0

اولین اظهار نظر انتخاباتی دکتر عباسی پس از انتخابات/گزارش جلسه 439 کلبه کرامت(مهندسی سیاسی6-جمهوری ی

 
adhami67
adhami67
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 59
محل سکونت : مازندران

اولین اظهار نظر انتخاباتی دکتر عباسی پس از انتخابات/گزارش جلسه 439 کلبه کرامت(مهندسی سیاسی6-جمهوری ی

اولین اظهار نظر انتخاباتی دکتر عباسی پس از انتخابات/گزارش جلسه 439 کلبه کرامت(مهندسی سیاسی6-جمهوری یازدهم2)

جمعه 1392/03/31 14:19   نویسنده : mersad128       دیدگاه ها (6)

 

 

بنده در این جلسه در کلاس حضور داشتم و گزارشی که می خوانید نوشته های شخصی من سر کلاس هستش و به هیچ وجه رسمیت نداره و تمامی مواضع رسمی دکتر اون مباحثی است که به شکل رسمی در دی وی دی جلسه گذاشته بشه بنابراین هرگونه استفاده ژورنالیستی از مطالب زیر شرعا حرام است البته با توجه به اینکه برای این دسته از خبرنگاران که در واقع حاشیه نگار هستند اصولا شرع معنی نداره عرض می کنم که این مطالب صرفا //اختصاصی مرصاد 128// می باشد و هرگونه استفاده بدون مجوز و اجازه از نویسنده خلاف قانون است و نویسنده حق هرگونه پیگیری قضایی را برای خود محفوظ می داند.

1-خوب با اتفاقی که افتاد جهت گیری چهارسال آینده مشخص شد.

2-از اشتباهاتی که در اغلب انقلاب ها اتفاقی که  می افتد این است که نسل اول انقلاب به سختی از صحنه کنار می رود. حالا چون حس می کنه ممکنه کار خراب بشه یا اینکه احساس مالکیت می کنند.

3-هنوز از احزاب اوایل انقلاب افراد نسل اول می آیند پای کار بعد ادعای نجات کشور و مدریت فوق العاده هم می کنند که این قضیه با اینکه تا حالا عرضه نیرو سازی نداشتند در تناقض است.

4-نمونه به سختی از صحنه کنار رفتن هم برخی آقایون هستند که 8 سال 8سال رئیس جمهور و رئیس مجلس بودند و ربع قرن ریاست تشخیص مصلحت رو داشتند ولی هنوز هم کاندیدا می شوند.

5-رای بسیار شکننده بود و تنها با تفاضل آراء 261000 رای کار از به دور دوم کشیدن گذشت.

6-عدم انتخاب شدن آقایون در سال 84 باعث انتقام آن ها در سال 88 شد.

7-نسل سوم انقلاب جوانمردانه شکست را پذیرفت.

8-کاندیدا ریاست جمهوری 30سال تو مناسب امنیتی و نظامی(دبیر شورای عالی امنیت ملی فرمانده قرارگاه خاتم النبیا فرمانده پدافند غیر عامل و ...) کار کرده حالا می گوید سرهنگ نیستم حقوق دانم!

9-با این شرایط تا اطلاع ثانوی تراز اول سازندگی و خدمت و تولید علم برای سرهنگ هاست.

10-مقدمه همه این تحریم ها همین افرادی هستند که الان حکومت رو گرفتن عذر خواهی هم نمی کنند ،اگر در 88 نتیجه را می پذیرفتند و به برنده تبریک می گفتند به سود دشمن کار نمی کردند و امنیت ملی رو خدشه دار نمی کردند الان از این تحریم ها خبری نبود.

11-کل حوزه رفته بالا آمده پایین ی روحانی لیبرال داده برای کاندیداتوری ریاست جمهورری ! بیخود هم نگویید وهن روحانیت است واقعیته.

12-استانداردی که دولت نهم و دهم در پرکاری گذاشته با کند شدن فرآیند به زودی مشخص می شود.

13-خواهید دید که دولت نهم و دهم از بین دولت هایی که تا امروز بوده اند بهترین دولت ها بوده اند ونسبت به سازندگی و اصلاحات "به مراتب" بهتر عمل کرده است.

14-دلایل رای آوردن جنبش کلید! اول سوار شدن بر روی فتنه 88 و اینکه سیستم ایراد داره دروغ زیاد شده و تقلب و ...  و دوم سوار شدن این گروه بر 11 روز خانه نشینی رئیس جمهور و سر خوردگی هوادران و اختلاف بین مسئولان که همه ضربه به اصول گرایان بود و سوم هم تخریب دو گفتمان عدالت و مهدویت توسط دولتی که داعیه دار آن بود و با این گفتمان رای آورده بود.

15-نشان داده شد که اصول گرایان معلم اخلاق اصلاح طلبان هستند.

16-می توان گفت احزاب سوسیال دموکرات در لیبرال دموکرات حل شدند و تقریبا دیگر وجود ندارند.

17-لیبرال دموکرات ها به دلیل نداشتن حرف جدید و خراب کردن کار باعث خالص تر شدن جبهه می شوند.

18-غربی ها در سیاست خارجی همراهی تاکتیکی می کنند ولی انتظار همراهی استراتژیکی خواهند داشت.

19-پاشنه های آشیل این دولت عبارت اند از اینکه 1-روحانیت چگونه از حرکت های لیبرالی دولت حمایت می کند؟ 2-دولت چگونه همراهی روحانیت را خوهد پذیرفت؟ 3-وقتی مشکلات اقتصادی حل نشد نمی توانند ادعا کنند که رکود جهاننی اثر گذار بوده چون در شعار ها این قضیه را رد کرده اند و معتقد اند که اگر با جهان همراهی کنند مشکلات حل می شود.

20-جمهوری یازدهم به شدت تکنوکرات و پرگماتیسست است.

21-نامردی جوهره حرکت اصلاح طلبی است.

22-بیداری اسلامی به دلیل کاهش حمایت ما رکود پیدا خواهد کرد.

23-دکتر در ادامه با اشاره به دو مقاله ازحسن روحانی در مجله راهبرد شماره 38(زمستان 84) و شماره 39(بهار 85 )پرداخت و با اشاره به این که این حرف ها نه نقد دولت است و نه تخریب آن که تنها باز خوانی آراء این آقایان است، افزود سیستمی که تعارض ذاتی دارد نمی تواند کار کند.البته این دو مقاله در پست های آینده مورد بررسی قرار خواهند گرفت و نکات آن برای دوستان گفته خواهد شد تا مواضع ایشان برای دوستان کاملا مشخص بشود.

24-استاد حسن عباسی همچنین خاطر نشان کرد که اصول گرایان شانس آوردند که رای نیاوردند و خدا به آنها رحم کرد چون دستشان به لحاظ تئوریک خالی بود.

25-استاد همچنین گفت هر روز که شما آمدید صفحه 782 کتاب کذا(امنیت ملی و نظام های اقتصادی ایران اثر دکتر حسن روحانی) را نشان دادم و گفتم این مکتب اقتصادی این ها ، اگر جلیلی رای می آورد امروز زاهدی وفا را نقد می کردیم.

26-دوستان اتفاقی نیفتاده و تنها یک عقب نشینی تاکتیکی بود و این جریان نسل اولی سیاسی تا سال 1397 حذف می شوند.

27-وی همچنن برای تغییر فضای سرخورده جلسه گفت نگران نباشید "ایـــــن حـــــســــن بـــــا مـــــن".

پس از پایان کلاس در جلسه پرسش و پاسخ استاد با انتقاد از جلیلی و قالیباف گفت:

 مطمئن باشید من dvd جلسه نقد فیلم game change را برای جلیلی و قالیباف می فرستم تا رای آوردن در انتخابات رو یاد بگیرند آقایون باید می آمدند اینجا تا بهشون بگویم تو مناظره برن بالا چی بگن و نرن بالا فرصت رو تبدیل به تهدید کنند!

 این دوستان اگر می خواهند برایشان این ور و اون ور سینه چاک کنیم باید و برایشان بمیریم باید برای اندیشه ما تب کنند.آقایون باید تواضع می کردند میومدند اندیشکده ،ما مطالب رو تو یه ساعت براشون پرزنت می کردیم دو تا سفر تبلیغاتی نمی رفتند ...

استاد همچنین در پاسخ به سوایی درباره بیانات رهبری راجع به رئیس جمهور منتخب که فرموده اند همه باید به ایشان کمک کنند گفت اون زمان هم رهبری گفتند هیچکس برای من هاشمی نمی شود هر جا می رفتیم این رو می کوبیدن تو سر ما این رو برای کسانی گفتند که می رن دست بوس اصلا همین فردی که این رو پرسیده پاشه بره دفتر ایشون بگه من و اندیشکده آماده همکاری هستیم اگه نسپردند نگهبانی بندازدتون بیرون!

 

«مَن اَحَبَّ اَن یَعلَمَ اَقُبِلَت صَلاتُهُ اَم لَم تُقبَل؟ فَلیَنظُرُ: هَل مَنِعَت صَلاتُهُ عَنِ الفَحشاءِ وَ المُنکَرِ؟ فَبِقَدرِ ما مَنَعَتهُ قُبَلَت مِنهُ!»؛

 «هر کس دوست دارد، بداند نمازش قبول شده یا نه، ببیند که آیا نمازش او را از گناه و زشتی باز می دارد یا نه؟ پس به هر اندازه که نمازش او را از گناه باز بدارد، به همان مقدار نمازش قبول واقع شده است» (ترجمه المیزان، ج 16، ص 211)

یک شنبه 23 تیر 1392  6:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها