0

ساخت نخستین خودرو خورشیدی خانواده در جهان

 
mmhammad
mmhammad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 127
محل سکونت : تهران

ساخت نخستین خودرو خورشیدی خانواده در جهان

چکیده:
محققان هلندی موفق به طراحی و ساخت نخستین خودروی خورشیدی خانواده در جهان شدند که نخستین خودروی انرژی مثبت نیز محسوب می‌شود. خودروی خورشیدی Stella ظرفیت چهار سرنشین را داشته و از فناوری های نوینی بهره برده است؛ مثلا از وزن سبک و کارآیی بسیار بالاتری در مقایسه با خودروهای معمولی برخوردار است.
ساخت نخستین خودرو خورشیدی خانواده در جهان

 

 

در طراحی بدنه خودرو از مواد بسیار سبک مانند کربن و آلومینیوم استفاده شده است. انرژی تولید شده توسط پنل های خورشیدی که بر روی سقف تعبیه شده اند، بیش از نیاز واقعی خودرو است و مازاد انرژی قابلیت انتقال به شبکه برق را دارد و به همین علت Stella بعنوان نخستین خودروی انرژی مثبت جهان نیز محسوب می‌شود.

 

 

تیم طراحی Solar Team Eindhoven متشکل از ۲۲ دانشجوی مهندسی مکانیک و طراحی صنعتی است که خودروی خانواده با بهره مندی از انرژی پاک خورشید را طراحی کرده‌اند. این خودرو در دسته جدید کلاس کروز (Cruiser Class) در رقابت جهانی خودروهای خورشیدی (WSC) شرکت خواهد کرد. این رقابت از ششم تا ۱۳ اکتبر (۱۴ تا ۲۱ مهر) بطول سه هزار کیلومتر در استرالیا برگزار خواهد شد.

 

 

تیم طراحی Solar Team Eindhoven متشکل از ۲۲ دانشجوی مهندسی مکانیک و طراحی صنعتی است که خودروی خانواده با بهره مندی از انرژی پاک خورشید را طراحی کرده‌اند. این خودرو در دسته جدید کلاس کروز (Cruiser Class) در رقابت جهانی خودروهای خورشیدی (WSC) شرکت خواهد کرد. این رقابت از ششم تا ۱۳ اکتبر (۱۴ تا ۲۱ مهر) بطول سه هزار کیلومتر در استرالیا برگزار خواهد شد.

 

 

دوشنبه 24 تیر 1392  6:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها