0

بازشناسي نمادهاي شيطان پرستي

 
nona66
nona66
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 765
محل سکونت : تهران

بازشناسي نمادهاي شيطان پرستي

ستاره پنج پر

ستاره پنج پر يا پنتاگرام يکي از معروف ترين علائم شيطان پرستي‌محسوب مي شود. اين نشانه به دو صورت سر پايين و سربالا مورد استفاده قرار مي گيرد. نماد پنتاگرام در حقيقت تصويري از يک انسان ايستاده، با دست و پاي گشوده است. اين نشانه نخستين بار در آيين هاي رازآميز کابالا و براي انجام اعمال به اصطلاح جادويي مورد استفاده قرار مي گرفت؛ شايد همين اعمال بود که بعدها نظر شيطان پرستان را براي پذيرش نماد آن به عنوان يک سمبل انحرافي، جلب کرد. امروزه اين نماد را مي توانيد به صورت گردنبند، خالکوبي و طرح هاي مشمئز کننده زير پوستي در تصاوير شيطان پرستان آمريکايي و اروپايي مشاهده کنيد. در ايران گردنبند اين نشان مورد استفاده قرار مي گيرد.اين گردنبندها که معمولا از جنس تيتانيوم تهيه و عرضه مي شوند، بدون آن که ريشه هاي يهودي و شيطان پرستي آن بر کسي معلوم باشد مورد استفاده برخي از جوانان قرار مي گيرند.

بافومت (Buphomet)

نماد بافومت يا سر بز يکي از رايج ترين و معروف ترين نمادهاي شيطان پرستي در غرب است. اين نماد رابطه مستقيمي با جادو دارد. در اروپاي قرون وسطي اعتقاد بر آن بود که بز حيوان دست آموز جادوگران است و براي اين حيوان نيروي جادويي فرض مي گرديد. بعدها تصوير شيطان در انگاره هاي شيطان پرستي و سينماي غرب، انساني مهيب با سر بز ترسيم گرديد. امروزه از اين نماد به عنوان نشان معبد، در برخي معابد شيطان پرستي استفاده مي شود، نماد بافومت به صورت گردنبند سنگي و يا تيتانيوم در بازار عرضه مي شود.

ستاره شش پر

ستاره شش پر که آن را به عنوان نماد در پرچم رژيم اشغالگر قدس نيز ديده ايد در شيطان پرستي معناي متفاوتي با يهوديت دارد. در ديانت يهودي اين نشان به ستاره داوود مشهور است و علامت رسمي دين يهود تلقي مي شود، اما در شيطان پرستي اين نماد به عنوان نشان هرزگي جنسي و سکس مورد استفاده است. صرف نظر از اين که چگونه اين نماد به يک علامت شيطاني بدل شده است، تجسم نزديکي کاباليسم (عرفان يهودي) با شيطان پرستي را مي توان در نشان ستاره شش پر مشاهده کرد.با اين حال تاکنون مشاهده نشده است که محافل يهودي و به ويژه کاباليست ها در اين مورد اعتراضي داشته باشند.

صليب وارونه

صليب وارونه نماد ضديت با مسيح در اروپا است. نوعي تمسخر اعتقادات مذهبي رايج در کليسا، که به شدت رايج شده و شهرت يافته است. صليب وارونه گاهي اوقات با نمادهاي ديگر ترکيب مي شود. امروزه برخي از جوانان در کشور ما از صليب در هر دو شکل آن- ايستاده و وارونه- به عنوان گردنبند استفاده مي کنند. جواناني که نه شيطان پرستي را مي شناسند و نه مسيحيت را؛ آيا اين نوعي توهين به خود آن ها نيست؟

منبع : خراسان نیوز
 

یک شنبه 30 آبان 1389  3:36 PM
تشکرات از این پست
dourbin28
دسترسی سریع به انجمن ها