0

شلوغ‌ترین رکوردهای جهان +عکس

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12867
محل سکونت : قم

شلوغ‌ترین رکوردهای جهان +عکس

جمعیت دنیا هر لحظه رو به افزایش است و سهم انسان ها از این کره خاکی هر ثانیه کمتر می شود. با افزایش جمعیت در نقاط کوچک شلوغی های بدی به وجود می آید که مسبب آلودگی های زیستی می شوند.

 شاید با قدم زدن در خیابان های تهران احساس کنید در شلوغ ترین نقطه دنیا قرار دارید اما سخت در اشتباه هستید زیرا نقاط شلوغ‌تری در دنیا هست که حتی وارد کتاب رکوردهای گینس نیز شده اند.

** شلوغ ترین کشور دنیا
 


"موناکو" سال هاست به عنوان شلوغ ترین کشور دنیا شناخته می شود. چگالی جمعیت در این کشور بسیار بالاست به طوری که به ازای هر  2.5 کیلومتر مربع از خاک این کشور متعلق به 43 هزار نفر است. این کشور در اروپا یکی از مناطق توریستی به شمار می آید که این موضوع به جمعیت آن باز هم می افزاید.

**شلوغترین خیابان دنیا
 


ژاپن یک کشور شلوغ است اما در این کشور خیابانی تجاری به نام "شیبوآ" وجود دارد که به عنوان شلوغ ترین خیابان دنیا شناخته می شود. روزانه بیش از 2.5 میلیون نفر از این خیابان عبور می کنند و هیچ تفاوتی نمی کند چه زمانی از آن عبور کنید  زیرا همیشه پر از جمعیت است و خطوط عابر پیاده آن جای سوزن انداختن هم ندارند.

**  شلوغ ترین استادیوم دنیا

 


 

فوتبال از انگلستان شروع شده است اما برزیلی ها آن را به جایگاه ویژه رساندند. مردمان این کشور علاقه خاصی به فوتبال دارند به طوری که شلوغ ترین استادیوم دنیا نیز در این کشور قرار دارد. استادبوم "مارکانا" در ریو دو ژانیرو از سال 1950 برای جام جهانی آغاز به کار کرد. در طول سال های مختلف این استادیوم پذیرای عاشقان فوتبال بوده است اما در رکوردی جالب 210 هزار نفر در این استادیوم مشغول تماشای فوتبال بودند که این رکورد وارد کتاب گینس شد.

** شلوغ ترین محله دنیا
 

 

بر اساس نوشته های کتاب گینس محله "منگوک" به عنوان شلوغ ترین محله دنیا شناخته می شود. این محله که به زبان چینی به عنوان "گوشه شلوغ" شناخته می شود به ازای هر یک کیلومتر مربع 130 هزار نفر را در خود جای داده است. این محله یک منطقه تجاری در قلب شهر "کوآلان" است.

** شلوغ ترین فرودگاه دنیا
 


فرودگاه بین المللی آتالانتا که به عنوان بزرگترین فرودگاه دنیا شناخته می شود و در واقع شلوغترین آن ها نیز هست. این فرودگاه روزانه پذیرای 250 هزار مسافر است همچنین تعداد پروازهای آن ها در روزهای عادی به 2500 پرواز می رسد. این فرودگاه که نام دیگرش "هارتسفیلد – جکسون" است در سال 2012 نزدیک به 95 میلیون مسافر را جابجا کرده است.

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

چهارشنبه 19 تیر 1392  11:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها