0

حل مشکل در هارد اکسترنال

xplod2012
xplod2012
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 125

حل مشکل در هارد اکسترنال

با سلام و خسته نباشید

هارد اکسترنال 320 سیگیت دارم که سیستم اونو میشناسه ولی درایوهاش باز نمیشه حتی خواستم پارتیشن هاشو پاک کنم موفق نشدم ، از چه طریقی می تونم این هارد رو تعمیر کنم لطفا من را راهنمایی کنید . با تشکر

سه شنبه 1 مرداد 1392  12:11 PM
تشکرات از این پست
siryahya
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 9108

پاسخ به:حل مشکل در هارد اکسترنال

اگه می خوای پارتیشنش رو عوض کنی ابتدا اون رو فرمت سطح پایین کن بعد پارتیشن بندیش کن

نرم افزار فرمت سطح پایین:low level format

سه شنبه 1 مرداد 1392  12:41 PM
تشکرات از این پست
xplod2012 siryahya
hamyar
hamyar
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 48

با سلام

همیشه اولین راه بهترین راه نیست

شما بهتره اول هارد رو با سیستم دیگری چک کنید در صورت امکان با دو ویندوز XP یا 7 چک کنید در هر دو این سیستم عاملها ، سپس در صورت امکان با آنتی ویروس جهت سالم و در دسترس بودن درایوها اسکن کنید،برنامه مال وار بایت ورژن 1.6 را پیدا کنید و از طریق پویشگر tools برنامه سعی در باز کردن درایوها نمایید

دوم در بیشتر هاردهای اکسترنال رمز سخت افزرای یا نرم افزاری موجوده از فعال یا غیر فعال بودن این رمز ها اطمینان حاصل کنید احتمال اینکه درایو شما داری کلید قفل سخت افزاری باشد هست جهت غیر فعال بودن قفل هارد را بررسی کنید منظور باز کردن هارد نیست این قفلها یا به صورت سوئیچی یا کلیدی هستند که با فشار دادن یا تغییر جهت باز خواهد شد این کار صرفا جهت امنیت هاردهای اکسترنال می باشد ضمنا در صورتی که سیستم شما ویندوز 7 است مطمئن شوید بیت لوکر درایو غیر فعال باشد

راه حل یکی مانده به آخر اقدام نمایشی برای تغییر ویندوز است یعنی شما اقدام به تغییر ویندوز می نمایید ولی در قسمتی که باید درایو ها را تغییر یا پاک یا فرمت کنید اقدام می کنید در صورت فرمت شدن با خروج از نصب ویندوز و زدن دکمه Esc اقدام به خروج از نصب و استفاده از ویندوز قبلی می نمایید.

در صورتی که هیچ کدام از روشهای فوق جواب نداد به گارانتی هارد مستقیما مراجعه کنید

موفق باشید

به نام خداوند بخشنده مهربان

روزی شما هم خواهید توانست به قله های بزرگ علم و فناوری  و هر چی که عشقته دست پیدا کنی فقط از الان براش تلاش کن پاشو ...پاشو دیگه .... با تو ام....تا وقتی اینجا نشستی انتظار پیشرفت نداشته باش.

یادمون باشه دروغ از زمان قدیم در ایران گناه بزرگی بود اسلام که اومد چند قبضه دروغ رو گناه کبیره کرد ولی نمیدونم چرا مردم امروز دروغ گفتن براشون شده ثواب ، یکی بیاد بده به من جواب.

به زودی در این محل نصب خواهد شد ... mail

http://6019.ir

سه شنبه 1 مرداد 1392  1:38 PM
تشکرات از این پست
xplod2012 siryahya
xplod2012
xplod2012
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 125

با تشکر از پاسخ شما

متاسفانه زمان گارانتی هارد تموم شده روش اول هم چندین مورد امتحان کرده ام ولی جواب نگرفتم برای آنتی ویروس هم چون سیستم هارد رو نمیشناسه قطعا آنتی ویروس هم نمیتونه اون رو چک کنه ، برای قفل هم چون هارد اکسترنال قدیمیه روی اون هیچگونه قفل سخت یا نرم افزاری نداره

چهارشنبه 2 مرداد 1392  12:29 PM
تشکرات از این پست
siryahya
hamyar
hamyar
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 48

نقل قول xplod2012

با تشکر از پاسخ شما

متاسفانه زمان گارانتی هارد تموم شده روش اول هم چندین مورد امتحان کرده ام ولی جواب نگرفتم برای آنتی ویروس هم چون سیستم هارد رو نمیشناسه قطعا آنتی ویروس هم نمیتونه اون رو چک کنه ، برای قفل هم چون هارد اکسترنال قدیمیه روی اون هیچگونه قفل سخت یا نرم افزاری نداره

دوست عزیز

شما قبلا گفتید سیستم هارد رو میشناسه ولی درایو ها باز نمیشه ولی الان میگید اصلا نمیشناسه

یک راه حل دیگه اینه احتمالا کابل رابط مشکل داره یا محل اتصالاتش گرفته یا خراب شده این قسمتها رو بازبینی در صورت امکان کابل رو با نمونه اصلیش تعویض کن

راه حل استفاده از مال وار بایت برای همین بود البته ورژن های قدیم و قرمزش نه آبی چون تا اونجایی که من باهاش کار کردم درایوها قفل رو هم رد میکرد

در مورد آنتی ویروسها هم کافی درایو دیده بشه سعیشون رو می کنند

ضمنا در صورتی که قفل نداره بگرد ببین سوراخی چیزی هستش تا اونجایی که یادمه برخیشون یه سوراخ دارن که مثل کلیده وقتی میزنی خودش فرمت میکنه یا باز میکنه یه همچین چیزی

به این سایت سری بزن مدل هاردت رو پیدا کن برنامه جانبی و کمکی شاید داشته باشه نشد با مترجم گوگل برای ساپورتش پیغام بذار و دقیق شرح مشکلت رو بگو

http://www.seagate.com

اگر بازم مشکلت حل نشد ببرش شرکت گارانتی مدتش که نموم شده باشه ازت یه مقدار میگیرند درستش می کنند

موفق باشی

به نام خداوند بخشنده مهربان

روزی شما هم خواهید توانست به قله های بزرگ علم و فناوری  و هر چی که عشقته دست پیدا کنی فقط از الان براش تلاش کن پاشو ...پاشو دیگه .... با تو ام....تا وقتی اینجا نشستی انتظار پیشرفت نداشته باش.

یادمون باشه دروغ از زمان قدیم در ایران گناه بزرگی بود اسلام که اومد چند قبضه دروغ رو گناه کبیره کرد ولی نمیدونم چرا مردم امروز دروغ گفتن براشون شده ثواب ، یکی بیاد بده به من جواب.

به زودی در این محل نصب خواهد شد ... mail

http://6019.ir

پنج شنبه 3 مرداد 1392  1:32 AM
تشکرات از این پست
siryahya parseman_110
mgmoheby1
mgmoheby1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 5196

فرمتش کن بعد اگه اطلاعاتش رو میخوای ریکاوریش کن

سه شنبه 5 شهریور 1392  12:07 AM
تشکرات از این پست
siryahya parseman_110
mfakhre007
mfakhre007
کاربر تازه وارد
تعداد پست ها : 1

تورو خدا یکی کمک کنه هارد من مای پاسپورت 2tr است.هاردم امروز از دستم افتاد و حالا وقتی وصلش کردم به کامپیوتر یه صدایی میده وفقط چراغش روشن میشه کمکککککک؟؟؟؟؟البته بعد 5 دقیقه صداش میره وفعال بودنش هم تو قسمت DISK DRIVERS در DEVICE MANAGERهست ولی اطلاعاتو نشون نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جمعه 29 خرداد 1394  11:30 AM
تشکرات از این پست
parseman_110
parseman_110
parseman_110
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 10829

نقل قول mfakhre007

تورو خدا یکی کمک کنه هارد من مای پاسپورت 2tr است.هاردم امروز از دستم افتاد و حالا وقتی وصلش کردم به کامپیوتر یه صدایی میده وفقط چراغش روشن میشه کمکککککک؟؟؟؟؟البته بعد 5 دقیقه صداش میره وفعال بودنش هم تو قسمت DISK DRIVERS در DEVICE MANAGERهست ولی اطلاعاتو نشون نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام

متاسفانه هارد شما دچار مشکل سخت افزاری شده پیشنهاد می کنم سریعا به گارانتی هارد مراجعه کنید البته نگویید که هارد ضربه دیده چون گارانتی دیگر قبول نمی کند .

اگر هم گارانتی ندارید به یک متخصص مراجعه کنید .

با تشکر

که با این درد اگر در بند در مانند درمانند
aseman_parvaz10@yahoo.com
دوشنبه 30 شهریور 1394  10:18 AM
تشکرات از این پست
amir56
amir56
کاربر تازه وارد
تعداد پست ها : 3

با سلام و خسته نباشید من هم همچین مشکلی دارم

من یه هارد اکسترنال WD My Possport500 دارم ؛ چند روز قبل به گیرنده دیجتال وصل بود و در حالیکه دستگاه روشن بود بچه هارد  رو از دستگاه کشید حالا  هارد  توسط تلویزیون و گیرنده دیجیتال شناخته میشه و اطلاعات داخلش به خوبی توسط آنها خونده میشه ؛ ولی توسط کامپیوتر شناخته نمیشه و درخواست فرمت کردن هاردو میده ؛ تو device manager هم با علامت زرد ناشناسه و disk management بعضی وقتها هاردو میشناسه ولی وقتی میخوای روش اقدامی انجام بدی صفحه بسته میشه

با تشکر

شنبه 11 مهر 1394  6:24 PM
تشکرات از این پست
ariandoping
ariandoping
کاربر تازه وارد
تعداد پست ها : 16

نقل قول xplod2012

با سلام و خسته نباشید

هارد اکسترنال 320 سیگیت دارم که سیستم اونو میشناسه ولی درایوهاش باز نمیشه حتی خواستم پارتیشن هاشو پاک کنم موفق نشدم ، از چه طریقی می تونم این هارد رو تعمیر کنم لطفا من را راهنمایی کنید . با تشکر

با سلام : شما می توانید با نرم افزار low level format هارد خود را فرمت کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید اما این نرم افزار اطلاعات شما را امحاء میکند اگر اطلاعات هرد مهم است باید در مراکز

معتبر بازیابی شود سپس format کنید اما اگر اطلاعات مهم نیست با این نرم افزار نیز درست نشد هارد شما غیر قابل تعمیر میباشد تعمیر هارد اکسترنال

سه شنبه 12 آبان 1394  3:35 PM
تشکرات از این پست
ariandoping
ariandoping
کاربر تازه وارد
تعداد پست ها : 16

نقل قول mfakhre007

با سلام : هارد دارای هد اسپیندل موتور و پلتر میباشد که ضربه می تواند به یک یا تمام این قسمتها آسیب بزند هارهایی که دچار ضربه میشوند حتی اگر در کامپیوتر دوباره شناسایی شود قابل اطمینان نیست

اما اگر این هارد دارای اطلاعات مهم میباشد باید از طریق جراحی به اطلاعات دسترسی پیدا کرد باید مراکز مطمئن را پیدا کرده که دارای کلین رم استاندارد بوده ویا ابزارهای ریکاوری هارد شما

ابتدا جراحی و سپس شروع به استخراج دیتا شود تعمیر هارد اکسترنال

سه شنبه 12 آبان 1394  3:44 PM
تشکرات از این پست
emamedavazdah
emamedavazdah
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 6266

نقل قول amir56

با سلام و خسته نباشید من هم همچین مشکلی دارم

من یه هارد اکسترنال WD My Possport500 دارم ؛ چند روز قبل به گیرنده دیجتال وصل بود و...

سلام این مشکل برا خیلی ها پیش اومده شما با یه ویندوز دیگه که ترجیحا XP چک کن جواب میده ولی باید اطلاعاتت رو هارد به هارد کنی و بعد این هارد رو فرمت کنی و دوباره اطلاعاتت رو از اون یکی هارد کپی کنین روش

او خواهد آمد چه ما آماده باشیم چه نباشیم ، پس طوری باشیم که وقتی آمد شرمنده نشویم  
اللهم عجل لولیک الفرج
چهارشنبه 13 آبان 1394  6:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها