ سال‌ است‌.

 

بیشتر از هزار گونه گربه تاکنون شناخته شده است.

هر که دارد هوس کربُــبَـــلا بسم الله

جمعه 4 مرداد 1392  5:46 AM
تشکرات از این پست
taher444
taher444
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : خرداد 1392 
تعداد پست ها : 9
محل سکونت : یزد

آیا می دانید؟

آیا می دانستید یک کاغذ را نمی توان بیش از 9بار تا کرد؟؟؟؟؟!!!!!!!!@@@@@@@@@@####$$%^&*******

پنج شنبه 10 مرداد 1392  2:58 PM
تشکرات از این پست
nazarianali
دسترسی سریع به انجمن ها