0

اخبار حوادث

09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 8721

اخبار حوادث

جنايت وحشيانه 4 دختر و پسر مسلح !

سه پسر جوان فلوريدايي براي تفريح و خوشگذراني وحشيانه‌اي با ربودن يك اسلحه، جوان 17 ساله‌اي را در ايستگاه اتوبوس كشتند و سپس با حمله به فردي ديگر او را با چاقو به قتل رساندند.

اخبار حوادثبه‌گزارش پليس سه‌جوان كه به‌خاطر دختر همكلاسي‌شان رقابتي هولناك در پيش گرفته بودند با برداشتن تفنگ پدر يكي از پسرها به‌خيابان رفتند و قرار گذشتند هركس بتواند يك جوان منتظر در ايستگاه اتوبوس را بكشد جايزه‌اش ازدواج با تنها دختر گروه باشد.

ابتدا هيچ‌كدام حاضر به اين كار نبودند تا اين‌كه ديــويد داموس 20 ساله اسلحه را برداشت و با شليك 14 گلوله پياپي به اطراف سرانجام پيشاني اين پسر جوان را هدف قرار داد و با شليك آخرين گلوله او را به قتل رساند و پس از اين جنايت در حالي كه اعضاي اين‌گروه ديوانه همه ترسيده بودند پا به فرار گذاشتند.

اخبار حوادثپليس با حضور در محل ضمن گفت‌وگو با شاهدان حادثه با به‌دست آوردن مشخصات كلي از سه جوان تحقيقات خود را براي پيدا كردن آن‌ها آغاز كرد اما اين سه جوان و دختر همدست‌شان شرط‌بندي‌هاي احمقانه خود را به همين جا ختم نكردند و يك هفته بعد از جنايت اول به خانه يكي از دوستان قديمي شان- كه جواني از يك خانواده مرفه و پولدار بود- رفتند و با ضربات چاقو ابتدا گلويش را بريدند و سپس با چند گلوله او را كشتند.

پس از اين جنايت ماموران جست‌وجوي گسترده‌تري را براي دستگيري اين سه جوان و دختر همراهشان آغاز كردند و سرانجام آن‌ها را هنگامي كه براي خريد مهمات به مغازه اسلحه‌فروشي در اورلاندو رفته بودند دستگير كردند.

اخبار حوادثپس از دستگيري اين چهار جوان - سه پسر و يك دختر- مشخص شد اسلحه استفاده‌شده درهر دو جنايت متعلق به پدر يكي از اعضاي گروه است كه چند وقت پيش اين مرد براي محافظت از اعضاي خانواده‌اش در برابر خطرات احتمالي خريده و به خانه‌اش برده بود.در حال حاضر چهار متهم دستگير شده به خاطر ارتكاب به قتل از نوع درجه اول، سرقت و حمله به خانه‌اي در زندان فلوريدا به سر مي‌برند.

اخبار حوادث

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه 22 تیر 1392  6:54 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

پاسخ به:اخبار حوادث

آتش ‌سوزي گسترده در خيابان جمهوري تهران/3 کشته و 3 مصدوم

سخنگوي سازمان آتش نشاني از آتش سوزي گسترده در يک مجتمع توليدي 6 طبقه خبر داد.
اخبار حوادثجلال ملکي در گفتگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران؛ گفت: ساعت 10 و 55 دقيقه امروز سازمان آتش نشاني از يک آتش سوزي گسترده در يک مجتمع توليدي 6 طبقه در خيابان جمهوري نبش خيابان ملت با خبر شد.

سخنگوي سازمان آتش نشاني ادامه داد: به دنبال اين موضوع 9 ايستگاه آتش نشاني، 3 بالا بر، دو تانکر آب و 3 دستگاه تنفسي جهت مهار آتش به محل مذکور اعزام شدند.

وي افزود: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد اين حادثه در يک ساختمان 6 طبقه رخ داده است و آتش از طبقه سوم انبار پارچه و تريکو شروع و به طبقات بالاتر سرايت کرده است.

به گفته ملکي 5 نفر در پشت بام که در ميان دود و آتش گرفتار شده بودند، توسط نيرو‌هاي آتش نشاني نجات يافتند.

اين مقام مسئول آتش نشاني در ادامه ضمن اشاره به اينکه يک نفر از هموطنان به دليل ترس از آتش خود را از طبقه چهارم به پايين پرتاب کرده و متاسفانه جان خود را از دست داده است، ابراز داشت: دو خانم ديگر نيز پس از چند دقيقه‌ در حالي که از شدت سوختگي جان خود را از دست داده بود در ميان شعله‌هاي آتش پيدا شدند.

ملکي افزود: 3 تن ديگر نيز که دچار آسيب ديدگي شده بودند از مرگ حتمي نجات يافته و به عوامل اورژانس تحويل داده شدند.

سخنگوي سازمان آتش نشاني در پايان با بيان اينکه بازرسان آتش نشاني چندي پيش از اين مجتمع کارگاهي و توليدي بازديد کرده‌‍اند و توصيه‌ها و هشدار‌هاي لازم را به صاحبان اين مکان داده‌اند، خاطر نشان کرد: متاسفانه صاحبان به توصيه‌ها توجهي نکردند و اين حادثه تلخ و ناگوار رخ داد.

بنا بر گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، اطفاي حريق در ساعت 13 و 30 دقيقه به پايان رسيده است و هم‌اکنون نيرو‌هاي آتش نشاني در حال تخليه دود و ايمن سازي محل هستند.

**مصدومان به بيمارستان مطهري و سينا منتقل شدند

سخنگوي اورژانس تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران؛ درباره جزئيات خدمت رساني به مصدومين اين حادثه گفت: پس از اطلاع از حادثه 6 دستگاه آمبولانس به همراه يک اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شد.

حسن عباسي ادامه داد: تکنسين‌هاي اورژانس پس از رسيدن به محل 3 مصدوم حادثه آتش سوزي را پس از اقدامات اوليه درماني به بيمارستان سينا و مطهري انتقال دادند.

وي درباره وضعيت جسماني مصدومان گفت: خوشبختانه با حضور به موقع تکنسين‌هاي اورژانس مصدومان در وضعيت جسمي مناسبي هستند.

به گفته عباسي در حال حاضر 3 آمبولانس و يک اتوبوس آمبولانس در محل حادثه مستقر هستند.

اخبار حوادث

اخبار حوادث

شنبه 22 تیر 1392  6:55 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

شکار گوزن های باقیمانده با اسلحه بیهوشی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از آغاز به کار یک اکیپ جدید در پارک ملی کرخه خبر داد.
اخبار حوادثلاهیجان زاده در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: اکپی 3 نفره جدید با هماهنگی تیم دامپزشکی کار زنده گیری را از امروز در پارک ملی کرخه شروع کردند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه استفاده از سلاح بیهوشی درمورد گوزن ها باید در یک شرایط آرام صورت گیرد حالا که نزدیک به یک ماه از شیوع بیماری می گذرد و تقریباً در کنترل است کار زنده گیری را با اسلحه بیهوشی جدید دوباره آغاز کردیم.
لاهیجان زاده اظهار داشت: در این دوره 3 اکیپ 3 نفره به همراه 3 اسلحه بیهوشی که نسبت به اسلحه های گذشته از کاربرد بیشتری برخوردار است کار زنده گیری را شروع کردند که امیدواریم بتوانیم گوزن های باقی مانده که تعدادشان نزدیک به 25 راس رسیده را بگیریم تا آن هایی را که دچار بیماری شدند و تعدادشان نزدیک به 8 راس است را درمان و از ابتلا ی آن ها که تاکنون سالم مانده اند با کنه زدایی از بیماری جلوگیری کنیم.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان تعداد تلف شدگان را تا امروز 45 راس اعلام کرد و ادامه داد: از همان روزهای ابتدایی که گوزن ها با این مشکلی مواجه شدند تمام راهکارها را امتحان کردیم از جمله نصب تورهوایی و تورزمینی، جرگه و همچنین استفاده از اسلحه بیهوشی اما به دلیل تراکم پارک ملی کرخه بعد از اصابت تیر به گوزن ها بین 10 تا 15 طول می کشد تا حیوان بیهوش شود در این فاصله با توجه به این که حیوان تیزپایی است در لابه لای جنگل پنهان می شود و کار زنده گیری را سخت می کند.
لاهیجان زاده خاطر نشان کرد: با تغییراتی که ایجاد کرده ایم و مکان یابی که صورت گرفته امیدواریم در این مرحله بتوانیم تعداد زیادی از گوزن ها را بگیریم و از تلفات آن ها جلوگیری کنیم
شنبه 22 تیر 1392  6:55 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

جاوز مرگبار به پسر 7 ساله

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران، به نقل از نيويورک تايمز در پي گم شدن مايکل کلينگزبري 7 ساله در مدت 24 ساعت پليس توسط والدين آگاه و تحقيقات گروه پليس براي يافتن وي آغاز شد.

به گفته مادر اين کودک ، آخرين بار مايکل در حياطي پشت منزل مسکوني حين بازي کردن ديده شده بود.

مايکل 7 ساله مبتلا به بيماري اوتيسم که نوعي اختلال تکاملي عصبي است، مي‌باشد، به طوري که کودک مبتلا مراحل تکامل را آنگونه که همسالان خود طي مي‌کنند، نمي‌گذراند.

به گفته پليس جسد اين کودک 7 ساله که يک هفته از ناپديد شدنش مي‌گذشت در خودرويي که قفل آن با سوراخ شدن توسط يک سارق باز شده بود کشف شد .

در بررسي ‌هاي اوليه پليس واشنگن اعلام کرد که اين کودک اين کودک پس از چند روز آزار و اذيت و تجاوز کشته شده است و کبودي‌هاي روي بدن کودک نيز اين موضوع را تائيد مي‌کند.

کاترين کينگزبري مادر مايکل بارها در مصاحبه‌هاي مطبوعاتي از کند بودن پليس شکايت کرده بود و اذعان داشت که پليس به جاي آنکه به دنبال پسرم باشد همه ساکنين محله را سوال پيچ کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران، به نقل از نيويورک تايمز در پي گم شدن مايکل کلينگزبري 7 ساله در مدت 24 ساعت پليس توسط والدين آگاه و تحقيقات گروه پليس براي يافتن وي آغاز شد.

به گفته مادر اين کودک ، آخرين بار مايکل در حياطي پشت منزل مسکوني حين بازي کردن ديده شده بود.

مايکل 7 ساله مبتلا به بيماري اوتيسم که نوعي اختلال تکاملي عصبي است، مي‌باشد، به طوري که کودک مبتلا مراحل تکامل را آنگونه که همسالان خود طي مي‌کنند، نمي‌گذراند.

به گفته پليس جسد اين کودک 7 ساله که يک هفته از ناپديد شدنش مي‌گذشت در خودرويي که قفل آن با سوراخ شدن توسط يک سارق باز شده بود کشف شد .

در بررسي ‌هاي اوليه پليس واشنگن اعلام کرد که اين کودک اين کودک پس از چند روز آزار و اذيت و تجاوز کشته شده است و کبودي‌هاي روي بدن کودک نيز اين موضوع را تائيد مي‌کند.

کاترين کينگزبري مادر مايکل بارها در مصاحبه‌هاي مطبوعاتي از کند بودن پليس شکايت کرده بود و اذعان داشت که پليس به جاي آنکه به دنبال پسرم باشد همه ساکنين محله را سوال پيچ کرده است.

اخبار حوادث

شنبه 22 تیر 1392  6:56 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

دختری توسط پدر و عمویش باردار شد

باشگاه خبرنگاران جوان: به گزارش پلیس دختری پس از گذر از ۷ سالگی توسط زندانیان مورد تجاوز قرار گرفت و در نهایت در سن ۱۲ سالگی توسط پدر و عمویش باردار شد.

پدر ، عمو، و پدر خوانده یک دختر ۱۲ ساله پس ازتجاوز جنسی و باردار کردن او مورد خشم مردم بویژه مسئولین زندان قرار گرفتند.
پس از این رسوایی بسیاری از مقامات خواستار خارج نمودن کودکان و بچه ها به ویژه دخترها از زندان “سن پدرو” شدند.
به گزارش این خبرگزاری این دختر ۱۲ ساله پس از سن ۷ سالگی مورد سوء استفاده جنسی از سوی پدر و دیگر زندانیان قرار می گرفت.
سخنگوی زندانیان با رد اتهامات وارده گفت: هیچ سوء استفاده جنسی از این دختر نشده است اما مقامات زندان باردار شدن وی را توسط بستگان دختر تائید می کنند.
زندان سن پدرو بزرگترین زندان بولیوی است که ظرفیت ان ۱۵۰۰ نفر است و ازبیرون با دیوارهای ضخیم وبرج های نگهبانی کاملا شبیه یک زندان است، اما با ورود به زندان دیگر خبری از زندان نیست.

رستوران، آرایشگاه مردانه و زنانه، مغازه های کوچک و مهد کودک و حتی هتل نیز دراین زندان وجود دارد و آن را شبیه به یک شهر کوچک کرده تا یک زندان.
هیچ نگهبان و یا مامور یا میله ها آهنین نیز و یا حتی لباس فرم در این زندان یافت نمی شود.
سلولها در این زندان اجاره داده می شوند ویا اگر زندانی بخواهد می تواند آنها را تا زمان اتمام محکومیت خریداری کند.
اخبار حوادث

شنبه 22 تیر 1392  6:57 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

صحنه سازی خودکشی برای فرار از مجازات قتل دوست

پسر جنایتکار که پس از خفه کردن دوستش برای صحنه سازی جسد او را حلق آویز کرده بوند با تیزهوشی رئیس کلانتری شهدا دستگیر شد.
22فروردین امسال مرگ مشکوک پسر جوانی در یک خانه قدیمی در محله پیروزی خیابان بروجردی به ماموران پلیس اطلاع داده شد.
ماموران کلانتری 110 شهدا پس از حضور در محل حادثه در بررسی های اولیه دریافتند پسر جوان خود را از سقف آویزان کرده است.

در ادامه جسد به پایین انتقال یافته و با دستور قاضی سپیدنامه بازپرس جنایی تهران به پزشکی قانونی منتقل شد. پزشکان نیز با معاینه جسد پسر نوجوان اعلام کردند او خفه شده و موضوع حلق آویزی صحنه سازی می باشد.
با افشای این موضوع پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و ماموران در تجسس های خود دریافتند یکی از دوستان مقتول به نام امیر 26 ساله در زمان جنایت در حوالی محل قتل مشاهده شده بود. او همچنین پس از کشته شدن دوستش به طرز مرموزی ناپدید شده بود.

با گذشت حدود سه ماه از این جنایت سرهنگ سیروس کتابعلی رئیس کلانتری 110 شهدا با شناسایی متهم فراری او را با ترفندی به کلانتری دعوت کرد. متهم نیز بدون اطلاع از ماجرا وارد کلانتری شد که بلافاصله دستگیر و به قتل پسر نوجوان اعتراف کرد.

امیر که 8 فقره سابقه کیفری در پرونده اش دارد در بازجویی ها گفت: بر اثر اختلاف حسابی که با مقتول داشتم با او درگیر شده و خفه اش کردم. بعد هم برای صحنه سازی جسد او را حلق آویز کرده و از محل گریختم.
متهم پس از اعتراف به این جنایت با قرار قانونی و برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت./مهر

شنبه 22 تیر 1392  6:57 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

اعدام براي آزارگر پسران نوجوان

مردي كه پسران نوجوان را به خانه‌اش مي‌كشاند و بعد از معتاد كردن آنها به شيشه، آنان را مورد آزار جنسي قرار مي‌داد از سوي هيات قضات دادگاه كيفري‌استان تهران به اعدام محكوم شد.

اخبار حوادث

به گزارش شرق، پسر نوجواني يك سال قبل نزد ماموران پليس تهران مراجعه كرد و مدعي شد مرد ميانسالي او را مورد آزار قرار داده است و حالا قصد اخاذي دارد.
اين پسر نوجوان در شكايت خود گفت: مرد ميانسال به بهانه دوستي من را به خانه‌اش برد و چيزي به من داد تا بكشم. اول نمي‌دانستم شيشه است بعد از مصرف متوجه شدم چه كرده‌ام. از خود بي‌خود شدم و چند ساعتي متوجه نبودم اطرافم چه مي‌گذرد. وقتي حالم بهتر شد از خانه آن مرد بيرون آمدم و تصميم گرفتم هرگز به آنجا برنگردم. چند روزي از اين ماجرا گذشته بود كه مرد ميانسال با من تماس گرفت و خواست به خانه‌اش بروم. قبول نكردم و هرچه اصرار كرد، نپذيرفتم اما او گفت از من فيلمي دارد و اگر به خواسته‌اش عمل نكنم فيلم را براي خانواده‌ام مي‌فرستد تا آبرويم برود.
نوجوان شاكي گفت: از اين اتفاق خيلي ترسيده ‌بودم و نمي‌دانستم بايد چه كنم در نهايت تصميم گرفتم به آن خانه بروم تا ببينم چه اتفاقي افتاده ‌است. اين مرد گفت روزي كه به خانه‌اش رفتم و شيشه كشيدم من را مورد آزار قرار داده‌ و از من فيلمبرداري كرده ‌است و اگر به خواسته‌اش عمل نكنم دوباره فيلم را براي خانواده‌ام مي‌فرستد. او من را وادار كرد دوباره به خواسته‌اش تن بدهم و چند بار ديگر هم اين كار را كرد.
در اين مدت فهميدم مرد ميانسال با چند نوجوان ديگر هم همين رفتار دارد. ماموران با توجه به شكايت مطرح‌شده تحقيقات خود را آغاز و سه نوجوان ديگر را كه مانند پسر شاكي مورد آزار قرار گرفته ‌بودند شناسايي كردند و مورد بازجويي قرار دادند. هر سه نوجوان گفتند توسط مرد ميانسال مورد آزار قرار گرفته و هربار با تهديد به خانه او رفته‌اند چرا كه مرد ميانسال از آنها فيلمبرداري كرده ‌بود و اگر نمي‌رفتند فيلم‌ها را براي خانواده‌شان مي‌فرستاد.پليس در گام بعدي مرد ميانسال را كه سارقي سابقه‌دار بود شناسايي و در خانه‌اش بازداشت کرد و مداركي را كه نشان مي‌داد از اين پسرها فيلمبرداري شده ‌است از خانه وي جمع‌آوري كرد.
با تكميل تحقيقات اوليه پرونده براي رسيدگي و بررسي بيشتر به شعبه 77 دادگاه كيفري استان تهران فرستاده ‌شد. مرد ميانسال اعتراف كرد نوجوانان را به خانه‌اش مي‌كشاند و بعد از اينكه آنها را به شيشه معتاد مي‌كرد در حالت نشئگي به آنها تعرض و فيلمبرداري مي‌كرد. قضات شعبه 77 سپس شاكيان را احضار كردند. از ميان چهار شاكي دو نفر حاضر شدند در دادگاه حضور پيدا كنند.
يكي از نوجوانان به قضات گفت: «متهم من را به شيشه معتاد كرد و مورد آزار قرار داد. وقتي فهميدم با من چه كرده ديگر به خانه‌اش نرفتم اما هر دفعه تهديد مي‌كرد و مي‌گفت فيلمي را كه از تو گرفته‌ام پخش مي‌كنم و هربار من را به خانه‌اش مي‌كشاند.
يك‌بار تصميم گرفتم ديگر نروم و هر طور شده در برابرش مقاومت كنم. هرچه تماس گرفت جواب ندادم تا اينكه يك شب وقتي به خانه رفتم مادرم گفت يك نفر تماس گرفته و گفته‌ است مي‌خواهد تو را ببيند و گفته از دوستان توست و اگر به خانه‌اش نروي و تلفن‌هايش را جواب ندهي فيلم‌ها را مي‌فرستد. مادرم از من پرسيد چه فيلم‌هايي دست او‌ داري. من جوابي نداشتم بدهم تا اينكه متوجه شدم يكي از دوستانم عليه متهم شكايت كرده است. او از من خواست من هم موضوع را اطلاع بدهم.» سپس ديگر شاكي پرونده اظهاراتي شبيه به گفته‌هاي شاكي اول پرونده بيان كرد.
پرونده بعد از پايان تحقيقات مقدماتي براي رسيدگي آماده و وقت رسیدگی تعيين شد. در وقت تعيين‌شده متهم كه با قرار بازداشت در زندان بود به شعبه 77 منتقل شد. دو شاكي پرونده يك‌بار ديگر جزييات را براي هيات قضات توضيح دادند اما وقتي نوبت به متهم رسيد او اتهامش را رد كرد و گفت دو پسر نوجوان براي مصرف شيشه به خانه‌اش مي‌رفتند اگرچه او قصد اخاذي داشت، اما هيچ وقت به آنها تعرض نكرده ‌است.
در ادامه وكيل مدافع متهم در جايگاه حاضر شد. او هم گفت موكلش تعرض به عنف نكرده ‌است و خواستار تبرئه مرد ميانسال شد. بعد از اينكه متهم يك‌بار ديگر در جايگاه حاضر شد و آخرين دفاعيات خود را مطرح كرد هيات قضات براي صدور راي دادگاه وارد شور شدند و مرد ميانسال را مجرم شناختند و او را به اعدام محكوم كردند. اين حكم بعد از ابلاغ به متهم ظرف مدت 20 روز مهلت اعتراض دارد و پس از آن ديوان عالي كشور مجددا پرونده را بررسي خواهد كرد./شرق

شنبه 22 تیر 1392  6:58 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

برئه پسر جوان از اتهام جنایت شبانه

پسر جوانی که متهم به قتل یکی از دوستانش با شلیک گلوله بود، پس از محاکمه در دادگاه کیفری از اتهام قتل عمد تبرئه شد.
به گزارش خبرنگار مهر، تیر ماه سال 86 کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان کازرون از تیراندازی مرد ناشناسی به پدر و پسری در این شهر با خبر شدند. ماموران پس از حضور در محل دریافتند پسر جوان به علت شدت جراحات جان باخته است. پدر مقتول نیز به خاطر اصابت گلوله مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود.
مرد میانسال پس از بهبود حالش در تشریح ماجرا گفت : شب حادثه پسرم تازه به خانه آمده بود که فردی ناشناس با صورتی پوشیده از پشت بام شروع به تیراندازی به سوی ما کرد. به دلیل تاریکی هوا موفق به شناسایی قاتل نشدم.
پس از تحقیقات مقدماتی ماموران به پسر جوانی مظنون شده و او را دستگیر کردند. پسر جوان در جریان تحقیقات منکر قتل شد و خود را بی گناه دانست. با توجه به دلایل موجود علیه متهم بازپرس پرونده برای او قرار مجرمیت صادر کرد و پرونده با صدورکیفرخواست به شعبه دوم دادگاه کیفری استان فارس فرستاده شد.
در جلسه دادگاه که به ریاست قاضی عرفانی زاده برگزار شد ، متهم با تکرار حرف های قبلی خود اتهامش را رد کرد.
با آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قاضی عرفانی زاده رئیس دادگاه و چهار قاضی مستشار - فارسی ، رستگاری، مظفر و سجادی نژاد - برای صدور حکم وارد شور شده و پسر جوان را از اتهام قتل عمد تبرئه کردند.
در ادامه پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور فرستاده شد و قضات دیوان عالی کشور هم حکم برائت را تائید کردند./مهر

تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

اخبار حوادث
دستگیری عاملان قتل مرد چوپان/ خودکشی یکی از متهمان در بازداشتگاه
یکی از عاملان قتل مرد چوپان پس از دستگیری در بازداشتگاه خود را با شلوارش حلق آویز کرد.
حوادث - 28 خردادماه امسال قتل مرد چوپانی به نام علی به ماموران پلیس شهرستان میاندرود در استان مازندران اطلاع داده شد. تیم پلیسی پس از حضور در محل دریافتند جسد علی در حالیکه دست و پایش بسته بود در دامداری اش کشف شده بود.

همسایه مقتول که موضوع را به پلیس اطلاع داده بود در جریان تحقیقات گفت: حوالی سحر متوجه شدم گوسفندان علی در محوطه دامداری اش رها هستند به همین خاطر به موضوع مشکوک شده و وقتی وارد دامداری شدم با جسد او در حالی که دست و پا و دهانش بسته شده بود، روبرو شدم.

از سوی دیگر فرزندان مقتول در بازجویی ها مدعی شدند تا ساعت 2 نصف شب که نزد پدرشان بودند حال او خوب بوده و قتل بین ساعت 2 تا 5 رخ داده است.
سرهنگ عظیمی رئیس پلیس آگاهی استان مازندران در این باره به خبرنگار مهر گفت: با توجه به اینکه 90 درصد سرقت های احشام در استان مازندران از سوی سارقان غیر بومی به خصوص دزدان استان گلستان رخ می دهد ما تحقیقات را بر روی این شاخه متمرکز کرده و با ردیابی های پلیسی توانستیم یک خودروی مزدا را که احتمال داشت با آن گوسفندان سرقتی را منتقل کرده باشند شناسایی کردیم.

در ادامه راننده خودرو به نام محمد در شهرستان آزادشهر استان گلستان شناسایی و دستگیر شد. او در بازجویی ها گفت: من مالک خودروی مزدا هستم اما در زمان حادثه آن را به برادرم به نام جلیل داده بودم.

کارآگاهان پلیس آگاهی نیمه شب 17 تیرماه متهم را در شهرستان گنبد شناسایی و او را به همراه یکی از همدستانش به نام حسین دستگیر کردند.
متهمان در بازجویی های اولیه به ارتکاب این جنایت اعتراف کرده و 20 راس گوسفند که از دامداری مقتول سرقت شده بود در مخفیگاه آنها کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران ادامه داد: متهمان در بازجویی ها مدعی شدند سارق دیگری نیز در جریان این سرقت ها نقش داشته که تحقیقات برای دستگیری او ادامه دارد. متهمان همچنین در بازجویی ها با اعتراف به جرم خود اظهار داشتند پس از ورود به دامداری به دلیل اینکه مقتول سر و صدا می کرد دست و پا و دهان او را بسته و 20 راس گوسفند را سرقت کردند.

سرهنگ عظیمی اظهار داشت: ساعت 10:10 شب گذشته هنگامی که افسر نگهبان برای سرکشی به بازداشتگاهها رفته بود با جسد حسین در حالی که خود را با شلوارش حلق آویز کرده بود روبرو شد که موضوع بلافاصله تحت بررسی قرار گرفت./مهر
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

صید پرندگان نادر برای قوش بازی خارجی ها

شکار و صید پرندگان نادر و در خطر انقراض برای قوش بازی و سرگرمی عربهای کشورهای حاشیه نشین خلیج فارس، تهدیدی برای نسل این گونه های منحصر بفرد بشمار می شود.

به گزارش مهر از بندر ترکمن، شکار پرندگان نادر و فروش آن برای قوش بازی به خوش نشینان عرب کشورهای دیگر هر از چندگاهی شکارچیان و افراد سودجو را نیز از استانهای جنوبی به دشتهای گلستان می کشاند.

شکار ناجوانمردانه پرندگان نادر و در معرض انقراض برای خروج آنان از زیستگاهشان و تجارت به کشورهای عربی سبب کوچ و سفر برخی سودجویان به مناطق زیستگاهی گلستان شده است.

بالابان، بحری، لاچین و شاهین از جمله گونه های کمیاب و در معرض حمایت، همزمان با فصل گرما بیشتر مورد توجه سودجویان و شکارچیان متخلف قرار گرفته است و تعدادی از آنها را از فرسنگها راه به گلستان کشانده است.

سفر سودجویان به دشتهای گلستان

این سودجویان با تطمیع برخی اهالی بومی و پرداخت مبالغ ناچیزی اقدام به صید و خرید پرندگان شکاری و نادر و خروج آن از مرزهای کشور می کنند.

کشف سه بهله پرنده نادر شاهین از یک باند در هفته گذشته در گلستان هر چند آخرین خبر از این دست نیست بلکه، داستان تکراری شکار غیرمجاز پرندگان نادر برای تجارت را بازگو می کند.

رئیس اداره محیط زیست بندرترکمن و گمیشان در این زمینه می گوید: مامورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست ترکمن در منطقه دشتی شهرستان دیشب پس از گشت و کنترل نامحسوس موفق به دستگیری یک نفر صیاد غیرمجاز پرندگان شکاری به نام "رمضان.ر" اهل و ساکن استان بوشهر شدند.

مرتضوی اظهار داشت: از این متخلف تعداد سه بهله پرنده کمیاب و در معرض خطر انقراض شاهین، آلات و ادوات صید پرندگان شکاری و یک دستگاه خودرو پژو 405 کشف و ضبط شد.

وی گفت: پرونده به همراه موارد ضبط شده و صورتجلسه تنظيمي تحويل مقامات قضايي شهرستان ترکمن شد و ماموران محیط زیست با کشف این باند، مانع از خروج پرنده در معرض حمایت شاهین از زادگاهش شدند.

شکار باندی پرندگان نادر

وی اظهار داشت: متخلفان این پرنده های نادر معمولا از استانهای حاشیه جنوبی کشور هستند که در قالب باندهای منظمی عمل می کنند در این فصل به گلستان و شمال می آیند و با تطمیع و اغفال افراد بومی منطقه اقدام به صید و قاچاق کنند و پرندگان نادر را به سمت کشورهای خلیج فارس و عربی برده و به فروش رسانند.

وی درپاسخ به اینکه مبلغ خرید و فروش پرندگان نادر چقدر است، گفت: مبالغی را سودجویان برای خرید پرندگان نادر می دهند بسیار ناچیز و بین یک تا دو میلیون تومان است ولی این پرندگان را در استانهای جنوبی و از طریق واسطه ها بین 30 تا 40 میلیون تومان بفروش می رسانند.

وی یادآور شد: همچنین در سالهای گذشته مواردی از فروش 70 تا 80 میلیون تومانی هر بهله پرنده نادر نیز در مناطق جنوبی کشور شنیده شده است.

مرتضوی، درباره جریمه شکار پرندگان نادر نیز گفت: جریمه هر یک از گونه ها نادر مانند پرندگان شاهین، لاچین و ... متفاوت بوده و حدود 20 میلیون تومان به ازای هر بهله است.

رئیس محیط زیست بندرترکمن از به کاربردن شیوه های ناجوانمردانه برای شکار و انتقال پرندگان نادر توسط سودجویان خبر داد و گفت: سودجویان برای اینکه پرنده نادر در حین انتقال از محل شکار تا فروش حالت آرامی داشته باشد چشمهای پرنده را می بندند و یا اینکه پلکهایش را از دو طرف با نخ می دوزند.

دشتهای گلستان مورد توجه قاچاقچیان بازهای شکاری

دشتهای شمال شهرستانهای بندر ترکمن ، مراوه تپه ، کلاله ، گنبد و آق قلا به دلیل وجود تپه ماهورهایی که برای لانه گزینی و تخم گذاری و جوجه آوری پرندگان شکاری مناسب هستند و مناطق دشتی استان نظیر نواحی کرند، هوتن، آی تمر، صوفیکم، گمیشان، دشت سرباز گمنام، نفتیجه، سقرتپه، نواحی دیوار تاریخی گرگان و غیره مورد توجه صیادان و قاچاقچیان بازهای شکاری است.

با شروع مهاجرت پرندگان شکاری به منطقه در طول فصول تابستان و پاییز افراد سودجو و فرصت طلب از استانهای جنوبی کشور برای صید، خرید، انتقال و فروش پرندگان شکاری نظیر بالابان (چرخ)، شاهین، بحری و... به استان عزیمت کرده و با تطمیع، اغفال واستخدام افرادبومی منطقه به اهداف خود دست می یابند.

این درحالیست که امروزه نقش پرندگان شکاری از نظر اکولوژیک در طبیعت بسیار مهم بوده و در راس هرم غذایی قرار دارند. این پرندگان کنترل کننده بسیاری از جوندگان و خزندگان نظیر موشها و مارها هستند، لذا حفظ بقای بوم سازگانهای طبیعی بسیار مدیون پرندگان شکاری است و چنانچه اقدام به صید و زنده گیری پرنده شود با توجه به حساسیت این گونه پرندگان از چرخه طبیعی طبیعت خارج می شوند.

روشهای ناجوانمردانه شکار

محمد ممشلی مدیرکل محیط زیست گلستان نیز می گوید: در حال حاضر متخلفان روشهای مختلفی را برای صید پرندگان شکاری در منطقه بکار می گیرند از جمله این روشها، ایجاد واحداث کوخت است.

وی گفت: در این روش با استتار کامل در منطقه دشتی کوخت ( کوخه ) در عمق زمین تعبیه و سه رشته تورپهن می شود و با طعمه قراردادن پرندگانی نظیر کبوتر، قمری، دلیجه، قرقی و... اقدام به جلب پرندگان شکاری نظیر بالابان و بحری کرده و درنهایت پرنده گرفتار در تور را صید می کنند.

وی عنوان کرد: در این میان، پرندگان شکاری دیگری نظیر عقابها و سارگپه ها نیز جذب دام شده و در آن قرار می گیرند، اما به واسطه کمتر ارزش داشتن این پرندگان برای صیادان و قاچاقچیان اقدام به امحاء پرندگان موصوف می کنند.

مدیرکل محیط زیست گلستان، صید به روش سیار را از دیگر روشها برشمرد و گفت: در این روش صیاد با یک موتورسیکلت سریع (عموما چوپاو ایژ) و یک عدد پرنده به عنوان تله مانند کبوتر یا قمری وبا شبجه ( وسیله ایی است که با سیم نازک به اندازه یک نعلبکی که اطراف آن را با نخ پنبه ایی بافته و به وسیله یک نخ نامرئی به پرنده اتصال می دهند ) که صیاد این پرنده را رها کرده و پرنده شکاری به محض دیدن پرنده طعمه به آن حمله ور شده و با فرو کردن پنجه هایش در بدنه طعمه آن را شکار می کند.

ممشلی افزود: در این موقع پنجه های تیز پرنده شکاری در حلقه های نخی نامرئی قرار گرفته و در واقع پرنده به دام می افتد و صیاد با پائین کشیدن پرنده شکاری اقدام به زنده گیری آن می کند.

وی از دامگذاری به عنوان دیگر روش برای صید پرندگان شکاری نام برد و گفت: در این روش صیاد ابتدا لانه و محل استراحت پرنده شکاری را که عمدتا در مناطق مرتفع است شناسایی می کند و با استفاده از فضولات و سایر علائم سپس اقدام به تله گذاری با یک یا چند عدد شبچه در اطراف لانه پرنده می کند.

وی یادآورشد: دام به صورت کامل استتارشده و همچنین توسط وزنه های سنگین در جای خود محکم می شود پرنده شکاری به محض وارد شدن به محل استراحت یا لانه خود در دام گیر می کند و چنانچه اقدام به پرواز کند وزنه ها مانع از حرکت پرنده می شود و صیاد به راحتی می تواند آن را زنده گیری کند.

مشملی، زنده گیری جوجه های پرندگان شکاری را از دیگر روشها برشمرد و اظهار داشت: معمولا در اردیبهشت و خرداد ماه پرندگان شکاری اقدام به لانه گزینی، تخم گذاری و جوجه آوری می کند و صیادان بومی معمولا محل لانه و جوجه آوری این پرندگان را شناسایی کرده و به محض جوجه آوری پرندگان شکاری نسبت به جمع آوری جوجه ها اقدام می کند.

وی افزود: پس از نگهداری چهار الی پنج ماه جوجه ها آنها را در اوایل پائیز به دلالان و قاچاقچیان بازهای شکاری می فروشند .

به گزارش مهر، بر اساس کنوانسیون بین المللی حفاظت از پرندگان شکاری که ایران نیز جزء این کنوانسیون است، کشور ما به دلیل قرار گرفتن در مسیر مهاجرت پرندگان شکاری ، متعهد شده که از صید و قاچاق پرندگان جلوگیری کرده و در حفاظت آنها بکوشد.

شنبه 22 تیر 1392  6:59 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

درگیری خونین 8 کارگر ساختمانی

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا سروان بایرم علی گوزل در تشریح این خبر با بیان اینکه در ساعت 18، هفدهم تیرماه امسال در پی تماس تعدادی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110، ماموران در جریان وقوع یک فقره نزاع دسته‌جمعی قرار گرفتند، گفت: با توجه به حساسیت موضوع، چند اکیپ از ماموران کلانتری 170 کهریزک به محل اعلامی واقع در خیابان اصلی کهریزک اعزام شدند.وی با بیان اینکه با حضور ماموران در محل اعلامی مشخص شد که یک درگیری دسته‌جمعی خونین میان تعدادی از کارگران یک پروژه مسکونی ایجاد شده، گفت: بررسی‌ها نشان داد که «رامین»، «شهرام»، «ایمان»، «علیرضا»، «مهدی»، «بهنام»، «فرهاد» و «جلال» با یکدیگر نزاع کرده که در این میان «ایمان» از ناحیه سر و صورت دچار مصدومیت شد.
رییس کلانتری 170 کهریزک با بیان اینکه «ایمان» برای مداوا به بیمارستان شهدای هفتم‌تیر منتقل شد، گفت: مابقی عوامل دخیل در این نزاع دسته‌جمعی به کلانتری منتقل شده‌اند.
شنبه 22 تیر 1392  6:59 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

اخبار حوادث

مرد ۵۵ساله اي که دختران خردسال را به بهانه تست بازيگري براي بازي در يک فيلم سينمايي به خارج از شهر مي کشاند و ضمن سوءاستفاده، از آنان عکس هاي مستهجن تهيه مي کرد، توسط مأموران کلانتري خواجه ربيع مشهد دستگير شد.

به گزارش خراسان، شب يکشنبه گذشته، مردي که از تأخير دخترش در آمدن به منزل بسيار نگران شده بود، حدود ساعت ۲۳شب با پليس تماس گرفت و گفت: فردي با ادعاي بازي دخترم در يک فيلم سينمايي او را به همراه دوست ديگر دخترم با خود برده است اما در حالي که شب به نيمه رسيده، هنوز او را بر نگردانده است و مي ترسم براي دخترم اتفاقي افتاده باشد.

در پي اعلام اين شکايت، بلافاصله نيروهاي انتظامي به محل اعلام شده توسط اين فرد عزيمت کردند و مرد ۵۵ساله را به دام انداختند. متهم که داراي يک خودروي وانت است و با دوربين هندي کم و گوشي تلفن از دختران فيلم برداري مي کرد، در اعترافات خود گفت: مي خواستم فيلم داستاني کودکانه بسازم به همين خاطر هم براي بردن دختران با خانواده هايشان هماهنگ کردم.

وي که کارگر يک شرکت ساختماني است در پاسخ به اين سوال که آيا تاکنون فيلمي ساخته ايد، گفت: نه سابقه فيلم برداري ندارم، اين اولين باري است که مي خواستم فيلم بسازم. اين مرد که آخرين طعمه هاي خود را به منطقه گلبهار در حاشيه مشهد برده بود، اعتراف کرد: براي آمدن کمي دير شد که خانواده دختران نگران شدند.

این گزارش حاکي است، در حالي که عکس هايي مبتذل از دختران در گوشي تلفن همراه اين متهم ثبت شده است او آزار و اذيت آن ها را انکار کرد. بررسي هاي پليس بيانگر آن است که متهم برخي از دختران را نيز به بهانه فيلم برداري به اراضي کوه هاي خلج در مشهد برده است. برخي خانواده هاي قربانيان مدعي هستند که يکي از همسايگانشان اين مرد متأهل را به آن ها معرفي کرده است تا دخترشان در فيلم سينمايي بازي کند و آن ها نيز به وي اطمينان کرده اند.

«م. ف» متهم اين پرونده در حالي به دستور مقام قضايي و براي ادامه تحقيقات در اختيار پليس امنيت اخلاقي قرار گرفته است که تاکنون ۵شاکي دارد. درهمين حال نيز بررسي هاي پليس براي شناسايي فردي که معرف متهم به خانواده هاي قربانيان بوده، ادامه دارد.

گردآوری : گروه اینترنتی پرشین وی
شنبه 22 تیر 1392  7:00 PM
تشکرات از این پست
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1

حمله‌ نافرجام انتحاری در چابهار

اخبار حوادث

فرماندار چابهار گفت با هوشیاری نیروهای انتظامی، عامل حمله انتحاری، هنگام ورود به مقر فرماندهی انتظامی شهرستان چابهار، به هلاکت رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حیدری افزود: این حمله ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه صبح امروز سه شنبه (18 تیر 1392) رخ داد و عامل انتحاری که به سلاح کلت کمری و کمربند انفجاری و همچنین نارنجک مجهز بود، پیش از ورود به داخل مقر انتظامی، در مقابل در ورودی شناسایی شد و هدف گلوله قرار گرفت.
فرماندار چابهار افزود: عامل انتحاری، پس از آنکه متوجه می شود نیروهای انتظامی وی را شناسایی کرده اند، اقدام به تیراندازی به طرف دژبان در ورودی می کند که بر اثر این تیراندازی، یک سرباز وظیفه از ناحیه پا، زخمی می شود.

وی تصریح کرد: در پی تیراندازی متقابل نیروهای انتظامی، عامل انتحاری پیش از آنکه بتواند کمربند انفجاری و نارنجک همراه خود را منفجر کند، به هلاکت رسید.

شنبه 22 تیر 1392  7:01 PM
تشکرات از این پست
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 12046

با سلام خدمت شما

من تشکر می کنم از فعالیت شما در تالار و باعث افتخار و خوشحالی بنده هست.به خصوص مطالبی که شما به قصد گفتگو تاپی می زنید هر چند مشارکتی درش صورت نگیره اما مورد توجه من هست.

برای اخبار حوادث زیر تالاری ایجاد شده با نام حوادث و وقایع که یکی از زیر تالار های تالار دیدنی و شنیدنی هست.

با احترام

یک شنبه 23 تیر 1392  12:44 PM
تشکرات از این پست
09303495228
دسترسی سریع به انجمن ها