0

چالش بزرگ روحانی با چتر بازان سیاسی!

 
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 8721
محل سکونت : خراسان جنوبی

چالش بزرگ روحانی با چتر بازان سیاسی!چالش بزرگ روحانی با چتر بازان سیاسی!


نداشتن سخنگوی رسمی باعث می‌شود تا اشخاص خود سر به نام آقای روحانی و در جایگاه سخنگوی ایشان به اظهار نظر بپردازند.

چتر بازان سیاسی کسانی هستند که راه چانه زنی و نزدیکی با هسته مرکزی جریان پیروز را به شکل حرفه ای بلدند. کارچاق کن‌ها کار را به جایی رسانده اندکه آقای روحانی تاکنون چند بار مجبور به واکنش پیرامون شایعات گردیده است.

به گزارش صراط؛ این روزها فضای رسانه ای مملو از گمانه زنی پیرامون ترکیب کابینه یازدهم می‌باشد. هر روز اسمی جدید به لیست اضافه و یا کم می‌شود.با اینکه تا این لحظه تکلیف اعضاء رده اول کابینه مشخص نشده،عده ای تا رده هفتم و هشتم را نیز مشخص نموده اند!
در این میان عده ای چتر باز سیاسی از طریق برخی رسانه‌ها به شکل رپرتاژ آگهی نام خود را در فهرست کابینه معرفی می‌نمایند؛ این اقدام با انگیزه «شایعه بینداز شاید بگیرد»صورت می‌پذیرد. چتر بازان سیاسی کسانی هستند که راه چانه زنی و نزدیکی با هسته مرکزی جریان پیروز را به شکل حرفه ای بلدند. ردپای آنان در شکل گیری کابینه تمام دولت‌های گذشته وجود دارد. چتر بازان سیاسی در حقیقت دلالان مناصب و رابطین لیست‌های انتخاباتی می‌باشند. این گروه در انتخابات شوراها و مجلس شورای اسلامی دارای درآمد سرشار هستند. آنان با رایزنی با نامزدهای ناشناخته و وعده گنجاندن اسمشان درلیست‌های مشهور مبالغ هنگفتی به عنوان حق الورود از آنان دریافت می‌کنند.
مطابق برخی اخبار در کلانشهرها میزان حق ورود تا یکصد میلیون تومان را نیز شامل می‌شد. ویژگی چتر بازان سیاسی این است که خود هیچگونه تعلق خاطری به جریانات سیاسی ندارند و چون بی رنگ می‌باشند قادرند به سرعت هرنوع رنگ سیاسی را به خود بگیرند. سطح دلالی و چانه زنی شان بسیار پیچیده و لایه ای می‌باشد. زبان قدرت را به خوبی بلدند. راههای نفوذ در هسته‌های گزینش دولت‌های تازه تشکیل را به بهترین شکل می‌دانند. ارتباط حسنه ای بین چتر بازان سیاسی با برخی رسانه‌ها برقرار است. روش شان شایعه سازی و شهرت آفرینی برای کسانی است که حق رپرتاژ از آنان دریافت کرده اند. کارچاق کن‌ها کار را به جایی رسانده اندکه آقای روحانی تاکنون چند بار مجبور به واکنش پیرامون شایعات گردیده است. آنچه در این خصوص لازم به تذکر است این است که:

1)مردم و رسانه‌ها حق دارند که پیش هنگام از کابینه پیشنهادی جناب دکتر روحانی با خبر باشند. اینکه گفته می‌شد ضرورت دارد نامزد‌ها در دوران رقابت کابینه پیشنهادی خود را در معرض قضاوت عموم بگذارند به خاطر تأثیر مهم کابینه در نوع قضاوت مردم می‌باشد. این مهم در آن مقطع محقق نشد.

در شرایط کنونی انتظار می‌رفت که دکتر روحانی رکورد دار معرفی کابینه پیش از زمان قانونی باشد. عرضه اسامی کابینه در رسانه‌ها به صورت رسمی، می‌توانست عرصه را بر چتربازان و دلالان تنگ کند و ارزیابی پیش هنگام از طریق رسانه ها،نخبگان زمینه مقبولیت اعضاء کابینه را ارتقاء می‌بخشد و بستر قضاوت منصفانه نمایندگان مجلس را در هنگام رأی اعتماد فراهم می‌آورد.

2) انتظار می‌رفت دکتر روحانی سخنگوی رسمی تعیین می‌کرد و سخنگو در دسترس خبرنگار می‌بود. پاسخگویی در لحظه، مانع گسترش شایعات و موجب آرامش در هسته اصلی تعیین کابینه می‌شد. نداشتن سخنگوی رسمی باعث می‌شود تا اشخاص خود سر به نام آقای روحانی و در جایگاه سخنگوی ایشان به اظهار نظر بپردازند.

3) بخشی از فضای گمانه زنی کنونی تاکتیک رقیب جهت بالا بردن سطح توقعات و ایجاد یأس در بدنه اجتماعی می‌باشد. این شگرد در گام اول با انتساب جناب روحانی به جناح خود و انکار نقش جریان‌های موثرصورت پذیرفت و درگام بعد با طرح اسامی خاص به عنوان نامزد پست‌های حساس برای تایید هدف اول در حال انجام است.
به هر حال 24 خرداد یک رویداد معمولی تحت عنوان «یکی آمد و دیگری رفت » نمی‌باشد. 24 خرداد یک رخداد بزرگ و دارای پیام معنا دار (سلبی و ایجابی) می‌باشد.خواست اکثریت مردم در این روز به ظهور رسیده است. انتظار این است که امور متناسب با اصل خواست و در متن خواست مردم تدبیر شود.
پیام خواست مردم روشن است،قابل مصادره نیست. کابینه اولین ایستگاه ارزیابی آرزوهای مردم می‌باشد. امیدواریم که اوج تدبیر دولت امید در ایستگاه اول به بهترین وجه خود را نشان دهد.

سه شنبه 18 تیر 1392  10:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها