0

پیش از خواندن این مقاله برای خرید کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ اقدام نکنید

 
itman1
itman1
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 239
محل سکونت : اصفهان

پیش از خواندن این مقاله برای خرید کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ اقدام نکنید

فصل تعطیلات برای دانشجویان فرارسیده است در نتیجه در آینده ای نزدیک شاهد هجوم دانش آموزان و دانشجویان به مراکز خرید برای سال تحصیلی جدید خواهیم بود. با شروع سال تحصیلی جدید معمولاً محصولات به روزشده و جدید به بازار می آیند، لپ تاپ ها و دسکتاپ های قدیمی جای خود را تبلت ها و محصولات ترکیبی می دهند.

 

 

اما قبل از صرف کردن پول خود برای خرید لپ تاپ جدید بهتر است با دقت بیشتری به لیست مشخصات محصولات نگاهی بیاندازید. زیرا لپ تاپ هایی که اخیراً آنها را بررسی کرده ایم از جدیدترین پردازنده های Intel CPU یعنی Haswell بهره می گیرند که نام دیگرش نسل چهارم سری Core i است. وجود این نوع پردازنده در یک لپ تاپ خبر از دوام بیشتر شارژ باتری آن می دهد. با اینکه در گذشته به روز رسانی های پردازنده های Intel چنگی به دل نمی زد ولی Haswell چیز دیگری است ؛ لپ تاپ هایی که از آن استفاده می کنند واقعا عملکرد و سرعت بهتری دارند.

 

 

از طرف دیگر اگر دوام شارژ باتری برای شما مسئله مهمی نیست و اگر می خواهید برای خانه ی تان یک کامپیوتر بخرید می توانید به کامپیوتر هایی فکر کنید که با سخت افزارهای قبلی و کمی قدیمی تر از Haswell کار می کنند زیرا در ماه های آینده تخفیف قابل توجهی به این نوع از محصولات تعلق می گیرد.

دورنمای لپ تاپ های کنونی

از وقتی دوره ی Haswell شروع شده بازار محصولات کامپیوتری به جریان افتاده است. بسیاری از لپ تاپ ها یا تبلت های ترکیبی جدید مانند Lenovo IdeaPad Yoga 11S، Acer Aspire R7 یا Toshiba Kirabook هم چنان از پردازنده های نسل سوم سری های Core i Intel استفاده می کنند. از بهار سال 2012 تاکنون در اکثر کامپیوتر ها از این نوع سخت افزار استفاده شده است. تعداد تبلت ها یا لپ تاپ هایی که از پردازنده ی نسل چهارم Intel Core i یا Haswell استفاده می کنند بسیار محدود است.

 

 

البته این موضوع مهمی نیست زیرا اکثر لپ تاپ های امروزی به خوبی از پس کارهای روزانه ی کاربران برمی آیند و از توان خوبی برخوردارند. منظور از کارهای روزانه ی کاربران، ارسال ایمیل، وصل شدن به شبکه های اجتماعی، تماشای ویدئو یا فیلم، مرور صفحات وب و کار روی فایل های برنامه ی آفیس است. به همین دلیل است که داشتن پردازنده ی بسیار قوی جزء اولویت های کاربران برای خرید لپ تاپ نیست. اگر راستش را بخواهید کاربران معمولی متوجه تفاوت تجربه ی مرور صفحات وب با لپ تاپی که پردازنده ی مقرون به صرفه ی Intel Core i3 دارد با همین تجربه روی لپ تاپی که پردازنده ی آخرین سیستم Core i7 دارد نمی شوند.

همانظور که گفتیم تعداد کامپیوتر هایی که با پردازنده های Haswell جدید کار می کنند و مورد ارزیابی قرار گرفته اند کم است. گفته می شود دوام شارژ باتری لپ تاپ هایی که با این نوع پردازنده کار می کنند بیشتر است. علاوه بر این گرافیک یکپارچه ی چنین لپ تاپ هایی هم HD 5000، HD 4600یا HD 4400 است. در حالیکه در سیستم هایی که با پردازنده ی نسل سوم سری Core i کار می کنند از گرافیک به روزشده ی Intel HD 4000 استفاده می شود.

باتری نمونه ی 13 اینچی 2012 MacBook Air توانست 7 ساعت و 27 دقیقه اجرای پیوسته ی ویدئو را دوام بیاورد. در حالیکه باتری نمونه ی 2013 همین لپ تاپ 13 اینچی توانست 14ساعت و 25 دقیقه اجرای پیوسته ی ویدئو را دوام بیاورد زیرا پردازنده ی این نمونه ی جدید Haswell CPU است. لپ تاپ Vaio Pro 13 سونی هم که از پردازنده ی جدید Haswell استفاده می کند می تواند برای 9 ساعت به صورت پیوسته ویدئو اجرا کند. این لپ تاپ به علت استفاده از نسل جدید پردازنده ها در تمامی آزمون های معیار رکوردهای بهتری نسبت به نمونه های قبلی اش ارائه داده است.

چگونه انتخاب کنید

سوالی که این جا به وجود می آید این است که "آیا باید از خرید لپ تاپی که پردازنده ی نسل سوم Intel Core i-series دارد صرف نظر کنید و تا به بازار آمدن نمونه ی جدید آن که با نسل چهارم پردازنده کار می کند منتظر بمانید؟" این انتظار ممکن است برای بعضی نمونه ها طولانی باشد. مثلا شرکت های سازنده ی بعضی لپ تاپ های محبوب مانند Lenovo Yoga line و سری Toshiba U به صورت رسمی اعلام نکرده اند که آیا در نمونه های آینده ی این محصولات از پردازنده ی نسل چهارم Intel یعنی Haswell استفاده می کنند یا خیر.

 

 

ما به شما توصیه می کنیم احتیاط کنید البته منظور ما این نیست که لپ تاپی که با Haswell کار نمی کند بخرید. در زیر نکات راهنمایی وجود دارد که نظریات ما درباره ی این موضوع را نشان می دهد.

لپ تاپ ها ودسکتاپ های بزرگتر

اگر به منظور خرید لپ تاپی با عملکرد بهتر منتظر مانده اید بهتر است این کار را نکنید. زیرا برخورداری از جدیدترین پردازنده ی موجود تاثیر زیادی روی عملکرد بعضی سیستم ها نمی گذارد. همین موضوع درباره ی لپ تاپ های بزرگتر از 15 اینچ صدق می کند زیرا این وسایل معمولاً انرژی زیادی مصرف می کنند و برخورداری از جدیدترین پردازنده نمی تواند روی عملکرد آنها تاثیر چندانی داشته باشد.

در سیستم های شبیه به Ultrabook به دنبال نمونه هایی باشید که با Haswell کار می کنند

 

 

بعضی از لپ تاپ های فوق باریک مانند Apple MacBook Air یا Vaio Pro جدید سونی که در نمونه های 11 و 13 اینچی به بازار آمده اند در میان محصولاتی هستند که قرار است به روز شده و به پردازنده ی جدید Haswell مجهز شوند. دوام شارژ باتری این محصولات فوق العاده است. نمونه ی فعلی این لپ تاپ ها قیمت زیادی دارند ولی به جدیدترین پردازنده های موجود مجهز نشده اند در نتیجه چندان خوشاید نیست که خریدار پول زیادی بپردازد ولی از جدیدترین فن آوری برخوردار نشود.

خریدارانی که قدرت خرید بالایی ندارند باید صبر کنند و اگر نمی توانند بهتر است به دنبال تخفیف باشند

بعضی از لپ تاپ های مقرون به صرفه مانند سری Toshiba U و Vaio Fit 14, جدید سونی هنوز با پردازنده های نسل سومی به بازار عرضه می شود و نمونه های Haswell شان هنوز به بازار ارائه نشده اند. شرکت های سازنده ی این لپ تاپ درباره ی اینکه آیا این محصولات با پردازنده ی Haswell به بازار می آیند یا خیر صحبتی نمی کنند. اگر شرکت های سازنده به دنبال به روز کردن لپ تاپ های خود و مجهز کردن آنها به Haswell باشند محصولات قبلی خود را که با پردازنده های نسل چهارم کار می کنند با تخفیف به فروش می رسانند. معمولا در لپ تاپ های مقرن به صرفه از Core i3 CPU استفاده شده است که از شارژ باتری متوسطی پشتیبانی می کند. بنابراین باید در تابستان منتظر تخفیف های 30 درصدی روی بعضی از لپ تاپ ها باشید. باید حواس خود را جمع کنید و با دنبال کردن اخبار مترصد فرصت باشید.

منتظر نمونه های جدید تبلت که با Haswell کار می کنند باشید

تبلت ها برای ساده تر کردن کارهای روزانه مرتبط با فن آوری طراحی شده اند با این حال تبلت های جدید Lenovo Yoga 11S، Acer Aspire P3 و Microsoft Surface Pro هنوز به آن نقطه ای نرسیده اند که iPad در این زمینه رسیده است. بهتر است اما و اگر را رها کنید. باتری تمامی تبلت ها یا تبلت های ترکیبی که با ویندوز 8 کار می کنند در صورت استفاده از پردازنده ی Haswell دوام شارژ بالاتری دارند. دوام 14 ساعتی شارژ باتری MacBook Air گواهی بر این موضوع است. برخورداری از این پردازنده دوام شارژ باتری لپ تاپ ها را بیش از آنچه امروز می بینیم افزایش می دهد. به بیان دیگر اگر می خواهید معنای واقعی کار با تبلت ویندوزی را تجربه کنید بهتر است منتظر نمونه هایی باشید که با Haswell کار می کنند.

توصیه ی آخر: درباره ی ویندوز 8.1 یا Mac OS X 10.9 نگران نباشید

دوستداران فن آوری می دانند که مایکروسافت و Apple می خواهند تا پایان امسال سیستم عامل های خود را به روز کنند. خبر خوب این است که سیستم عامل مایکروسافت برای کاربران فعلی ویندوز 8 رایگان خواهد بود. البته نمونه ی جدید Mac هم ارزان خواهد بود. هر کامپیوتری که از سیستم عامل های فعلی استفاده کند می تواند به راحتی به روز شود و از سیتم عامل های جدید استفاده کند. توصیه ی ما این است که برای به بازار آمدن این سیستم عامل ها خرید خود را به تعویق نیاندازید زیرا نیازی به این کار نیست.

 

منبع : فروشگاه اینترنتی عصر دیجیتال
 

شنبه 22 تیر 1392  3:50 PM
تشکرات از این پست
mina_k_h samsam bashardoost a_sadri asheq1hazrat DORSA90
asheq1hazrat
asheq1hazrat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1392 
تعداد پست ها : 136
محل سکونت : بوشهر

پاسخ به: پیش از خواندن این مقاله برای خرید کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ اقدام نکنید

سلام دوست عزیز اگه میشه اطلاعاتی بیش تر درمورد هماهنگی قطعات کامپیوتر برایمان بگذارید من کامپیوترم خیلی هنگ میکنه ....گفتن از رم وباید ارتقا بدی رفتم 2گرفتم اما هر وقت میزاشتم روی کامپیوتر تازمانی که درش نیاوردم  یا روشن نمیشد یا ازهمان اول هنگ میکرد ممنون میشم راهنمایی کنید

پنج شنبه 27 تیر 1392  3:52 PM
تشکرات از این پست
qodrat ravabet_rasekhoon
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

پاسخ به: پیش از خواندن این مقاله برای خرید کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ اقدام نکنید


نقل قول asheq1hazrat

سلام دوست عزیز اگه میشه اطلاعاتی بیش تر درمورد هماهنگی قطعات کامپیوتر برایمان بگذارید من کامپیوترم خیلی هنگ میکنه ....گفتن از رم وباید ارتقا بدی رفتم 2گرفتم اما هر وقت میزاشتم روی کامپیوتر تازمانی که درش نیاوردم  یا روشن نمیشد یا ازهمان اول هنگ میکرد ممنون میشم راهنمایی کنید .

 

با سلام خدمت شما

شما زحمت بکشید اطلاعات زیر رو در بدید تا انشاالله بتونتیم شما رو راهنمایی کنیم.چون هنگ کردن سیستم می تونه عوامل مختلفی رو شامل بشه.

مشخصات برد اصلی، هر یک از رم ها، سی پی یو، هارد، گرافیک و ...

مشخصات سیستم عامل از قبیل نوع سیستم عامل، مدت زمانی که سیستم عامل روی کامپیوتر شما نصب هست و ...

وجود یا عدم وجود  انتی ویروس اپدیت بودن یا نبودن ان ....

با احترام


پنج شنبه 27 تیر 1392  4:22 PM
تشکرات از این پست
AliFanoodi ansareiran ravabet_rasekhoon
mohsen_alavi
mohsen_alavi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 8348
محل سکونت : تهران

پاسخ به: پیش از خواندن این مقاله برای خرید کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ اقدام نکنید

زیاد کارایی نداشت دوست عزیز شما باید به معرفی قطعات و برند های معتبر اقدام میکردید

وبلاگ شیعه 12 امامی

 

خواهد آمد مرهم زخم علی(ع) در کوچه ها

 

جمعه 28 تیر 1392  4:40 AM
تشکرات از این پست
ansareiran ravabet_rasekhoon
adius15
adius15
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 26
محل سکونت : فارس

پاسخ به: پیش از خواندن این مقاله برای خرید کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ اقدام نکنید

اقعآ خسته نباشید با این سایت فوق العاده ای که کار منو راه انداحتین

جمعه 28 تیر 1392  10:01 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
kavosh
kavosh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1391 
تعداد پست ها : 166
محل سکونت : قم

پاسخ به: پیش از خواندن این مقاله برای خرید کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ اقدام نکنید

خیلی ممنون از زحمتی که بابت تهیه و انتشار این مطلب کشیدین ؛ اما میتونست بهتر از این باشه !

جمعه 28 تیر 1392  3:48 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
دسترسی سریع به انجمن ها