0

نامرئی شدن در برابر دید حشرات

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

نامرئی شدن در برابر دید حشرات

 

گیک ها دوست دارند کارهای شان به روش‌ های نوین انجام شود و برای هر کاری اپلیکیشنی دارند. اما شب خوابیدن در فضای آزاد در این تابستان گرم گیک و غیر گیک نمی شناسد. زیر سقف آسمان لذت خواب، دو چندان می شود. فقط یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن پشه هایی هستند که نمی‌ دانیم روزها کجا می‌ روند و شب‌ ها پیدای شان می شود. 
 

برای مقابله با آنها هیچ اپلیکیشنی هم ساخته نشده است. پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا با همکاری یک مرکز تحقیقاتی دیگر چسبی به نام Kite Patch ساخته‌ اند که عملکرد «و جعلنایی» دارد. با چسباندن آن روی لباس های تان تا ۴۸ ساعت از دید پشه ها نامرئی می‌شوید. در تولید این برچسب از ترکیباتی غیر سمی استفاده شده که موجب اختلال در توانایی حشرات برای یافتن افراد از طریق CO2 می شود.


یک بنیاد خیریه در تلاش است با کمک به مردم در مناطق مالاریاخیز دنیا مانند اوگاندا، از این فناوری در سطح کلان استفاده کند. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی هر یک دقیقه یک کودک بر اثر بیماری ناشی از گزش پشه مالاریا می میرد. این بنیاد امیدوار است با توزیع این برچسب ها بتواند از آمار ۶۶۰ هزار نفری که سالانه به این دلیل فوت می کنند، بکاهد.
 
 

 

دوشنبه 31 تیر 1392  8:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها