0

فوايد مصرف سوپ در ماه مبارک رمضان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

فوايد مصرف سوپ در ماه مبارک رمضان


 

در ماه مبارک رمضان يکي از غذاهايي که در سفره افطار ديده مي شود سوپ است. سوپ داراي خواص زيادي است. به نقل از سايت «رمضان هلث»، مصرف سوپ، مايعات از دست رفته بدن در طول روز را جبران مي کند و سيستم گوارشي را براي هضم بقيه غذاها آماده مي کند. سوپ منبع غني ويتامين، مواد معدني و مغذي است که براي بدن به ويژه در ماه مبارک لازم است.

خواص سوپ:* مصرف سوپ پس از ساعت ها روزه داري، معده را گرم مي کند و مانع از نفخ يا هر نوع ناراحتي گوارشي مي شود.* سوپ غني از آب است که براي سلول هاي بدن و شادابي و سلامت پوست مفيد است.

* سوپ از مواد مغذي مختلفي مانند سبزيجات، گوشت، مرغ، گياهان بنشني و برنج تهيه مي شود و غذاي مغذي به حساب مي آيد. روش پخت سالم سوپ، باعث حفظ ارزش غذايي آن و حفظ ويتامين ها، ماده مغذي و پروتئين ها مي شود.* سوپ سرشار از فيبر است (ازجمله سوپ سبزيجات و غلات) که به عملکرد سيستم گوارشي کمک مي کند و ميزان نفخ و يبوست را نيز کاهش مي دهد.* طعم خوبي دارد و به آساني جويده و قورت داده مي شود. ازاين رو غذاي مناسبي براي کودکان و سالمندان است.* احساس سيري ايجاد مي کند. در نتيجه مي توانيد ميزان مصرف غذا را کنترل کنيد و هنگام افطار وعده هاي کوچک تر بخوريد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 26 تیر 1392  9:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها