0

این شهید را شناسایی کنید+عکس

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

این شهید را شناسایی کنید+عکس

برنامه «ماه عسل» جمعه گذشته شبکه سه سیما تصویر پیکر نوجوان شهیدی را برای چند بار پخش کرد که پیکرش سال 1366 در منطقه عملیاتی «کربلای4» پیدا شده بود اما پیکر این شهید نوجوان به دلیل شباهت بیش از اندازه به «جعفر زمردیان» از رزمندگان گردان تخریب «لشکر32 انصارالحسین(ع)» استان همدان و به نام وی به خاک سپرده شده بود.
 
به گزارش ایسنا در بخش‌هایی از برنامه «ماه عسل» جمعه گذشته( 28 تیرماه) که میزبان جعفر زمردیان، مادر، دایی و یکی از برادرانش بود، تصویر نوجوان شهیدی برای چند بار پخش شد تا مخاطبان این برنامه او را شناسایی کنند.
 
به دنبال پخش این برنامه، جعفر زمردیان که سال 1365 و در جریان عملیات «کربلای4» توسط نیروهای عراقی اسیر شده بود در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: به دلیل آنکه شرایط منطقه عملیاتی و شواهد موجود، حاکی از به شهادت رسیدن من بود، به عنوان شهید مفقودالاثر اعلام می‌شوم تا اینکه سال 66 به دنبال تفحص منطقه یاد شده، پیکر یک نوجوان شهید کاوش می‌شود. از آنجایی که این شهید از نظر اندام و شکل و قیافه بسیار به من شباهت داشت بعد از شناسایی توسط خانواده‌ام به جای من به خاک سپرده می‌شود.
 
وی اظهار کرد: آنچه ضروری است درباره این شهید یادآور شوم این است که او حتما در مقطع زمانی دی و بهمن‌ماه سال 1365 و در منطقه عملیاتی کربلای 4 به شهادت رسیده است. علاوه بر این شهیدی که تصویر آن را مشاهده کردید از رزمندگان غواص حاضر در عملیات مذکور بوده است.
 
پیکر این شهید در تابستان 1366 به دست آمده است.
 
جعفر زمردیان هم‌اکنون مدیرکلی بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان را بر عهده دارد.
 
از همه کسانی که این شهید را می‌شناسند و یا احتمالا دوست و همرزم شهید بوده‌اند درخواست می‌شود هرگونه اطلاعی از خانواده یا خود وی دارند آن را به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کنند.
 
این شهید را شناسایی کنید+عکس

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

دوشنبه 31 تیر 1392  1:40 PM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh ravabet_rasekhoon mehdi0014 salma57 mohammad98
دسترسی سریع به انجمن ها