0

چنگال هوشمند HAPIfork سرعت غذا خوردن را محاسبه می کند

 
LAGHAEI
LAGHAEI
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 14

چنگال هوشمند HAPIfork سرعت غذا خوردن را محاسبه می کند

تند تند بلعیدن یکی از عادت های بد غذا خوردن است که در برخی از افراد ديده می شود. در اکثر کسانی که با این عادت درگير هستند مشکلات گوارشی نیز مشاهده شده. برخی از محققین معتقدند که با عجله غذا خوردن فرصت کافی را از بدن می گیرد و بدن نمی تواند میزان حقيقی غذای مورد نیاز خود را سنجيده و آن را به طور متعادل دريافت کند.
 
 
کار اصلی این چنگال آن است که می تواند مدت زمان صرف غذای فرد را محاسبه کرده و با شمردن دفعاتی که برای بردن غذا به سمت دهان حرکت می کند، سرعت مصرف غذا را نيز محاسبه کند. اگر اين چنگال هوشمند تشخیص دهد که فرد تند غذا می خورد، این وضعيت را از طریق چشمک زدن يک لامپ LED کوچک که بر روی دسته اين چنگال تعبيه شده اخطار می دهد.
 
 
دسته اين چنگال دارای یک هاست الکترویکی است. این هاست نیز دارای یک کانکتور از نوع Micro US می باشد. کل این مجموعه با يک باتری 3.7 ولتی پليمر-لیتیمی تغذيه می شود. جالب تر آنکه اين چنگال می تواند با پایگاه اينترنتی آنلاین HAPIlabs Suite در ارتباط باشد تا سایت، اطلاعاتی نظير الگو های خواب و غذا را در آنجا به صورت نمودار های آماری مورد بررسی و نمایش قرار دهد.
 
 
با استفاده از اين چنگال می توان عادت بد تند غذا خوردن را تحت کنترل درآورد و با کاهش ميزان سرعت بلعیدن غذا، مشکلات گوارشی و ریفلکس های معده (بازگشت غذا از سمت معده به مری) را مرتفع ساخت.
 
 
ارتباط اين چنگال با هاست های موبایل و ... از دو طريق بلوتوث و پورت USB برقرار خواهد شد. فعلا قيمت چنگال با پورت يو اس بی، 99.99 دلار اعلام شده و ممکن است در نمونه های توسعه یافته نيز طراحی یک قاشق عجیب عملکرد اين مجموعه را هوشمند تر کند. به شما توصیه می شود که خوردن غذای مورد علاقه خود را با اين چنگال هوشمند حتی برای یک بار هم که شده تجربه کنید!!
 
سه شنبه 18 تیر 1392  11:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها