0

كرسی تلاوت قرآن‌کریم در بندرعباس برگزار می‌شود

 
siasport23
siasport23
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 16696
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

كرسی تلاوت قرآن‌کریم در بندرعباس برگزار می‌شود

گروه فعاليت‌های قرآنی: مديركل، اوقاف و امور خيريه استان هرمزگان از برگزاری کرسی تلاوت قرآن‌کریم در بندرعباس خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمين منصور هاشمی، مديركل، اوقاف و امور خيريه هرمزگان ا اعلام برگزاری این محفل، گفت: دومين كرسی تلاوت قرآن‌كريم در سال 92، جمعه شش ارديبهشت‌ماه، بعد از نماز مغرب و عشا، با حضور قاری بين‌المللی استاد سعيد طوسی، و قاريان استان، در امامزاده سيد مظفر(ع) بندرعباس برگزار می‌شود.

وی گفت: اين محفل در راستای حركت‌های سازمان مركزی اوقاف و امور خيريه در ترويج فرهنگ قرآنی و تشويق عموم جامعه به روی آوردن به قرآن‌كريم و آموزه‌های قرآنی است.

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه، اين دومين محفل قرآن‌كريم در سال جديد است كه در امامزاده سيدمظفر(ع) بندرعباس برگزار می‌شود، بيان كرد: یکی از برنامه‌های اداره كل اوقاف هرمزگان برگزاری اين محافل نه تنها در امامزاده سيد مظفر(ع)، بلكه در مساجد و مكان‌های ديگر در سطح استان است.

هاشمی با اشاره به استقبال بی‌نظير قشر جوان از برنامه‌های قرآنی، بخصوص كرسی‌های تلاوت قرآن، گفت: با توجه به تهاجم فرهنگی شديد دشمن در گمراه كردن قشر جوان جامعه، برگذاری اين برنامه‌ها می‌تواند، سد محكمی در برابر توطعه‌های دشمنان باشد.

مديركل اوقاف هرمرگان اضافه كرد: در سال گذشته در ضمينه حفظ قرآن در استان، حركت رو به رشد خوبی داشتيم، و در سال جديد نيز كلاس‌ها و برنامه‌های مختلفی در جهت حفظ قرآن برنامه ريزی شده است.

وی اضافه كرد: در سال گذشته 5000 نفر سهميه ثبت نام برای حفظ قرآن داشتيم كه با استقبال‌ بی نظير مردم، در اين طرح بيش از 5500 نفر ثبت‌نام كرديم.

 

پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392  12:22 AM
تشکرات از این پست
siasport23
siasport23
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 16696
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

برگزاری جلسه هفتگی «اخلاق در قرآن» در مركز اسلامی امام علی(ع) وين

گروه بين‌الملل: جلسه هفتگی «اخلاق در قرآن» روزهای دوشنبه هر هفته به همت مركز اسلامی امام علی(ع) شهر «وين»، پايتخت اتريش، در اين مركز برگزار می‌شود.

  حجت‌الاسلام والمسلمين محمود منتظری، امام جماعت و رئيس مركز اسلامی امام علی(ع) وين در اين جلسه آموزشی مباحث مربوط به اخلاق در قرآن را برای شركت‌كنندگان تشريح می‌كند.

اين جلسه روزهای دوشنبه‌ هر هفته در كتابخانه مركز اسلامی امام علی(ع) داير است و زمان آن ساعت 11 به وقت محلی است.

مركز اسلامی امام علی(ع) با برگزاری مراسم دينی و انجام فعاليت‌های فرهنگی و تبليغ و نشر معارف اسلامی يكی از مجامع فعال مذهبی اتريش به شمار می‌رود. اساسنامه اين مركز در خردادماه 1380 (ژوئن 2001 ميلادی) به ثبت رسمی رسيد.

 

پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392  12:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها