0

● راهکارهايي براي نجات گوشي خيس

 
mmhammad
mmhammad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 127
محل سکونت : تهران

● راهکارهايي براي نجات گوشي خيس

 


راهکارهايي براي نجات گوشي خيس

حتما براي خيلي از شما پيش آمده که گوشي خود را گم کنيد، از شما بدزدند، از دستتان به زمين بيفتد يا هر اتفاق ناگوار ديگري پيش آيد. براي همه اين مشکلات راه چاره‌اي هست که خودتان خوب مي‌دانيد. شايد از دوستان شنيده باشيد يا براي خود شما اتفاق افتاده باشد که گوشي داخل دستشويي، ليوان آب يا چاي افتاده است.اگر گوشي شما به طور اتفاقي به يکي از هزاران شيوه ممکن خيس شد، تنها بايد ۵ راهکار ساده را انجام دهيد تا آن را از خراب شدن نجات دهيد.

اگر گوشي شما به هر دليل خيس شد؛ ممکن است کاملا امري بديهي باشد، اما هر چقدر سريع‌تر بتوانيد گوشي خود را از منبع رطوبت دور کنيد احتمال خراب شدن آن کمتر مي‌شود.

وقتي گوشي شما از خطر دور شد، اولين کاري که بايد انجام دهيد اين است که سيم‌کارت و هر تجهيزات ديگري که قابل برداشتن است، از گوشي جدا کنيد. اگر باتري گوشي شما جدا مي‌شود، آن را هم درآوريد. با اين کار از شوک الکتريکي جلوگيري مي‌کنيد.

گوشي و همه قطعات آن را با پارچه يا حوله تميز خشک کنيد. تا جايي که ممکن است از دستمال کاغذي استفاده نکنيد، زيرا ممکن است در شکاف‌هاي گوشي گير کند و جلوي کار کردن آن را بگيرد. از سشوار استفاده نکنيد، چون ممکن است آب را بيشتر به داخل گوشي فرو ببرد.

گوشي را يک شبانه روز در جايي گرم و خشک قرار دهيد (مثلا نزديک رادياتور يا بخاري) يا آن را در يک کيسه برنج بگذاريد يا دور آن حوله‌اي بپيچيد تا رطوبت اضافي آن جذب شود.

وقتي همه اين کارها را انجام داديد و گوشي شما خشک شد، اجزاي گوشي را داخل آن قرار داده و امتحان کنيد. اگر روشن شد، مي‌توانيد با آن کار کنيد! يادتان باشد اگر گوشي شما دوباره کار کرد، اطمينان حاصل کنيد که از تمام اطلاعاتي که نياز داريد و مي‌خواهيد نگه داريد نسخه پشتيبان يا بک‌آپ تهيه کنيد.

 

منبع : سايت خبري فناوري

 

شنبه 22 تیر 1392  1:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها