0

نشست تجليل از فعالان قرآنی دانشگاه های كشور برگزار شد

 
siasport23
siasport23
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 16696
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نشست تجليل از فعالان قرآنی دانشگاه های كشور برگزار شد

گروه فعاليت‌های قرآنی: سومين نشست تجليل از فعالان قرآنی دانشگاه های سراسر كشور روز پنجشنبه پنجم ارديبهشت ماه در مجتمع فرهنگی ياوران مهدی(عج) قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدمهدی كرمی،رييس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان قم در اين نشست گفت: به بركت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با توجه به اين كه روح قرآن در كالبد تمام علاقه مندان به معارف دينی نهادينه شده است افراد بسياری به عنوان خادمين قرآنی فعال هستند.

وی ابراز كرد: نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در استان قم ميزبان و خدمتگذار خادمين قرآنی دانشجو است و برنامه‌های دو روزه مفيدی برای اين نشست پيش بينی كرده‌ايم.

وی با بیان ابنکه اهالی دانشگاهی بايد مراقب باشند تا از قرآن فاصله نگيرند و برای قرآن اجر قائل باشند ادامه داد: هر يك از افراد جامعه مراتب مختلفی برای بهره برداری از قرآن دارند و بايد به جايی برسيم كه قرآن دست ما را گرفته و با ما سخن بگويد لذا بايد معانی قرآن در جامعه مورد توجه قرار گيرد.

کرمی تاكيد كرد: در مبنای فقهی شيعه بسم الله الرحمن الرحيم را جزو آيات قرآن كريم می دانيم چرا كه هر بسم الله در هر سوره معنای خاصی در آن سوره پيدا می كند و جزئی از آن سوره به حساب می‌آيد.

رييس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان قم اظهار كرد: بايد با روح قرآن آشنا باشيم و از بركات روحانيت آن بهره مند شده تا زندگی ما قرآنی شود.

در اين نشست همچنين حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمجيد قريشی، معاون فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همچنين حجت‌الاسلام والمسلمين مجتبی كلباسی رييس مركز تخصصی مهدويت حوزه علميه سخنرانی كردند.

نشست فعالان قرآنی دانشگاه‌های كشور به مدت دو روز برگزار می‌شود و در نشست عصر امروز حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتی، رييس ستاد اقامه نماز كشور و در اختتاميه كه فردا صبح ششم برگزار خواهد شد حجت‌الاسلام والمسلمين محمديان، رييس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها سخنرانی خواهند كرد.

 

جمعه 6 اردیبهشت 1392  12:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها