0

*** راه‌اندازی اینترنت در قطارهای کشور***

 
ali_kamali
ali_kamali
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 2116
محل سکونت : خراسان

*** راه‌اندازی اینترنت در قطارهای کشور***

 راه‌اندازی اینترنت در قطارهای کشور

مدیرعامل جوپار، گفت: برنامه داریم به زودی اینترنت را در قطارها راه‌اندازی کنیم، انعقاد قرارداد در این‌ زمینه انجام شده است و در مراحل مقدماتی اجرایی این امر هستیم.


به گزارش خبرنگار سیتنا، مهدی ابراهیمی تصریح کرد: سیستم فروش بلیت قطار‌های جوپار کاملاً اینترنتی است و مردم بدون نیاز به انجام سفرهای درون‌شهری، به راحتی بلیت تهیه می‌کنند و با همان بلیت سوار قطار می‌شوند، در حالی که در سیستم فروش اینترنتی بلیت قطار رجاء، بلیت رزرو می‌شود و حتماً باید مسافر برای دریافت بلیت اصلی، به آژانس مراجعه شود پس انجام سفر درون‌شهری الزامی است.

مدیرعامل شرکت قطار‌های جوپار اظهار داشت: 40 درصد بلیت‌های جوپار از طریق سیستم اینترنتی فروش بلیت این شرکت ارائه می‌شود.

ابراهیمی تصریح کرد: از محاسن سیستم فروش بلیت جوپار این است که برای استرداد بلیت قطار دیگر شرکت‌ها، مسافر باید حتماً به آژانس مراجعه کند، در حالی که در سیستم جوپار، استرداد نیز اینترنتی است و استرداد اینترنتی برای اولین‌بار راه‌اندازی شد.

وی تصریح کرد: اما هنوز در ایران نگرش سنتی وجود دارد و فکر می‌کنیم برای بلیت‌فروشی نیز باید یک صف ایجاد شود، در واقع ‌سیستم جامع فروش بلیت راه‌آهن، مصداق همان سیستم فروش بلیت رجاء است و امکانات جدیدی برای مردم ندارد.

مدیرعامل شرکت قطار‌های جوپار با بیان اینکه به موضوع پهنای باند و افزایش سرعت اینترنت در آینده توجه خاصی می‌شود، گفت: سیستم فروش بلیت نیز باید به سمت اینترنتی‌شدن کامل پیش رود، در حالی که فعلاً محدودیت‌هایی در این‌باره وجود دارد.

ابراهیمی با بیان اینکه بهتر است دولت اجازه دهد بخش خصوصی خود خدمات بهتر و با کیفیت‌تر را به مردم ارائه دهد، گفت: برنامه داریم به زودی اینترنت را در قطارها راه‌اندازی کنیم، انعقاد قرارداد در این‌ زمینه انجام شده است و در مراحل مقدماتی اجرایی این امر هستیم.

لحظه لحظه زندگی را سپری میکنیم تا به خوشبختی برسیم ٬

غافل ازاینکه خوشبختی در همان لحظه ای بود که سپری شد.

 

یک شنبه 30 تیر 1392  11:06 AM
تشکرات از این پست
aminq10 mina_k_h
دسترسی سریع به انجمن ها