0

این 9 نفر ديوانه ترین دانشمندان دنیا نام گرفتند!+عکس

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12866
محل سکونت : قم

این 9 نفر ديوانه ترین دانشمندان دنیا نام گرفتند!+عکس

دانشمندان بزرگی که نام آنها در تاریخ بشریت به عنوان بزرگترین ها به ثبت رسیده است، در زمان حیات شان در مقایسه با دیگر افراد به گونه یی غیر عادی به شمار می آمده اند. این افراد باهوش بسیار بالای خود نه تنها طرحی جدید و گاه غیر عادی را به زندگی بشر افزودند، بلکه دیدگاه انسان نسبت به جهان را تغییر دادند.

لیست دیوانه ترین دانشمندان جهان که توسط یک نشریه علمی منتشر شده است، به معرفی تعدادی از نابغه های تاریخ بشر می پردازد که در عین ارائه ابداعاتی که حیات بشر را متحول کرده اند، از خصوصیات رفتاری عجیبی نیز برخوردار بوده اند.

دانشمندان بزرگی که نام آنها در تاریخ بشریت به عنوان بزرگترین ها به ثبت رسیده است، در زمان حیات شان در مقایسه با دیگر افراد به گونه یی غیر عادی به شمار می آمده اند. این افراد باهوش بسیار بالای خود نه تنها طرحی جدید و گاه غیر عادی را به زندگی بشر افزودند، بلکه دیدگاه انسان نسبت به جهان را به طور کل تغییر دادند.

يوهان كونراد ديپل

 


وي در كشور آلمان و در قلعه‌اي به نام فرانكشتاين متولد شد.در قرن 17 ميلادي به عنوان يك شيميدان، موفق به ابداع رنگدانه آبي پروس يكي از نخستين رنگ‌هاي شيميايي تركيبي در جهان شد. اما اصلي‌ترين و بي‌پايان‌ترين تلاش وي كه شهرت زيادي را نيز برايش به ارمغان آورد، تلاش براي كشف اكسير حيات يا ناميرايي است. شايعاتي كه درباره آزمايش‌هاي وي روي اجساد انسان‌ها وجود داشته الهام‌بخش شكل‌گيري شخصيت افسانه‌اي داستان فرانكشتاين بوده است.

وارنر ون براون

 


او در سن 12 سالگي قطار اسباب بازيش را از ترقه پر كرده و دريكي از خيابان‌هاي شلوغ آلمان منفجر كرد. وي در نهايت به عنوان مغز متفكر برنامه‌هاي موشكي هيتلر دستگير شد و به عنوان اسير جنگي به زندان افتاد، اما سال‌ها بعد راه خود را به سوي فضا و اكتشافات فضايي باز كرد.

فريمن ديسون

 


وي در علم فيزيك و نوشتن داستان‌هاي علمي تخيلي بسيار چيره دست بوده است. ديسون در سال 1960 نظريه‌اي را مبني بر نياز انسان به توليد لايه‌اي محافظتي براي محاصره منظومه خورشيدي و بیشترین استفاده از نور خورشيد ارائه كرد. اين لايه اكنون با عنوان لايه ديسون شناسايي مي‌شود. ديسون به حيات ماورايي اعتقاد داشته و بر اين باور بود انسان در چند دهه آينده قادر به برقراري ارتباط با موجودات ماورايي خواهد بود.

ريچارد فين مان

 


فين يكي از مهمترين دانشمندان قرن بيستم ميلادي به شمار مي‌رود. وي در كنار مشغله خود به عنوان يك فيزيكدان به موسيقي و طبيعت علاقه بسياري داشت و موفق به رمزگشايي خط هيروگليف ماياها شده بود.

جك پارسونز

 


وي در عين حال كه از پايه گذاران آزمايشگاه رانشي جت به شمار مي‌رود به صورت مداوم به تمرين جادو و جادوگري مي‌پرداخته است. وي در حال انجام آزمايش‌هايي در محل سكونت خود در اثر انفجاري بزرگ از دنيا رفت.

جيمز لاولاك

 


اين دانشمند زيست محيطي مدرن و مخترع فرضيه بزرگ جهان ابر ارگانيسم، در ارائه پيش‌بيني‌هاي وحشتناك درباره تغييرات جوي شهرت زيادي داشته است كه اكنون مي‌توان به خوبي ديد بسياري از پيش‌بيني‌هاي وي به حقيقت پيوسته‌است. بر اساس پيش‌بيني وي مرگ تدريجي حدود 80 درصد از جمعيت بشر تا سال 2100 امري اجتناب‌ناپذير خواهد بود.

نيكولا تسلا

 


تسلا فردي است كه در هنگام روشن كردن يك سوئيچ بزرگ الكتريك بايد تصوير وي را در ذهن داشت. وي به عنوان مخترع راديوي بي‌سيم و ژنراتورهايي كه كليد آغاز عصر الكتريك به شمار مي‌رود، شناخته مي‌شود او يك نابغه ديوانه بود زيرا بسيار كم خوابيده و از بدن خود به عنوان ابزاري رسانا براي نمايش دستاوردهايش در جمع استفاده مي‌كرد.

لئوناردو داوینچی

 


این دانشمند و نقاش محبوب ایتالیایی به گونه یی از میان تمامی شاهکارهای دوران رنسانس، این فرصت را پیدا می کرد تا به جهان نامتعارف نیز سرکی بکشد. در کتاب طراحی های این دانشمند ایتالیایی که اکثراً به صورت قرینه نگاشته شده، سرزمین های عجیبی از ماشین ها و طراحی های شگفت انگیز نهفته است که بسیاری از آنها همچنان نهفته باقی ماند و برخی از آنها نیز از جمله طرح هلی کوپتر اولیه، قرن ها بعد به واقعیت تبدیل شد.

آلبرت انیشتین

 


او بطور قطع با ارائه ی نظریات فیزیکی متعددی که جهان را متحول ساخته، از نابغه ترین های این لیست ده نفره به شمار می رود. وی علم فیزیک را با ارائه ی نظریه ی نسبیت احیاء کرد و در زمینه های گرانش و کوانتوم به موفقیت های زیادی دست یافت. او همچنین به مسابقه دادن با قایق بادی اش در روزهای بدون باد، تنها به منظور قدرت نمایی بسیار علاقه مند بود.
 

منبع: باشگاه خبرنگاران

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

سه شنبه 18 تیر 1392  1:11 AM
تشکرات از این پست
saeedakh salma57 ravabet_rasekhoon sr1313 full_stop_mark nooora rainbow2010 AliFanoodi hessamnice mtd1995 elahekhatami smb111 lilian62 shokraneh taghavei
bestdata
bestdata
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 34
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:این 9 نفر ديوانه ترین دانشمندان دنیا نام گرفتند!+عکس

دهمی رو خیلی دوست دارم واقعا زندگیش مث دیوونه ها بود 

آموزش سئو

آموزش آیفون

سه شنبه 18 تیر 1392  10:06 PM
تشکرات از این پست
salma57 ravabet_rasekhoon lilian62
amtalaiezadeh
amtalaiezadeh
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 70
محل سکونت : Tehran

پاسخ به:این 9 نفر ديوانه ترین دانشمندان دنیا نام گرفتند!+عکس

سلام

ما فکر می کنیم که دیوانه اند ولی در واقع خیلی باهوش و پر تلاشند

چهارشنبه 19 تیر 1392  12:12 AM
تشکرات از این پست
salma57 ravabet_rasekhoon
navidafshar
navidafshar
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 215
محل سکونت : البرز

پاسخ به:این 9 نفر ديوانه ترین دانشمندان دنیا نام گرفتند!+عکس

جالب بود ولی به نظر من داشتن هوش بیش از حد نوعی دیوانگیست

پنج شنبه 20 تیر 1392  6:47 PM
تشکرات از این پست
smb111 papeli
lilian62
lilian62
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 37
محل سکونت : تهران

پاسخ به:این 9 نفر ديوانه ترین دانشمندان دنیا نام گرفتند!+عکس

تا حد رو کجا بدونیم و هوش رو چی تعریف کنیم؟؟!!!

مثلا داوینچی زمان خودش شاید یه دیوونه به حساب میومد (به خاطر طرح هلی کوپترش) اما اگه الان بود شاید با همین معمولات یه مربی ساده دانشگاهی بود!

دادن اطلاعاتی که در طیح شعور مخاطب نباشه گاهی دیوانگی به حساب میاد، اما یادمون باشه که به پیامبران هم انگ دیوانگی میزدند! (البته شاید اینجا جای بحثش نباشه و شاید کمی بی ربط به نظر بیاد اما بهتره دیدگاهمونو در مورد این قضیه کمی دقیق تر کنیم)

اینم بگم که بحثم اصلا سر خوب بودن یا بودن عادات دانشمندان ذکر شده نیست! بلکه کلا نظرم راجع به تعریفیه که از هوش و دیوانگی داریم 

نگران فردایت نباش....

خدای دیروز و امروز، خدای فردایت هم هست!

heartفردایت قشنگheart

جمعه 21 تیر 1392  2:03 PM
تشکرات از این پست
alipaidar
alipaidar
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 355
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:این 9 نفر ديوانه ترین دانشمندان دنیا نام گرفتند!+عکس

نه بابا!!

هنگامی که شیپور جنگ نواخته شود ؛ شناختن مرد از نامرد آسان می شود ، پس ای شیپورچی بنواز .

شهید مصطفی چمران

 

جمعه 21 تیر 1392  2:12 PM
تشکرات از این پست
papeli
دسترسی سریع به انجمن ها