0

لوستر تاریخی کاخ صاحبقرانیه شکست

 
reza71
reza71
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 319
محل سکونت : خامنـــــــــــــــــه

لوستر تاریخی کاخ صاحبقرانیه شکست

معصومه باکوچی، مدیر مجموعه کاخ های نیاوران، سقوط یکی از لوسترهای تاریخی کاخ صابقرانیه به عنوان یکی از کاخ های مهم این مجموعه را تایید کرد و به خبرنگار مهر گفت: بنای کاخ صاحبقرانیه بیش از 150 سال قدمت دارد و طبیعی است که رفته رفته استحکام خود را از دست بدهد، بنابراین عدم استقامت سقف و ریخته شدن بخشی از آن باعث شد تا این لوستر تاریخی از محل خود کنده و به زمین اصابت کند.

 عکس : لوستر تاریخی کاخ صاحبقرانیه شکست

وی درباره اینکه شایع شده، این اتفاق به دلیل حضور گروههای فیلمبرداری در کاخ بوده است، ادامه داد: در این موضوع اشخاص دخالتی نداشته اند و زمانی این اتفاق افتاد که هیچ بازدیدکننده و کارمندی در موزه حضور نداشت.

باکوچی بودجه ای برای تعمیر و استحکام بخشی موزه نداشتیم گفت: پس از این اتفاق قرار شده است که بودجه ای برای تعمیر سقف کاخ، اختصاص پیدا کند.

 عکس : لوستر تاریخی کاخ صاحبقرانیه شکست

کاخ صاحبقرانیه یکی از کاخ موزه‏ های مجموعه فرهنگی - تاریخی نیاوران است که بنای آن متعلق به دوره ناصرالدین شاه قاجار بوده و در دوره پهلوی دوم به عنوان محل کار و پذیرایی از مهمانان مورد استفاده قرار گرفته است. این کاخ دارای لوسترهای سقفی و دیواری زیادی است.

دو سال پیش، 59 لوستر سقفی و 76 لوستر دیواری نظافت شدند. یکی از لوسترهای شاخصی که در این طرح نظافت شد جار کریستال بزرگی است که در هنگام ازدواج پهلوی دوم با فوزیه از سوی ملک فاروغ، پادشاه مصر و برادر فوزیه به آن‏ها اهدا شده بود.

در دنیا جا برای همه کس هست پس بجای اینکه جای دیگران را بگیری جای خودت را پیدا کن

 

پنج شنبه 20 تیر 1392  10:57 AM
تشکرات از این پست
mehdi0014 papeli
دسترسی سریع به انجمن ها