0

جرم «قرنی» چه بود...؟

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12867
محل سکونت : قم

جرم «قرنی» چه بود...؟

شهید قرنی در آیینه كلام حضرت امام خمینی(ره)

 


آنچه می خوانید، گفتارهایی است از بنیانگذار جمهوری اسلامی درباره شهید قرنی . به همراه گزیده هایی از سخنان آن بزرگمرد در مذمت ترورهای ننگین گروه فرقان و  مواردی دیگر كه همه آنها به نوعی ترسیم كننده فضای كشور در آن دوران نیز هستند.
جرم «قرنی» چه بود...؟

ابراز تأسف حضرت امام از ترور سرلشكر قرنی یك روز پس از شهادت شهید قرنی. طی اطلاعیه ای كه دفتر معظمٌ له منتشر كرد به خانواده معزز این شهید ابلاغ شد.

 متن اطلاعیه دفتر امام خمینی به این شرح است:

بسمه تعالی خبر تأسف آور ترور تیمسار سرلشكر محمد ولی قرنی موجب تأثرحضرت آیت الله العظمی امام خمینی گردید. معظمٌ له دستور فرمودند تا مراتب تأثر و تسلیت شان را نسبت به خانواده و نزدیكان شان اظهار دارید. قم دفتر امام خمینی(برگرفته از روزنامه اطلاعات،چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1358)

بخشی از بیانات امام خمینی در جمع گروهی از پاسداران كمیته مركزی سال 1358 . برگرفته ازصحیفه نور، جلد نهم:

مرحوم قرنی، خدا رحمتش كند، این جا بود به من گفت كه مقابله بین، جنگ مابین مردم و قوای دولتی در آن شب سه ساعت و نیم بود. با سه ساعت و نیم دست های خالی بر تانك و توپ و مسلسل و اینها غلبه كرد. این غلبه، غلبه الهی بود یعنی نظر خدا بود. این نظر خدا را حفظش بكنید، خودتان را متصل كنید به آن دریای بی پایان الوهیت، قلب های تان را متصل كنید به مبداء خیر، همه چیز از اوست، او كس همه كس است، همه پیروزی ها با اراده او حاصل می شود، همه خوبی ها با اراده او تحقق پیدا می كند، هر چه بدی هست از ماست و هر چه خوبی است از اوست. خودتان را به او متصل كنید. آن قطره های ضعیفی ما هستیم بلكه لاشیءایم، هیچیم، اما اگر متصل بشویم به آن دریای رحمت الهی، همه چیز می شویم، قدرت پیدا می كنیم...

بخشی از بیانات امام خمینی در جمع اعضای هیأت بازرگانان سال 1358 .برگرفته از صحیفه نور، جلد ششم  :

جرم آقای مطهری چه بوده؟ چه كرده بود؟ جرم قَرنَی چه بود؟ اینها چه جرمی كرده بودند كه مستحق قتل بودند؟ حالا هم لیست دارند برای كشتن یك عده ای. خیال می كنند كه با كشتن آقای مطهری یا با كشتن امثال آقای مطهری این نهضت خاموش می شود و دوباره حقوق ملت ما پایمال می شود و دوباره چه، چه شد. خوب، راجع به آقای مطهری این حقوق بشر یها یك كلمه ننوشته اند و نگفته اند.

جرم آقای مطهری چه بوده؟ چه كرده بود؟ جرم قَرنَی چه بود؟ اینها چه جرمی كرده بودند كه مستحق قتل بودند؟ حالا هم لیست دارند برای كشتن یك عده ای. خیال می كنند كه با كشتن آقای مطهری یا با كشتن امثال آقای مطهری این نهضت خاموش می شود

بخشی از بیانات امام خمینی در جمع اعضای جهاد سال 1358 .برگرفته از  صحیفه نور، جلد یازدهم:

انقلابات دیگر با یك سال و دو سال و سه سال اینها درست نمی شود، جنگ باید بشود ، این قدر خونریزی، چه، چه، یك سال، دو سال جنگ بشود تا بعد یك قدرتی بر قدرت دیگر پیروز بشود. این جا آن جایی بود كه انقلاب بود، واقعاً انقلاب بود. مرحوم قرنی به من گفت كه سه ساعت و نیم، سه ساعت و نیم غلبه كرد ملت بر رژیم. یعنی آن وقتی كه آن ها كودتا می خواستند بكنند در تهران ما بودیم و آن ها بنا داشتند كودتا بكنند و جلویش گفتند روز هم باید بیرون نیایید، حكومت نظامی را روز قرار دادند. آن حكومت نظامی روز را خدا خواست كه شكسته شد. آن ها به من بعد گفتند كه این ها بنا داشتند كه كودتا بكنند و خیابان ها را وقتی كه مردم نیستند، خیابان ها را همه را بگیرند و شبش كودتا بكنند، مردم كه ریختند در خیابان ها این ها این طرحی كه داشتند خنثی شد و ایشان می گفت كه آ نكه جنگ بین ملت و دولت واقع شد و رژیم واقع شد سه ساعت و نیم بود، در صورتی كه جاهای دیگر الان شما می بینید كه در افغانستان چند سال است كه همه مسائل هست و حالا هم معلوم نیست كی ختم بشود برای این كه آن جا یك كودتایی است. كودتا یك نفر آدم بخواهد انجام بدهد، یك قدرتی می خواهد یك ملتی را از بین ببرد، اما یك ملت خودش آمده است و خودش آمده و حریفش را بیرون كرده، دیگر خود ملت ما با خود ملت كه كاری ندارد.
جمعه 6 اردیبهشت 1392  12:40 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها