0

گیاه اكالیپتوس ضد باكتری است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

گیاه اكالیپتوس ضد باكتری است

تحقیقات انجام شده روی اكالیپتوس های كشت شده در استان فارس نشان می دهد كه این گیاه خاصیت ضد باكتریایی دارد.

سید محمود فرش پور رضایی مجری این طرح و عضو هیئت علمی سازمان تحقیقات آموزش وترویج كشاورزی گفت: در تحقیقات خود اثرات طبیعی گیاه اكالیپتوس را مورد بررسی قرار داده ایم.

وی ادامه داد: گیاه اكالیپتوس گیاه بومی ایران نیست و زمانی كه وارد ایران شد، در مناطق مختلف كشور كشته شد و توانست با این مناطق سازگاری پیدا كند و در این مناطق رشد كرده است.

فرش پور افزود: ما در این تحقیقات ۱۱ گونه از گیاه اكالیپتوس در استان فارس و ۳۲ گونه از استان مازندران را برای انجام مطالعات انتخاب كردیم.

وی گفت: در این تحقیقات برگ این گیاه را خسك كردیم و توانستیم اسانس آن را تهیه كنیم و درصد مواد مؤثره این گیاه در این تحقیقات مشخص شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد گفت: ما در این تحقیقات دریافتیم كه گیاهان اكالیپتوس كشت شده در استان فارس اثرات ضد باكتریایی دارند و می توانند منجر به تولید داروی دامی برای درمان بیماری ورم پستان در دام ها شوند.

وی با اشاره به كارگاه آموزشی هند-ایتالیا در مورد باكتری وقارچ برای پایداری محیط زیست گفت: این كارگاه آموزشی ۲۹، ۳۰ نوامبر اول دسامبر در دهلی برگزار می شود و در این كارگاه من نتایج تحقیقات انجام شده در زمینه اثرات ضد باكتریایی گیاه اكالیپتوس كاشت استان فارس را ارائه می كنم.

دوشنبه 1 آذر 1389  7:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها