0

كمردرد و راه های خلاصی از آن

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

كمردرد و راه های خلاصی از آن

كمردرد می تواند به یك مشكل فلج كننده تبدیل شود، اما استراحت، نگهداشتن بدن در وضعیت مناسب و نیز ورزش در تسكین این درد و رفع مشكل كمر درد، تاثیرگذار و مفید است.

پزشكان می گویند: كمر درد دومین مشكل شایعی است كه مردم را به مطب دكتر می كشاند و این مشكل با سرعت در زندگی پر استرس و ماشینی امروزی رو به افزایش است.

كمردرد در مراحل مختلف زندگی ما می تواند تاثیرات جدی را موجب شود و حتی منجر به از كارافتادگی شود، اما چه عواملی باعث كمردرد می شوند؟

بسیاری از وضعیت ها و حالت های ستون فقرات می توانند موجب كمر درد شوند، اما رگ به رگ شدن ماهیچه ها هم در بروز كمر دردها موثر هستند.

شایع ترین عوامل ستون فقراتی كه باعث درد كمر می شوند، عبارتند از تغییرات در بخش های مختلف ستون فقرات با افزایش سن، قرار گرفتن بدن در وضعیت نامناسب و غیرصحیح، چاقی و كشیدگی یا پیچ خوردگی كه در فعالیت های روزانه بروز می كنند.

بهترین توصیه برای درمان درد پشت در این شرایط، استراحت و ماندن در رختخواب برای مدت چند روز است.

اگر دچار كشیدگی عضلانی در ناحیه كمر شده اید و البته در صورتی كه آسیب دیدگی شما جدی نیست، ابتدا از یخ استفاده كنید، پس از ۴۸ ساعت از گرما و حوله گرم برای آرام كردن و تسكین دادن بافت های آسیب دیده استفاده نمایید.

مصرف مسكن ها بدون نیاز به نسخه مثل آسپرین هم می تواند در كاهش درد موثر باشد، اما بدون تجویز پزشك هیچ داروی دیگری مصرف نكنید.

در امر پیشگیری هم نكات حائز اهمیت، حفظ موقعیت و وضعیت مناسب بدن در طول نشستن، راه رفتن، كار كردن و خوابیدن است. ورزش منظم و ترك سیگار هم از عوامل مهم پیشگیری از كمردرد هستند.

كارشناسان توصیه می كنند: زمانی كه درد شما بیش از چند روز ادامه پیدا كرد و یا به قدری شدید بود كه در فعالیت های روزانه شما اختلال ایجاد كرد و یا در صورتی كه درد با حالت كرختی و ضعف در پاها یا دشواری در ادرار و اجابت مزاج همراه بود، حتما باید به پزشك مراجعه كنید.

سه شنبه 2 آذر 1389  2:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها