0

1000ترفند-کامپیوتر-موبایل-ریجستری-ویندوز{نظریادت نره.لطفا}

 
amir136724
amir136724
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 780
محل سکونت : teharan

1000ترفند-کامپیوتر-موبایل-ریجستری-ویندوز{نظریادت نره.لطفا}

افزودن پسورد دوم برای ورود به ویندوز XP :

 


در ویندوز XP می توانید قبل از فعال شدن هر حساب کاربری ( USER ) ها پسورد دیگری قبل از همه این ها قرار دهید . انتخاب این پسورد سبب خواهد شد تا دیگران قبل از ورود به ویندوز از دو سپر امنیتی عبور کنند. برای اضافه نمودن این پسورد به ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید : این ها قرار دهید . انتخاب این پسورد سبب خواهد شد تا دیگران قبل از ورود به ویندوز از دو سپر امنیتی عبور کنند. برای اضافه نمودن این پسورد به ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید :


1- در کادر محاوره ای RUN عبارت Syskey را تایپ کنید و سپس OK کنید .

2- در پنجره ظاهر شده با سر برگ Securing the Windows XP Account Database روي گزینه Update كليك كنيد.
3- حال در قسمت Password Startup پسورد دلخواه خود را وارد کنید و پنجره را با OK ببندید.
4- در صورت لزوم می توانید در قسمتSystem Generated Password پسورد را بر روی Floppy Disk ذخیره نمائید تا فقط با استفاده از آن قادر به عبور باشید. از این پس زمانی که سیستم روشن و یا ریبوت شود . پسورد امنیتی قبل از ورود به حساب های کاربری ظاهر می شود و برای ورود از شما پسورد در خواست می کند.
 توجه: اگر پسورد را سه مرتبه اشتباه وارد کنید سیستم ریبوت می شود

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۲

 

جلوگيري از فراموش کردن پسورد ويندوز


با اين کار شما در واقع يک نسخه پشتيبان(backup)  از پسوردتان تهيه مي کنيد.
براي اين کار شما به يک ديسکت خام فرمت شده احتياج داريد.
مراحل زير را انجام دهيد:
1- به Control Panel برويد.
2- بر روي User Accounts کليک کنيد.
3- حال بر روي کاربري که مي خواهيد از پسوردش backup بگيريد کليک کنيد.
4- با اين کار شما وارد صفحه تنظيمات مربوط به آن کاربر خواهيد شد.
5- در قسمت بالاي سمت چپ و در زير بخش Related Tasks روي گزينه دوم
يعني Prevent a forgotten password کليک کنيد.
6- با اين کار يک پنجره جديد باز مي شود. در صفحه اول بر روي گزينه Next کليک کنيد.
7- در صفحه دوم از شما مي خواهد که يک ديسکت خالي وارد فلاپي درايو کنيد.
اين کار را انجام دهيد. و براي ادامه کار بر روي Next کليک کنيد.
8- حال از شما مي خواهد که پسورد جاري خود را وارد کنيد. پس از انجام اين کار دوباره بر روي Next کليک کنيد.
9- منتظر بمانيد تا ساخته شود. پس از ساخته شدن دکمه Next فعال مي شود. بر روي آن کليک کنيد.
10- در مرحله آخر که موفقيت آميز بودن اين مراحل را نشان مي دهد بر روي Finish کليک کنيد.


خب تا اينجاي کار شما ديسکت پشتيبان را ايجاد کرده ايد.

 

حال نحوه استفاده از آن:
اگر زماني قصد وارد شدن به ويندوز را داشتيد و پسورد خود را فراموش کرديد طوري که با تايپ کردن پسورد اشتباه، ويندوز به شما هشدار مي دهد که رمز اشتباه است و دوباره آن را وارد کنيد. در اين هشدار (و در صورتي که ديسکت را قبلا آماده کرده باشيد) همچنين گفته شده که شما مي توانيد از ديسک reset پسورد استفاده کنيد
(You can use your password reset disk) که بصورت يک لينک مي باشد.
بر روي آن کليک کنيد. با اين کار يک پنجره با نام Password Reset Wizard باز خواهد شد. با کليک بر روي Next  به مرحله بعد برويد. در اين مرحله از شما مي خواهد که ديسکت شامل پسورد را در درايو قرار دهيد. پس از انجام اين کار بر روي Next کليک کنيد. سپس از شما مي خواهد که پسورد جديد و تاييد آن را وارد کنيد. قسمت Password hint  هم براي اين است که اشاره اي به رمزتان کنيد تا در صورت فراموش کردن آن و با ديدن آن اشاره رمزتان را به ياد آوريد.پس از انجام اين کار بر روي Next کليک کنيد و در مرحله آخر هم بر روي Finish کليک کنيد.حال با رمز جديد وارد ويندوز شويد

 

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۳

 

 

 

باز گرداندن فایلهای معیوب سیستمی

چون خیلی از دوستان از ویندوز 98 در کنار XP استفاده می کنند ابتدا :
در ويندوز 98 : کافی است در Run تايپ کنید sfc و Enter را بزنيد. بعد در صفحه ای که باز ميشود روی دکمه Start کليک کرده و منتظر بمانيد تا برنامه فايلها را چک کند. هر جا که فايل معيوبی پيدا شد برنامه از شما ميخواهد تا CD ويندوز را در CD-Rom قرار دهيد تا فايل معيوب را جايگزين فايل سالم کند. و در نهايت هم با يک Restart کار تمام ميشود.

در ويندوز XP : خيلی ها فکر ميکنند که دستور sfc در ويندوز XP وجود ندارد و مجبورند از برنامه Dr.Watson استفاده کنند. در صورتی که بايد بگم اين دستور در ويندوز XP هم وجود دارد اما نحوه اجرای آن با قبلی فرق ميکند. برای اين کار ابتدا در قسمت Run تايپ کنيد cmd و Enter را بزنيد تا وارد محيط Command Prompt شويد. بعد در آنجا وارد زير شاخه زير شويد :
C:\Windows\System32>

حالا در اين قسمت تايپ کنيد : sfc /scannow و بعد Enter را بزنيد. در اين لحظه از شما درخواست ميشود که CD ويندوز XP را درون درايو قرار دهيد و بعد دکمه Retry را فشار دهيد. بعد برنامه تمام فايلهای سيستمی شما را چک ميکند و به طور اتوماتيک فايلهای معيوب را تعويض ميکند.

منبع مورد استفاده : شبکه فن آوری اطلاعات ایران

 

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۴

 

 

افزایش سرعت و کارآیی کامپیوتر از طریق تنظیم هارد درایو:

امروزه بيشتر افراد از هاردهاي با ظرفيت بالا استفاده ميكنند. اگر شما يك هارد درايو IDE داريد ميتوانيد كاري كنيد كه بهترين كارايي را از آن داشته باشيد. همان طور كه ميدانيد اين هاردها ازدسترسي DMA پشتيباني ميكنند. DMA به هارد اين امكان را ميدهد كه در هنگام كار با برنامه هاي مختلف فشار كمتري به حافظه سيستم وارد آيد و قسمتي از هارد به كمك حافظه ميايد. با اين كار سرعت كار و كارايي هارد بسيار بالا ميرود همچنين فشار وارد بر CPU را نيز كاهش ميدهد.
براي فعال كردن اين قسمت ابتدا وارد Device Manager شده و در ليست گزينه IDE ATA/ATAPI Controllers را انتخاب كنيد. سپس در زير شاخه آن گزينه Primary IDE Channel را انتخاب كنيد و روي آن دابل كليك كنيد.
حال وارد قسمت Advanced Settings شده و در قسمت زير آن تنظيمات Device 0 و Device 1 را مشاهده كنيد. اگر جلوي Transfer Mode عبارت PIO Only نوشته شده بود از طريق ليست كشويي آن را به DMA if available تغيير دهيد و روي OK كليك كنيد.
حال همين مراحل را براي Secondary IDE Channel نيز تكرار كنيد. سپس در صورت نياز سيستم خود را Restart كنيد.
خيلي ها فكر ميكنند كه با انجام همين مراحل كار تمام ميشود. اما در اينجا يك نكته ظريف ديگر نيز وجود دارد كه بايد رعايت شود. در كانالهاي IDE قسمتي وجود دارد كه UDMA/66 ناميده ميشود. اين گزينه در حالت معمول غير فعال است. با فعال كردن اين قسمت ميتوان كارايي DMA را بسيار بيشتر كرد. براي فعال كردن اين قسمت مراحل زير را دنبال كنيد :
ابتدا از طريق Run وارد Regedit شده و كليد زير را بيابيد :

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

سپس در صفحه سمت چپ به دنبال كليد EnableUDMA66 بگرديد و سپس به آن مقدار 1 را اختصاص دهيد. اگر وجود نداشت يك كليد از نوع DWORD به همان نام بسازيد و به آن مقدار 1 را براي فعال سازي اختصاص دهيد( براي غير فعال كردن ميتوانيد از مقدار 0 استفاده كنيد ) . فعال بودن اين قسمت كارايي هارد را بسيار افزايش ميدهد بنابراين توصيه ميكنم حتما اين كار را انجام دهيد.

منبع مورد استفاده: شبکه فی آوری اطلاعات ایران

 

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۵

 

 

دانلود از ماهواره بصورت مفت و رايگان و با سرعتي فوق العاده زياد

(البته من خودم هنوز امتحان نكردم چون كارت DVP ندارم. ولي بدليل درخواستهاي زياد دوستان اين مطلب را از اينترنت پيدا كردم و بطور کامل درج كردم. لطفا" دوستانی که امتحان کردند و جواب گرفتند اطلاع بدن)

     قبل از هرچيز شما به يك كارت دي وي بي يا همان كارت رسيور كه قابليت دريافت ديتا را دارد نياز داريد . قيمت اين كارت ها در بازار ايران از ۷۵۰۰۰ تومان شروع ميشه و برو بالا ... مثل ویزن پلاس برد قرمز یا اسکای استار و یا کارتهایی مانند نوا و نکسوس ... .

     بعد از اينكه شما اين كارت را تهيه كرديد ديش ماهواره تان را به سمت ماهواره EutelsatW3 كه در 7 درجه شرقيه نشانه مي رويد . روي ترانسپوندر 11446  27500  VERTICAL رفته و اسكن كنيد . از ميان كانال هاي ديتا يافت شده كه علامت ديسكت سبز رنگ كنار آنها ديده مي شود كانال streaming را انتخاب کنید .

     شما باید نرم افزار SKYNET  را هم دانلود كرده باشيد . اين نرم افزار را با جستجو در گوگل مي توانيد پيدا كنيد و به آساني دانلود كنيد كه حجم كمي هم دارد . بعد از دانلود كردن اين برنامه محتويات آن را در پوشه modules  برنامه progdvb  (که آخرین ورژن آن را مي توانيد از اینجا دانلود کنید) بیاندازید . تکرار می کنم در داخل پوشه ای که گفتم نه جای دیگر چون در غیر اینصورت کار نخواهد کرد .

قسمت دوم :

     در ادامه كار بعد از اينكه برنامه SKYNET را دانلود كرديد  محتويات آن را داخل پوشه modules در دايركتوري برنامه progdvb  بياندازيد . حال برنامه progdvb را اجرا كرده و از منوي services  گزينه skynet  را انتخاب كنيد. پس از چند لحظه پنجره تمام صفحه اي باز خواهد شد كه در سمت چپ آن خطوط رنگي مي بينيد كه مدام در حال تكان خوردن و حركت هستند . آنها همان نشانگر هاي دانلود شما هستند . يعني حالا شما واقعا در حال دانلود هستيد .

    اكنون موقع حساس فرا رسيده است . شما بايد بدانيد در حقيقت چه دانلود مي كنيد . حالا دكمه G را از روي كيبرد بزنيد . خواهيد ديد كه پنجره بزرگ اسكاي نت به دو قسمت تبديل شده است . در سمت چپ همان خطوط را خواهيد ديد ولي سمت راست كمي فرق كرده است . شما اسم هايي را مي بينيد كه از بالاي صفحه تا پايين آن ادامه دارند . اينها در حقيقت پسوند هاي فايل هاي قابل دريافت هستند . مانند :  mpg. avi. rar. zip. و غيره ...

     شما بادكمه هاي فلشي كيبرد مي توانيد روي آنها حركت كنيد . خواهيد ديد كه آنها داراي دو پرانتز باز و بسته مي باشند . براي انتخاب هر يك از فرمت هاي دلخواه براي دانلود با حركت دكمه هاي فلشي روي آن قرار گرفته و به سمت چپ آن اسم حركت كنيد و دكمه + را فشار دهيد . براي لغو انتخاب آن دكمه - را فشار دهيد . حال روي اولين پرانتز از سمت چپ رفته و كليد + را براي انتخاب حداقل سايز دانلود بر حسب بايت فشار دهيد . در پرانتز سمت راست نيز با فشردن كليد + حداكثر سايز دلخواه را وارد كنيد . براي كم كردن سايز از كليد - استفاده كنيد .

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۶

 

تغيير مسير فايلهاي نصب ويندوز

    اگر پس از نصب ويندوز، بخواهيد تغييري در آن ايجاد كنيد و قسمتي را اضافه كنيد نياز به فايلهاي ويندوز (معمولا cd  آن) خواهيد داشت به طور پيش فرض ويندوز به سراغ مسيري مي رود كه بار اول از آنجا نصب شده است. براي خودكار شدن اين كار مي توانيد cd  ويندوز را روي هارد كپي كنيد و مسير پيش فرض ويندوز را عوض كنيد.

     براي اين كار پس از اجرلاث  Regedit به مسير زير برويد.

HKEY-LOCAL-MACHINE | Software | Microsoft | Windows | Current version | Setup

و مسير موجود را به مسير مورد نظر تغيير دهيد.

 

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۷

 

 

نحوه حذف کردن فایلهای غیر قابل حذف

    این اتفاق حتماً تابحال برای شما پیش آمده است... قصد دارید فایل و یا پوشه ای را حذف کنید ولی با خطاي زیر مواجه میشوید :

! Cannot remove folder temp It is being used by another person or program

    اگر شما مطمئن هستید که بر خلاف ادعای این پنجره فایل و یا پوشه مورد نظر شما در حال استفاده نیست میتوانید در اینگونه مواقع برای رهایی از این مشکل بجای راه اندازی مجدد سیستم از روش زیر استفاده کنید:

1-  تمام برنامه های باز خود را ببندید
2-  Command Prompt را باز کنید
3- Task Manager را با Right-Click کردن بر روی Taskbar و انتخاب گزینه Task Manager و يا فشردن ترکیب Ctrl-Shift-Esc باز کنید.
4-  به برگه Processes برويد، Explorer.exe  را انتخاب کنید و دکمه End Process را بزنيد .
5-  بدون اینکه Task Manager را ببندید به پنجره Command Prompt برويد
6-  در خط فرمان فایل مورد نظرتان را با دستور Del حذف کنید
7-  دوباره به Task Manager رجوع کنید در برگه Applications دکمه New Task را بزنيد و Explorer.exe را اجرا کنید

 

 

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۸

 

 

چه زماني سيستم Crash ميكند

    تمام افرادي كه با سيستم ويندوز كار كرده اند به احتمال زياد با پيام معروف صفحه آبي رنگ مرگ (blue screen of death) مواجه شده اند .اين صفحه كه به جز كاراكترهاي سفيد رنگ آن، يكدست آبيرنگ است، به شما در مورد از كار افتادن سيستم هشدار مي دهد .يكي دو راه حل نيز در اين پيام به شما پيشنهاد مي شود .اگر خوش شانس باشيد، كافي است كه سيستم را دوباره راه اندازي كرده وكارهايي را كه دفعه قبل نتوانستيد ذخيره كنيد، دوباره انجام دهيد .در عين حال ممكن است با يك مورد اختلال عمده در سيستم خود مواجه شويد، به عبارت ساده تر، پيام صفحه آبي رنگ مرگ يك هشدار جدي است كه به شما مي گويد، كامپيوترتان در اثر خطا از كار افتاده است .در سيستم MACOSيك صفحه نمايش خالي حاوي يك كادر متن كوچك، با تصويري از يك بمب با فيوز روشن، ظاهر ميشود.البته اين صفحه ناخواسته هنگامShut down ، دليل از كار افتادن سيستم را به اطلاع شما ميرساند .معمولا اطلاعات مربوط به حافظه RAM سيستم شما روي صفحه نمايش به شكل كد ظاهر مي شود .به كمك اين اطلاعات، علت از كار افتادن سيستم خود و نيز نحوه جلوگيري از تكرار آن در آينده را متوجه خواهيد شد

infinite loop

حلقه نامتناهي (infinite loop)يكي ديگر از خطاهايي است كه ممكن است كامپيوترها را به زانو در آورد .اين حلقه، مجموعه دستورالعملهايي است كه آنقدر تكرار مي شوند تا شرايط خاصي به وجود آيد .در صورت فراهم نشدن شرايط ، چرخش همچنان ادامه يافته و هرگز به قسمت بعدي برنامه نمي رود.

وضعيت جابجايي يا تعويض مداوم(Thrashing) ، يكي ديگر از موقعيتهاي مشكل آفرين است.هر كامپيوتر داراي مقدار محدودي حافظه و قابليت پردازش است و وقتي يك فرايند يا يك برنامه يا كاربر در رابطه با يك سرور از سيستم عامل، درخواستي مي كند كه قابل انجام نيست، سيستم عامل، منابع لازم را از فرايند ديگري وام ميگيرد .اما فرايند به وام گرفته شده نيز به نوبه خود درخواست منابع ميكند و سيستم عامل بايد منابع درخواست شده را از مكان ديگري تامين كند .سرانجام كل سيستم در اثر تداوم اين عمليات، از كار ميافتد و كاربر با صفحه آبي رنگ مرگ مواجه ميشود.

در نظر بگيريد كه وقتي چند كاربر به طور همزمان نياز به منابع زيادي دارند، چه اتفاقي مي افتد .ممكن است سيستم عامل به يك فرايند اجازه دهد تا به تنهايي براي مدتي كوتاه از تمام منابع آن استفاده كند .سپس سيستم عامل، منابعش را در اختيار كاربر بعدي قرار مي دهد و همين طور تا آخر .سيستم عامل بايد قبل از سرويس دهي به كاربر بعدي، كارهايي كه كاربر قبلي انجام داده است مانند دادهها يا وضعيت كارهاي او را روي ديسك ذخيره كند كه اين فرايند نسبتا كند صورت ميگيرد .سپس بايد با استفاده از ديسكي كه دادهها و برنامه هاي كاربر بعدي روي آن ذخيره شده است، اطلاعات را بارگذاري كرده و آنگاه به كار خود ادامه دهد .

چون فواصل بين تغييرات يا درخواستها، بر حسب هزارم ثانيه محاسبه مي شود، به راحتي ميتوان مجسم كرد در صورت تغيير كاربران و تخصيص مجدد منابع، كامپيوتر بايد تمام وقت، قابليت خود را در اختيار آنها بگذارد، بنابراين هيچ كار مهمي، قابل انجام نيست.

fatal error

مورد خطاي مهلك (fatal error) يكي از مواردي است كه كامپيوتر را از كار مي اندازد .كاربران معمولي اجازه صدور بعضي از فرمانها را ندارند، زيرا اين فرمانها معمولا به عملكرد سخت افزار، حافظه و پردازش دستگاه مربوطند.

اما گاه برنامه اي به يك محدوده ممنوعه وارد ميشود و براي محافظت از خود، سيستم را خاموش مي كند. به اين ترتيب، وقتي سيستم را مجددا راه اندازي مي كنيد، همه چيز مثل سابق كار مي كند، جز اينكه در اثر متوقف شدن دستگاه، تمام داده هاي ذخيره نشده شما از بين مي روند .

disk crash

شايد بهترين ويژگي ويندوز 2000 ثبات اين سيستم عامل در مقابل اين گونه خطاها و قابليت آن در خروج از سيستم هنگام وقوع يك فرايند مشكل آفرين، بدون نياز به راه اندازي مجدد كامپيوتر است .از كار افتادن هارد ديسك مشكل ديگري است كه يك سيستم ممكن است با آن مواجه شود .معمولا هدهاي خواندن و نوشتن يك درايو سخت در بالاي صفحات فلزي (Platter) داخل درايو به حركت در مي آيند و با رسانه مغناطيسي تماس حاصل نمي كنند .اما در صورت يك شوك فيزيكي، مثلا پرت شدن كامپيوتر كيفي از يك سطح مرتفع، هدها ممكن است با اين صفحات فلزي كه به سرعت در حال چرخش هستند، تماس پيدا كنند .اين مشكل معمولا disk Crash ناميده ميشود و موجب از دست رفتن داده ها و يا فايل هاي يك برنامه و وارد شدن خسارت به صفحات فلزي و هدها و در نتيجه جايگزين كردن درايو جديد با آن مي شود

 

موفق باشید

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم مرداد 1386ساعت 16:9  توسط محسن زکی زاده |  7 نظر
 
ساختت Setup به وسیله ویندوز XP و بدون نیاز به برنامه جانبي
 

  
 ابتدا از قسمت Start گزینه Run را انتخاب کنید و در آن کلمه ی Iexpress را تایپ کنید . متظر بمانید تا پنجره ی Iexpress ظاهر شود .
 روی گزینه ی Next کلیک کنید .
 گزینه Extract Files Only را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید .
 در اینجا یک نام برای فایل تون انتخاب کنید . قسمت بالایی . و بعد روی Next کلیک کنید .
 گزینه ی No Prompt را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید . توجه داشته باشید اگر در این قسمت گزینه ی Prompt User Width را انتخاب کنید سوالی در مورد ادامه نصب از کاربر پرسیده می شود ، که آیا برای نصب آماده است یا نه ؟
 گزینه پیش فرض را انتخاب کنید . و روی Next کلیک کنید .
 در اینجا فایل مورد نظر خود را اضافه کنید . مثلا فایل یک فونت يا يك عكس در اینجا می بینید که فقط می توانید یک فایل انتخاب کنید . برای انتخاب کل فایل ، فایل مورد نظر را به صورت Zip در آورید . حالا روی Next کلیک کنید .
 در اینجا نمایش می دهد که فایل شما در ویندوز چگونه نشان داده شود . گزینه پیش فرض را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید .
 در اینجا گزینه ی Display Message را انتخاب کنید تا بعد از نصب نشان دهد که نصب با موفقیت به اتمام رسیده است . بعد روی Next کلیک کنید .
 در اینجا با یک مسیر برای ذخیره فایل خود انتخاب کنید . روی Next کلیک کنید .
 در این جا گزینه ی Don’t Save را انتخاب کنید . و روی Next کلیک کنید .
 در اینجا روی Next کلیک کنید .
 فایل ما با موفقیت به اتمام رسیده است . روی Finish کلیک کنید .

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم خرداد 1386ساعت 16:25  توسط محسن زکی زاده |  یک نظر
 
دیگر نگران نباشید گوشی که خریدید آکبند هست یا نه!!!

 

 سلام
دیگر نگران نباشید گوشی که خریدید آکبند هست یا نه!!!
دوستان موقع خرید گوشی نمی دونن که گوشی که می خرند آکبند هست یا اگر هم گوشی که (کارکرده)
می خرند نمیدونن چقدر کار کرده؟؟؟
با این روش شما آگاه میشوید گوشی شما چقدر مکالمه داشته از ابتدائی که گوشی برای اولین بار روشن شده!
#92702689#*
حالا شما با زدن این کد در گوشیهای نوکیا میتوانید بفهمید گوشی شما چقدر مکالمه داشته!

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم اسفند 1385ساعت 23:27  توسط محسن زکی زاده |  4 نظر
 
پشت آرم ويندوز چه خبر است؟
 

 

 

وقتی وارد اولين محيط ويندوز XP می شويد آرم ويندوز را می بينيد در صفحه ای سیاه که سه مستطيل آبی همينطور برای ۱۰ تا ۲۰ ثانيه از جلوی شما عبور داده می شود برای اينکه اين درپوش را برداريم و ببينيم ويندوز چه می کند مراحل زير را دنبال کنيد:

۱.در حوزه RUN دستور MsConfig را صادر کنيد.

۲.وارد زبانه BOOT.INI شويد.

۳.این سطر را در آن پیدا کنید:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Window XP Perofessional"/fastdetect

۴.از گزینه های پایین صفحه sos/ را پیدا کرده و مربع روبروی آن را علامت بزنید(در این حالت باید sos/ در جلوی سطر اضافه شود.)

۵.خوب حالا Apply بعد OK را بزنید.کامپیوتر از شما می خواهد Restart شود.شما با پاسخ مثبت همه چیز را به خوبی و خوشی تمام می کنید.

>از این به بعد شما آن آرم را نخواهید دید ،ولی در عوض کارهای ویندوز را در پس آن خواهید دید.

+ نوشته شده در  جمعه بیستم بهمن 1385ساعت 15:4  توسط محسن زکی زاده |  یک نظر
 
 
دهای مخفی تمام گوشی های موبایلنوکیا

 

#06#*سریال نامبر گوشی را نشان میدهد ( IMEI )
#92702689#*نمایش : سریال نامبر گوشی ، تاریخ ساخت ، تاریخ فروش ، تاریخ آخرین تعمیرات ( 0000 به معنای نداشتن تعمیر قبلی) برای خروج از این صفحه باید گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید.
#3370* با این کد شما از حالت EFR استفاده خواهید کرد که باعث میگردد از حداکثر کیفیت صدای گوشی برخوردار شوید اما در عوض مصرف باطری شما کمی بالاتر خواهد رفتبر روی گوشی نوکیا 3310 آزمایش شد و عمل کرد)

#3370# حالت EFR را غیر فعال میسازد.
#4720#* گوشی را در حالت کیفیت صدای پائین قرار میدهد و در عوض مصرف باطری شما درحدود 30 درصد کاهش میابد.
#4720#* حالت قبل را غیر فعال میسازد.
#0000#* و یا #9999#*ورژن سیستم عامل گوشی ، تاریخ ساخت نرم افزار ، و نوع فشرده سازی را نشان میدهد.
#30#*شماره های محرمانه گوشی را نمایش میدهد.
#67705646#*در گوشیهای مدل 3310 و 3330 لگوی شبکه را حذف میکند ( IR-TCI )
#73#*تایمر گوشی و همچنین تمام امتیازات بدست آمده در بازیها را Reset میکند.
#746025625#*نمایش وضعیت سرعت clock سیمکارت گوشی. اگر گوشی شما دارای حالت SIM Clock Stop Allowed باشد به این معنا خواهد بود که گوشی شما میتواند درحالت کمترین میزان مصرف باطری درحالت Standby قرار بگیرد.

#2640#*کد رمز فعلی گوشی را نشان میدهد. کد رمز گوشی در حالت عادی 12345میباشد.
#7780#*RESET گوشی یا همان بازگشت به حالت تنظیمات کارخانه ای. مناسب برای زمانیکه گوشی قاطی کرده است . درواقع درایو C گوشی را ریست میکند (ریست گوشی بدون حذف برنامه ها) بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)
#7370#*فرمت گوشی . مناسب برای زمانیکه گوشی خیلی خیلی قاطی کرده است. درواقع این کد درایو C گوشی را فرمت میکند و البته تمامی برنامه ها و فایلهای موجود بر روی این درایو از بین خواهند رفت . بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)

روش مستقیم فرمت گوشی های اسمارت فون بدون نیاز به منوی گوشی: اگر پسوورد ( security code ) گوشی قبلا تغییر داده شده است و آنرا نمی دانید و همچنین گوشی شما از سیستم عامل سیمبین ورژن7 استفاده می کند ( مثل 6600 و 7610 و 6620 و 6260 و 9500 و 9300 ) ابتدا گوشی را خاموش کرده و در حالیکه سه دگمه سبز ، * ، 3 را همزمان نگه داشته اید گوشی را روشن کنید و آنها را آنقدر نگه دارید تا کار فرمت آغاز بشود. دراین حالت از شما دیگر پسوورد خواسته نخواهد شد و مستقیما گوشی فرمت خواهد شد.
فرمت کارت حافظه گوشی:
به صورت safe mode گوشی را روشن کنید ( برای اینکار درحالیکه دگمه pen (مداد) را نگه داشته اید گوشی را روشن کنید البته درظاهر تفاوتی را مشاهده نخواهید کرد.) سپس این مسیر را در گوشی بروید: menu>>Extras>>Memory>>Format MEM.card
حالت safe mode بسیار به دردتان خواهد خورد و در مواقعیکه گوشی هنگ کرده و بالا نمی آید احتمالا به دادتان خواهد رسید و باعث می شود گوشی بالا بیاید و بعد از آن بتوانید گوشی را درصورت تمایلتان فورمت و یا کار دیگری بر روی آن بکنید. درواقع کار آن همانند عمل safe mode ویندوز می باشد و در این حالت دیگر اکثر برنامه های کاربردی که در پشت صحنه همیشه در حال اجرا بودند ، دیگر اجرا نخواهند شد و به همین دلیل گوشی اصطلاحا به راحتی بالا می آید. که در گوشی های مختلف کمی متفاوت می باشد و در اسمارت فونها اکثرا باید کلید خاصی را ( کلید ABC و یا PEN ) را نگه داشته و سپس گوشی را روشن کنید.تاکید می کنم که در حالت safe mode شما تغییری در ظاهر منوی گوشی نخواهید دید و همه چیز در پشت صحنه اتفاق افتاده است و یا بهتر بگویم از اتفاق افتادن آنها ( برنامه ها ) جلوگیری کرده است.
#43#*کنترل حالت call waiting ( انتظار) گوشی.
#61#*کنترل شماره ای که به عنوان divert در صورتیکه به تلفن پاسخ داده نشود ، تعیین گردیده است.
#62#*کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه شبکه دچار اشکال باشد( آنتن نباشد) تعیین گردیده است.
#67#*کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه گوشی اشغال باشد ، تعیین گردیده است.
#شماره*21**divert به شماره مورد نظر در هر حالتی.
#شماره*61**divert به شماره موردنظر در حالت عدم پاسخ گوئی ( no Reply )به تلفن زده شده.
#شماره*67**divert به شماره مورد نظر در حالت اشغال بودن گوشی ( on Busy )سامسونگ#06#*سریال نامبر گوشی ( IMEI )
#9999#*ورژن نرم افزار گوشی
228#*#8999*وضعیت باطری ( دما ، ولتاژ ، ظرفیت)
246#*#8999*وضعیت برنامه
289#*#8999*تغییر سرعت زنگ آلارم گوشی
324#*#8999*Debug screen
367#*#8999*Watchdog ( رمز گوشی)
427#*#8999*Trace Watchdog ( پیدا کردن رمز گوشی)
523#*#8999*تغییر میزان کنتراست صفحه تصویر ( تنها در ورژن G60L01W )
636#*#8999*وضعیت حافظه
746#*#8999*حجم فایل سیم کارت
778#*#8999*اطلاعات سیم کارت
289#*#8999*تست رینگ تون
778#*#8999*جدول SIM Service
377#*#8999*تصحیح EEPROM Error ( از کلیدهای جانبی برای انتخاب مقادیر cancel و ok استفاده کنید)
785#*#8999*RTK( Run Time Kernel ) Error اگر ok را بزنید گوشی ریست میگردد.
947#*#8999*ریست گوشی در مواقعی که گوشی بسیار قاطی کرده است.
842#*#8999*تست ویبراتور
اگر کدهای بالا در گوشی شما عمل نکرد به جای *8999 کدها ، عدد 0 را قرار بدهید. برای مثال : کد #842*8999#* تبدیل به کد #0842#* میگردد.اگر باز هم تاثیر نکرد اینبار به جای عدد 8999 که در همه کدها مشترک میباشد عدد 9998 را قرار بدهید.

3855#*2767*Full EEPROM Reset فرمت گوشی و همچنین باز کردن قفل گوشی SGH-600 ( قفلی که شبکه فروشنده گوشی بر روی گوشی قرار داده تا با سیمکارت های دیگر قابل استفاده نباشد این کد برای کسانی مفید است که از خارج از کشور با خودشان گوشی آورده اند و با سیمکارتهای اپراتور داخل کشور و یا جاهای دیگر کار نمیکند. بدون سیمکارت گوشی را روشن کنید و وقتی پیغامی مبنی بر نبودن سیمکارت مشاهده کردید این کد را وارد کنید حالا دوباره گوشی ری استارت میشود و حالا به احتمال زیاد قفل شبکه از بین رفته است.)در این حالت سریال نامبر گوشی به 0-400044-89-447967 تغییر پیدا میکند.
2878#*#2767*Custom EEPROM Reset


مدلهای: E700 , S500 , X100 , X600 , E100
All in one Code : *#8999*8378#Brightness : *#8999*523# تغییر روشنائی صفحهExternal : *#8999*3825523# تصویر صفحه دوم ( بیرونی) گوشیList : *#2255# لیست شماره هاAFC DAC Val : #*1200#IMEI : #*1300# سریال نامبر گوشیIMSI : #*1400#7693# *# : Sleep Act/DeAct فعال کردن یا غیر فعال کردن حالت خواب (خاموش شدن نور زمینه پس از چند ثانیه که کلیدی فشرده نشود.)Sleep variable (8) : #*7683#Sleep mode Debug : #*7632#Sleep mode RESET : #*7673#L1 Sleep : #*5176#Calibration Info : #*2256# Data : #*2286# اطلاعات باطریCopycat feature (Activate or Deactivate) : #*2679#Handsfree mode (Activate or Deactivate) : #*4263# هندزفریHalf Rate (Activate or Deactivate) : #*4700# کیفیت صدای پائینتر اما مصرف باطری کمترBVMC Reg value : #*7352# Sleeptime : #*8462# Time ON : #*2558# EFR (Activate or Deactivate) : #*3370# فعال کردن یا غیر فعال کردن حالت کیفیت بالای صدا ( درحالت فعال، کیفیت صدا بالاتر میرود اما مصرف باطری بیشتر میگردد)SIM : #*7462# وضعیت سیم کارتVoltage/Frequenci (Activate or Deactivate) : #*7983# Voltage (Activate or Deactivate) : #*7986#Old time : #*8466#Audio Path : #*2834# DCS support (Activate or Deactivate) : #*3270# Data (Activate or Deactivate) : #*3282# Flash volume formated : #*3676#L1P1 : #*5171# L1P2 : #*5172#L1P3 : #*5173# SMS Brearer CS (Activate or Deactivate) : #*7762# Time in L1 : #*8465#wtls key : #*9795# Current CAL : #*2252# AVDDSS Management (Activate or Deactivate) : #*2836# Dump of SPY trace : #*3877#RSAV : #*7728# همه چیز به حالت استاندارد گوشی برمیگردد اما هیچ چیز پاک نمیشودARM State (None or Full Rate) : #*2677# Software version : *#9999#HW ver, SW ver and Build Date : *#8999*8376263# ورژن نرم افزار (سیستم عامل) و سخت افزار گوشی و همچنین تاریخ ساختHW version : *#8888# ورژن سخت افزارHW/SW version : *#8377466# ورژن نرم افزار (سیستم عامل) و سخت افزار گوشی Official Software Version : #*6837# ورژن سیستم عامل گوشیlocks : *#7465625# کنترل وضعیت قفل گوشیErrors : *#8999*377# EEPROM Reset (Unlock and Resets Wap Settings) : #*7337# ریست گوشی ( احتمالا گوشیهائی که توسط SP قفل شده اند ( اپراتورهای ارائه دهنده خدمات شبکه ) قفل شبکه شان ازبین خواهد رفت. این کد برای کسانی مفید است که از خارج از کشور با خودشان گوشی آورده اند و با سیمکارتهای اپراتور داخل کشور و یا جاهای دیگر کار نمیکند.بدون سیمکارت گوشی را روشن کنید و وقتی پیغامی مبنی بر نبودن سیمکارت مشاهده کردید این کد را وارد کنید حالا دوباره گوشی ری استارت میشود و حالا به احتمال زیاد قفل شبکه از بین رفته است)E2P Full Reset : *2767*3855# ریست کلی گوشی اگه گوشی قاطی کرده باشهE2P Custom Reset : *2767*2878# E2P Wap Reset : *2767*927# ریست کلی اینترنت اگه قاطی کرده باشدWAP Settings Reset : *2767*73738927# بازگشت به تنظیمات استاندارد اینترنت گوشیE2P Camera Reset : *2767*226372# ریست دوربین گوشیAccessory : #*7326# ویبراتور ( در برخی از مدلها )MIC : #*6420# میکروفون خاموشMIC : #*6421# میکروفون روشنMIC : #*6422# اطلاعات میکروفونMIC : #*6428# اندازه گیری میکروفونTrace enable and DCD disable : #*3230# Trace disable and DCD enable : #*3231# RAM Dump (On or Off) : #7263867# Messages : *335# حذف تمامی پیامهای MMS Dump Mm file : *663867#WAPSAR enable / HTTP disable : #*536961# WAPSAR disable / HTTP enable : #*536962# Serial enable / Others disable : #*536963#Java Download Mode : #*53696# 5282#*2767* : یک روش سریع برای پاک کردن تمام بازیهای جاوا بر روی گوشیOperation Typ (Class C GSM) : #*7222# GSM (Activate or Deactivate) : #*4760#EGSM (Activate or Deactivate) : #*3476#Tool : *#4777*8665# ابزار GPSRGPRS Switching (set to: class 4, class 8, class 9 or class 10) : #*2527#Oparation Typ (Class B GPRS) : #*7252# Multi Slot (Class 1 GPRS) : #*7271# Multi Slot (Class 4 GPRS) : #*7274# سونی اریکسون

این کدها و نکات ، مربوط به K700 و K700i می باشد.
توضیحات:> به معنای حرکت دادن جوی استیک گوشی به سمت چپ< به معنای حرکت دادن جوی استیک گوشی به سمت راست
به ترتیب از سمت چپ به راست کدها را وارد کنید:
*>*>>*<دسترسی به service menue

11*>*>>*<ورژن فیرم ویر ( سیستم عامل ) گوشی را نشان می دهد.

#06#*نمایش سریال نامبر گوشی

برای اینکه سریع حالت بی صدا ( silent ) گوشی را فعال یا غیر فعال کنید باید کلید c را فشار داده و نگه دارید.

با فشردن هر حرفی بر روی صفحه گوشی و نگه داشتن آن شما وارد Address Book گوشی شده و لیست نامهائی که با آن حرف شروع می شوند را خواهید دید. برای مثال با نگه داشتن دگمه شماره 5 گوشی ، شما وارد آدرس بوک گوشی شده و لیست تمام نامهائی را که با حرف j شروع می شوند را خواهید دید.

در حالت دوربین:دگمه 1 : انتخاب رزولوشن عکسدگمه 2 : انتخاب حالت عکس برداری در شبدگمه 3 : انتخاب حالت جلوه های ویژهدگمه 4 : انتخاب حالت self timer برای عکاسی با تاخیردگمه 5 : انتخاب فلاشدگمه بالا و پائین ولوم : تغییر بزرگنمائی ( zoom )

جهت قفل شدن صفحه کلید گوشی و همچنین اجرای screen saver دگمه های * و lock را فشار بدهید.

اتصال سریع:در حالت استندبای دگمه more را فشار بدهید تا گزینه های infrared , Bluetooth , silent , phone statues , shortcuts customizing ظاهر بشوند.

با گزینه shortcuts customizing میتوانید هرکدام از جهتهای جوی استیک را به عنوان یک کلید میانبر جهت وارد شدن به یک منوی خاص تعریف کنید.

تغییر سریع روشنائی صفحه تصویر:در حالت دوربین بروید و سپس درحالیکه دگمه * را نگه داشته اید با حرکت جوی استیک به بالا و یا پائین روشنائی صفحه را کم و زیاد کنید.

+ نوشته شده در  شنبه سی ام دی 1385ساعت 0:44  توسط محسن زکی زاده |  نظر بدهید
 
لیستی از ترفند های جدید
 

 

 

حذف پوشه (General Document) را از صفحه my computer 

در داخل ریجستری آدرس زیر را پیدا کنید :
HKEY_ CURRENT_ USER SOFTWARE MICRISOFT WINDOWS CURRENT VERSION EXPLORER my computer name space delegate folders


در این حالت گزینه عددی : {ee30b6fe5595ـ5c89ـ7a44ـ72f3-47a59031} را حذف کنید.

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

ویرایش فایلهای دسته ای 

اگر روی یک فایل دسته ای دوبار کلیک کنید آن فایل بلافاصله اجرا خواهد شد در مورد فایلهایی که حاوی فرامین حساس وخطرناک هستند این کار میتواند بسیار خطرناک باشد و حتی میتواند ویندوز را از کار بیاندازد .برای فعال کردن حالت ویرایش ابتدا به کلید زیر بروید :HKEY_CLASSES_ROOTBatfileShellOpenحال نام کلید Open را به Run تغییر دهید .روی داده باینری Edit Flag واقع درHKEY_CLASSES_ROOTBatfileدوبار کلیک کنید و داده 00 00 00 00 را در آن وارد کنید .اکنون Explorer یا MyComputer را باز کرده و از منوی Tools گزینه FolderOptions را انتخاب کنید .در قسمت File Type به گزینه MS-DOS Bath File مراجعه کنید . همان طور که مشاهده میکنید سه دکمه آخر ( دکمه های EDIT و Remove و Set Default ) در ویندوز ایکس پی برای مشاهده این دکمه ها باید به قسمت Advanced بروید اکنون دکمه edit به عنوان عمل پیش فرض انتخاب میشود.

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

افزودن گزینه  Open With  به فایل های خاص  :

 
به کلید زیر بروید :HKEY_CLASSES_ROOT*Shell کلیدی با عنوان OPENAS در آن جا ایجاد کنید .

در openas کلید دیگری با عنوان command ایجاد کنید روی داده Default دوبار کلیک کرده و مقدار زیر را برای آن وارد کنید :

 Rundll332.exe shell32.dll,Openas_Rundll%1

توجه: ( در ویندوز Xp در Hkey_CLASSES_ROOT* کلید با عنوان OpenWithList وجوددارد که همین کار را انجام میدهد )

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم دی 1385ساعت 19:9  توسط محسن زکی زاده |  2 نظر
 
دستورات کوچک برای اجرای برنامه های ویندوزی :
دستورات کوچک برای اجرای برنامه های ویندوزی
 

 

 


دستور control = باز کردن Control Panel

دستور sndrec32 = اجرای برنامه Sound Recorder

دستور sndvol32 = اجرای ابزار Sound Control

دستور pbrush = اجرای برنامه Paint

دستور write = اجرای برنامه Word Pad
دستور dvdplay = اجرای برنامه Windows Media Player (در صورتی که برنامه پیش فرض پخش فایلهای DVD باشد)

دستور dialer = اجرای برنامه Phone Dialer

دستور dcomcnfg = اجرای ابزار Component Services

دستور mstsc = اجرای ابزار Remote Desktop Connection

دستور nero = اجرای برنامه Nero (در صورت نصب بودن روی هارد)


دستور sol = اجرای بازی Solitaire

دستور winmine = اجرای بازی Mine Sweeper

دستور pinball = اجرای بازی Pinball

دستور freecell = اجرای بازی FreeCell

دستور mshearts = اجرای بازی Hearts

دستور spider = اجرای بازی Spider Solitaire

(این دستورها رو باید تو قسمت start=> run بدین

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم دی 1385ساعت 15:52  توسط محسن زکی زاده |  نظر بدهید
 
Windows Xp خود را اورجینال کنید!!!
 

 

 

حتما تا به حال خواسته اید نرم افزارهای مایکروسافت را روی سیستم خود را نصب کنید ولی در ابتدای نصب پیامی مبنی بر اینکه ویندوز XP شما اورجینال نیست و شما نمی توانید از این نرم افزار استفاده کنید. نگران نباشید در این ترفند ما به شما روشی یاد خواهیم داد که می توانید به سادگی ویندوز خود را برای مایکروسافت قانونی کنید.

برای انجام این ترفند مراحل زیر را طی نمایید:

Registry Settings

System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\WPAEvents]

Value Name: OOBETimer

Data Type: ...

Value Data: ...

 

در قسمت راست پنجره، روی OOBETimer دوبار کلیک کنید تا پنجره ای باز شود.مقدار FF را در مقدار بالا فقط به 00 تغییر دهید. روی دکمه OK کلیک کنید و رجیستری را ببندید.
منوی Start گزینه Run کلیک کنید و این دستور را بنویسید:

C:\WINDOWS\system32\oobe\msoobe.exe /a

پنجره ای باز می شود به نام Activate Windows، گزینه دوم را انتخاب کنید و بعد Next را کلیک کنید.

از پنجره جدید بر روی Change Product keyکلیک کنید.

در قسمت New keyB7R7P - J63JP - 2J7VH - W3TDJ - PDP7Tو سپس بروی Update کلیک کنید.

به شما تبریک می گوییم، شما حالا ویندوز اورجینال و قانونی دارید.

 هشدار : به ياد داشته باشيد كه تغييرات نادرست در Registry ميتواند نتايج غير قابل پيش بيني داشته باشد لذا پيشنهاد ميشود قبل از هر گونه تغيير در Registry از آن يك كپي پشتيبان تهيه كنيد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم دی 1385ساعت 14:18  توسط محسن زکی زاده |  2 نظر
 
آموزش FDISK
 

 

 

آموزش FDISK

همان طور که مي دانيد، يک هارد ديسک نو در ابتدا، داراي هيچ گونه پارتيشني نمي باشد و يا به اصطلاح مي گويند که هاردديسک )خام ( مي باشد. براي پارتيشن بندي يک هارد ديسک خام، نرم افزارهاي متفاوتي وجود دارد. اما يکي از ايده آل ترين آنها، برنامه معروف FDISK مي باشد.
قبل از شروع بحث پارتيشن بندي، مي بايست يک درک کلي از يک هارد ديسک داشته باشيد. به طور کلي اکثريت هاردديسکهاي پارتيشن بندي شده، داراي يک پارتيشن اوليه (Primary Partition) ، يک پارتيشن افزوده شده (Extended Partition)و درايوهاي منطقي (Logical Drives) که درون پارتيشن Extended قرار دارند، مي باشد.
اجرا کردن برنامه FDISK
براي اجراي برنامه FDISK، به يک ديسکت Startup ويندوز 98 يا ME احتياج داريد. بدين ترتيب که به وسيله ديسکت، بوت (Boot) شده تا کامپيوتر در محيط داس (DOS) بالا بيايد. پس از بوت شدن کامپيوتر به وسيله ديسک Startup، عبارت FDISK را تايپ کرده و کليد Enter را فشار دهيد تا به محيط برنامه FDISK وارد شويد.
شروع کار با FDISK
بعد از اجرا کردن FDISK ، صفحه اي نمايان مي شود که حاوي يک پيام طولاني مي باشد. در انتهاي اين پيام، سوال زير پرسيده شده است:
Do you wish to enable large disk support (Y/N)?
در اين صفحه، حرف Y را تايپ کرده و کليد Enter را فشار دهيد تا به منوي اصلي برنامه FDISK برويد.
منوي اصلي برنامه FDISK
منوي اصلي برنامه FDISK، شامل گزينه هاي زير مي باشد:
Current fixed disk drive: 1

Choose one of the following:

1. Create DOS partition or logical DOS Drive
2. Set active partition
3. Delete partition of Logical DOS Drive
4. Display partition information

Enter choice: [1]
ايجاد پارتيشن Primary
براي ايجاد کردن اين پارتيشن، در منوي اصلي برنامه، عدد 1 را وارد کرده و کليد Enter را فشار دهيد تا گزينه هاي زير نمايان شود:

1. Create Primary DOS Partition
2. Create Extended DOS Partition
3. Create Logical DOS Drive(s) in the Extended DOS Partition

Enter Choice: [1]
سپس دوباره عدد 1 را وارد کرده و کليد Enter را فشار دهيد. با انجام اين کار و پس از گذشت مدت زماني، پيغام زير به نمايش در مي آيد:
Do you wish to use the maximum available size for a Primary DOS Partition and make the partition active (Y/N)? [Y]
اين سوال به شما مي گويد که آيا مايل هستيد تمام فضاي هاردديسک را به پارتيشن Primary اختصاص داده و آن را فعال (Active) نماييد؟ مسلم است که همچين کاري براي يک هاردديسک با ظرفيت 40GB و يا بيشتر، غير معقول است. پس حرف N را تايپ کرده و کليد Enter را فشار دهيد تا پيغام زير نمايان شود:
Total disk space is 38090 Mbytes (1 Mbyte = 1048576 bytes)

Maximum space availabe for partition is 38090 Mbytes (100%)

Enter partition size in Mbytes or percent of dik space (%) to create a Primary DOS Partition: [38090]
حال در اينجا، مي بايست مقدار فضايي را که مي خواهيد به پارتيشن Primary خود اختصاص دهيد را بر حسب مگابايت و يا درصد وارد کنيد. بعد از وارد کردن مقدار مورد نظر خود، کليد Enter را فشار دهيد. پس از ساخته شدن پارتيشن Primary ، کليد ESC را بزنيد تا به منوي اصلي برنامه بازگرديد.
فعال کردن يک پارتيشن
پارتيشن فعال در واقع همان پارتيشني است که فايلهاي مورد نياز براي بوت سيستم در آن وجود دارد. اين پارتيشن معمولا همان پارتيشن Primary که C نام دارد مي باشد. براي فعال کردن پارتيشن Primary ساخته شده، در منوي اصلي برنامه، عدد 2 و سپس کليد Enter را فشار دهيد. حال عدد) 1اگر که مي خواهيد پارتيشن C شما فعال شود (را وارد کرده و کليد Enter را فشار دهيد تا پارتيشن C به عنوان پارتيشن فعال انتخاب شود. دکمه ESC را بزنيد تا به منوي اصلي برنامه بازگرديد.
ساخت پارتيشن Extended
راي ساخت پارتيشن Extended، در منوي اصلي برنامه، عدد 1 و سپس کليد Enter را فشار دهيد. در صفجه ظاهر شده، عدد 2 و سپس کليد Enter را فشار دهيد تا پيغامي همانند پيغام زير نمايان شود:

Total disk space is 38090 Mbytes (1 Mbyte = 1048576 bytes)

Maximum space availabe for partition is 20180 Mbytes (53%)

Enter partition size in Mbytes or percent of dik space (%) to create an Extended DOS Partition: [20180]
چنان چه مي خواهيد مابقي فضاي هاردديسک باقيمانده را نيز پارتيشن بندي کنيد، در اين صفحه کليد Enter را فشار دهيد. درين صورت، تمامي فضاي باقيمانده به صورت پارتيشن Extended در خواهد آمد و ديگر، هيچ فضاي خامي، درون هاردديسک باقي نخواهد ماند. پس از ساخته شدن پارتيشن Extended، کليد ESC را فشار دهيد.
ساخت درايوهاي منطقي
پس از اينکه پارتيشن Extended ساخته شد و شما کليد ESC را فشار داديد، FDISK به شما مي گويد که هيچ درايو منطقي ساخته نشده است و پيغام زير را نمايش مي دهد:
Total Extended DOS Partition size is 20180 Mbytes (1 Mbyte = 1048576 bytes)

Maximum space available for logical drive is 20180 Mbytes (100%)

Enter logical drive size in Mbyte or percent of disk space (%): [20180]
حال مي توانيد درايوهاي منطقي خود را بسازيد. بدين منظور، حجم درايوهاي منطقي خود را وارد کرده و کليد Enter را فشار دهيد.
حذف پارتيشنها از هاردديسک
براي حذف کردن پارتيشنهاي ساخته شده در يک هاردديسک، ابتدا مي بايست درايوهاي منطقي، سپس پارتيشن Extended و در نهايت پارتيشن Primary را حذف نمود. براي حذف درايوهاي منطقي از يک هاردديسک، در منوي اصلي برنامه FDISK، عدد 3 و سپس کليد Enter را فشار دهيد تا منوي زير نمايان شود:
1. Delete Primary DOS Partition
2. Delete Extended DOS Partition
3. Delete Logical DOS Drive(s) in the Extended DOS Partition
4. Delete Non-DOS Partition
در اين منو، عدد 3 را تايپ کرده و کليد Enter را فشار دهيد تا صفحه اي نمايان شود. در اين صفحه، ليستي از درايوهاي منطقي به همراه نام آنها، به نمايش در آمده است و در انتهاي اين صفحه، پيغام زير نوشته شده است:
Total Extended DOS Partition size is 20180 Mbytes (1 Mbyte = 1048576 bytes)

WARNING! Data in a deleted Logical DOS Drive will be lost.
What drive do you want to delete? [ ]
در اين صفحه، حرف درايو منطقي اي که مي خواهيد آن را پاک نماييد، وارد کنيد (به عنوان مثال (E سپس کليد Enter را فشار دهيد. حال برنامه FDISK از شما، نام پارتيشن (Lable) را مي خواهد. نام پارتيشن را وارد کرده و کليد Enter را فشار دهيد. در اين لحظه، FDISK از شما سوالي مبني بر اينکه آيا مي خواهيد پارتيشن را پاک نماييد يا خير، مي پرسد. حرف Y را تايپ کرده و کليد Enter را فشار دهيد تا درايو منطقي مورد نظر شما پاک شود. پس از پاک کردن تمامي درايوهاي منطقي، نوبت به پاک کردن پارتيشن Extended مي رسد.
براي پاک کردن پارتيشن Extended، در منوي اصلي برنامه FDISK، عدد 3 را تايپ کرده و کليد Enter را فشار دهيد. سپس عدد 2 را تايپ کنيد و کليد Enter را فشار دهيد تا پيغام زير نمايان شود:
Total disk space is 38090 Mbytes (1 Mbyte = 1048576 bytes)

WARNING! Data in the Extended DOS Partition will be lost.
Do you wish to continue (Y/N)? [N]
در اين صفحه، حرف Y را تايپ کرده و سپس کليد Enter را فشار دهيد تا پارتيشن Extended پاک شود.
خب این هم آموزش کامل پارتیشن بندی امیدوارم که فرمت و کارهای دیگر را بلد باشید اما اگر خواستید باز هم در بخش نظرات بنویسید من در خدمتم و آن را هم آموزش می دهم البته یک کم اشاره می کنم که فرمان زیر مخصوص فرمت درایو سی می باشد
Format c:/s
بعد از کلمه فرمت یک فاصله باید قرار دهید و اگر هم خواستید جای سی درایوهای دیگری را می توانید جایگزین کنید مانند فلاپی درایو و البته بهتر است موقع نصب ویندوز شما اگر دارای 3 درایو هستید فقط سی را فورمت کنید و بقیه درایوها را در محیط ویندوز فومت و قابل استفاده کنید چون شما گزینه کوییک را هم دارید و سرعت و راحتی کار هم کاملا مشهود می باشد
یک نکته مهم هم این است که شاید شما هارد را فورمت کردید و خواستید ویندوز نصب کنید اما نشد شما باید با همین پارتیشن ها بازی کنید و در اصل یک بار پاک و دوباره بسازید تا اوپراتینگ سیستم فایلز شما کاملا مصدود شوند تا مراحل نصب به اتمام برسد

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم شهریور 1385ساعت 14:39  توسط محسن زکی زاده |  2 نظر
 
آموزش نصب XP بصورت خودکار طوری که سوالی از کاربر نپرسد
 

 

 

همانطوری که میدانید هنگامی که قصد نصب ویندوز را داشته باشید (Clean Install) در حین نصب لازم است سوالاتی پیرامون نام کامپیوتر ، نوع رزولوشن ، کلمه عبور Admin ، شماره سریال ویندوز و ... را پاسخ دهید. این مساله باعث میشود که شما دقایقی طولانی را کنار سیستم باشید تا نصب ویندوز به مراحل نهایی نزدیک شود. این مساله اگر لازم باشد روزانه تعدا زیادی ویندوز نصب نمایید بیشتر نمایان میشود. با استفاده از ابزاری که در سی دی ویندوز xp در فولدر support قرار داده شده ، آن هم در یک فایل Cab !!! براحتی نسبت به نصب خودکار ویندوز اقدام نمایید.

حال روش کار:

1- در سی دی ویندوز xp به مسیر زیر مراجعه نمایید :
Support\tools\
2- فایل deploy.cab را بر روی یکی از درایوهای هارد کپی نمایید. سپس آنرا باز کرده (از طریق برنامه zip magic یا winzip یا در خود ویندوز xp اگر بر روی فایل کلیک کنید باز میشود ) و فایل setupmgr.exe را از درون این فایل cab کپی کرده و درون یک درایو از هارد کپی کنید.
3- بر روی setupmgr.exe کلیک کنید. پنجره ای باز میشود. آنرا next کنید. سپس گزینه زیر را انتخاب کرده و next کنید :
Create a new answer file
4- مطمئن شوید که گزینه windows unattended installation علامت زده شده باشد سپس next کنید.
5- در این صفحه نوع ویندوز خود را انتخاب نمایید در اینجا ویندوز xp پروفشیونال را انتخاب میکنیم. سپس next میکنیم.
6- گزینه Fully automated را علامت بزنید و next کنید.
7- در اینجا صفحه Distribution Folder نمایش داده میشود. در این صفحه به شما اجازه داده میشود که تعیین نمایید که آیا ویزارد یک پوشه توزیعی را بر روی کامپیوترتان بسازد یا پوشه توزیعی را بر روی درایو شبکه ای که شامل سورس فایلهای ویندوز میباشد ایجاد نماید.

نکته ! ساخت یک پوشه توزیعی نه تنها به شما اجازه نصب ویندوز بدون استفاده از cd را میدهد بلکه اجازه افزودن فایلهای اضافی (همانند درایورهای قطعات) برای انجام یک نصب سفارشی را میدهد. اگر قصد انجام نصب خودکار را به دفعات زیاد دارید و درایور یا پوشه مناسب را در اختیار دارید میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

ما در این آموزش گزینه زیر را انتخاب کرده سپس next میکنیم :
No, this answer file will be used to install from a CD
8- در این صفحه گزینه مربوط به I Accept … را علامت زده و next میکنیم.
9- حال شما صفحه ای را مشاهده میکنید که با کمی دقت متوجه میشوید گزینه هایی درون این صفحه وجود دارند که شما در حین نصب ویندوز با آن برخورد میکنید. شروع به تکمیل گزینه ها به دلخواه خود کنید.
10- بعد از اتمام کار گزینه finish را بفشارید. در این قسمت مسیری برای ذخیره تنظیماتی که انجام داده اید در قالب یک فایل پرسیده میشود. شما میبایستی نام فایل را که به صورت UNATTEND.TXT انتخاب شده به WINNT.SIF تغییر دهید و یک نسخه بر روی یک فلاپی ذخیره نمایید.
11- از منوی FILE گزینه EXIT را انتخاب نمایید.
12- اکنون شما فایل اصلی را ساخته اید. فایل برای انجام عملیات نصب آماده میباشد اما ممکن است قبل از شروع عملیات مایل باشید که نگاهی به محتویات فایل بیندازید. (ممکن است بخواهید پارامترهای اضافه تری را نیز به فایل بیفزایید. در صورت امکان با بخش HELP برنامه SETUP MANAGER مشورتهای لازم را انجام دهید.) برای این کار فایل ساخته شده را در برنامه NOTEPAD باز نمایید. شما میتوانید خطوط دیگری را نیز برحسب نیاز برای فعالیتهای دیگر مثل تعیین پارتیشن نصب دیسک سخت یا تبدیل سیستم فایل به NTFS معین نمایید. جزئیات مربوط به چگونگی انجام این کارها را میتوانید در داخل فایلهای کمکی موجود در داخل Deploy.CAB مشاهده نمایید. اگر در داخل فایل هرگونه تغییری را اعمال کردید ، فایل را ذخیره کرده و آنرا ببندید
13- فایل را بر روی فلاپی دیسک کپی نماید. سپس کامپیوتر را از طریق سی دی راه اندازی کرده و فلاپی را در داخل درایو فلاپی قرار دهید. ویندوز به صورت خودکار تنظیمات معین شده را مورد استفاده قرار میدهد.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم شهریور 1385ساعت 14:33  توسط محسن زکی زاده |  نظر بدهید
 
ازکار انداختن برنامه ها دارهنگام بالا امدن ویندوز مثلا یاهو
 
 
 
1. وارد Control Panel شويد و سپس بر روي System كليك كنيد .
2. در زبانه Advanced بر روي error reporting کليک کنيد .
3. Disable error reporting را انتخاب کنيد و سپس بر روي OK كليك كنيد .
4. سپس كامپيوتر را Restart نماييد .
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم مرداد 1385ساعت 15:43  توسط محسن زکی زاده |  یک نظر
 
نكات مهم براي بالا بردن سرعت كامپيوتر شما

 

 

در نظر بگيريد كه سرعت كامپيوتر شما مرتباً كمتر و كمتر می شود، برنامه های نرم افزاری زمان زيادتری برای اجرا شدن لازم دارند و زمان وارد شدن به يك سايت در اينترنت، بسيار طولانی می شود. اتصال به شبكه اينترنت، هميشه مقصر و علت اصلی در پايين آمدن سرعت كامپيوتر نيست، بلكه خود كامپيوتر، مهمترين علت آن است. تعداد برنامه ها، فايل های قديمی و حتی تنظيمات اشتباه، از دلايل كم شدن سرعت كامپيوتر هستند. 10 نكته مهم ذيل به كامپيوتر شما سرعت می بخشد :

1-استارت سريع!

اگر عمل Shutdown در كامپيوتر درست انجام نشود، كامپيوتر در استارت بعدی، برای اينكه هارد را از لحاظ داشتن خطا يا اشتباه چك كند، با برنامه Scandisk استارت می شود كه مستلزم صرف زمانی طولانی است. برای اينكه از اجرا شدن Scandisk جلوگيری كنيد، به ترتيب زير عمل كنيد:
از منوی استارت بر روی Run كليك كرده و بعد دستور msconfig را اجرا كنيد. سپس قسمت system configuration programs را باز كنيد و در قسمت Register، general كليك كنيد و سپس فرمان “ Scandisk after error by shutdown disabled “ را فعال كنيد. در آخر، همه پنچره ها را با دستور ok ببنديد و ويندوز را دوباره استارت كنيد.


2-از كار انداختن پخش آهنگ هنگام بالا آمدن سيستم

اگر كامپيوتر شما هنگام بالا آمدن سيستم، آهنگ پخش می كند، در صورتی كه آن را از كار بيندازيد، كامپيوتر سرعت بيشتری خواهد داشت. برای اين كار، به ترتيب از Start/Settings/Control Panel، قسمت Sounds and Multimedia را انتخاب كنيد. پس از آن، پنچره ای باز می شود. در آنجا مشخص شده است كه كدام قسمتها به همراه پخش آهنگ عمل می كنند. قسمتهايی كه با پخش آهنگ همراه هستند، علامت بلند گويی را در كنار خود دارند بر روی قسمتهايی كه می خواهيد پخش آهنگ آنها را غيرفعال كنيد، مارك بزنيد. سپس از منوی Name كه در زير آن قرار گرفته است، دستور None را انتخاب كنيد.


3-لغو دستور اجرای اتوماتيك برنامه ها

بسياری از برنامه هاهنگام استارت به طوراتوماتيك اجرامی شوند. آيا شما واقعاً به همه آنها احتياج داريد؟ برای اينكه از استارت شدن اتوماتيك اين برنامه ها جلوگيری كنيد، از منوی استارت، Run را انتخاب كرده و سپس دستور msconfig را اجرا كنيد. از طريق Register و بعد “ Auto Start “ قادر نخواهيد بود كه برنامه مورد نياز خود را به صورت مجزا انتخاب كنيد، بلكه فقط می توانيد علامت تيك (P) يا ضربدر (×) را از جلوی برنامه هايی كه نمی خواهيد اجرا شوند، برداريد.


4-پاك كردن برنامه ها

شما همواره برنامه هايی را از اينترنت Download می كنيد. برای پاك كردن آنها از برنامه Uninstall استفاده كنيد، كه آن را می توانيد به ترتيب از Start/Settings/Control Panel تحت نام Add/Remove Programs پيدا كنيد.
برنامه ای را كه می خواهيد پاك كنيد، مارك بزنيد و بعد بر روی آيكون Add/Remove كليك كنيد. بدين ترتيب، برنامه به طور كامل از كامپيوتر شما پاك می شود


5-ايميل های قديمی را پاك كنيد

ايميل هايی كه به خصوص با فايل های پيوست شده ( عكس، فيلم و فايل های موسيقی ) ارسال شده اند، سرعت و قدرت كامپيوتر را كاهش می دهند. به همين دليل، تمام ايميل های خود را به طور كامل بررسی كنيد و آنهايی را كه ديگر احتياجی نداريد، پاك كنيد.


6-Defragment كردن هارد

با دستور Defragment، هارد كامپيوتر خود را مرتب كنيد. خود اين كار، زمان می برد، ولی در عوض، سرعت كامپيوتر شما را بالا خواهد برد. برای اين كار از منوی استارت Programs/Accessories/System tools/Disk Defragmenter را كليك كنيد.
نكته: پس از شروع عمل Defragment، كامپيوتر را به حال خود بگذاريد و هيچ كار ديگری با آن انجام ندهيد.


7-عكس زمينه را غير فعال كنيد.

اين عكسها با وجود همه جذابيتی كه دارند قدرت و سرعت كامپيوتر را كم می كنند. بنابراين، بهتر است كه عكس پيش زمينه را برداريد. برای اين كار با كليك راست ماوس بر روی صفحه Desktop، Properties را انتخاب كنيد و در قسمت Background، دستور None را انتخاب كنيد.


8-فايل های موقت و آدرس های اينترنتی موجود در حافظه موقت را پاك كنيد

در حالی كه در اينترنت مشغول جستجو هستيد، Browser مثلاً (Internet Explorer) كپی سايت های بازديد شده را بر روی هارد قرار می دهد. اين كار، عمل جستجو را تسريع می كند، اما به تدريج مقدار زيادی اطلاعات جمع می شود كه سرعت كامپيوتر را كم می كند. بنابراين، بهتر است كه اين فايل ها را پاك كنيد. در Browser، از منوی بالای صفحه، Tools و سپس Internet Options را انتخاب كنيد و آن گاه بر روی Delete Files، Delete Cookies كليك كنيد.


9-كاهش ظرفيت فايل ها و آدرس های اينترنتی كه در كامپيوتر ذخيره می شوند.

پاك كردن هر روز فايل های موقت و آدرس های اينترنتی ، واقعاً اعصاب را خسته می كند. شما می توانيد Cashe خود را طوری تنظيم كنيد كه فقط اطلاعات كمی را بتوانيد ذخيره كنيد.
برای اين كار در Browser، Tools و سپس Internet Option را انتخاب كنيد. در پنجره باز شده بر روی قسمت Settings كليك كنيد. در آنجا قسمت Amount of disk space to use را برابر مقدار 1MB تنظيم كنيد.


10-روزآمد كردن ويندوز

شركت مايكروسافت به طور مرتب نسخه های update ويندوز خود را برای كاربرانش ارائه می دهد. در نتيجه، قادر خواهيد بود كه درايوها و فايل های جديد را به صورت رايگان Download كنيد. از منوی استارت، قسمت Windows update را انتخاب كنيد. با اين كار، ويندوز نصب شده بر روی كامپيوتر شما update خواهد.


مراقب ویروسها باشيد

بعضی از ويروسها اثر بسيار مخربی بر روی سرعت سيستم شما دارند به همين دليل بايد همواره يک آنتی ويروس قوی را بر روی سيستم خود نصب نمائيد و دقت کنيد داشتن قويترين آنتی ويروس بدون Update کردن آن عملاُ هيچ ارزشی ندارد.

نظر یادتون نره

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم مرداد 1385ساعت 15:31  توسط محسن زکی زاده |  یک نظر
 
برنامه های غیر ضروری را از کار بندازید
 

 

نصب کردن برنامه های زیاد در کامپیوترتان میتواند رجیستری شما را با برنامه های غیر ضروری که در هنگام بالا آمدن کامپیوتر به اجرا در می آیند به هم بریزدو این باعث کندی کامپیوتر و اشفال بخشی از حافظه سیستم میشود برای از کار انداختن برنامه های غیر ضروری وارد رجیستری شوید و به سراغ این کلید بروید :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Runonce
در اینجا میتوانید برنامه های غیر ضروری را حذف کنید کامپیوتر سپس کامپیوتر را از نو بوت کنید تا تغییرات را ملاحظه کنید

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم مرداد 1385ساعت 15:23  توسط محسن زکی زاده |  نظر بدهید
 
ترفندهایی که موجب جستجوی بهتر در گوگل میشوند


با این ترفند ها شما میتوانید یک جستجوی سالم و مفیدی را در سایت متورجستجوی قوی با نام گوگل داشته باشید.برای این کار شما میبایست این مقاله را خوانده و در حال جستجوی خود به این نکات توجه داشته باشید. امیدوارم که یک جستجوی خوب و کامل داشته باشید.
یک پیش درآمد: معنى گوگل
گوگل بر گرفته شده از كلمه Googlo كه به معنى "يك عدد يك و صد صفر جلوى آن" است كه توسط ميلتون سيروتا پسر خواهذر ادوارد كاسنر رياضيدان آمريكايى اختراع شده است. اين موضوع كه "يك عدد يك و صد صفر جلوى آن" در واقع نوعى شعار و در واقع مقصود موضوع است. بدين معنى كه گوگل قصد دارد تا سرويس ها، اهداف و اطلاع رسانى و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.

كشف كنيد كه چه كسانى به شما لينك هستند
بعضى كلمات، وقتى با يك دونقطه دنبال شوند، يك معناى ويژه اى را براى گوگل خواهند داشت. يكى از ىشترين كلمات براى گوگل عملگر :link است. پرسش link: به شما مقصد URL را نشان ميدهد. براى مثال، link:www.google.com به شما تمام صفحاتى را كه به گوگل لينك هستند را نشان ميدهد. شما در مقابل اين عملگر فقط ميتوانيد آدرس اينترنتى بنويسيد نه موضوع جستجوى خود را

راهنمائى های كلى
از زمانى كه گوگل فقط صفحات وبى را كه حاوى تمام كلمات موضوع شماست را برميگردند، تصحيح يا محدود كردن جستجو شما خيلى ساده است، چرا كه شما كافيست تا كلمات بيشترى را در مورد موضوع خود به جستجوى قبلى خود اضافه كنيد. با اضافه كردن كلمات بيشتر، نتيجه شما شامل زير مجموعه صحيحتر و دقيقتر خواهد بود.

منع کردن واژه ها
شما ميتوانيد تا كلمه اى را از جستجوى خود با گذاشتن علامت منفى ("-") در جلوى آن محروم كنيد. (مطمين شويد كه يك فاصله قبل از علامت منفى بدهيد.)

جسـتجوهاى عبارتى
در گوگل ميتوانيد تا با اضافه كردن علامت نقل قول، عبارتها / اصطلاحات را نيز جستجو كنيد. كلمان ميبايست داخل علامت نقل قول دوبل ("مانند اين!") باشند (مگر اينكه كلمات ويژه يا تركيبى باشند كه "+" لازم داشته باشند )

محدود به Domain
بعضى از كلمات به همراه يك دونقطه برا گوگل معناى بخصوصى را دارند. يكى از اين كلمات عملگر site: است. اين كلمه به همرا آدرس دامين در جلوى آن باعث ميشود تا جستجوى شما فقط در دامين يا سايت معين شده باشد.

با دسته بندی جستجو کن
فهرست راهنمای گوگل (در directory.google.com) راه آسانی را برای جستجو فراهم می کند. برای مثال اگر شما دارﻴﺪ برای «سمند» جستجو می ﮐنید، شما می توانید با جستجو در دسته ادبیات> شاهنامه، فقط صفحه های مربوط به «سمند» را پیدا ﮐﻨﻴﺪ و صفحه های مربوط به خودرو سمند و یا هر معنی دﻴﮕﺭ سمند را نشان نمی دهد.
پژوهش در دسته مورد علاقه، به شما اجازه می دهد که نتیجه پژوهش را به صفحه های مناسب خود محدود کنید.

جستجو پيشرفته
گاهی وقتها شما می تواﻧﻴﺪ با اضافه کردن واژه های ﺒﻴﺸﺘﺮ به واژه مورد پژوهش، نتیجه جستجو را محدودتر ﮐﻨﻴﺪ تا آن ﭼﻴﺰی را که می خواستید بگیرید ولی گوگل ترفندهای مختلفی را برای جستجو دارد که به شما اجازه می دهد:
پژوهش را به صفحه های ساﻴت داده شده ای محدود کن.
صفحه هائی که از ساﻴت مشخصی هستند را منع کن.
جستجو را به صفحه هائی که در زبان مشخصی هستند محدود کن
همه صفحه هائی که به صفحه وب داده شده وصل هستند را ﭙﻴدا کن
صفحه های وبی که به صفحه وب داده شده مربوط هستند را ﭙﻴدا کن
صفحه جستجو ﭙﻴشرفته گوگل، اعمال کردن خواص متعدد را به پژوهشتان را آسانتر می کند.

معرفی سايت به موتور جست و جوی گوگل
موتورهای جست و جوی زيادی وجود داره که مهمترين اونا : Google , Yahoo! , Altavista , MSN , Lycos , .... که از نظر کار تخصصی و تجربه گوگل حرف اول رو ميزنه و چون موتور جست و جوی ياهو هم شباهتهايی به گوگل در نتايج به دست اومده داره پس با معرفی کردن سايت به گوگل عملا ْاين کار رو برای ياهو هم انجام داديم. حالا بريم سر اصل مطلب. ميتونيد از اينجا سايت خودتون رو به گوگل معرفی کنيد. دقت کنيد که برای اين کار در کادر اول بايد آدرس وب سايت خودتون و در کادر پايينی کلمات کليدی و مرتبط با عنوان و مطالب اون رو وارد کنيد و در آخر هم دکمه پايينی رو بزنيد.تموم شد. حالا گوگل خودش ميره سايت شما رو جست و جو و آناليز ميکنه و در صورتی که مورد قبول واقع شد رتبه ای به سايت ميده که اون هم به عنوان سايت و مطالب کليدی سايت و عوامل ديگه بستگی داره.
+ نوشته شده در  شنبه سی ام اردیبهشت 1385ساعت 14:18  توسط محسن زکی زاده |  یک نظر
 
آموزش های رجيستری ويندوز مديا پلير
اینم یه آموزش رجیستری برای ویندوز مدیا پلیر !!!!

برنامه ويندوز مديا پلير در حال حاضر يكي از عام ترين برنامه هايي است كه در سيستم عامل ويندوز براي پخش فايلهاي صوتي و ويديويي توسط كاربران مورد استفاده قرار ميگيرد و اكثر كاربران ويندوز با اين برنامه آشنايي دارند.در اين مقاله قصد داريم چندين ترفند عام رجيستري را كه در مورد ايجاد تغييراتي خاص در اين برنامه استفاده ميشود را به شما آموزش دهيم. در اين مقاله شما موارد زير را فرا خواهيد گرفت :غیرفعال کردن پیغام Upgradeحذف آخرین Play Listپنهان کردن پنجره Anchor تغییر عنوان پنجره مدیا پلیرحذف کردن عناصر مختلف از مدیا پلیر ارسال شناسه کاربر در مدیا پلیرقفل کردن Skin انتخاب شده برای مدیا پلیرفعال کردن ویژگی های مربوط به DVD در مدیا پلیربراي فراگيري اين موارد با ادامه مقاله همراه باشيد.
غیرفعال کردن پیغام Upgradeبا این کار پیغام Upgrade ای که موقع نصب یک نسخه جدیدتر مدیا پلیر ویندوز ظاهر می شود غیر فعال می شود. به آدرس زیر بروید : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MediaPlayer\PlayerUpgradeدر صفحه سمت راست در یک فضای خالی راست کلیک کنید و از آنجا New و از منوی باز شده String Value را انتخاب کنید و نام آنرا AskMeAgain بگذارید . سپس روی آن کلیک کرده و در قسمت Value Data عبارت No را بنویسید.با این کار Upgrade مربوط به مدیا پلیر خذف می شود . برای فعال کردن مجدد این پیغام مقدار Yes را به جای No قرار بدهید.
حذف آخرین Play Listبا این کار می توانید آخرین فایل ها و URL های استفاده شده را از History مربوط به مدیا پلیر ویندوز حذف کنید. برای حذف لیست فایل هایی که آخرین بار پخش شده اند به این آدرس بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player\RecentFileListو برای حذف لیست URL ها به این آدرس بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player\RecentURLListموارد مورد نظر خود را Delete ( حذف ) كنيد.
پنهان کردن پنجره Anchor وقتی در حالت Skin از مدیا پلیر استفاده می کنید ، پنجره ای با نام Anchor نمایش داده می شود که به نظر ک چیز ضائد و اضافي است.برای حذف این پنجره به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\WindowsMediaPlayerبا راست کلیک کردن در صفحه سمت راست و با راست کلیک کردن از منوی باز شده یک DWORD با نام DoNotShowAnchor بسازید و مقدار آنرا 1 قرار دهید تا پنجره Anchor حذف شود . برای نمایش دادن این پنجره عدد 0 را به جای 1 قرار دهید.نکته : این ترفند برای مدیاپلیر با ورژن 8 به بالا کاربرد دارد.
تغییر عنوان پنجره مدیا پلیربا این ترفند می توانید عنوان برنامه را تغییر دهید و عنوان دلخواه خودتان را جایگزین کنید. به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\WindowsMediaPlayerدر این صفحه یک String با نام TitleBar بسازید و روی آن کلیک کنید و متن دلخواه خود را بنویسید.
حذف کردن عناصر مختلف از مدیا پلیر عناصر متعددی روی مدیا پلیر موجود است که ممکن است برای ما کاربردی نداشته باشد. اگر می خواهید بعضی از این عناصر را حذف کنید به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\WindowsMediaPlayerشما می توانید در اینجا عناصر Radio Bar , Media Favorite , Find New Station را حذف کنید . برای حذف هر کدام باید یک DWORD بسازید و با توجه به زیر نام مناسب را انتخاب کنید و مقدار آنرا برابر 1 قرار دهید تا حذف شود . برای فعال کردن مقدار 1 را به 0 تغییر دهید.Radio Bar = NoRadiaBarMedia Favorite = NoMediaFavoriteFind New Station = NoFindNewStation
ارسال شناسه کاربر در مدیا پلیردر زمان برقرار ارتباط راه دور با یک شبکه تلویزیونی یا رادیویی معمولا یک شناسه خاص توسط مدیا پلیر ارسال می شود . ترفند زیر ارسال یا عدم ارسال این شناسه را کنترل می کند.به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Preferencesیک Binary با نام SendUserGUID بسازید , جهت ارسال شدن شناسه خاص ( GUID ) عدد 1 و جهت عدم ارسال عدد 0 را بنویسید.
قفل کردن Skin انتخاب شده برای مدیا پلیراین ترفند به شما این امکان را می دهد تا یک Skin خاص برای مدیا پلیر تعریف کنید و آنرا قفل کنید . با این کار سایر کاربران نمی توانند به ویژگی هایی که برای Skin تعریف شده دسترسی پیدا کنند . برای این کار به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\WindowsMediaPlayerیک String با نام DefaultSkin ایجاد کرده و آنرا برابر با نام Skin مورد نظر قرار دهید.توجه : حتما نام Skin را به طور کامل وارد کنید ( مانند : Classic.wmz )حالا یک DWORD با نام SetAndLockSkin بسازید و آنرا برابر با 1 قرار دهید تا skin قفل شود. نکته : این ترفند برای مدیاپلیر با ورژن 8 به بالا کاربرد دارد.
فعال کردن ویژگی های مربوط به DVD در مدیا پلیربا استفاده از این ترفند می توانید از مدیا پلیر برای نمایش DVD ها استفاده کنید.به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player\Settingsیک String با نام EnableDVDUI ایجاد کنید و آنرا برابر با Yes قرار دهید تا توابع کنترل کننده DVD در مدیاپلیر فعال شود.
اين ترفندهاي براي تمامي ويندوزها قابل استفاده مي باشند.
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین 1385ساعت 14:38  توسط محسن زکی زاده |  نظر بدهید
 
ايجاد يك كاربر جديد فقط با چند كلمه
با تايپ خط فرمان زير در خط فرمان Run مي توانيد يك يوزر جديد در كمتر از 5 ثانيه ايجاد كنيد و ديگر نيازي به رفتن به كنترل پنل و ... نيست.دستور مقابل را در كادر Run تايپ كنيد (اين دستور كاربر را ايجاد مي كند): Net User mohsen 1234 /addبه همين سادگي. نام كاربري كه من مثال زدم mohsen و پسوردش 1234 هستش. حالا اگه مي خواييد گروهش رو هم مشخص كنيد دستور مقابل را تايپ كنيد: Net User Localgroup Administartor ALI /add با اين دستور من كاربرم رو به گروه كابران Admin اضافه كردم.
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم فروردین 1385ساعت 14:17  توسط محسن زکی زاده |  نظر بدهید
 
سریعتر شدن نمایش منو ها و پنجره ها در ويندوز


ویندوز اكس پی برای طبیعی جلوه دادن نمایش منوها و باز و بسته شدن پنجره ها , این حرکات را به صورت انیمیشن نشان میدهد که این خود بار اضافه ای را برای سیستم تحمیل میکند و از سرعت آن می کاهد. برای غیر فعال کردن این ویژگی , وارد محیط رجیستری شده و به مسیر زیر بروید: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desk top\WindowsMetrics حال به مقدار رشته ای Main Animate , مقدار صفر بدهید. سپس دستگاه را Restart کنید. اکنون به نظر می رسد ویندوز سریعتر شده است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم فروردین 1385ساعت 14:15  توسط محسن زکی زاده |  نظر بدهید
 
یک ترفند برای تغییر نام ویندوز در
برای این کار در درایو (C)تمام فایلها را از حالت مخفی خارج کرده بر روی فایل BOOT.INI کلیک کنید سپس نام ویندوز هایتان را هر چی میخواین بزارین Wink
+ نوشته شده در  جمعه بیستم آبان 1384ساعت 22:29  توسط محسن زکی زاده |  8 نظر
 
کدهای مخفی و نکات مهم در گوشیهای گوناگون :نوکیا -سامسونگ - سونی اریکسون:و ترفند های آن

 

نوکیا


#06#*
سریال نامبر گوشی را نشان میدهد ( IMEI )

#92702689#*
نمایش : سریال نامبر گوشی ، تاریخ ساخت ، تاریخ فروش ، تاریخ آخرین تعمیرات ( 0000 به معنای نداشتن تعمیر قبلی) برای خروج از این صفحه باید گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید.

#3370*
با این کد شما از حالت EFR استفاده خواهید کرد که باعث میگردد از حداکثر کیفیت صدای گوشی برخوردار شوید اما در عوض مصرف باطری شما کمی بالاتر خواهد رفت
بر روی گوشی نوکیا 3310 آزمایش شد و عمل کرد)


#3370#
حالت EFR را غیر فعال میسازد.

#4720#*
گوشی را در حالت کیفیت صدای پائین قرار میدهد و در عوض مصرف باطری شما درحدود 30 درصد کاهش میابد.

#4720#*
حالت قبل را غیر فعال میسازد.

#0000#* و یا #9999#*
ورژن سیستم عامل گوشی ، تاریخ ساخت نرم افزار ، و نوع فشرده سازی را نشان میدهد.

#30#*
شماره های محرمانه گوشی را نمایش میدهد.

#67705646#*
در گوشیهای مدل 3310 و 3330 لگوی شبکه را حذف میکند ( IR-TCI )

#73#*
تایمر گوشی و همچنین تمام امتیازات بدست آمده در بازیها را Reset میکند.

#746025625#*
نمایش وضعیت سرعت clock سیمکارت گوشی. اگر گوشی شما دارای حالت SIM Clock Stop Allowed باشد به این معنا خواهد بود که گوشی شما میتواند درحالت کمترین میزان مصرف باطری درحالت Standby قرار بگیرد.


#2640#*
کد رمز فعلی گوشی را نشان میدهد. کد رمز گوشی در حالت عادی 12345میباشد.

#7780#*
RESET گوشی یا همان بازگشت به حالت تنظیمات کارخانه ای. مناسب برای زمانیکه گوشی قاطی کرده است . درواقع درایو C گوشی را ریست میکند (ریست گوشی بدون حذف برنامه ها) بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)

#7370#*
فرمت گوشی . مناسب برای زمانیکه گوشی خیلی خیلی قاطی کرده است. درواقع این کد درایو C گوشی را فرمت میکند و البته تمامی برنامه ها و فایلهای موجود بر روی این درایو از بین خواهند رفت . بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)


روش مستقیم فرمت گوشی های اسمارت فون بدون نیاز به منوی گوشی:
اگر پسوورد ( security code ) گوشی قبلا تغییر داده شده است و آنرا نمی دانید و همچنین گوشی شما از سیستم عامل سیمبین ورژن7 استفاده می کند ( مثل 6600 و 7610 و 6620 و 6260 و 9500 و 9300 ) ابتدا گوشی را خاموش کرده و در حالیکه سه دگمه سبز ، * ، 3 را همزمان نگه داشته اید گوشی را روشن کنید و آنها را آنقدر نگه دارید تا کار فرمت آغاز بشود. دراین حالت از شما دیگر پسوورد خواسته نخواهد شد و مستقیما گوشی فرمت خواهد شد.

فرمت کارت حافظه گوشی:

به صورت safe mode گوشی را روشن کنید ( برای اینکار درحالیکه دگمه pen (مداد) را نگه داشته اید گوشی را روشن کنید البته درظاهر تفاوتی را مشاهده نخواهید کرد.) سپس این مسیر را در گوشی بروید: menu>>Extras>>Memory>>Format MEM.card

حالت safe mode بسیار به دردتان خواهد خورد و در مواقعیکه گوشی هنگ کرده و بالا نمی آید احتمالا به دادتان خواهد رسید و باعث می شود گوشی بالا بیاید و بعد از آن بتوانید گوشی را درصورت تمایلتان فورمت و یا کار دیگری بر روی آن بکنید. درواقع کار آن همانند عمل safe mode ویندوز می باشد و در این حالت دیگر اکثر برنامه های کاربردی که در پشت صحنه همیشه در حال اجرا بودند ، دیگر اجرا نخواهند شد و به همین دلیل گوشی اصطلاحا به راحتی بالا می آید. که در گوشی های مختلف کمی متفاوت می باشد و در اسمارت فونها اکثرا باید کلید خاصی را ( کلید ABC و یا PEN ) را نگه داشته و سپس گوشی را روشن کنید.تاکید می کنم که در حالت safe mode شما تغییری در ظاهر منوی گوشی نخواهید دید و همه چیز در پشت صحنه اتفاق افتاده است و یا بهتر بگویم از اتفاق افتادن آنها ( برنامه ها ) جلوگیری کرده است.

#43#*
کنترل حالت call waiting ( انتظار) گوشی.

#61#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert در صورتیکه به تلفن پاسخ داده نشود ، تعیین گردیده است.

#62#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه شبکه دچار اشکال باشد( آنتن نباشد) تعیین گردیده است.

#67#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه گوشی اشغال باشد ، تعیین گردیده است.

#شماره*21**
divert به شماره مورد نظر در هر حالتی.

#شماره*61**
divert به شماره موردنظر در حالت عدم پاسخ گوئی ( no Reply )به تلفن زده شده.

#شماره*67**
divert به شماره مورد نظر در حالت اشغال بودن گوشی ( on Busy )
سامسونگ
#06#*
سریال نامبر گوشی ( IMEI )

#9999#*
ورژن نرم افزار گوشی

228#*#8999*
وضعیت باطری ( دما ، ولتاژ ، ظرفیت)

246#*#8999*
وضعیت برنامه

289#*#8999*
تغییر سرعت زنگ آلارم گوشی

324#*#8999*
Debug screen

367#*#8999*
Watchdog ( رمز گوشی)

427#*#8999*
Trace Watchdog ( پیدا کردن رمز گوشی)

523#*#8999*
تغییر میزان کنتراست صفحه تصویر ( تنها در ورژن G60L01W )

636#*#8999*
وضعیت حافظه

746#*#8999*
حجم فایل سیم کارت

778#*#8999*
اطلاعات سیم کارت

289#*#8999*
تست رینگ تون

778#*#8999*
جدول SIM Service

377#*#8999*
تصحیح EEPROM Error ( از کلیدهای جانبی برای انتخاب مقادیر cancel و ok استفاده کنید)

785#*#8999*
RTK( Run Time Kernel ) Error اگر ok را بزنید گوشی ریست میگردد.

947#*#8999*
ریست گوشی در مواقعی که گوشی بسیار قاطی کرده است.

842#*#8999*
تست ویبراتور

اگر کدهای بالا در گوشی شما عمل نکرد به جای *8999 کدها ، عدد 0 را قرار بدهید. برای مثال : کد #842*8999#* تبدیل به کد #0842#* میگردد.
اگر باز هم تاثیر نکرد اینبار به جای عدد 8999 که در همه کدها مشترک میباشد عدد 9998 را قرار بدهید.3855#*2767*
Full EEPROM Reset فرمت گوشی و همچنین باز کردن قفل گوشی SGH-600 ( قفلی که شبکه فروشنده گوشی بر روی گوشی قرار داده تا با سیمکارت های دیگر قابل استفاده نباشد این کد برای کسانی مفید است که از خارج از کشور با خودشان گوشی آورده اند و با سیمکارتهای اپراتور داخل کشور و یا جاهای دیگر کار نمیکند. بدون سیمکارت گوشی را روشن کنید و وقتی پیغامی مبنی بر نبودن سیمکارت مشاهده کردید این کد را وارد کنید حالا دوباره گوشی ری استارت میشود و حالا به احتمال زیاد قفل شبکه از بین رفته است.)
در این حالت سریال نامبر گوشی به 0-400044-89-447967 تغییر پیدا میکند.

2878#*#2767*
Custom EEPROM Resetمدلهای: E700 , S500 , X100 , X600 , E100

All in one Code : *#8999*8378#
Brightness : *#8999*523# تغییر روشنائی صفحه
External : *#8999*3825523# تصویر صفحه دوم ( بیرونی) گوشی
List : *#2255# لیست شماره ها
AFC DAC Val : #*1200#
IMEI : #*1300# سریال نامبر گوشی
IMSI : #*1400#
7693# *# : Sleep Act/DeAct فعال کردن یا غیر فعال کردن حالت خواب (خاموش شدن نور زمینه پس از چند ثانیه که کلیدی فشرده نشود.)
Sleep variable (8) : #*7683#
Sleep mode Debug : #*7632#
Sleep mode RESET : #*7673#
L1 Sleep : #*5176#
Calibration Info : #*2256#
Data : #*2286# اطلاعات باطری
Copycat feature (Activate or Deactivate) : #*2679#
Handsfree mode (Activate or Deactivate) : #*4263# هندزفری
Half Rate (Activate or Deactivate) : #*4700# کیفیت صدای پائینتر اما مصرف باطری کمتر
BVMC Reg value : #*7352#
Sleeptime : #*8462#
Time ON : #*2558#
EFR (Activate or Deactivate) : #*3370# فعال کردن یا غیر فعال کردن حالت کیفیت بالای صدا ( درحالت فعال، کیفیت صدا بالاتر میرود اما مصرف باطری بیشتر میگردد)
SIM : #*7462# وضعیت سیم کارت
Voltage/Frequenci (Activate or Deactivate) : #*7983#
Voltage (Activate or Deactivate) : #*7986#
Old time : #*8466#
Audio Path : #*2834#
DCS support (Activate or Deactivate) : #*3270#
Data (Activate or Deactivate) : #*3282#
Flash volume formated : #*3676#
L1P1 : #*5171#
L1P2 : #*5172#
L1P3 : #*5173#
SMS Brearer CS (Activate or Deactivate) : #*7762#
Time in L1 : #*8465#
wtls key : #*9795#
Current CAL : #*2252#
AVDDSS Management (Activate or Deactivate) : #*2836#
Dump of SPY trace : #*3877#
RSAV : #*7728# همه چیز به حالت استاندارد گوشی برمیگردد اما هیچ چیز پاک نمیشود
ARM State (None or Full Rate) : #*2677#
Software version : *#9999#
HW ver, SW ver and Build Date : *#8999*8376263# ورژن نرم افزار (سیستم عامل) و سخت افزار گوشی و همچنین تاریخ ساخت
HW version : *#8888# ورژن سخت افزار
HW/SW version : *#8377466# ورژن نرم افزار (سیستم عامل) و سخت افزار گوشی
Official Software Version : #*6837# ورژن سیستم عامل گوشی
locks : *#7465625# کنترل وضعیت قفل گوشی
Errors : *#8999*377#
EEPROM Reset (Unlock and Resets Wap Settings) : #*7337# ریست گوشی ( احتمالا گوشیهائی که توسط SP قفل شده اند ( اپراتورهای ارائه دهنده خدمات شبکه ) قفل شبکه شان ازبین خواهد رفت. این کد برای کسانی مفید است که از خارج از کشور با خودشان گوشی آورده اند و با سیمکارتهای اپراتور داخل کشور و یا جاهای دیگر کار نمیکند.بدون سیمکارت گوشی را روشن کنید و وقتی پیغامی مبنی بر نبودن سیمکارت مشاهده کردید این کد را وارد کنید حالا دوباره گوشی ری استارت میشود و حالا به احتمال زیاد قفل شبکه از بین رفته است)
E2P Full Reset : *2767*3855# ریست کلی گوشی اگه گوشی قاطی کرده باشه
E2P Custom Reset : *2767*2878#
E2P Wap Reset : *2767*927# ریست کلی اینترنت اگه قاطی کرده باشد
WAP Settings Reset : *2767*73738927# بازگشت به تنظیمات استاندارد اینترنت گوشی
E2P Camera Reset : *2767*226372# ریست دوربین گوشی
Accessory : #*7326# ویبراتور ( در برخی از مدلها )
MIC : #*6420# میکروفون خاموش
MIC : #*6421# میکروفون روشن
MIC : #*6422# اطلاعات میکروفون
MIC : #*6428# اندازه گیری میکروفون
Trace enable and DCD disable : #*3230#
Trace disable and DCD enable : #*3231#
RAM Dump (On or Off) : #7263867#
Messages : *335# حذف تمامی پیامهای MMS
Dump Mm file : *663867#
WAPSAR enable / HTTP disable : #*536961#
WAPSAR disable / HTTP enable : #*536962#
Serial enable / Others disable : #*536963#
Java Download Mode : #*53696#
5282#*2767* : یک روش سریع برای پاک کردن تمام بازیهای جاوا بر روی گوشی
Operation Typ (Class C GSM) : #*7222#
GSM (Activate or Deactivate) : #*4760#
EGSM (Activate or Deactivate) : #*3476#
Tool : *#4777*8665# ابزار GPSR
GPRS Switching (set to: class 4, class 8, class 9 or class 10) : #*2527#
Oparation Typ (Class B GPRS) : #*7252#
Multi Slot (Class 1 GPRS) : #*7271#
Multi Slot (Class 4 GPRS) : #*7274#
سونی اریکسون


این کدها و نکات ، مربوط به K700 و K700i می باشد.

توضیحات:
> به معنای حرکت دادن جوی استیک گوشی به سمت چپ
< به معنای حرکت دادن جوی استیک گوشی به سمت راست

به ترتیب از سمت چپ به راست کدها را وارد کنید:

*>*>>*<
دسترسی به service menue


11*>*>>*<
ورژن فیرم ویر ( سیستم عامل ) گوشی را نشان می دهد.


#06#*
نمایش سریال نامبر گوشی


برای اینکه سریع حالت بی صدا ( silent ) گوشی را فعال یا غیر فعال کنید باید کلید c را فشار داده و نگه دارید.


با فشردن هر حرفی بر روی صفحه گوشی و نگه داشتن آن شما وارد Address Book گوشی شده و لیست نامهائی که با آن حرف شروع می شوند را خواهید دید. برای مثال با نگه داشتن دگمه شماره 5 گوشی ، شما وارد آدرس بوک گوشی شده و لیست تمام نامهائی را که با حرف j شروع می شوند را خواهید دید.


در حالت دوربین:
دگمه 1 : انتخاب رزولوشن عکس
دگمه 2 : انتخاب حالت عکس برداری در شب
دگمه 3 : انتخاب حالت جلوه های ویژه
دگمه 4 : انتخاب حالت self timer برای عکاسی با تاخیر
دگمه 5 : انتخاب فلاش
دگمه بالا و پائین ولوم : تغییر بزرگنمائی ( zoom )


جهت قفل شدن صفحه کلید گوشی و همچنین اجرای screen saver دگمه های * و lock را فشار بدهید.


اتصال سریع:
در حالت استندبای دگمه more را فشار بدهید تا گزینه های infrared , Bluetooth , silent , phone statues , shortcuts customizing ظاهر بشوند.


با گزینه shortcuts customizing میتوانید هرکدام از جهتهای جوی استیک را به عنوان یک کلید میانبر جهت وارد شدن به یک منوی خاص تعریف کنید.


تغییر سریع روشنائی صفحه تصویر:
در حالت دوربین بروید و سپس درحالیکه دگمه * را نگه داشته اید با حرکت جوی استیک به بالا و یا پائین روشنائی صفحه را کم و زیاد کنید.

 
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1384ساعت 16:26  توسط محسن زکی زاده |  5 نظر
 
افزايش سرعت End Task

 

 

بسياري از ما در هنگام كار با ويندوز ناگهان به مشكل هنگ كردن برنامه ها برخورد كرديم. اين مشكل مواقعي پيش مي آيد كه برنامه نتواند فايلهاي سيستمي خود را به درستي بارگذاري كند و ... در اين هنگام ما به سرعت كليدهاي تركيبي Ctrl+Alt+Del را زده و از صفحه Task Manager برنامه مورد نظر را End Task ميكنيم. همه اين را قبول دارند كه در ويندوز XP اين كار به طرز شگفت انگيزي نسبت به ويندوزهاي سري 9X سريعتر شده و ديگر كمتر مشكل Restart پيش مي آيد. اما شايد براي بعضي ها سرعت End Task يك برنامه بسيار كند باشد تا جايي كه حتي شخص مجبور به Restart شود. در اينجا يك نكته اي وجود دارد كه با اعمال آن ميتوان سرعت End Task كردن يك برنامه را افزايش داد. اين روش حتي باعث ميشود كه اگر براي برنامه اي مشكل پيش بيايد آن برنامه به سرعت متوقف شده و ديگر مشكل هنگ كردن و يا كرش كردن سيستم پيش نيايد.
براي اين منظور مراحل زير را انجام دهيد : ابتدا از طريق Run وارد قسمت Regedit شده و كليد زير را بيابيد : <:P:>HKEY_CURRENT USERControl PanelDesktop <:P:>سپس در صفحه سمت چپ به دنبال كليدي به نام LowLevelHooksTimeout بگرديد. اگر اين كليد وجود نداشت يك كليد از نوع String به همين نام بسازيد. حال ميتوانيد يك عدد را برحسب ميلي ثانيه به دلخواه به آن اختصاص دهيد. اين مقدار همان ميزان زمان End Task را تعيين ميكند. براي مثال شما ميتوانيد عدد 3500 را كه معادل 3.5 ثانيه است را به آن اختصاص دهيد. اين ترفند در واقع باعث ميشود كه مدت زمان پاسخگويي برنامه Crash شده يا به عبارتي Hook شده در برابر ويندوز كاهش بيابد و ويندوز وقت اضافه اي را براي به اجرا در آوردن آن برنامه هدر ندهد و اين كار باعث ميشود كه در واقع برنامه مشكل دار به زور اجرا نشود و جلويش گرفته شود. اين ترفند ميتواند كارايي ويندوز را نيز بالا ببرد چون همان طور كه ميدانيد هنگ كردن سيستم خود يك عامل كاهش كارايي سيستم ميباشد كه با اين ترفند تا حدود بسيار زيادي از اين مشكل كاسته ميشود.
 
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1384ساعت 16:22  توسط محسن زکی زاده |  2 نظر
 
۱ گيگ فضای مجانی!!!!! اگه بيستر هم ميخوای بيا

 

برو اینجا۱ گیگ فضای مجانی بگیر حال کن www.golha.net

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1384ساعت 16:20  توسط محسن زکی زاده |  نظر بدهید
 
ساخت ويروس

 

امروز شما با ويروس Flicker آشنا ميشويد .البته شايد بعضي از شما آن را بشناسيد چون برنامه نسبتا معروفي است كه بيشتر براي شوخي كردن از آن استفاده ميشود.(البته flicker بيشتر شباهت به يك برنامه اعصاب خوردكن دارد تا يك ويروس).FLICKER در معني به معناي چشمك زن و سوسو زدن است و دليل اين نامگذاري اين است كه اين به اصطلاح ويروس كاري ميكند كه كاربر هرگاه دكمه اي از كيبرد را فشار دهد يك صداي بوغ كه به آن اصطلاحا Beep گفته مشود از كامپيوتر شنيده ميشود و هم زمان با اين صدا صفحه مانيتور يكبار بطور سريع چشمك ميزند.و با اين وضع عملا كار با كيبرد امكانپذير نيست.

اين ويروس از آن دسته است كه به كمك رجيستري كار ميكند.

خب حالا ميرسيم به شروع كار:


Notepad را باز كنيد و عبارت زير را در آن وارد كنيد(پيشنهاد ميكنم Copy و Paste كنيد).


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USERControl PanelAccessibilityKeyboard Response]

"Flags"="127"

[HKEY_CURRENT_USERControl PanelAccessibilitySoundSentry]

"Flags"="3"


"WindowsEffect"="3"

سپس آن را با پسوند Reg و با نامي مثل ز FlickerON.Reg سيو كنيد. حال يك فايل Notepad ديگر باز كنيد و عبارت زير را به منظور غيرفعال كردن ويروستان در آن Copy و Paste كنيد:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USERControl PanelAccessibilityKeyboard Response]


"Flags"="126"

[HKEY_CURRENT_USERControl PanelAccessibilitySoundSentry]

"Flags"="2"

"WindowsEffect"="0"


و آن را هم به همان روش بالا ولي اين بار با نامي مثل FlickerOff.Reg سيو كنيد.

حال شما دو فايل رجيستري ساختيد كه با كليك كردن روي هركدام از آنها از شما اجازه گرفته و درون رجيستري Import ميشوند.حال براي امتحان روي FlickerOn كليك كنيد و وقتي Import شد كامپيوتر خود را Restart كنيد تا نحوه كارش را ببينيد.(واضح است كه براي غير فعال مكردن بايد همين كارها را با FlickerOff انجام دهيد با اين تفاوت كه شما در آن موقع فقط ميتوانيد از Mouse استفاده كنيد چون كيبرد شما كماكان غير قابل استفاده است!!!!!).لازم به ذكر است كه همه ويروسها مثل Flicker مستقيما به كمك رجيستري عمل نميكنند و روشهاي مختلفي براي كار دارند .

 
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1384ساعت 16:17  توسط محسن زکی زاده |  6 نظر
 
اختصاص قسمتي از هاردديسك به عنوان رم

 

اگر رم دستگاه شما پايين است مي توانيد مقداري از هارد ديسک را به عنوان رم معرفي کنيد که اينکار باعث افزايش سرعت کامپيوتر شما و جلوگيري از هنگ شدن آن مي شود. بر روی My Computer کلیک راست کنید . و در این قسمت Properties را کلیک کنید. وارد پنجره Properties System می شوید . که از زبانه های گوناگون تشکیل شده در این قسمت زبانه Advanced را بزنید.در قسمت Performance گزینه Settings را کلیک کنید .وارد قسمت Options Performance می شوید . در این قسمت نیز زبانه Advanced را انتخاب کنید. در قسمت Virtual memory گزینه Change را انتخاب کنید .در این قسمت مقدار رمی را که بطور پیش فرض انتخاب شده را مشاهده می کنید . معمولا در رم های 256 این مفدار بین 768-384 متغیر است . که 384 حداقل و 768 حداکثر می باشد . درایوی را که می خواهید در آن مقدار فضایی را اختصاص به رم دهید انتخاب کنید . گزینه Custom size را فعال کنید . اندازه های خود را در این قسمت وارد کنید . بعد کلید Set را فشار دهید و تمامی پنجره های باز شده را Ok کنید . در صورت امکان کا مپیوتر خود را Restart کنید .
 
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1384ساعت 16:15  توسط محسن زکی زاده |  یک نظر
 
تبديل FAT و FAT32 به NTFS :


_ برای تبدیل FAT و FAT32 یک درایو به NTFS از طریق Command Prompt از چه دستوری میتوان استفاده کرد بدون اینکه به اطلاعات آسیبی برسد؟ ( ویندوز XP و 2000 )

راستش من تا حالا از طریق Command Prompt این کار رو انجام ندادم. ولی از طریق نرم افزار پارتیشن مجیک میتونید این کارو انجام بدید بدون از دست دادن اطلاعات. اگر هم که بخواهید از طرق ویندوز این کار رو انجام بدید قبل از هر کاری از اطلاعات اون درایو یک کپی تهیه کنید یا اینکه اون اطلاعات رو به درایو دیگه ای منتقل کنید و خلاصه اگه که اطلاعات اهمیت زیادی دارن حتما از اونها یک کپی تهیه کنید تا زمانی که اطلاعات از دست رفت از کپی اون استفاده کنید. خب فرض میکنیم که شما از اطلاعات کپی تهیه کردید حالا مراحل زیر رو دنبال کنید:

نکته:
اگر شما در ویندوز XP یا 2000, FAT یک درایو رو به NTFS تغییر دادید و ویندوز 98 هم روی سیستم داشته باشید اون درایو در ویندوز 98 قابل مشاهده و دسترسی نیست.

( ویندوز XP )
_ روی درایو کلیک راست کنید و یا او درایو رو در حالت انتخاب قرار بدید و از منوی File گزینه Format رو انتخاب کنید.
_ وقتی این گزینه رو انتخاب کردید یک پنجره به شما نشون داده میشه که چندین کادر و گزینه داره که به ترتیب زیر:

capacity:
این گزینه ظرفیت درایو رو بر حسب گیگابایت نشون میده.

File System:
این گزینه نوع سیستم فایل فعال رو نشون میده که باید از کادر زیر این گزینه, NTFS رو انتخاب کنید.

allocation Unit Size:
این گزینه میزان فضای اختصاصی رو مشخص میکنه که مربوط به تعداد بایت در هر سکتور میشه.

Volume Label:
از این گزینه هم برای دادن برچسب به درایو استفاده میشه.

قسمت Format Option:

Quick Format:
اگر بخواهید عمل فرمت بصورت سریع انجام بشه این گزینه رو تیک دار کنید.( البته این گزینه درصورتی فعال هست که شما درایو رو قبلا بطور کامل فرمت کرده باشید.)

Enable Copmression:
این گزینه هم برای عمل فشرده سازی کاربرد داره.

Create an MS-DOS startup disk:
این گزینه هم که غیر فعال است برای فرمت کردن فلاپی و ساختن فلاپی بوت استفاده میشه.

در آخر کار هم روی گزینه Start در پایین پنجره کلیک کنید تا عمل تغییر فت صورت بگیره
 
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1384ساعت 15:16  توسط محسن زکی زاده |  نظر بدهید
 
دستکاری مثبت در رجيستری
بهبود بخشيدن سرعت پاسخگویی XP
جهت کاهش وقفه ها در شرايط گوناگون، به
HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop برويد.
برای کاهش آستانه ای که سيستم به شما پیغام ميدهد تا يک برنامه قفل/گیر کرده را بصورت دستی پایان دهيد مقدار HungAppTimeout که از نوع REG_SZ ميباشد را از 5000 به 1000 تغيير دهيد. هنگام اعمال این تغيير مراقب باشيد تا مبادا به دلیل کند کار کردن يک برنامه در ويندوز XP سيستم با اعمال اين تغيير به اشتباه آن را يک برنامه گير/قفل کرده در نظر نگيرد.

برای سرعت بخشيدن به نمايش زير فهرستها در منوی Start، مقدار MenuShowDelay را که از نوع REG_SZ ميباشد از 400 به 50 تغيير دهيد.
مانند ويندوز 2000، ويندوز XP هم هنگامی که قصد ورود به يک سيستم ويندوز 95 (
Computername) را داريد Schedule Task سيستم مقصد را چک ميکند که ميتواند يک وقفه 30 ثانيه ای در دسترسی ايجاد کند. برای حذف کردن اين وقفه و سرعت بخشيدن به browse شبکه کليد زير را حذف کنيد:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerRemoteComputerNameSpace{D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}
که از نوع REG_SZ ميباشد.

خلاص شدن از Windows Messenger در Startup
به
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE MicrosoftWindowsCurrentVersionRun برويد و مقدار MSMSGS را حذف کنيد.

حذف کردن بالونهای pop-up
به
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced مراجعه کنيد و مقدار EnableBalloonTips را به صفر تغيير دهيد(Hexadecimal)

جلوگيری از مخفی شدن فايلها
مقادير گوناگونی در
HKEY_CURRENT_USER SoftwareMicrosoftWindowsCurrent- VersionExplorerAdvanced
وجود دارد که فايلها و پوشه های مخفی را تحت تاثير قرار ميدهد. برای نمايش فايلهای مخفی مقدار Hidden را به 1 تغيير دهيد. برای نمايش پسوند فايلها(File Extensions) مقدار HideFileExt را به صفر تغيير دهيد. برای نمايش فايلهای حفاظت شده سيستم عامل مقدار ShowSuperHidden را به يک تغيير دهيد.

نمايش دکمه Map Network Drive
به
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced برويد و مقدار MapNetDrvBtn را به 1 تغيير دهيد. دکمه مورد نظر در Windows Explorer و My Computer ظاهرا خواهد

 

تميز کردن Start Menu

به HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer مراجعه کنيد. برای اينکه تمام پوشه هايی که کاربر در Start Menu تعريف کرده را (بجز My Documents) از کار بياندازيد مقدار NoStartMenuMyMusic، NoSMMyPictures، NoFavoritesMenu و NoRecentDocsMenu را به يک تغيير دهيد. اگر حتی علاقه ای به My Documents در Start Menu نداريد کافيست مقدار NoSMMyDocs را هم برابر يک قرار دهيد.

ايجاد محدوديت برای کاربرها در برابر تغيير مسير پوشه ها
برای اينکار به CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer برويد. برای قفل کردن مسير پوشه های My Pictures، My Music، Favorites و My Documents مقادير DisableMyPicturesDirChange، DisableMyMusicDirChange، DisableFavoritesDirChange و DisablePersonalDirChange را به يک تغيير دهيد.

پاک کردن Pagefile هنگام Shutdown
اين گزينه کمک ميکند که اطلاعاتمان را امن نگاه داريم. برای اينکار به آدرس زير برويد:
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory Management
حالا مقدار
ClearPageFileAtShutdown را برابر يک قرار دهيد.

اجرای برنامه ها در يک فضای مجزا در حافظه
شايد بهتر باشد هميشه برنامه های قديمی داس را در يک قسمت جدا از حافظه باز کنيم که برای اين کار و اضافه شدن دکمه
Run in Separate Memory Space در جعبه گفتگوی Run ابتدا به آدرس زير مراجعه کنيد:
HKEY_CURRENT_USERSoftware MicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer
و مقدار MemCheckBoxInRunDlg را به يک تغيير دهيد.

فعال کردن گزينه Favorite در Registry
اين ترفند کار شما را در هنگام کار با Registry ساده ميکند. شما ميتوانيد آدرسهای موجود در Registry را نشانه گذاری کنيد تا نيازی نباشد هر بار زمانی را صرف پيمايش و پيدا کردن مکان مورد نظرتان نماييد.
برای اين کار کافيست به آدرس مورد نظرتان مراجعه کنيد و از منوی
Favorites گزينه Add to Favorites را انتخاب کنيد. فقط جهت مديريت بهتر و دسترسی سريعتر بايد نامهای مفهوم داری انتخاب کنيد تا در آينده هنگانی که قصد استفاده از Favorites را داريد دقيقاً متوجه شويد آدرس مورد نظرتان از کدام گزينه درون Favorites قابل دسترسی است.

 

منبع : Techrepublic


 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم مهر 1384ساعت 15:47  توسط محسن زکی زاده |  یک نظر
 
معرفي و كاربرد فايل Autorun.ini
 

 

Windowsهاي32بيتي قابليت  Autoplay وچود دارد كه سيستم عامل ميتواند بوسيله آن ديسك موجود در درايو را تشخيص دهد.در محيط Windows وقتي كه ديسك را در درايو قرار ميدهيم , سيستم عامل به دنبال فايل AUTORUN.INF ميگردد. AUTORUN.INF يك فايل متني است كه ميتوان آن را با Note Pad درست كرد.

 توانايي هاي فايل AUTORUN.INF :

 مسير و نام برنامه اجرايي را مشخص ميكند تا به صورت خودكار بعد از قرار دادن ديسك در درايو اجرا شود.

 آيكون مورد نظر را جايگزين آيكون پيش فرض درايو قرار ميدهد.

 متن مورد نظر را جايگزين متن پيش فرض ميكند.

……….

 

براي شروع بايد چگونگي ايجاد يك فايل AUTORUN.INF  را توضيح دهيم.

براي ايجاد فايل ميتوانيد از برنامه  Note Pad كمك بگيريد. بعد از ايجاد فايل بايد پسوند فايل را از TXT به INF تغيير دهيد. البته بايد دقت كنيد كه حتما بايد در خط اول فرمان [Autorun] را بنويسيد.

 

هر دستور را هم بايد در خط جدا بنويسيد.

اگر ميخواهيد بدانيد كه ديسكي كه در حا ل حاضر در درايو شما قرار دارد , داراي فايل AUTORUN.INF است , بايد بر روي آيكون آن درايو كليك راست كنيد.اگر در اين منو گزينه Autorun وجود داشته باشد يعني ديسك شما فايل  AUTORUN.INF را دارد.

 

اگر بر روي Open در اين منو كليك كنيد , ميتوانيد محتويات داخل ديسك را بدون اجرا كردن Autorun مشاهده كنيد.ولي اگر روي Autoplay كليك كنيد , سيستم عامل با استفاده از برنامه Autorun.EXE فايل Autorun.INF داخل ديسك را مي خواند و دستورات داخل آن فايل را اجرا ميكند.

 

توضيحات:

فايل Autorun.INF براي اجراي خودكار يك برنامه مشخص در يك درايو استفاده ميشود.

چگونه ميتوان ا ز اجراي خودكار Autorun.INF جلوگيري كرد؟

براي اين كار بايد پس از گذاشتن ديسك در درايو , كليد Shift را پايين نگه داريد.

دستورا ت مربوط به فايل Autorun.INF براي ا يجاد يك فايل Autorun.INF به دلخواه:

 

-Icon:

اين دستور براي تعيين آيكون درايو مورد نظر به جاي آيكون پيش فرض استفاده ميشود.

Icon=iconfilename[,index]

 

توضيحات:

Iconfilename: اسم يك فايل است با يكي از پسوند هاي BMP, DLL, ICO يا EXE كه شامل آيكون مورد نظر است.

اگر فايل بيش از يك آيكون داشته باشد, ميتوانيد از پارامتر index (از 0 تا N) آيكون مورد نظر را مشخص كنيد.

 

مثال:

در مثال زير آيكون 7 از فايل Icons.exe نشان داده ميشود.

Icon=Icons.exe,6

 

-Label:

با اين دستور ميتوان متن مورد نظر را جايگزين Label پيش فرض درايو نمود.

Label=LabelText

 

مثال:

در اينجا , با اين دستور ميتوان متن "Best Programs" را جايگزين Label پيش فرض درايو نمود.

Label=Best Programs

 

-Open:

با اين دستور ميتوان مسير يك فايل را تعيين كرد تا به هنگام گذاشتن ديسك در درايو به طور خودكار اجرا شود.

Open=[exepath]exefile[param1[param2]…]

 

توضيحات:

نام همان فايل اجرايي است كه ميخواهيد هنگام قرار گرفتن ديسك در درايو به صورت خودكار اجرا شود.اگر فايل اجرايي در شاخه اصلي درايو باشد,ميتوان فقط نام فايل نوشت , در غير اين صورت بايد مسير كامل فايل نوشته شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم مهر 1384ساعت 21:19  توسط محسن زکی زاده |  2 نظر
 
چند ترفند آموزشی
چند ترفند برای فایلها و فولدرها

1-ساخت فایل بدون نام:ابتدا روی فایل کلیک کرده و دکمه

2-حذف و اضافه کردن عبارتی به منوی

f2 را فشار دهید سپس کلید alt را پایین نگه داشته و تایپ کنید 255 یا 0160 آنگاه کلید alt را رها کنید.send to:در ویندوز 98 یا me به آدرس فایلی که ویندوز را در آن نصب کرده اید بروید و وارد دایرکتوری send to شوید.در ویندوز xp

وارد

بسازید یا هرچه میخواهید حذف کنید.

3-فایلهای

مورد نظر گزینه

پوشه مورد نظررا به یک فایل

4-حذف پیشوند

documents and settings سپس وارد پوشه ای به نام کاربری خودتان شده و وارد send to شوید.حال در پنجره باز شده هر برنامه ای که میخواهید برایش یک میانبر compressed(zipped):این نوع فایلها این امکان را به شما میدهد که بتوانید فایلهای خود را تا حدودی کم حجم کنید.برای این منظور با کلیک کردن بر روی فایل یا شاخهcompressed(zipped)folder را از منوی send to انتخاب کرده و آن را با پسوند zip فشرده کنید.حال اگر بخواهید بر روی فایلهایتان پسورد بگذارید فایل یا zipped کپی کرده و سپس به منوی file در بالا بروید و گزینه add a password را انتخاب کنید و پسوردتان را بنویسید.to shortcut:در قسمت run وارد رجیستری شوید و به دنبال فایل زیر بگردید:

HKEY_current_user/software/microsoft/windows/current version/explorer

سپس در سمت راست دنبال متغیر

5-غیر فعال کردن پخش اتوماتیک

link بگردید. با دوبار کلیک بر روی آن شماره های آن را به چهار عدد زوج صفر تغییر دهید.cd در xp:my computer را باز کرده و بر روی cd rom خود راست کلیک کنید.سپس properties را انتخاب کرده و بر روی play auto

کلیک کنید.در

6-نمایش دادن پسوند فایلها در

ساختن یک آیکن برای lock کردن سیستم
بر روی صفحه نمایش خود راست کلیک کنید و از new گزینه shortcut را انتخاب کنید.در پنجره ظاهر شده در قسمت type the location of the item این عبارت را بنویسید: rundll32.exe user32.dll,lock workstation next را بزنید و نام shortcut را انتخاب کنید و کلید finish را بزنید
 
از اجرای برنامه های ناخواسته در شروع ویندوز جلوگیری کنید

در قسمت

ثبت کردن وبلاگ در گوگل و موتورهای جستجو

برای اینکه وبلاگ یا سایت خود را به گوگل پیوند بزنید به خود سایت

فارسی به شما گفته شده است که چکار کنید. اگر گوگلتان فارسی نیست برای فارسی کردن آن در همان صفحه اول

وبلاگ یا سایت خود را به 50 موتور جستجوگر اضافه کنید ابتدا به سایت

قرار دادن آهنگ دلخواه در شروع ویندوز

برای این کار وارد کنترل پنل شوید و وارد

sound and audio devices شوید.سپس وارد منوی sounds شده و در قسمت program events به دنبال عبارت start windows

بگردید و روی آن یک بار کلیک کرده و در پایین دکمه

ویندوز بگذارید از جمله

تغییر نام شمایلها در xp

قبل از شروع توجه داشته باشید که این تغییرات مختص ویندوز

بسیاری از شمایلها در

تغییر این مقاذیر میتوان از رجیستری نیز کمک گرفت ولی راه پیچیدهتری دارد.تغییر بهضی از شمایلها نظیر

حتما از رجیستری کمک گرفت.

تغییر نام منوی

وارد رجیستری شوید

سپس در منوی

xp است.چنانچه منوی خود را به classic تغییر داده اید باید آن را به حالت اول باز گردانبد تا تغییرات زیر حاصل گرددxp با انتخاب آنها و زدن کلید f2 و نوشتن یک متن فارسی به فارسی تبدیل میشوند مانند my computer,my documents,place my network برای recycle bin و گزینه های موجود در استارت منو به این راحتی نیست وبایدrun edit گزینه find را زده و این فایل را پیدا کنید:2559a1f3-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0

در پنجره سمت راست روی

حالا برای اینکه وقتی با نشانگر موس بر روی گزینه اجرا در منوی استارت میروید یک متن توضیحی نمایش داده شود

کلید

تغییر نام

localizedstring دابل کلیک کنید و برای run هر ترجمه ای که میخواهید بگذارید.info tip را باز کرده و یک متن دلخواه در آن قرار دهید.سپسf5 را فشار داده و کامپیوتر را ریستارت کنید.search

رجیستری را فعال کنید و بوسیله

find این عبارت را جستجو کنید:2559a1f0-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0

مراحل قبلی در

حالا که با تغییر دادن منو تا حدودی آشنا شده اید میتوانید از جدول زیر برای تغییر گزینه های دیگر استفاده کنید:

run را با تغییر متن انجام دهید.

2559a1f1-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0

help and support

 

my network place 208d2c60-3aea-1069-a2d7-08002b30309d

my computer 20d04fe0-3aea-1069-12d8-08002b30309d

recycle bin 645ff040-5081-101b-9f08-00aa002f954e

printers and faxes 2227a2803aea-1069-a2de-08002b30309d

internet explorer 2559a1f4-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0

briefcase 85bbd920-42a0-1069-a2e4-08002b30309d

admin tools d20ea4e1-3957--11d2-a40b-0c5020524153

از کار انداختن eror های ویندوز

برای این منظور در

my computer راست کلیک کنید و گزینه properties را انتخاب کنید سپس وارد منوی advanced شوید و گزینه eror repirting را انتخاب کنید.سپس عبارت

disable eror reporting

برداشتن جاسوس ویندوزDocuments My Recent

Documents My Recent که در start هست مانند یک جاسوس عمل می کند

شما هر برنامه ای را که باز می کنید در انجا ثبت می کند شما به صورت بسیار ساده می تونید ان را برادرید

برای برداشتنش بر روی start کلیک راست کنید properties را انتخاب کنبد پنجره ای باز می شود که در

نوار بالایی ان گزینه ی start menu را انتخاب و در پایین بر روی گزینه ی customize.. کلیک کنید

پنجره ای به اسم customize Start Menu باز می شود در نوار بالا گزینه ی Advanced را انتخاب

کنید حالا در قسمت پایین صفحه ی گزینه ای با نام List my most recently opened documents

وجود دارد که فعال است شما باید چک رو بردارید تا غیر فعال شود بعد از این کارها okرا بزنید وبعد applyو ok

را زده حالا شما از دسته این جاسوس راحت شده اید

نظر هم اگه دوست داشتی بده من خوشحال می شوم

 

نامحدود کردن واقعی کارت اینترنت

با انجام این روش میتوانید کارت اینترنت خود را زیاد کنید.برای انجام این کار بر روی کانکشن خود رفته و گزینه

گزینه

هم کامپیوتر را ریستارت کنید.البته شما میتوانید عدد دیگری غیر از 90 بگذارید.

 

 

برای این منظور در رجیستری به دنبال فرمان زیر بگردید:

افزایش سرعت اینترنتHKEY_current_user/software/microsoft/windows/current_version/internet settings

سپس دنبال دو فایل

maxconnectionsper1_0server و maxconnectionsperserver و مقدار اولی را a و مقدار دومی را 8 قرار دهید.

 

 

برای افزایش سرعت دانلود در دسکتاپ راست کلیک کرده و وارد گزینه

افزایش سرعت دانلودproperties شوید سپس در پنجره desktop وارد گزینه customize desktop شوید و سپس منوی web

را انتخاب کنید و به بخش

 

properties بروید و منوی download را انتخاب کنید و گزینه limit hard_disk usage for this page to: را روشن کرده و عدد آن را زیاد کنید.
properties را انتخاب کنید سپس به رویadvanced بروید و گزینه settings را انتخاب کنید سپس در پنجره باز شده فایل edit را انتخاب کنید و در جای خالی بنویسدproxyserver_90 و ok کنید.پس از انجام مراحل
را فعال کنید.با این کار تا حدودی از eror های ویندوز حذف میشوند که این خود باعث بالا رفتن سرعت ویندوز میشود.
browse را بزنید و آهنگ مورد علاقه خود را بگذارید.همچنین با این امکان ویندوز میتوانید آهنگهای دیگری روی سایر مواردclose-maximize-exit windows و... .
google.com رفته و وارد قسمت همه چیز درباره گوگل شوید سپس اضافه کردن وب به گوگل را زده در قسمت بعد به صورتlanguage را زده و در صفحه بعد فارسی را انتخاب کنید.ضمنا اگر میخواهیدwww.add-url-free.com بروید و بعد اطلاعات مورد نیاز را پر کرده و ثبت نام نمایید.
run تایپ کنید msconfig و اینتر را بزنید.منوی startup را انتخاب کرده و برنامه های ناخواسته تان را غیر فعال کنید.ok کنید و کامپیوتر را ریستارت کنید.
drop down box میتوانید فعال یا غیر فعال بودن این تمایز را معلوم کنید.xp:ابتدا وارد کنترل پنل شوید و گزینه folder options را انتخاب کنید سپس به منوی view رفته و عبارت hide extensions را غیر فعال کنید.
+ نوشته شده در  شنبه نهم مهر 1384ساعت 15:41  توسط محسن زکی زاده |  10 نظر
 
تغییر متن منوی Start
سلام بعد از مدت ها آمدم که این وبلاگ به روز کنم

 

                                     آموزش کامپیوتر و نرم افزار                 

به منظور تغییر متن منوی Start باید فایل explorer.exe که در مسیر C:\Windows قرار دارد تغییر پیدا کند ولی این فایل در واقع یک فایل باینری می باشد و شما نیاز مند یک ویرایشگر مخصوص برای این کار هستید . برای این منظور ابتدا نرم افزار Resource HackerTM  را از این  دانلود کنید که یک نرم افزار رایگان و بسیار کم حجم می باشد ولی بسیار قدرت مند که من در آینده در مورد این نرم افزار توضیحات بیشتری می دهم.

بعد از دانلود کردن این نرم افزار ، آنرا اجرا کنید و از طریق منوی file و انتخاب گزینه new فایل explorer.exe را که در مسیر C:\Windows\explorer.exe قرار دارد را باز کنید . سپس در سمت چپ نرم افزار Resource Hacker بروی عبارت String Table دو بار کلیک کنید و در زیر شاخه جدید بروی عدد 37 دوبار کلیک کنید تا زیر شاخه جدید باز شود سپس بروی عدد 1033 کلیک کنید . در این لحظه در در سمت راست نرم افزار متن هایی نمایان می شود که از آن جمله کلمه “start” می باشد ) .  اینک بروی عبارت start دوبار کلیک نید تا انتخاب شود . سپس این کلمه را delete کنید و به جای آن هر عبارتی که تمایل دارید قرار دهید مطابق تصویر 2 . بعد از تغییر عبارت start بروی دکمه Compile Script کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود . سپس از طریق منوی file بروی گزینه Save As کلیک کنید و نامی برای این فایل در نظر بگیرید ( هر نامی به غیر از explorer.exe به عنوان مثال newexplorer.exe ) و آنرا حتما در مسیر C:\Windows ذخیره کنید ( مطابق تصویر 3) . سپس وارد رجیستری شوید و مسیر زیر را در آن پیدا کنید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon

بعد از پیدا کردن مسیر بالا در رجیستری بروی گزینه Winlogon کنید و در صفحه سمت راست رجیستری بروی گزینه Shell دو بار کلیک کنید (مطابق تصویر 4 ) و در قسمت Value data به جای explorer.exe نامی را که هنگام save as کردن فایل انتخاب کرده بودید قرار دهید و بروی دکمه OK کلیک کنید و از رجیستری خارج شوید و یک بار کامپیوتر را راه اندازی کنید تا تغییرات در رجیستری اعمال شود و نامی را که برای منوی استارت انتخاب کرده اید نمایان شود .

+ نوشته شده در  شنبه نهم مهر 1384ساعت 15:14  توسط محسن زکی زاده |  2 نظر
 
ترفند

¿ترفند توپس واسه ويندوز

 

 

 

1-نصب اجزاي ويندوز بدون نياز به CD

اگر بخواهيد كه اجزاي(Component)ويندوز را تصب كنيد و يا اگر يكي از فايل هاي ويندوز گم يا خراب شود ويندوز XP از شما براي نصب سي دي مي خواهد.حال به دلايلي ممكن است كه سي دي در اختيار نداشته باشيد و يا پيغام گذاشتن سي دي براي شما عذاب آور باشد.مي اوتنيد ويندوز را طوري دستكاري كنيد كه براي نصب اجزاي ويندوز به جاي سي دي از روي هارد اين عمل  را انجام بدهد.اگر فضاي لازم را در اختيار داريد مي توانيد كه پوشه I386 موجود در سي دي را در جايي از هارد كپي كرده و رجيستري را به صورت زير ويرايش كنيد:

Hkey-Local-Machin\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup

حال در سمت راست روي مقدار رشته اي SourcePath دو بار كليك كرده و مقدار آن را به درايوي كه پوشه i386 را در آن كپي كرده بوديد تغيير دهيد(مثلا c:).حالا ممكن است كه يك بار سي دي اصل را بخواهد شما بايد Brows را زده و مسير i386 را داده و ok  كنيد.

 

2-از كار انداختن Auto Update در XP

براي اين كار وارد Control Panel شده سپس روي آيكن System دو بار كليك كرده حال به زبان Automatic Update رفته و گزينه Turn off automatic update را علامت زده و OKو كنيد.

 

3-از كار انداختن امكان جار زني ويندوز(Error Reporting)

وارد Control Panel شده و روي System دو بار كليك كرده به زبانه Advenced رفته گزينه Error Reporting را كليك كرده و گزينه Disable Error Reporting را علامت زده و OK كنيد.

 

4-قرار دادن عكس به عنوان پس زمينه Toolbar در MyComputer و IE

 

مسير زير را در رجيستري ويرايش كنيد:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\InternetExplorer\Toolbar

حال يك مقدار String با نام BackBitmapShell ايجاد كرده و به جاي مقدار آن مسير عكس مورد نظر خود را بدهيد(عكس شما حتما بايد داراي پسوند bmp يا gif باشد)

 

5-غير فعال كردن Windows Messenger در XP

به Start رفته و در Run gpedit.msc را تايپ كرده و OK كنيد.از قسمت Computer Configuratin بعد قسمت Administrative Templates و بعد Windows Components و بعد Windows Messenger  .حال در سمت راست روي گزينه Do not automatically start Windows Messenger initially دو بار كليك كردن و Enable  را انتخاب كرده ok كنيد و خارج شويد.

 

6-فعال كردن Clear Vitrual Memory در XP

وارد            شده حال قسمت  را برگزينيد.حال قسمت Local Policies و بعد Security Option را برگزينيد.در سمت راست روي گزينه Shutdown:Clear Vitrual Memory Pagefile دو بار كليك كرده و Enable را انتخاب كرده و ok و خارج شويد.

 

7-ويندوز XP را سريعتر و مطمئن تر كنيم

اگر كامپيوتر شما به عنوان عضوي از يك شبكه نيست مي توانيد با خيال راحت موارد زير را در ويندوز xp غير فعال كنيد.براي اين كار مسير زير را دنبال كنيد:

Control Panel->Administrative Tools->Services

حال با خيال راحت موارد زير را كه در سمت راست وجود دارند غير فعال كنيد.بدين صورت كه بر روي هر كدام دو بار كليك كرده و در پنجره باز شده در قسمت Startup Type گزينهDisable را برگزينيد:

Alert                                      Remote Registery 

Clip Book                                

Camputer Browser                    

Fast User Swiching

Human Interface Access Devices

Indexing Service

Messenger

Net Logon

Net Metting Remote Desktop Sharing

Manager

Remote Procedure Call Locator

Remote Desktop Help Session

Routing & Remote Access Server

SSDP Discovery Server

TCP/IP Net Bios Helper

Telnet

Universal Plug & Play Device Hot

Upload Manager

Windows Time

Wrielwss Zero Configuration

Work Station

8-غير فعال كردن منوي بوت ويندوز XP

روي My Computer راست كليك كرده و گزينه Properties را برگزينيد.بعد تب Advenced را انتخاب و از قسمت Startup and Recovery دكمه Setting را انتخاب و از پنجره باز شده گزينه Edit را انتخاب كنيد.در فايل متني كه باز شده بعد از كلمه Fastdetect يك علامت / قرار داده و عبارت Noguiboot را اضافه كنيد.توجه كنيد در اين صورت Scandisk و ... غير فعال مي شود.براي برگشت عبارت اضافه شده را پاك كنيد.

 

9-افزايش سرعت ويندوز XP با پاك كردن فايل هاي...

در ويندوز هاي قبل از xp براي پايين نيامدن سرعت ويندوز از پاك كننده رجيستري استفاده مي شد اما در ويندوز XP با پاك كردن فايل هاي موجود در مسير Windows\Perfetch و راه اندازي مجدد ويندوز اين كار امكان پذير است.

 

10-افزايش سرعت و كارايي ويندوز

در ويندوز xp جلوه هاي بصري(Visual Effect)جلوه خاصي به ويندوز مي دهد اما در سيستم هاي قديمي سرعت را كم مي كند.با غير فعال كردن اين امكانات ديگر جلوه اي براي ويندوز نمي ماند.براي اينكه هم جلوه ها را داشته باشد و هم سرعت آن خوب باشد:

روي My Computer راست كليك كرده و گزينه Properties را برگزينيد.بعد تب Advenced را انتخاب و از قسمت Performance و گزينه Setting را زده و گزينه هاي زير را غير فعال كنيد.

Fade or slide menus into View

Fade or slide tooltips into view

Fade out menu item after clicking

Slide open combo boxes

Slide taskbar buttons

Use a backgroung image of each folder type

Use command tasking folders

بعد okكرده و خارج شويد.

 

11-كاهش زمان Scandisk

در هنگام راه اندازي مجدد ويندوز Scandisk با يك وقفه 10 ثانيه اي اجرا مي شود اما مي توان اين وقفه را تنظيم كرد.در Command prompt دستور زير را بنويسيد:

Chkntfs /t:

و در مقابل t: زمان مورد نظر را بر حسب ثانيه وارد كنيد.

 

12-مرورگر خود را با حداكثر سرعت ويندوز بالا بياوريد

مسير زير را براي اجراي IE در منوي Run برويد:

C:\Program Files\Internet Explorer\IExplore.exe

قبل از ok كردن يك فاصله بعد از IExplore داده و عبارت –nohome را بنويسيد.

 

13-No AutoRun

در Run عبارت gpedcit.msc را نوشته و ok كنيد.در ليست باز شده

 

دو بار كليك كرده و گزينه Disable را انتخاب و ok كنيد.

 

14-ليست بدون كاربر

اگر در ويندوز XP حساب كاربري مختلف مي سازيد و نمي خواهيد كه نام كاربر در ليست خوش آمد گويي اول ويندوز باشد لازم است كه مسير زي را در رجيستري ويرايش كنيد:

Hkey-Local-Machin\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\Userlist

يك مقدار  Dword ساخته و نام آن را دقيقا نام كاربر مورد نظر را وارد كرده و به آن مقدار 0 را بدهيد.

 

15-ازبين بردن آيتم‌هاي موجود دركنترل پنل

براى ويندوز ۲۰۰۰ به شاخه ى C:\WINNT\system32 و دنبال فايلهايى با پسوند CPL بگرديد و هر كدام از را كه خواستيد پك كنيد!! مثلا فايل timedate.cpl براى ايتم Date/Time در كنترل پنل است و اگر ان را پك كنيد در نتيجه Date/Time هم از كنترل پانل پا ميشود!!
براى ويندوز ۲۰۰۰ شما بايد در شاخه C:\windows\system دنبال اين فايلها بگرديد!!
--------------------------------------------------------------------------------------------
16-يك شورتكات براى خاموش كردن ويندوز

این دستور فقط در win 9x اجرا است این دستور را دنبال کنید
به ابن صورت Rightclik --->New --> New Shortcut
بعد تو قسمت Brows اينو تايپ كنيد و finish را بزنید
rundll.exe user.exe,exitwindows
اگه دوست داريد ميتونيد اينو واسه دوستتون بفرستيد تا كامپيوترش رو خاموش كنيد!
-------------------------------------------------------------------------------------------

17 -باز شدن لينك ها در صفحه جديد

هنگام كليك كردن بر روى يه لينك Shift رو هم نگه داريد
--------------------------------------------------------------------------------------------
-
قرار دادن ايكن ها بدون اسم رو ديسكتاپ

روي ايكون مورد نظر راست كليك كنيد بعد روی Rename زده و كليدalt را پائين نگه داريد و بعد روي سمت راست صفحه كليد عدد 0160 را تايپ كنيد بعد كليد alt را رها كرده و enter كنيد

-18-حذف كردن رمز عبور ويندوز در ۹۸

يك فايل با پسوندPWL. به اسمUser Name مورد نظر وجود داره اون را پيدا كنيد در شاخه ويندوز , بعد از تغيير دادن پسوند آن به OLD. ويندوز را دوباره راه اندازي كنيد. وقتي صفحه درخواست كلمه رمز ظاهر شد قسمت رمز را خالي بگزاريد و اووكي را بزنيد.

19- روش نصب ويندوز XP بصورت خودكار حتي شماره سريال ويندوز

 

1- در سی دی ويندوز xp به مسير زير مراجعه ننماييد: Support\tools\

2- فايل deploy.cab را بر روي يكي از درايوهاي هارد کپي نماييد. سپس آنرا باز کرده (از طريق برنامه zip magic يا winzip يا در خود ويندوز xp اگر بر روی فايل كليك كنيد باز ميشود ) و فايل setupmgr.exe را از درون اين فايل cab کپی کرده و درون يك درايو از هارد کپی كنيد.

3- بر روی setupmgr.exe كليك كنيد. پنجره ای باز ميشود. آنرا next كنيد. سپس گزينه زير را انتخاب کرده و next كنيد : Create a new answer file

4- مطمئن شويد که گزينه windows unattended installation علامت زده شده اشد سپس next كنيد.

5- در اين صفحه نوع ويندوز خود را انتخاب نماييد در اينجا ويندوز xp پروفيشونال را انتخاب ميكنيم. سپس next ميكنيم.

6- گزينه Fully automated را علامت بزنيد و next كنيد.

7- در اينجا صفحه Distribution Folder نمايش داده ميشود. در اين صفحه

به شما اجازه داده ميشويد که تعيين نماييد که آيا ويزارد يك پوشه توزيعي را بر روی كامپيوترتان بسازد يا پوشه توزيعي را بر روی درايو شبکه ای که شامل سورس فايلهای ويندوز مي باشد ايجاد نمايد.

نکته ! ساخت يك پوشه توزيعي نه تنها به شما اجازه نصب ويندوز بدون استفاده از cd را ميدهد بلكه اجازه افزودن فايلهای اضافي (همانند درايورهای قطعات) برای انجام يك نصب سفارشي را ميدهد. اگر قصد انجام نصب خودکار را به دفعات زياد داريد و درايور يا پوشه مناسب را در اختيار داريد مي توانيد از اين گزينه استفاده كنيد.

ما در اين آموزش گزينه زير را انتخاب کرده سپس next ميكنيم :

No, this answer file will be used to install from a CD

8- در اين صفحه گزينه مربوط به I Accept … را علامت زده و next ميكنيم.

9- حال شما صفحه ای را مشاهده ميكنيد که با كمي دقت متوجه ميشويد گزينه هايي درون اين صفحه وجود دارند که شما در حين نصب ويندوز با آن برخوردميكنيد. شروع به تكميل گزينه ها به دلخواه خود كنيد.

10- بعد از اتمام کار گزينه finish را بفشاريد. در اين قسمت مسيري برای ذخيره تنظيماتي که انجام داده ايد در قالب يك فايل پرسيده ميشود. شما ميبايستي نام فايل را که به صورت UNATTEND.TXT انتخاب شده به WINNT.SIFغير دهيد و يك نسخه بر روی يك فلاپی ذخيره نماييد.

11- از منوی FILE گزينه EXIT را انتخاب نماييد.

12- اکنون شما فايل اصلی را ساخته ايد. فايل برای انجام عمليات نصب

آماده مي باشد اما ممکن است قبل از شروع عمليات مايل باشيد که نگاهي به محتويات فايل بيندازيد. (ممکن است بخواهيد پارامترهای اضافه تری را نيز به فايل بيفزاييد. در صورت امکان با بخش HELP برنامه SETUP MANAGER مشورتهای لازم را انجام دهيد.) برای اين کار فايل ساخته شده را در برنامه NOTEPAD باز نماييد. شما مي توانيد خطوط ديگري را نيز برحسب نياز برای فعاليتهای ديگر مثل تعيين پارتيشن نصب ديسك سخت يا تبديل سيستم فايل به NTFS معيين نماييد. جزئيات مربوط به چگونگي انجام اين کارها را مي توانيد در داخل فايلهاي كمكي موجود در داخل Deploy.CAB مشاهده نماييد. اگر در داخل فايل هرگونه تغييری را اعمال کرديد ، فايل را ذخيره کرده و آنرا ببنديد

13- فايل را بر روی فلاپی ديسك کپی نمايد. سپس کامپيوتر را از طريق سی دی راه اندازی کرده و فلاپی را در داخل درايو فلاپی قرار دهيد. ويندوز به صورت خودکار تنظيمات معيين شده را مورد استفاده قرار ميدهد.

 

20- ترفند مشکل xp

 

اين ترفند کوچولو هم اجرا کنين اگه ويندوز xpشما مشکل داره مثلاrestartميکنه اhangبايد دوباره نصب ياrepair بشه که هردوش وقت گيره پس در runويندوز اين chkdskرا تايپ کنين بعد هرچی eror هستو پيدا ميکنه وconverميکنه بعد مشکلتون حل ميشه.

 

21- قطع كردن صداي مودم هنگام اتصال به اينترنت  در  winxp   :

 

براي ويندوز  xp   به آدرس زير ميرويم

Control panel – phone and modem option –modems-properties-advance حال در قسمت Extra initialization  commands    مينويسم atm0 (توجه داشته باشيد    آ تي  ام  صفر است ) atm0 حال اگر بخواهيم به اينترنت وصل شويم هيچ صدايي از مودم شنيده نمي شود

 

22- دنبال يك كلمه توي يك سايت مي گردم، چه كنم؟

 

فرقي كه اين حالت با حالت قبل دارد اينست كه در جستجوي يك كلمه، در تمامي صفحات يك سايت هستيم. روش كار را در دو جستجوگر google و AltaVista توضيح مي دهم. فرض كنيد مي خواهيم ببينيم كلمه IRAN در سايت www.bbbb.com آمده يا نه        ،الف) در جستجوگر google در جعبه جستجو تايپ كنيد:

site: www.bbbb.com  iran (يك فاصله خالي بين آدرس و كلمه Iran ايجاد كنيد) سپس enter رابزنيد. صفحاتي از سايت www.bbbb.com را كه داراي كلمه IRAN است را مي   آورد.

ب) در جستجو گر Altavista در جعبه جستجو تايپ كنيد:

URL:www.bbbb.com+iran (يك فاصله خالي بين آدرس و كلمه +iran اعمال كنيد) سپس enter را بزنيد.

 

 

 

 

<:P:>

 

<:P:>بنام ایزد جهان دار <:P:>من داداشی هکر این وبلاگ رو راه انداختم که ترفند های رجیستری و میندوز رو براتون بنویسم.لطفا اگه استفاده از مطالب می کنین لینکش رو هم بدین.ممنون می شم.با تشکر داداشی هکر(زیر نظر هکرهگرگان) <:P:>  <:P:>و این هم ترفند های توپ که واقعا به دردتون می خوره نظر یادتون نره:

(JAF Soft)

 

1) برجسته کردن برنامه های جدید در Start

برای این کار شما می بایست مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید(برای دسترسی به رجیستری باید از منوی Start گزینه Runرا برگزیده و بعد با تایپ کلمه Regedit وارد محیط ویرایشگر رجیستری شوید)

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Advenced

حال یک پوشه جدید به ارزش Dword تولید کرده(راست کلید کردن در محیط خالی سمت راست و انتخاب New بعد Dword)

حال نام آن را به Start-NotifyNewApps تغییر میدهید.کلمات بزرگ را حتما باید به صورت بزرگ تایپ کرد.حال با دابل کلیک روی متغیر جدید مفدار آن را 1 می کنیم.حالا کامپوتر را یک بار راه اندازی می کنیم تا تغییرات مورد تائید قرار گیرند.

 

2)مخفی کردن تمام آیکن های دسکتاپ

برای این کار مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

حال یک متغیر جدید با ارزش NoDesktop ایجاد کرده با دابل کلیک روی آن مقدار آن را به 1 تغییر دهید.

 

3) خذف امکان تغییر خصوصیات پوشه ها

با این کار گزینه Folder option از تمام ویندوز حذف می شود.برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Users\.Default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

حال یک متغیر به ارزش Dword ایجاد کرده و به آن مقدار یک بدهید.یه این ترتیب گزینهFolder Option حذف می شود.

 

4)افزایش سرعت IE در ویندوز ایکس پی

برای این کا مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Setting

حال در پنجره سمت راست به دنبال گزینه هی زیر بگرید و اگر وجود نداشت آنها را با متغیر Dword ایجاد کنید:

1)MaxConnectionsPerServer

2)MaxConnectionPerl_OServer

به گزینه اول مقدار 8 وبه گزینه بعدی حرف a بدهید.

 

5)حذف تنظیمات سیستم

برای مخفی کردن اقلام تنظیمی و میانبر های تنظیمات در سیستم و Control Panel و... در رجیستری مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Users\.Default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

یک متغیر باینری با نام NoSetFolders ایجاد کرده و به آن مقدار 01 را بدهید.

 

6)حذف تنظیمات نوار وظیفه

با این کار خاصیت راست کلیک رویTaskbar و گزینه Taskbar & StartMenu… مخفی می شود.برای این کار مسیر زیر را در رجیستری باید دنبال کنید:

Hkey-Users\.Default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

حال یک متغیر Dword با نام NoSetTaskbar ایجاد و به آن مقدار 1 را بدهید.

 

7)شماره روایت ویندوز در روی دسکتاپ

برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\ControlPanel\Desktop

حالا در پنجره سمت راست متفیر PaintDesktopVersion را پیدا کرده و به آن مقدار 1 را بدهید.

 

8)حذف پیشوند Shortcut To

برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\CurrentVersion\Explorer

سپس در قسمت سمت راست متغیر لینک را پیدا کرده و مقدار آن را به چهار زوج صفر(00 00 00 00) تغییر دهید.

 

9)از کار انداختن هشدار پر شدن هارد دیسک

برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Plicies\System

حال یک متغیر Dword با نام NoLowDiskSpaceChecks ایجاد و به آن مقدار 1 را بدهید.

 

10)غیر فعال کردن سه کلید ALT+CTRL+Delete

برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

حال یک متغیر Dword با نام DisableTaskMgr ایجاد کرده و به آن مقدار 1 بدهید.حال Task Manager غیر فعال می شود.

 

11)غیر فعال کردن دکمه راست موس

برای این مار مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

حال یک متغیر باینری با نام NoViewContexMenu  ایجا کرده و به آن مقدار01 00 00 00 را بدهید.

 

12)ذخیره نشدن مسیر و نام اسناد در Start\Documents

بدین منظور مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

حال یک مقدار باینری با نام NoRecentDocsHistory ایجاد کرده و به آن مقدار 01 00 00 00 را بدهید.

13)پاک کرد اسناد موجود در Start\Documents هنگام خروج از ویندوز

برای این منظور می بایست مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Plicies\Explorer

حال یک مقدار باینری با نام ClearRecentDocsOnExit ایجاد کرده و به آن مقدار 01 00 00 00 را بدهید.

 

14)قرار دادن فایل DAT در پیشفرض مدیا پلیر ویندوز

برای این کار باید مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Local-Machine\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player\Extensions\Type

روی عدد 3 دوبار کلیک کرده و این عبارت را وارد می کنید:

(,*.DAT)

 

15)درایو هایتان را پنهان کنید

برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

حال یک متقیرDword با نام NoDrive ایجاد کرده و به
آن مقدار
3FFFFFF بدهید.دیگر از درایو هایتان خبری نیست.

 

16)گزینه های منوی Start را حذف کنید

با این ترفند میشود به طور مثال گزینه Shutdown و Runو... را از منوی Startحذف کرد.برای این کار مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

حال یک متغیراز نوع Dword با نام NoClose برای حذف ShutDown و NoRun برای حذف گزینه Run ایجاد کنید و یه تمام آن ها مقدار 1 را بدهید.

 

17)پاک کردن آیکون سطل زباله از دسکتاپ

ویندوز XP به طور عادی اجازه چنین کاری را نمی دهد برای این کار باید مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

Hkey-Local-Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

حال مقدار زیر را پاک کنید:

{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

 

18)تغییر نام حقیقی و حقوقی برای ویندوز XP

با این کار شما می توانید نام صاحب حقیقی و حقوقی پیشفرض ویندوز را عوض کنید.برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Local-Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion

حال دو متغیر از نوع Dword و با نام های RegisteredOwner و RegisteredOrganization ایجاد کرده که مقدار متغیر اول شخص حقیقی دارنده ویندوز و متغیر دوم شخص حقوقی دارنده ویندوز می باشد.

 

19)نمایش پیام دلخواه در هنگام شروع ویندوز

با این کار کاربر باید پیغام شما را حتما ببیند تا بتواند وارد ویندوز بشود.برای این منظور مسیر زیر را که برای دو دسته از ویندوز ها است را دنبال کنید.(مسیر اول برای ویندوزهای 98-ME و مسیر دوم برای ویندوزهای2000-XP می باشد)

مسیر 1:

Hkey-Local-Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WinLogOn

مسیر2:

Hkey-Local-Machine\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\WinLogOn

حال دو متغیر از نوع String و با نام های LegalNoticeCaption و LegalNoticeText ایجاد کنید.مقدار متغیرها در متغیر اول عنوان پنجره و مقدار متغیر دوم متن پنجره می باشد.برای پاک کردن هم باید مسیر را برگردید.

 

20)تغیر متن ساعت در صبح و عصر

برای این منظور مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\ControlPanel\International

حال در قسمت سمت راست مقدار متغیر S1159 را برای عنوان ساعت در صبح و مقدار متغیر S2359 را برای عنوان ساعت در عصر تنظیم و تغییر دهید.

 

21)پاک کردن رد پای نرم افزارها ازAdd\Remove

ممکن است گاهی اوقات با این که برنامه ها را پاک کرده اید ولی هنوز نام آن در لیست برنامه ها درAdd\Remove وجود دارد.برای پاک کردن این ردپا باید مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Local-Machine\Software\Microsoft\Windows\CurretVersion\Unistall

حال هر برنامه ای را که می خواهید در پنجره Add\Remove نمایش داده نشود را پاک کنید.

 

22)مدت زمان بستن پنجره های غیر قابل استفاده را تغییر دهید

هنگامی که برنامه ای در ویندوز هنگ می کند ویندوز XPپنجره ای را نشان می دهد و از شما می خواهد که این پنجره را ببندید و یا خودش بعد از یک مدت زمان ثابت آن را ببندد.برای تغییر این زما که بر حسب میلی ثانیه می باشد باید مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Current-User\ControlPanel\Desktop

در قسمت سمت راست بر روی متغیرHungAppTimeOut دابل کلیک کرده و مقدار آن را بر حسب میای ثانیه وارد کنید.

 

 

23) در آوردن پسورد یاهو از رجیستری

برای اینکه بتوانید پسورد ذخیره شده در یاهو مسنجر را بدست آورید باید مسیر زیر را دنبال کنید(این پسورد پسورد آخرین نفری است که لاگین شده و از این ترفند می توان در کافینت ها استفاده کرد)

Hkey-Current-User\Software\Yahoo\Pager

روی متغیر SavePassword دو بار کلیک کرده و مقدار آن را به 100 تغییر دهید.حالا یاهو منسجر را نگاه کنید.آخرین Username و Password را میبینید.

 

24-ذخيره آخرين وضعيت دكمه Num Lock

اگر مي خواهيد كه ويندوز آخرين وضعيت دكمه Num Lock را ذخيره كند بايد مسير زير را ويرايش كنيد:

 

Hkey-Current-User\Control Panel\Keyboard

حال يك مقدار String با نام InitialKeyboardIndicators بسازيد و مقدار آن را 2 قرار دهيد.

 

25-اضافه کردن Copy to و Move to به راست کلید موس

-به ترتيب وارد پوشه هاي HKEY-classes-root\Directory\Shellex مي شويم

2-بر روي پوشه ContextmenuHandlers رايت كليك كرده وسپس گزينه New و پس از آن گزينه Key را انتخواب كنيد و اسم آنرا Copy to بگذاريد
3-در قسمت سمت راست بر روي (Default) دوبار كليك كرده و در قسمت Value data عبارت:
{C2FBB630-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}
را بنويسيد
4-پوشه ديگري مطابق دستورالعمل 4 بسازيد ولي اين بار نام آنرا Move to بگذاريد و مانند قسمت قبل بر روي (Default) دوبار كليك كرده و در قسمت Value data عبارت

5-پوشه ديگري مطابق دستورالعمل 4 بسازيد ولي اين بار نام آنرا Move to بگذاريد و مانند قسمت قبل بر روي (Default) دوبار كليك كرده و در قسمت Value data عبارت:
{C2FBB631-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}  
را بنويسيد

 

26-دسکتاپ غیر فعال

به زير كليد زير برويد:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
و يك مقدار DWORD به نام NoActiveDesktop بسازيد و براي فعال كردن آن مقدار صفر و براي غير فعال كردن آن مقدار يك بدهيد.

 
27- تغيير نامRecycle Bin
به مسیر زیر در رجیستری بروید: HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\MUICache

سپس با زدن F3 واژه recycle bin را سرچ کرده وروی ان کلیک کنید و نام انرا تغییر دهید

28- تغييرعنوان مرورگر اينترنت
مرورگر Internet Explorer به طور پيش فرض داراي عنوان Microsoft Internet Explorer است. براي تغيير آن به زير كليد زير برويد:ِ
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
و يك مقدار رشتهاي به نام Window Title بسازيد و به آن هر عبارتي را كه دوست داريد , بدهيد.

 

29-ممکن است در ویندوز XP وقتی که سیستم را Shutdown می کنید کامپیوتر در حال اجرا باقی بماند و پیام زیر را مشاهده کنید:

It is now safe To Turn off Your Computer

و مجبور می شوید که کلید Power را از کیس بزنید.برای اینکه مستقیما خاموش شود با ترفند زیر و یک بایوس سازگار می توانید این کار را انجام دهید.حال مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey-Loacal-Machin\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon\

حال یک مقدار جدید از نوع رشته ای(String)و با نام PowerdownAfterShutdown ایجاد کرده و به آن مقدار 1 را بدهید.

 

30-عمل CD AutoPlay را از رجیستری غیر فعال کنید:

برای این کار باید مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

Hkey_current_user\system\CurrentControlSet\Services\CDROM

حال بر روی مقدار AutoRun در سمت راست دو بار کلیک کنید (اگر وجود نداشت یم مقدار Dword با نام AutoRun بسازید)حال مقدار آن را صفر قرار دهید.

 

31-برای هر لینک در IE یک صفحه جدید باز شود

مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

Hkey_Current_User\Software\Microsoft\InternetExplorer\Main

حال در سمت راست روی مقدار AllowWindowsReuse دو بار کلیک کنید(اگر وجود نداشت آن را از نوع Dword با همین نام ایجاد کنید)حال به آن مقدار صفر 0 بدهید.

 

32غیر فعال کردن فهرست فایل ها در Media Player

برنامه Media Player ویندوز یک لیست برای سهل الوصول بودن فایل های اخیر باز شده دارد.اما اگر از این فهرست خوشتان نمی آید میتوانید با ویرایش مسیر های زیر از دست آن خلاص شوید:

Hkey_Current_Version\Software\Microsoft\MediaPlayer\RecentFileList

(اگر کلید RecentFileList وجود نداشت به پاراگراف بعدی بروید)روی کلید RecentFileList راست کلید کرده Delete کنید.

سپس به کلید زیر بروید:

Hkey_Current_Version\Software\Microsoft\MediaPlayer\Preferences

حال مقدار AddToMRU را از سمت راست پیدا کنید(اگر وجود نداشت آن را از نوع Binary بسازید)روی متغییر دو بار راست کلید کرده و مقدار آن را به 00 دو صفر تغییر دهید.

 

33-پوشه لینک های IE را حذف کنید

مشکل IE این است که پوشه میانبر لینک را به طور خودکار بازسازی می کند حتی پس از حذف آن.با ترفند زیر در رجیستری از شر آن خلاص شوید:

Hkey_Current_User\Software\Microsoft\InternetExplorer\ToolBar

حال روی گزینه LinksFolderName دو بار کلیک کرده و داخل کادر Value Data را پاک کنید.

 

34-نمایش صفحه Outlook را حذف کنید

یک روش آسان و سریع برای خلاص شدن از دست نمایش صفحه Outlook Express که با نشان دادن آن چند ثانیه وقفه ایجاد می شود:

Hkey_Current_User\IDENTITIES\{یک مقدار رشته ای طولانی}\Software\Microsoft\Outlook Express\5.0

(و یا اگر از outlook 4 یا قدیمی تر استفاده می کنید به مسیر زیر بروید)

 

Hkey_Current_User \ Software\Microsoft\Outlook Express

حال در سمت راست یک مقدار از نوع Dwordبا نام NoSplash ایجاد کرده و به آن مقدار 1 را بدهید.

 

35- افزایش تعداد استاد اخیر در start

مسیر زیر را در رجیستری ویرایش کنید تا بتوانید تعدا برنامه های بیشتری داشته باشید:

Hkey_Current_Version\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\explorer

حال در سمت راست یک مقدار از نوع Dword با نام MaxRecentDocs ایجاد کرده و به عنوان مقدار، تعداد برنامه هایی را که می خواهید داشته باشید را وارد کنید و اگر هم که می خواهید حریم خود را فاش نکنید می توانید مقدار را 0 صفر کنید.

 

36-بهینه سازی کارایی ویندوز

اگر می خواهید که از page file هایی که در هارد شما ذخیره می شود را غیر فعال کنید یا اینکه نمی خواهید ویندوز هر از چند گاهی اطلاعات را از روی هارد شما بخواند مسیر زیر را میتوانید ویرایش کنید:

Hkey_Local_Machin\system\CurrentControlSet\Control\SessionManager\memoryManagement

حال در سمت راست مقدار DisablePagingExceutive را پیدا کرده و روی آن دو بار کلیک کرده و به آن مقدار 1 را بدهید(در صورتی از این ترفند استفاده کنید که از 512مگابایت رم یا بیشتر برخوردارید)

 

37-دستیابی آسان به بخش مدیریت ویندوز را غیر فعال کنید:

این مدیریت با راست کلید روی my computer و گزینه manage قابل دسترس می باشد که برای غیر فعال کردن این مدیریت باید مسیر زیر را دنبال کنید:

Hkey_Current_User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies

حال در سمت راست یک مقدار از نوع Dword با نام NoManageMyComputerVerb ایجاد کرده و مقدار آن را به 1 تغییر دهید تا مدیریت غیر فعال شود.

برای دسترسی دوباره به برنامه Computer Management لازم است به مسیر زیر مراجعه کنید:

Start\All Programs\Administrator Tools\Computer Mnagement

 

 

 

 

 

<:P:> 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام تیر 1384ساعت 1:48  توسط محسن زکی زاده |  3 نظر
 
چند نکته آموزشی

خواب زمستانی سیستم

در ويندوز XP، با نگه داشتن كلید Shift در پنجره Turn off computer، د كمه Standby به Hibernate تبدیل می شود. Hibernation یا خواب زمستانی، وضعیتی است كه در آن، كامپیوتر قبل از خاموش شدن، محتويات حاٿظه را روی هارد دیس ذخیره میكند و یا هنگام راه اندازی مجدد، ویندوز را با همان وضعیت قبلی بالا می آورد.

 

Mixiran.Com

 


 

1-حذٿ سريع کليه قالب‌بندی‌ها : در اين ترٿند شما را با روشی جالب برای حذٿ تمامی يا بخشی از قالب‌بندی‌های يک سند Word آشنا می‌سازم. برای اين منظور كاقی است دو مرحله زير را طی كنيد: الٿ) با ٿشردن كليدهای Ctrl+A تمامی سند را انتخاب كرده يا بخش مورد نظر از سند را با Drag كردن Hight light كنيد. ب) سپس كليدهای Ctrl+Shift+N را ٿشار دهيد.

2-نمايش اندازه دقيق ستونها و رديٿ‌های جدول : در MS-Word شما قادريد اندازه ستون يا رديٿ جدول را با Drag كردن مرزهای سلول تغيير دهيد. اما اين تغيير اندازه چندان دقيق نيست. و معمولا شما به دشواری می‌توانيد اندازه رديٿها و ستونهای جدول خود را با دقت تعيين كنيد. برای حل اين مشكل كاٿی است هنگام كشيدن خطوط مرزی ، دكمه Alt را پايين نگه داريد تا اندازه دقيق رديٿ يا ستون مورد نظر را بر روی خط‌كش مشاهده كنيد.

3-طريقه ايجاد تصاوير از دكمه‌های نوار ابزار : برای ساخت تصوير از يك آيكن موجود در نوار ابزار می‌توانيد علاوه بر بهره‌گيری از برنامه‌های تهيه عكس از صٿحه نمايش از روش زير نيز استٿاده كنيد : الٿ) روی دكمه‌ای كه می‌خواهيد تصوير آن را بسازيد كليك راست كنيد و از منوی ظاهر شده گزينه Customize را برگزينيد. ب) زمانی كه كادر محاوره‌ای Customize ظاهر شد، مجددا روی دكمه مورد نظر كليك راست نمائيد و سپس از منوی باز شده، گزينه Copy Button Image را انتخاب كنيد. ج) كادر محاوره‌ای Customize را با كليك بر روی دكمه Close ببنديد. د) اكنون می‌توانيد در هر جای متن، تصوير دكمه دلخواه خود را Paste كنيد.

4-انتخاب يك ستون از متن : برای انتخاب يك ستون از متن در برنامه MS-Word بطور نمونه يك ستون از اعداد، بايستی دكمه Alt را پايين نگه داريد و سپس نشانگر ماوس را روی ستون مورد نظر Drag كنيد.

5-تغيير ٿاصله خطوط بين پاراگراٿ‌ها : برای تغيير سريع ٿاصله بين خطوط پاراگراٿها (Line Spacing) در MS-Word می‌توانيد پس از انتخاب متن مورد نظر از كليدهای ميانبر زير استٿاده كنيد: الٿ)كليدهای Ctrl+1 : برای تنظيم ٿاصله خطوط به اندازه يك خط. ب) كليدهاي Ctrl+2 : برای تنظيم ٿاصله خطوط به اندازه دو خط. ج) كليدهای Ctrl+5 : برای تنظيم ٿاصله خطوط به اندازه يك و نيم خط.

6-قرار دادن تاريخ يا ساعت جاری سيستم : با استٿاده از اين ترٿند می‌توانيد تاريخ يا ساعت جاری سيستم را به سادگی در هر مكانی از متن خود قرار دهيد. الٿ) برای درج تاريخ از تركيب كليدهای Alt+Shift+D استٿاده كنيد. ب) برای درج زمان از تركيب كليدهای Alt+Shift+T استٿاده كنيد.

 


 

قرار دادن عکس پس زمينه در Toolbar پنجره هاي MyComputer و Explorer

در پنجره هاي MyComputer و Explorer و يا هر پنجره اي از ويندوز که داراي Toolbar استاندارد باشد، به کمک اين دستور مي توان پنجره ويندوز را از يکنواختي بيرون آورده و عکس دلخواه پس زمينه را انتخاب کرده و در پس زمينه Toolbar قرار داد .
توجه :
* ٿايل مورد نظر بايد داراي پسوند bmp و يا gif باشد .
* براي برداشتن عکس و برگشت به حالت اوليه، دستور را از مسير گٿته شده حذٿ کنيد .
سيستم عامل : 98 - XP - 2000 - Me
مسير : HKEY_Current_User\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar
نوع : String Value
دستور : BackBitmapShell
مقدار : مسير عکس مورد نظر را تايپ کنيد .
بعد از Restart نتيجه را مشاهده ميکنيد .
دوشنبه 1 آذر 1389  6:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها