0

چند درصد بارداری ها مشکل ژنتیک دارند؟

 
mohammad98
mohammad98
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 6777
محل سکونت : خراسان

چند درصد بارداری ها مشکل ژنتیک دارند؟

یک متخصص ژنتیک با بیان اینکه یک تا 5 درصد بارداریها مشکل ژنتیک دارند گفت: حدود 98 درصد آزمايشهاي ژنتيك صيح بوده و احتمال اشتباه در اين آزمايشها پایین است.

 

 

دكتر اكبري متخصص ژنتیک  با بیان اینکه تاثیر ژنتیک و بیماریهای این ژنتیکی ممکن است در همه اعضای بدن دیده شود گفت : به عنوان مثال بسیاری از بیماریهای قلبی وابسته به ژنتیک هستند .وی با اشاره به اینکه افرادی که در بین اعضای خانواده و یا اقوام نزدیک ، فرد مبتلا به مشکلات قلبی دارند ، احتمال ابتلا به این مشکلات را بیشتر دارا هستند یادآور شد : زمان بروز بیماریهای ژنتیکی به شرایط بروز ژن بستگی دارد. این متخصص ژنتیک اظهار کرد: افزایش فشار خون ، استرس و استعمال دخانیات از جمله موارد دخیل در بروز بیماریهای قلبی عروقی هستند .

 

وي با اشاره به اینکه ازمايشهاي ژنتيك قبل از بارداري اهمیت بسیار بالایی برای جلوگیری از بیماریهای بسیاری دارند تصریح کرد:1 تا 5 درصد بارداري ها ممكن است مشكل ژنتيكي داشته باشند كه با انجام آزمایشهای حین بارداری، قابل تشخيص و تا حدودي قابل درمان هستند . وی با تاکید به اینکه 98 درصد آزمايشهاي ژنتيك درست هستند و احتمال اشتباه در اين نوع از آزمايشها بسيار كم است خاطرنشان کرد : با پیگیری آزمایشهای ژنتیک می توان بیماریهای بسیاری را شناخت و درمان نمود.

هر که دارد هوس کربُــبَـــلا بسم الله

پنج شنبه 3 مرداد 1392  4:08 AM
تشکرات از این پست
mina_k_h
دسترسی سریع به انجمن ها