0

توانایی های مدیریتی یک زن

 
samanehtajafary
samanehtajafary
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 2436
محل سکونت : خراسان رضوی

توانایی های مدیریتی یک زن

هر زني از هر قوم و ديني كه باشد، بايد رفتاري متين و فراخور يك زن را داشته باشد. يك زن نمونه بايد مأمن همسرش باشد و همسرش در كنار او احساس امنيت و قوت قلب كند. زن منشأ احساسات است، پس مي‌تواند همسرش را غرق در عشق و محبت كند و محبت كردن را به همه ياد دهد. زن مي‌تواند اعتماد به نفس همسرش را از بين ببرد يا آن را بيشتر كند، مهم اين است كه به اندازه كافي به همسرش اعتماد به نفس بدهد نه كم و نه زياد از حد.

يك زن نمونه بايد يك مدير خوب باشد. او بايد بتواند روابط خانوادگي، امور مالي، امور خانه‌داري، امور تربيتي فرزندان و... را مديريت كند، اما اين به اين معنا نيست كه بايد تمام اين امور را خودش انجام دهد. برخي فكر مي‌كنند مديريت يعني انجام كارها در حالي كه يك زن نمونه مي‌تواند وظايف افراد خانه را نيز مديريت كند و با يك تقسيم كار مناسب در همه زمينه‌ها به امور مختلف رسيدگي كند.

يك زن نمونه مربي افراد خانه است، زن مسوول مستقيم تربيت فرزندان است. زن مي‌تواند روي رفتار شوهرش هم تاثير داشته باشد و او را بهتر يا بدتر كند. پس يك زن نمونه زني است كه فرزندان با تربيتي داشته باشد و بتواند ايرادها و نقاط ضعف رفتار همسرش را نيز بر طرف كند و به طور كلي باعث ارتقاء سطح رفتاري خانواده‌اش شود.

يك زن نمونه زني صبور و با اراده است. زني كه در سختي‌ها صبر مي‌كند و در عصبانيت با اراده قوی جلوي عصبانيتش مي‌ايستد. او با صبر كردن به‌موقع، امور را در دست مي‌گيرد و مي‌تواند بر اوضاع مسلط باشد. البته اين صبر به معني پشت گوش انداختن و نديده گرفتن مسائل نيست، بلكه فرصت دادن به همه براي حل مشكل و پرهيز از تشنج در خانواده است. زني كه همه مشكلات را فراموش كند و هيچ اعتراضي به مسائل منفي دور و بر خود در زندگي نداشته باشد هم نمي‌تواند موفق شود، چرا كه نپرداختن به مشكلات گاهي باعث بزرگ‌تر شدن آنها مي‌شود. بي‌شك مشكلات كوچك راحت‌تر حل مي‌شوند تا مشكلات بزرگ.

يك زن نمونه، خوش سخن و مهربان است. زيبا سخن گفتن و سنجيده و اندازه حرف‌زدن ويژگي بسيار مهمي است. يكي از مهم‌ترين راه‌هاي ارتباطي ما با همسر و فرزندانمان سخن گفتن است و مي‌توانيم بسياري از مشكلات را با حرف‌زدن حل كنيم يا به آن دامن بزنيم. پس بسيار مهم است كه چگونه سخن بگوييم. غرزدن، طعنه و كنايه‌زدن و گله‌كردن از ديگران نزد همسرتان تنها او را خسته مي‌كند و از شما دور، پس براي اين‌كه زني نمونه باشيد از اين موارد كناره‌گيري كنيد.

فكر نكنيد كه فراموش كردن خود در زندگي گذشت است. يك زن نمونه زني است كه خود را فراموش نكرده و همواره در كنار وظايفش به فكر سلامتي جسم و روح، زيبايي، پيشرفت‌ كاري و تحصيلي خود باشد و زماني را به خود اختصاص دهد تا بتواند همواره با سلامتي و شادابي به عنوان يك زن نمونه زندگي كند. در غير اين صورت او رفته‌رفته سلامتي و زيبايي خود را از دست داده و روحيه‌اي كسل و افسرده پيدا كرده و نمي‌تواند به ديگر وظايف خود به درستي رسيدگي كند. براي اين كه زني نمونه باشيد به اندازه كافي به خود بپردازيد.

یک شنبه 23 تیر 1392  10:36 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها