0

میلادی دوباره برای «ماه عسل»

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81084
محل سکونت : تهران

میلادی دوباره برای «ماه عسل»

برنامه «ماه عسل» شب گذشته با ایجاد تلاطم در احساسات مخاطبان خود، کودک بی‌خانمانی را صاحب خانواده کرد و نشان داد که یک برنامه ساده تلویزیونی می‌تواند اتفاقات بزرگی را رقم بزند.

 بعضی اوقات می‌توان با کلماتی ساده اتفاقات بزرگی را رقم زد. اتفاق زیبایی که شاید در جامعه مرسوم باشد ولی ذهن خیلی‌ها درگیر آن نباشد.

مثلا شب گذشته گردانندگان برنامه «ماه عسل» در مقابل دیدگان میلیون‌ها مخاطب بعد از ماه‌ها تلاش، به آرزوی چندساله خانواده‌ای پایان دادند و با آنها فرزندی را همراه کردند تا شب شادی در زندگی پرغصه‌شان خلق شود.

کمتر کسی از مخاطبان برنامه ماه عسل سال 90 ، میلاد را فراموش کرده است. فرزند معلولی که پدر و مادری با تواضع پا روی آرزوی چندین ساله خود گذاشتند و او را انتخاب و نگهداری کردند.
 


 

میلادی که بعد از 23 سال زندگی در کنار این خانواده به دلیل بیماری از جمع مهمانان ماه عسل جدا شد. میلادی که تنها با نگاهش به همان پدر و مادر می گفت اجرتان با خدایی است که  لحظه لحظه سختی نگهداری‌اش در پیشگاهش ثبت می‌شود.

روز یکشنبه در برنامه ماه عسل بازهم همان پدر و مادر در برنامه حاضر شدند اما با چند اتفاق. اولین و مهمترین آن فوت میلاد پسر خوانده خانواده بود که بعد از چندین سال نگهداری از بین آنان جدا شد.

اتفاق دوم از برنامه سال 90 آغاز شد که خانواده‌ای دیگر با دیدن پدر و مادر صبور میلاد فرزندی معلول را برای فرزندخواندگی انتخاب می‌کنند. قسمت اول مهمانان پدر و مادر فاطمه معلول بودند که از تاثیر برنامه ماه عسل در سال 90 برای خود گفتند. تاثیری که فرزند معلولشان در کنارشان خندان و به قول خودش آزاد و شاد زندگی می‌کرد. در قسمت دوم برنامه پدر و مادر میلاد به جمع میهمانان حاضر می‌شوند.

پدر و مادری که به گفته خودشان با نام میلاد معروف و صاحب خانه‌ای هر چند کوچک اما پر از امید شدند. از کنار این کار بزرگ به خانه خدایی دعوت می‌شوند که هزاران دیده منتظر آن است و هزاران نشان خوب از سوی پروردگاری که میلاد تنها با نگاهش توانست شکرگذارش باشد.


پدر و مادر میلاد از تلاششان برای سرپرستی فرزندی دیگر در زمان حیات میلاد گفتند و نتیجه ندادن این تلاش . بعد از فوت میلاد هم گویی گام‌هایشان در کنار تمنایشان بی‌پاسخ ماند. آنان از آرزوی داشتن فرزندی دیگر در کنار خود می‌گفتند و خبر از اتفاقی بزرگ و نگاه خداوندی مهربان به خود را نداشتند.

احسان علیخانی برنامه یکشنبه شب ماه عسل را به گونه‌ای پایان داد که هر مخاطبی با چشمان اشک بار خود شیرینی تلخی داستان‌های شنیده شده اش را چشید.

در میان گفت‌وگو، احسان علیخانی از مهمانی دیگر خبر داد. مهمانی که هیچ کدام از مهمانان حاضر از آن خبر نداشتند. شاهین 8 ساله. شاهین بی‌آنکه بداند در آغوش مجری برنامه آرام گرفت. احسان از آرزوهایشاهین پرسید. شاهین با کلام معصومانه خود گفت: دوست دارم پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها سلامت باشند. بعد از آن گفت آرزو دارد در خانه‌ای به همراه پدر و مادرش زندگی کند.

در این بین دوربین‌ها توان انعکاس چشمان اشک آلود مادری با دل شکسته و پدری با یاد میلاد را شاید نداشتند اما بدون شک چشمان مخاطبان همان لحظه لحظه تصاویر را با تمام وجود حس کردند. لحظه‌ای که علیخانی پسرک را فرشته‌ای از جانب خدا برای خانواده‌ای که سالیان سال نگهداری فرزند خوانده معلول خود را به هر فرزندی ترجیح دادند. چند دقیقه پایانی برنامه تنها با تصاویری از گریه‌های بسیار مادر و پدر به اذانی ختم شد که شاید شیرین ترین اذان برنامه ماه عسل بود.

به گزارش فارس، کامران نجف‌زاده سفیر طلایی کودکان و سالمندان یکی از مخاطبان پرشمار برنامه ماه عسل بود. او که خود در بحث  برنامه‌های خاص در بین مخاطبان صاحب نام است می گوید قانون حمایت از کودکان بی سرپرست بعد از 50 سال در 28 مهر 87 تصویب شده و بعد از ایراداتی که شورای نگهبان وارد کرد در پینگ پونگ مجلس با این شورا گرفتار شده حالا تنها یک بند آن ماده تا مصوب شده و تکلیف این قانون روشن شود.

اگر این اتفاق بیافتد بحث فرزند خواندگی که ریشه‌های دیرینی نیز دارد دیگر آنقدر دشوار نیست که بسیاری از خانواده‌ها در میانه راه پشیمان شوند. برنامه دیشب یک آرمان شهر بود که شاید اشک بسیاری از خانواده‌هایی که سال‌ها در انتظار سرپرستی فرزند هستند را درآورد. باشد که ماه عسل پنجره‌اش به سوی این آرمان شهر همیشه باز بماند.

بعد از نقدهای غیر منصفانه و بی‌محابای برخی از اهالی رسانه شاید این نقطه عطف نشان از توانایی ماه عسلی است که شاید تنها با تهیه کنندگی علیخانی و تیم آن انتظارات را هر ساله بیشتر از سال قبل می‌کند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 31 تیر 1392  2:05 PM
تشکرات از این پست
mina_k_h hessamnice AliFanoodi
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81084
محل سکونت : تهران

"احسان عليخاني" عشق را در "ماه عسل" تمام كرد/شاهكار اجراي عليخاني

شب گذشته در دوازدهمين روز از ماه مبارك رمضان، برنامه "ماه عسل" با اجرا و تهيه كنندگي  "احسان عليخاني " در لحظات ناب استجابت دعا، ميهمان دلهاي زيبا و عرفاني مخاطبان هميشگي خود شد تا آنها را به همراه خود وارد دنياي مهمانان برنامه كند و درسي ديگر از زندگي را به آنها يادآوري كند.

 
"عليخاني "برگ دوازدهم از دفتر "ماه عسل" خود را اينگونه ورق زد: سلام،احوال شما چطوره ،اگر يك درصد جوياي حال من و رفقان باشيد خداروشكر همينكه شما هستيد خوبيم ،و اگر مشكلي هم باشد به عشق شما تحمل مي كنيم.
 
پس از پخش تيتراژبا صداي" فرزاد فرزين "،"عليخاني" با اشاره به برنامه شب گذشته گفت: ديروز خيلي ها اظهار كردند كه چرا قصه مهمانان كامل بيان نشد، ما دو تا نگاه را در برنامه مقايسه كرديم و مهمانان ما نظرها،سلايق و گله هايشان را بيان كردند برنامه ديروز تلاقي لبخندها و بغض ها بود.
 
*اميدواري "عليخاني" به برنامه "ماه عسل"
 
"عليخاني" با ذكر اين جمله مخاطبان را به ادامه برنامه دعوت كرد:بريم برگرديم من به امروز خيلي اميدوارم.
 
"عليخاني "در ادامه گفت:حال، سراغ دنياي امروز مهمانانمون بريم ،امروز دو قصه داريم كه يك نكته وصل فوق العاده و زيبا دارد ،لطفا "ماه عسل" امروز را از ابتدا تا انتها تماشا كنيد.
 
براي رقم خوردن يك اتفاق در برنامه امروز، خيلي دوندگي كرديم ،دعا كنيد.
 
سپس "عليخاني" پا به دنياي مهمانان بخش اول "ماه عسل" گذاشت: يك زوج كه 31سال از زندگي مشتركشان مي گذشت و حاصل زندگيشان دو فرزند به نام هاي حسام و سروش بود مهمان برنامه "ماه عسل" بودند.
 
زن قصه ي زندگي خود را اينگونه آغاز كرد: از زندگي با همسرم احساس رضايت كامل دارم و صاحب دو فرزند هستيم فرزند اولم  به نام" حسام "داراي مدرك كارشناسي ارشد است و "سروش" هم در خارج از كشور در حال تحصيل است.
 
 
*معامله انسان هاي بزرگ با خدا در "ماه عسل"
 
من هميشه در ذهن خود به اين فكر كرده بودم كه يك فرزند را به سرپرستي قبول كنيم اما پس تماشاي يك قسمت از برنامه" ماه عسل "سال  90كه اختصاص به دو زوج داشت كه حدود 20سال فرزند معلولي به نام "ميلاد" را به فرزندي خود گرفته بودند با خود گفتم ما هم مي توانيم اين عمل زيبا را انجام دهيم و پس از مشورت با همسرم اقدام به گرفتن فرزندي به سرپرستي خود مان كرديم.
 
افرادي را ديدم كه هنگام سرپرستي يك فرزند رنگ پوست و چشم او را هم انتخاب مي كنند ولي اين خانواده و حركت زيبايشان برايم جاي تقدير داشت.
 
هنگام اقدام به اين عمل، آشنايان مارا از اقدام به اين كار منع مي كردند و از مشكلات آن برايمان مي گفتند ولي ما تصميم خود را گرفته بوديم.
 
همسر اين خانم ادامه داد: زماني كه همسرم با من درباره ي اين موضوع مشورت كرد من با كمال ميل پذيرفتم.
 
زن در ادامه گفت: زماني كه اين مطلب را با فرزندانم در ميان گذاشتم آنها موافقت كردند و تمايل آنها من را براي انجام اين كار ترغيب كرد.
 
سپس "عليخاني "از فاطمه ،دختري كه اين خانواده او را به فرزندي پذيرفته بودند خواست تا وارد گوي طلايي "ماه عسل "شود.
 
"احسان عليخاني" با زبان و بيان شيواي خود حس و حال "فاطمه "را پس از ورود به زندگي اين خانواده جويا شد.
 
"فاطمه" گفت :هميشه  دوست داشتم كه پدر و مادر داشته باشم "عليخاني "به او گفت :خدا آرزوي تورا بيشتر از آنچه خواسته بودي اجابت كرد و به تو دو برادر هم داد .
 
وبعد فاطمه به برخي از سوالات "عليخاني" با شيريني خاص خود پاسخ وادامه داد: در شيرخوارگاه كنار دوستانم را دوست دارم ولي الان خوشحالم چرا كه پدر و مادرم مهربان هستند.
 
"فاطمه" در پاسخ به اين سوال "عليخاني" كه آيا تا به حال پدر و مادرت تورا دعوا كردند؟ با بيان شيرينش گفت :نه به من تذكر دادند و "عليخاني" به لحن و پاسخ زيباي فاطمه خنديد.
 
زن تصريح كرد: پس از ورود "فاطمه" به زندگيمان از خدا خواستم تا كمكم كند تا در تربيت و همچنين رفتاربا "فاطمه "هيچ گونه خشمي نباشد ، من در تربيت او مسوليت سنگيني برعهده دارم چرا كه اين حركت ،معامله با خدا بوده است.
 
*فاطمه به زندگيمان بركت داد
 
پدر" فاطمه "اظهار داشت:از زماني كه فاطمه وارد زندگي ما شده خير و بركتهايي شامل زندگيمان شده كه ما در طي اين مدت از آن غافل بوديم و اين مسئله براي من ارزشمند است.
 
*عليخاني:جاي شما در بهشت است
 
"عليخاني "اذعان كرد: فداي دلهايي شوم كه آرزوي انجام اين عمل و حركت زيبا را دارند اما بضاعتشان اجازه چنين كاري را به آنها نمي دهد و سپس روبه دو مهمان برنامه گفت:جاي شما به خاطر اين دلهاي قشنگتان ،در بهشت است.
 
در ادامه "عليخاني" از مهمانان خواست تا در كنار مهمانان بخش دوم حضور داشته باشند.
 
"عليخاني" گفت:تا قسمت پاياني برنامه با ما باشيد چون من خيلي ذوق دارم.
 
پدر و مادر" ميلاد"از مهمانان  برنامه 90 "ماه عسل "،اينبار بدون ميلاد پا به "ماه عسل" 92 گذاشتند از همان ابتداي ورود، مادر ميلاد بدليل سوگ او بغض كرد و "عليخاني "رو به او گفت:اگر شما گريه كنيد ما مي شويم گريه اندر گريه .
 
مادر ميلاد گفت:بعد از 22سال زندگي با ميلادم او را يك روزه بدليل سرماخوردگي از دست داديم .
ما از وجود ميلاد در زندگيمون بركت هاي زيادي گرفتيم بعد از حضور در برنامه شما چون تنها مشكلمان مسكن بود مسكن مهر پرديس و همچنين 3 سفر حج به ما تعلق گرفت همه در كوچه و محل ما را به نام پدر و مادر ميلاد ماه عسل مي شناسند.
 
مادر "ميلاد "با اشاره به زندگي گذشته خود عنوان كرد: ما 10سال بچه دار نمي شديم و هنگام مراجعه به بهزيستي ميلاد 15 روزه را به فرزندي قبول كرديم بعد از گذشت چند سال متوجه بيماري سي پي او شديم وپس از گزارش اين مسئله به بهزيستي آنها اذعان كردند او را بدهيد و يك بچه سالم  تحويل بگيريد ولي ما هرگز قبول نكرديم و 22 سال از او مراقبت كرديم پس از مرگ او هنوزهمه را به چشم ميلاد مي بينم .
 
من حتي زمان زنده بودن ميلاد چندين بار به بهزيستي براي گرفتن بچه مراجعه كردم  تا ميلاد تنها نباشد ولي قبول نكردند.
 
*طعم  زندگي در قلب شاهين
پس از آن "عليخاني" شاهين كوچولو را به كنار مهمانان دعوت كرد و پس از  در آغوش كشيدنش به او گفت يادت هست هميشه ميگفتي مي خواهم پدر و مادر داشته باشم ؟وبعد رو به پدر و مادر ميلاد عنوان كرد ما اين هديه را به شما مي دهيم .
 
در اين ميان مادر ميلاد با گذاشتن دستانش برروي صورت خود مدام مي گريست و سپس" شاهين" كوچولو را در آغوش خود جاي داد .
 
در پايان "ماه عسل "،صحنه ي زيباي عشق و گذشت رقم خورد و"شاهين" كوچولوي ما در ميان دستان پدر و مادري فداكار قرار گرفت كه به قول "عليخاني" امتحان خود را پس داده بودند .
 
*شكرگذاري و ذوق زدگي عليخاني
 
"عليخاني" پس از خروج از دنياي مهمانان برنامه به اين جمله بسنده كرد:من ذوق زدگي خود را نمي توانم پنهان كنم ،نگاه كردن به بچه هاي يتيم فوق العاده است خدا كند توان آن را داشته باشيم ،خداروشكر بابت امشب.
 

تيتراژ پاياني برنامه با صحنه هاي گريستن هاي مكرر مادر ميلاد و در آغوش گرفتن شاهين در بغل پدر و مهمانان برنامه تلاقي شد تا  اينگونه حال مخاطبان را دگرگون و چشمهايشان را در لحظات ناب استجابت دعا بشوراند./ي

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 31 تیر 1392  2:22 PM
تشکرات از این پست
hessamnice
دسترسی سریع به انجمن ها