0

آکادمی " لطیفي" و "مقدم"/مردم قضاوت کنند+تصاوير

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12866
محل سکونت : قم

آکادمی " لطیفي" و "مقدم"/مردم قضاوت کنند+تصاوير

"الناز حبیبی"  فارغ التحصیل تدوین و فیلم سازی است وی متولد 21 مرداد 1367 کرج است، "حبیبی" از سال 1378 زمانی که کلاس پنجم دبستان بود از طریق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد عرصه بازیگری شد او اولین کار تلویزیونی خود را به کارگردانی "کیانوش عیاری"  با نام "روزگار غریب"  آغاز کرد، "پیتزا مخلوط "  اولین کار سینمایی اوست که "حسین قاسمی جامی" کارگردانی آن را عهده‌دار بوده است و این بازیگر دو سال  بعد از ایفای نقش در "روز گار غریب" مقام دوم بهترین بازیگر زن از تئاتر  "راز" را در ششمین جشنواره رضوی را از آن خود  می کند به بهانه حضور او در نقش "عالیه"  در سریال "دود کش"  پای گپ و گفتی با او نشستیم که بخشی از آن را در زیر می خوانید؛
 

 

* خانم الناز حبیبی شما در مجموعه "دود کش"  در نقش   " عالیه "  به ایفای نقش پرداختید از کار و رضایت خود از عوامل و 5 ماه کار سخت و شبانه روزی  بفرمائید ؟
ابتدا از همکاری و همدلی همکارانم در جلوی دوربین و تیم پشت صحنه تشکر می کنم دوست دارم در ابتدای این گفتگو از فیلمنامه خوب  "برزو نیک نژاد" بگویم که با او در مجموعه  "تا ثریا"  به کارگردانی "سیروس مقدم"  آشنا شدم و با ایشان کار کردم و  "دود کش"  دومین همکاری من با او است و نهایت رضایت و تشکر را از او دارم باید بگویم که فیلمنامه  "دود کش"  بسیار کامل بود و "نیک نژاد"  به خوبی توانست همه چیز را بر سر جای خود قرار دهد و به قدری دیالوگهای کامل و روان بود که خیلی جای سوال برای ما بازیگران نمی گذاشت.
 
 
** نیک نژاد با همه کنار آمد

 

*چقدر "برزو نیک نژاد" اجازه بداهه گویی را به شما و دیگر بازیگران داد؟
 بروز نیک نژاد شخصیتی انعطاف پذیر را دارد و به خوبی با همه کنار می آید من شخصیت عالیه را خیلی دوست داشتم و اگر در هر سکانسی چیزی به ذهنم می رسید به او و "محمد حسین لطیفی" می گفتم و آنها هم می پذیرفتند و به خوبی مشکلات را برطرف می کردند.
 
** خیلی با خودم  کلنجار رفتم

 
* چقدر سعی کردید کاراکتر عالیه  "دود کش" با بازی شما در "تا ثریا" متفاوت شود ؟
خیلی با نقشم کلنجار رفتم تا متفاوت از " الناز حبیبی" " تا ثریا " " سیروس مقدم" شوم و قضاوت و اینکه چقدر توانستم موفق باشم را بر عهده مخاطبان می گذارم.


 

 
** مفتخرم که با "محمد حسین لطیفی" کار کردم
 
*کار با محمد حسین لطیفی چگونه بود، شنیده ام که هر هنرمندی دوست دارد که با این کار گردان صاحب نام کشورمان کار کند نظر شما چیست؟ 
"محمد حسین لطیفی" یک کارگردان متبحر و کار بلد است و افتخار هر هنرمندی بوده که یک بازی با او کار کند و البته "سیروس مقدم" هم کارگردان صاحب نام دیگری است که من خوشحالم با این دو عزیز هنرمند کار کرده ام من از 9 سالگی کار بازیگری خود را  آغاز کردم و تا به امروز از بزرگانی چون "کیانوش عیاری" ، "سیروس مقدم" ، "حسین سهیلی زاده" ، "محمد حسین لطیفی" و بسیاری آموخته ام و با جرأت میگویم "مقدم" و "لطیفی" آکادمی بزرگ و خوب بازیگری اند و از خداوند شاکرم که این فرصت یادگیری را در اختیار من گذاشت.
 


**دیده شدن را هر بازیگری دوست دارد

*" عالیه " در کنار سادگی توانست جذابیت خاصی را برای مخاطب به ارمغان آورد، آیا این به همان کلنجار شما با نقش بر می گردد؟
من هم مثل هر هنرمند دیگری دوست دارم در کارهایی بازی کنم که دیده شوم و برای مخاطب جذابیت داشته باشد با "عالیه" هم کلنجار رفتم تا متفاوت ترین نقش کاری ام شود و خوشبختانه با پخش چند قسمت از آن تماسهای بسیاری از دوستان و مخاطبان داشتم و آنها ابراز رضایت از کار می کردند و می گفتند که روح زندگی در " دودکش " جاری است.

**"هومن برق نورد" مثل همیشه درخشید

*کار با "هومن برق نورد" و "بهنام تشکر" این زوج هنری را دوست داشتید؟ توانستند پارتزهای خوبی برای شما باشند؟
به شدت از همبازی با "هومن برق نورد" و "بهنام تشکر" لذت بردم و باید بگویم که هومن برق نورد نوک پیکان بود و بقیه ما سعی می کردیم که خانواده مشتاق به خوبی دیده شود. خوشبختانه همه بازیگران به درستی انتخاب شدند و پاسکاری ها در دود کش به نظرم ، بی نظیر بود.
 

** روح زندگی در "دود کش"

* ظاهراً قرار نیست در دودکش اتفاق خاصی بی افتد و فقط ریز جزییات زندگی افراد جلوی دوربین "محمد حسین لطیفی" قرار گرفته است.آیا هدف همین بوده است؟
دود کش کمدی درام است و فقط مشکلات جامعه را به شکل طنز نشان می دهد.روح زندگی باید در دودکش جریان پیدا می کرد که به خوبی این اتفاق طی تماسهایی که داشتیم افتاد و مردم شکر خدا ، آن را پذیرفتند و سادگی این کار را مدیون برزو نیک نژاد و محمد حسین لطیفی هستیم.
چون فکر می کنم هدف نویسنده و کارگردان هم همین بوده است. من تجربه چنین زندگی را در تا ثریا سیروس مقدم را داشته ام که بسیار هم شیرین است.

**مشتاقی ها ختم به خیر می شوند
 
*خانم حبیبی تکلیف خانواده مشتاق چه می شود؟
فکر می کنم همگی آنها ختم به خیر می شوند. اتفاق خاصی در دودکش نخواهد افتاد ولی جذابتهای و موضوعات جالبی تا پیان داستان مخاطب را همراهی می کند.

*به عنوان یک مخاطب و بعد بازیگر احساس خود را نسبت به دودکشی ها بفرمائید؟
یک احساس خوبی دارم معتقدم هر چه زنندگی سخت تر می شود باید خنده ها و خوشحالی ها نیز بیشتر شود و باید بیاییم فضای پر دود را کنار بگذاریم و تا لبخند زندگی بیشتر نمایان شود.

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

سه شنبه 1 مرداد 1392  8:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها