0

همه روشنفکر هستند به جز من

 
zendeyad
zendeyad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1391 
تعداد پست ها : 1201
محل سکونت : کجا بهتر از اینجا!!!

همه روشنفکر هستند به جز من

همه روشنفکر هستند به جز من

 


این عنوان می تواند یک پیشنهاد باشد برای آن دسته از افرادی که به دنبال راحت زندگی کردن هستند و کسانی که همواره در طی زندگی شان، دوست دارند تا چیزی یاد بگیرند و تمرین کنند.

 

همه روشنفکر هستند به جز من

 

یک نکته بسیار مهم در این زمینه وجود دارد و آن این است که بدانید قدرتمندترین تجربه، در تقویت شخصیت انسان این است که به تمرین چیزی بپردازد که برایش غیرقابل قبول است. این یک نظریه است که طبق آن شما اینگونه فکر می کنید که قرار است از همگان چیزی را یاد بگیرید.

تصور کنید تمام کسانی را که می شناسید و هر کسی را که قرار است ملاقات کنید و یا به نوعی با او ارتباط داشته باشید، روشنفکر هستند و برای خود صاحب عقیده و نظری هستند. مثلا با این طرز فکر می توانید اینطور به اطراف خود نگاه کنید که راننده های بی توجه، جوانان بی ادب و افراد بی بند و بار، به شما می آموزند که صبور باشید و آستانه تحمل خود را بالا ببرید. اگر بتوانید به اطراف خود اینطور نگاه کنید و خود را قانع کنید که می توانید از همه انسانها نکته ای را یاد بگیرید، کمتر به خاطر غیر عادی بودن دیگران، ناراحت، دلگیر و افسرده می شوید. وقتی اینطور به اطراف خود نگاه کنید که دیگران در حال یاددادن نکاتی به شما هستند، برای شما سخت نیست تا دلگیری را فراموش کنید.

اغلب افراد به دلیل اینکه خود را برتر و بالاتر از سایرین می بینند، دلگیر و یا حتی عصبانی می شوند. در حالیکه آن دسته از افراد که روحیه ای متواضعانه دارند و حس خود بزرگ بینی و برتری در خود نسبت به دیگران ندارند، از هیچ کس دلخور و عصبانی نمی شوند و همواره با این دید به سایرین نگاه می کنند که همه افراد روشنفکر هستند.

از همین امروز به افراد روشنفکر اطرافتان، با دقت نگاه کنید. وقتی کاری را دوست ندارید آنرا به کندی انجام می دهید در حالیکه بهتر است به نوعی دیگر به آن نگاه کنید تا انجام آن برایتان ساده تر شود.

وقتی در صف می ایستید سعی کنید عادت عجول بودن را کنار گذارید. این در حالی است که اغلب افرادی که در صف جلوتر یا عقب تر از شما هستند، ممکن است کلافه و ناراحت باشند و به دنبال این باشند که زودتر به کار خود برسند. شما با مشاهده این افراد می توانید این نکته را بیاموزید که عجول بودن در چنین شرایطی، ثمره خاصی جز ناراحتی و استرس به دنبال ندارد. بنابراین در چنین لحظاتی می توان اینطور فکر کرد که چرا مردم اینگونه رفتار میکنند و قرار است از مشاهده این رفتارها چه چیز را از آنها بیاموزم؟

به خاطر داشته باشید که بهترین و موثرترین اقدام، این است که آرامش درونی خود را افزایش دهید. تنها کاری که می توانید انجام دهید همین است که اطرافیان خود را روشنفکر ببینید و بدانید که حتی از افرادی که اعمال نابهنجاری انجام می دهند، می توان نکاتی را آموخت

وقتی در ترافیکی سنگین قرار دارید با افرادی مواجه می شوید که مدام بوق می زنند، سیگار می کشند، بر سر همه فریاد می زنند و گویا با همگان در مشاجره و دعوا هستند. این در حالی است که در یک ترافیک سنگین، همه مجبور به صبر و تحمل وضعیت هستند و آن کسی که آرام است و دیگری که شاکی و عصبانی است، هر دو ناچار به گذراندن این وضعیت هستند اما اوضاع برای کسی که آرامش درونی دارد، بسیار بهتر و ساده تر خواهد گذشت.

پس به خاطر داشته باشید که بهترین و موثرترین اقدام، این است که آرامش درونی خود را افزایش دهید. تنها کاری که می توانید انجام دهید همین است که اطرافیان خود را روشنفکر ببینید و بدانید که حتی از افرادی که اعمال نابهنجاری انجام می دهند، می توان نکاتی را آموخت. مهم این است که نگرشی منطقی و اصلاح پذیر داشته باشید و به تغییر و پیشرفت خود بیندیشید.

جمعه 21 تیر 1392  3:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها