0

رفع عیب از سخت افزار كامپیوتر ... سخت افزار

 
golami1223
golami1223
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 683
محل سکونت : بوشهر

رفع عیب از سخت افزار كامپیوتر ... سخت افزار

آنچه در این مقاله می خوانید، یك راهنمای جامع برای عیب زدایی از كامپیوترتان نیست اما می تواند شما را به سمت یافتن مشكل كامپیوتر راهنمایی كند.

***اگر بعد از فشردن دكمه power، كامپیوتر روشن نشد

بررسی كنید آیا سیم برق متصل است؟ آیا سر دیگر سیم برق متصل شده است؟ سوییچی كه در پشت كامپیوترتان وجود دارد چك كنید. از اتصال صحیح منبع تغذیه به مادربرد اطمینان حاصل كنید. كابل برق فلاپی را چك كنید. اگر هیچ یك از این كارها نتیجه نداد در مرحله بعد هر چیزی را كه به مادربرد متصل است به غیر از كابل برق، سیم دكمه power، كارت گرافیك، حافظه RAM و CPU را جدا كنید. اگر باز هم سیستم بالا نمی آید یك یا دو قطعه از سیستم شما معیوب است. در این مورد به احتمال زیاد مادربرد یا منبع تغذیه Case شما اشكال دارد.کامپیوتر و
اینترنت

***اگر سیستم روشن می شود ولی بوق نمی زند یا بالا نمی آید

ابتدا همه اتصالات را چك كنید و دوباره امتحان كنید. در صورتی كه این عمل مؤثر نبود، بهترین كار این است كه مانند بالا همه چیز را به غیر از سیم دكمه power، كارت گرافیك، حافظه RAM و CPU را از مادربرد جدا كرده و دوباره امتحان كنید.

اگر كامپیوتر به خوبی شروع به كار كرد كامپیوتر را خاموش كنید و هر بار یك قطعه را متصل كرده و سپس كامپیوتر را روشن كنید تا جایی كه مشكل را پیدا كنید ولی اگر كامپیوتر اصلا‎‎ً روشن نشد احتمالاً یك یا چند قطعه معیوب دارید(CPU ،RAM، مادربرد و منبع تغذیه).

***كامپیوتر روشن می شود و متناوبا‎ً بوق می زند، بالا می آید

ببینید آیا حافظه RAM شما بدرستی نصب شده است اگر لازم است آن را بیرون آورید و دوباره جا بزنید.

سه شنبه 2 آذر 1389  7:14 AM
تشکرات از این پست
golami1223
golami1223
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 683
محل سکونت : بوشهر

چگونه بهترین كارایی را از هاردهای IDE داشته باشیم !؟ ... سخت افزار

امروزه بیشتر افراد از هاردهای با ظرفیت بالا استفاده میكنند. اگر شما یك هارد درایو IDE دارید میتوانید كاری كنید كه بهترین كارایی را از آن داشته باشید. همان طور كه میدانید این هاردها ازدسترسی DMA پشتیبانی میكنند. DMA به هارد این امكان را میدهد كه در هنگام كار با برنامه های مختلف فشار كمتری به حافظه سیستم وارد آید و قسمتی از هارد به كمك حافظه میاید. با این كار سرعت كار و كارایی هارد بسیار بالا میرود همچنین فشار وارد بر CPU را نیز كاهش میدهد.
برای فعال كردن این قسمت ابتدا وارد Device Manager شده و در لیست گزینه IDE ATA/ATAPI Controllers را انتخاب كنید. سپس در زیر شاخه آن گزینه Primary IDE Channel را انتخاب كنید و روی آن دابل كلیك كنید.
حال وارد قسمت Advanced Settings شده و در قسمت زیر آن تنظیمات Device 0 و Device 1 را مشاهده كنید. اگر جلوی Transfer Mode عبارت PIO Only نوشته شده بود از طریق لیست كشویی آن را به DMA if available تغییر دهید و روی OK كلیك كنید. کامپیوتر و اینترنت
حال همین مراحل را برای Secondary IDE Channel نیز تكرار كنید. سپس در صورت نیاز سیستم خود را Restart كنید.
خیلی ها فكر میكنند كه با انجام همین مراحل كار تمام میشود. اما در اینجا یك نكته ظریف دیگر نیز وجود دارد كه باید رعایت شود. در كانالهای IDE قسمتی وجود دارد كه UDMA/66 نامیده میشود. این گزینه در حالت معمول غیر فعال است. با فعال كردن این قسمت میتوان كارایی DMA را بسیار بیشتر كرد. برای فعال كردن این قسمت مراحل زیر را دنبال كنید :
ابتدا از طریق Run وارد Regedit شده و كلید زیر را بیابید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
سپس در صفحه سمت چپ به دنبال كلید EnableUDMA66 بگردید و سپس به آن مقدار 1 را اختصاص دهید. اگر وجود نداشت یك كلید از نوع DWORD به همان نام بسازید و به آن مقدار 1 را برای فعال سازی اختصاص دهید( برای غیر فعال كردن میتوانید از مقدار 0 استفاده كنید ) . فعال بودن این قسمت كارایی هارد را بسیار افزایش میدهد بنابراین توصیه میكنم حتما این كار را انجام دهید.


داغ کن - کلوب دات کام

سه شنبه 2 آذر 1389  7:16 AM
تشکرات از این پست
golami1223
golami1223
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 683
محل سکونت : بوشهر

راهنمای خرید یك اسكنر مناسب‌ ... سخت افزار

منبع مجله شبكه
در عصری زندگی می‌كنیم كه نمی‌توان بدون مطالعه و كسب دانش به یك انتخاب و گزینه مناسب رسید. حال اگر این انتخاب برای خرید یك قطعه الكترونیكی باشد نیاز به داشتن اطلاعات كافی به یك امر لازم و باید تبدیل می‌شود چرا كه فناوری‌های جدید در قالب پارامترها و خصوصیات گنجانده می‌شوند و تفاوت مدل هر قطعه در همین تكنولوژی‌های به‌كار رفته در آنان است. اسكنر نیز یكی از همین قطعات است كه همزمان با گسترش كاربرد و نقش آن در زندگی دیجیتال، به پیچیدگی‌ها و تكنولوژی‌های آن افزوده می‌شود. زمانی شما فقط می‌توانستید اسكنرها را در یك سازمان یا نهاد بزرگ دولتی بیابید اما اكنون با فراگیر شدن ابزارهای دیجیتال، نقش اسكنر از مفهوم یك قطعه جانبی كامپیوتر فراتر رفته و به یك ابزار حیاتی برای ادارات كوچك و كاربران خانگی تبدیل شده است. كامپیوتر و اینترنتچه نوع اسكنری بخریم؟ یك اسكنر مناسب چه خصوصیاتی دارد؟ كدام مدل اسكنر متناسب با نیازهای ما است؟ و سوالاتی مشابه این‌ها ذهن هر خریدار اسكنر را در اولین گام به خود مشغول می‌كند و در مرحله بعد با دیدن لیستی از توضیحات فنی هر اسكنر بیشتر سردرگم خواهد بود. نوشتار پیش‌رو با هدف كمك به دوستانی كه قصد خرید یك اسكنر مناسب با نیاز خود دارند، نوشته شده و سعی بر این بوده است كه اطلاعات لازم و كافی را در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهد.
به گزارش بخش خبر فناوری اطلاعات ایران به نقل از ماهنامه شبكه ، از بر حسب نوع اسكن یك سند، اسكنرها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. اسكنرهای
Flatbed یا مسطح، متداول‌ترین اسكنر برای كاربرد خانگی هستند. در این نوع اسكنرها، ناحیه اسكن شامل یك صفحه تخت خواهد بود كه سند بر روی آن قرار می‌گیرد. این نوع از اسكنرها به خاطر راحتی در استفاده و تكنولوژی استفاده شده در هد اسكن آن‌ها، بیشترین مصرف‌كننده را دارند. جز اسكنرهای مسطح، اسكنرهای Sheetbed و اسكنرهای استوانه‌ای نیز در بازار موجود هستند. در اسكنرهای Sheetbed هد اسكن ثابت بوده و سند برای اسكن حركت داده می‌شود؛ مانند یك پرینتر. اسكنرهای استوانه‌ای دارای كیفیت و دقت تفكیك‌پذیری بالایی هستند و برای اسكن نقشه و چاپ استفاده می‌شوند.

سه شنبه 2 آذر 1389  7:19 AM
تشکرات از این پست
golami1223
golami1223
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 683
محل سکونت : بوشهر

كليدهاي ميانبر عالي براي yahoo mail

كليدهاي ميانبر عالي براي yahoo mail

هنگام استفاده از ياهو براي چك كردن ايملهايتان بخاطر نداشتن وقت كافي ممكن است ديدن و يا ارسال ايملها زمان زيادي ببرد و بهتر است ترفند كليدهاي ميانبر را بدانيد تا براي انجام كارهاي مختلف دچار كمبود زمان نشويد و بتوانيد خيلي سريع عملياتي را كه ميخواهيد انجام دهيد.به اين سري از كليدها ، كليدهاي ميانبر و يا shortcut ميگويند كه با بلد بودن آنها سرعت شما در استفاده از ياهو بسيار زيادتر خواهد شد

كليدهاي shortcut براي  yahoo mail عبارتند از:

کلید M : چک کردن ایمیل ها


کلیدهای Shift + M : چک کردن همه ایمیل ها


کلیدهای \ + Ctrl : بستن زبانه (Tab) جاری


کلید N : ارسال ایمیل جدید


کلیدهای Shift + N : ارسال ایمیل جدید در همان پنجره


کلید C : ایجاد یک چت جدید (همچنین کلیدهای Ctrl + Shift + C)


کلید R : پاسخگویی به ایمیل


کلید A : پاسخگویی به ایمیل همه افرادی که در قسمت To قرار دارند


کلیدهای Shift + A : پاسخگویی به ایمیل همه افرادی که در قسمت To قرار دارند در پنجره جدید


کلید F : ازجاع دادن (Forward) ایمیل


کلیدهای Shift + F : ازجاع دادن (Forward) ایمیل در پنجره جدید


کلید K : علامت گذاری ایمیل به عنوان خوانده شده


کلیدهای Shift + K : علامت گذاری ایمیل به عنوان خوانده نشده


کلید L : نشانه گذاری ایمیل (Flag)


کلیدهای Shift + L : برداشتن نشانه ایمیل


کلید Delete : پاک کردن (ایمیل ، مخاطبین و ...)


کلید P : پرینت گرفتن (همچنین کلیدهای Ctrl + P)


کلیدهای Ctrl + S : ذخیره کردن به عنوان پیش نویس (Draft)


کلیدهای Ctrl + Enter : ارسال ایمیل (همچنین کلیدهای Alt+ S)


کلید V : نمایش (ترفندستان) یا عدم نمایش محتوای ایمیل های دریافتی در قسمت پایین پوشه جاری


کلیدهای [ + Ctrl : حرکت بین Tabها از راست به چپ


کلیدهای ] + Ctrl : حرکت بین Tabها از چپ به راست


کلید Enter (در لیست ایمیل های دریافتی) : باز کردن ایمیل در پنجره جدید


کلید Enter (در لیست مخاطبین) : باز کردن صفحه ویرایش مخاطب


کلیدهای Ctrl + F : جستجوی کلمه یا عبارتی خاص در متن ایمیل


کلید D : انتقال ایمیل به یک پوشه


کلید F11 : گسترش پنجره به صورت بیشترین ارتفاع


کلید Esc : بستن پنجره ایمیل در حال مطالعه


کلیدهای . + Ctrl : ایمیل بعدی (هنگام باز بودن یک ایمیل)


کلیدهای , + Ctrl : ایمیل قبلی (هنگام باز بودن یک ایمیل)

سه شنبه 2 آذر 1389  7:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها