0

كنترل تلفن همراه با امواج مغزي

 
mmhammad
mmhammad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 127
محل سکونت : تهران

كنترل تلفن همراه با امواج مغزي

چکیده:
اگر فناوری های کنونی صنعت فناوری اطلاعات را درنظر بگیرید، شاید تصور کنید که دستگاه های تلفن همراه دیگر نمی توانند پیشرفته تر از این باشند، اما یک شرکت فناوری راهکاری را برای کنترل تلفن هوشمند با ذهن ارائه کرده است.
كنترل تلفن همراه با امواج مغزي


شرکت «راهکارهای ذهن» نخستین بخش از بودجه لازم برای تکمیل دستگاه جدید ذهن خوان را دریافت کرده است.
براساس اظهارات «کری دریسکول» مدیر عامل این شرکت، این دستگاه کوچکترین و کاربردی ترین دستگاه مغز نگار با کاربری آسان است.
در مرحله آزمایش، این دستگاه با موفقیت به کاربران این امکان را داد تا از مغز خود برای برقراری تعامل با دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید روی تبلت ها و تلفن های هوشمند استفاده کنند.
به طور کلی این دستگاه ها از یک نقطه اتصال روی پیشانی و یک گیره روی گوش استفاده می کنند تا حضور امواج مغزی مختلف را احساس کرده و سطح تمرکز و آرامش محاسبه کند.
توسعه دهندگان می توانند نرم افزاری را برای پاسخ به این سطوح مختلف بسازند تا به امواج مغزی یک کاربر این امکان را بدهد بر برنامه های اجرایی تأثیر بگذارد.
درحال حاضر کاربردی ترین استفاده از این فناوری آموزش مغز است که به کاربران آموزش می دهد چگونه عملکرد ذهن خود را بهینه کرده و عملکردهای شناختی آن را ارتقا بخشند، این امر در رابطه با کاربرهایی که دارای نیازهای ویژه هستند بیشتر مورد تأکید قرار می گیرد. اما در این میان اپلیکیشن ها می توانند سرگرم کننده هم باشد.
دریسکول همچنین اپلیکیشن های کاربردی بیشتری را برای این دستگاه پیش بینی می کند تا کاربر بتواند از آن روزانه استفاده کند.
وی اظهار داشت: استفاده از این فناوری می تواند بی نهایت باشد و برای اکثر کاربردهای زندگی ما مورد استفاده قرار گیرد. از این دستگاه می توان برای کنترل خانه هوشمند و اپلیکیشن هایی روی تلفن های هوشمند، رایانه ها و تبلت ها بهره گرفت. اما چون عینک گوگل، کاربر باید بر عجیب بودن همراه داشتن چنین دستگاهی در فضاهای عمومی غلبه کند.

 

منبع:http://www.tekshow.com

 

دوشنبه 24 تیر 1392  2:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها