0

مادران شهدا معنای کامل کلمه ایثارند/دعای مادران شهداست که هنوز معبر شهادت باز است

 
fereshte_khoda
fereshte_khoda
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 1674

مادران شهدا معنای کامل کلمه ایثارند/دعای مادران شهداست که هنوز معبر شهادت باز است

در بیانیه‌ بسیج جامعه زنان به مناسبت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا آمده است: ام‌البنین(س) بانوی ایثارگر که اگر چه خود در دشت کربلا حضور نداشت، اما عطر ایمان، نگاه ولایتمدار، تفکر حسینی و شجاعت ایثارگری یک مسلمان معتقد را قطره قطره در کام فرزندانش نشاند و لاله صفت چنان بارشان آورد که دشت تفتیده کربلا را همیشه تاریخ منقش به زیباترین مفاهیم سیر الی‌الله، همان شهادت کردند.

... و من به خود چه مفتخرم که مادران ایران زمین در کربلای جنوب و غرب ایران، چون ام‌البنین(س) با تقدیم عزیزترین داشته‌های خود، همسران و فرزندانشان، تاریخ را به گونه‌ای دیگر در حمایت از حسین زمان، خمینی بت‌شکن، تکرار کردند و چه زیبا نقش‌آفرین بازسازی این تاریخ پرشکوه شدند. چه باوقار در دایرةالمعارف خداشناسی و اسلام‌خواهی، در عصر حاضر معنای کامل کلمه ایثار شدند.

مادرانی که اگر چه خود در خاکریزهای دفاع از کیان اسلام و خاک وطن در برابر یزیدیان زمان حضور نداشتند اما خطوط مقدم پر از رزمندگانی بود که در دامن این زنان قهرمان پرورش یافته و غریو الله‌اکبرشان، پاسخ هل من ناصر ینصرنی نائب بر حق امام زمانشان بود.

رهروان فاطمی که پای در جای پای ام‌البنین «مادر چهار شهید و معلم علم‌دار کربلا» گذاشتند و چون او فاطمه‌وار هستی خود را بر سر دفاع از ولایت و اسلام به درگاه خدا ارزانی داشتند.

مادرانی که از زینب(س) صبر و از ام‌البنین ایثار را آموخته‌اند و آرمانشان هنوز هم این است که فرزند شهیدشان را در راه خدا هدیه کرده‌اند. بنابراین هدیه‌ای را که در راه خدا داده‌اند، هیچ گاه حتی با اشک هم طلب نمی‌کنند و با اشک، دلتنگی‌شان را روبروی چشمان تیزبین و خرده‌گیر دشمنان اسلام و انقلاب نمی‌نشانند.

در حیات طیبه خویش ققنوس‌وار می‌سوزند و دوباره از ذرات وجود و نفسشان داستان عاشقی لاله‌ها، خط‌ و مشی‌شان و نگاه و باورهای انقلابی آنها شنیده می‌شود.

در چشمانشان کبوتر دعا آشیانه دارد. از دعای آنها است که به شب‌های این ملت آرامش رسیده است. از دعای آنها است که یک دشت لاله‌های سرخ به پیشگاه خدا و اسلام نشانده‌‌اند اما ذره‌‌ای از خاک میهن به مالکیت دشمن در نیامد. از دعای آنها است که این نسل و ده‌ها نسل بعدتر هم آرمان‌های انقلابی و اسلامی را بر تارک‌ باورهایشان می‌نشانند و معبر شهادت را همواره گشوده نگاه می‌دارند.

مادران شهدا، گمنامانی هستند که برای خود هیچ نخواسته‌اند، آنها از عزیزترین بخش وجودشان، از دلیل تنفس‌شان، از فرزندانشان در راه عزت اسلام و میهن گذشتند، تا فرزندانشان داماد معبر شهادت شود و آرامش شادباش سرنوشت این ملت باشد.

ما مدیون بغض‌های نشکفته، لبخندهای شجاعانه، نفس‌های در سینه حبس شده، فراق از جگر گوشه‌ها، شب‌های پر از اشک و دعا و روزهای مقاومت و ایستادگی مادران شهدا هستیم. به‌راستی اگر هزار بار بر این دستان سر فرود آوریم و بوسه زنیم، کم خواهد بود.

همسران شهدا، تربیت‌کنندگان و یاوران یادگاران اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا هستند. بانوانی که دلشکسته بودند اما دل شکستن دلهای عاشق همسرانشان را نداشتند و اشک دیده را بر دل‌ها نشاندند تا آبدیده شود در کوران سختی‌های بعد از رفتن شوهرانشان ... و چه مبارک سرنوشتی بود که نقطه پایان آن عزت همیشگی و عشق جاویدان را رقم زد.

زبان برای تجلیل از این بانوان و دنیا برای درک عظمت وجودشان و روزهای تقویم برای برگزاری بزرگداشت‌شان عاجز است و لغات، الکن از ترجمه و تفسیر معنای واقعی ایثارشان .

اما چه کنیم که با تمام این حقایق باز هم هیچ در دست نداریم جز لغات از پا افتاده در بیان تعظیم و تکریمشان.

در وادی حیرت زده اندیشه‌مان چه دست مایه‌ای بهتر از سخن ولی نعمتان امام خامنه‌ای که می‌فرمایند: «بدانید امروز در هیچ جای دنیا زنانی که مثل این مادران شهدای ما، مادر دو شهید، مادر سه شهید، مادر چهار شهید باشند، نیستند. در جامعه ما، مادرانی با این خصوصیات که از پدرها بهتر و قوی‌تر و آگاهانه‌تر ایستادند، در این میدان بسپارند. این همان تربیت اسلامی است؛ این همان دامان پاک و مطهر و نورانی فاطمه زهرا سلام‌الله علیهاست. شما دختران فاطمه هستید؛ فرزندان فاطمه زهرا هستید؛ دنباله روان فاطمه زهرا هستید».

سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز درگذشت حضرت ام‌البنین(س) مقام شامخ مادران و همسران شهدا را ارج می‌نهد و برای این عزیزان آرزوی طول عمر و برای جامعه اسلامی بهره‌مندی از فضائل وجودی ایشان را دارد. درود و سلام ما بر مادران و همسران بزرگوار شهدا از صدر اسلام تاکنون .

پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392  8:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها