0

***ورود تبلت به مدارس پایتخت از امسال***

 
ali_kamali
ali_kamali
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 2116
محل سکونت : خراسان

***ورود تبلت به مدارس پایتخت از امسال***

ورود تبلت به مدارس پایتخت از امسال

سیدعلی یزدیخواه در جشن هوشمند سازی مدارس شهر تهران که هم اکنون در مجتمع آموزشی دکتر شریعتی منطقه ۱۶ با حضور وزیر آموزش و پرورش در حال برگزاری است، گفت: طرحی را آماده کرده‌ایم که بر اساس آن دانش‌آموزان از تبلت بدون سیم کارت در مدارس استفاده خواهند کرد.

وی با بیان اینکه این طرح برای پایه ششم ابتدایی و متوسطه اول و دوم در نظر گرفته شده است، تصریح کرد:‌ طرح تبلت دانش آموزی به صورت آزمایشی در سه منطقه و در هر منطقه برای سه کلاس اجرا خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از طراحی پورتال جامع همراهان در آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد و گفت:‌ در این طرح تمامی برنامه‌های هوشمندسازی مدارس شهر تهران تجمیع می‌شود.

یزدیخواه با اشاره به ستاد مدارس هوشمند شده تهران نیز گفت: در پایان سال گذشته ۲۲۵۸ مدرسه در فرایند هوشمندسازی قرار گرفتند و اطلاعات آنها در پورتال ثبت شده است که از این تعداد ۷۶۰ مدرسه در مقطع ابتدایی، ۶۴۵ مدرسه در دوره متوسطه اول و ۱۵۳ مدرسه نیز در دوره متوسطه دوم هوشمند شدند.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی مدارس در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰، ۱۹ درصد افزایش یافت، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد مدارس سمپاد شهر تهران تحت پوشش طرح هوشمندسازی هستند.

وی کمترین تعداد مدارس هوشمند را مربوط به مدارس غیردولتی عنوان کرد و گفت: با پنج درصد افزایش شهریه‌ای که برای هوشمند سازی مدارس در نظر گرفته‌ایم، مقرر شده مدارس غیر انتفاعی نیز خود را با طرح هوشمندسازی همراه کنند.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، ۶۵ درصد مدارس تهران دارای وب سایت هستند و به ازای هر ۱۸ دانش آموز یک کامپیوتر وجود دارد.

وی همچنین اظهار کرد: ۹۴ درصد مدارس تجهیزات کامپیوتری دارند و ۷۱ درصد از مدارس نیز دارای شبکه داخلی هستند.

یزدیخواه ادامه داد: ۸۴ درصد مدارس شهر تهران دارای مدیریت هوشمند، ۴۲ درصد دارای برنامه تولید محتوای الکترونیکی و ۴۵ درصد نیز دارای کارشناس فنی هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار درس در مدارس به صورت محتوای الکترونیکی ارائه می‌شود، از اجرای طرح تبلت دانش آموزی خبر داد و گفت: در این طرح از تبلت بدون سیم کارت برای دانش آموزان استفاده می‌شود و مقرر شده به صورت آزمایشی در سه منطقه از شهر تهران و در هر منطقه برای سه کلاس، این طرح اجرایی شود.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، طرح تبلت بدون سیم کارت برای پایه ششم ابتدایی و پایه اول و دوم متوسطه اجرا خواهد شد

لحظه لحظه زندگی را سپری میکنیم تا به خوشبختی برسیم ٬

غافل ازاینکه خوشبختی در همان لحظه ای بود که سپری شد.

 

چهارشنبه 2 مرداد 1392  8:25 AM
تشکرات از این پست
ahmaddanak
ahmaddanak
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 151
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:***ورود تبلت به مدارس پایتخت از امسال***

بیااااااااااااااااااااااااااااااا!

هر چی خووووووووووووووووووووبه واسه بچه های بالاسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

هر که در سینه دلی داشت به دلداری داد

دل نفرین شده ماست که تنهاست هنوز

سه شنبه 26 فروردین 1393  3:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها