0

تازه هائي درباره سوختگي چشم، مصرف قليان و قارچ هاي خوراکي

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

تازه هائي درباره سوختگي چشم، مصرف قليان و قارچ هاي خوراکي

 
چشم هم دچار آفتاب سوختگي مي شود

به نقل از سايت «MSN» ، قرنيه همانند پوست از بافت هاي پوششي تشکيل شده که در مقابل نور خورشيد و باد آسيب پذير است.قرار گرفتن در معرض نور خورشيد و يا برف بدون داشتن محافظ مناسب چشمي به چشم آسيب مي رساند و باعث التهاب قرنيه مي شود. ۲۴ تا ۷۲ ساعت طول مي کشد تا اين ناراحتي برطرف شود. در اين مدت قدرت بينايي کم مي شود اما کوري کامل ايجاد نمي شود. اگر چه آفتاب سوختگي چشم با استفاده از قطره چشم و استراحت برطرف مي شود اما قرار گرفتن طولاني مدت در معرض نور فرابنفش خورشيد به ناراحتي هاي متعدد از جمله دژنراسيون ماکولا و آب مرواريد منجر مي شود. شايد جمع کردن چشم از آن محافظت کند اما باعث سردرد مي شود و به چشم فشار وارد مي کند. بنابراين بهترين کار استفاده از عينک آفتابي است که در برابر هر دو اشعه UVA و UVB ايمن باشد.

 

يک ساعت قليان کشيدن مساوي است با کشيدن ۱۰۰نخ سيگار

محققان آمريکايي هشدار مي دهند برخلاف تصور نادرست برخي افراد قليان کشيدن براي سلامت بسيار مضر است زيرا همانند سيگار، مصرف کننده را در معرض مواد شيميايي مختلف و مضر قرار مي دهد. به گزارش «MSN»، پس از اندازه گيري ميزان سموم موجود در بازدم، خون و ادرار مصرف کنندگان قليان، محققان دريافتند به طور معمول، يک فرد سيگاري بين ۸ تا ۱۲ پک مي زند و هر بار 0.5 تا 0.6 ليتر دود استنشاق مي کند.

اما در يک ساعت قليان کشي، مصرف کننده، ۲۰۰بار پک مي زند و هر بار 0.15 تا يک ليتر دود وارد ريه مي کند. با قراردادن زغال روي تنباکوي ميوه اي، علاوه بر به وجود آمدن ماده سمي از تنباکو و زغال، حرارت ايجاد شده باعث واکنش شيميايي مي شود که ۲نوع ماده شيميايي سمي VOCS و PAHS به وجود مي آورد.

 

يافته هايي درباره مصرف قارچ خوراکي

نتايج بررسي ها نشان مي دهد، قارچ هاي خوراکي معمولي که در معرض نور خورشيد قرار مي گيرد به ميزان مکمل ويتامين D، نياز بدن به اين ويتامين را تامين مي کند. به گزارش هلث نيوز، محققان آمريکايي توصيه مي کنند، نيم تا يک ساعت قبل از مصرف، قارچ را در معرض مستقيم نور خورشيد قرار دهيد.

طرز قرار دادن آن هم مهم نيست به طوري که مي توان آن را بعد از جداسازي از محيط کشت در معرض نور خورشيد قرار داد.قارچ، همانند پوست انسان اشعه نور خورشيد را به ويتامين تبديل مي کند. حتي پس از برداشت، اين روند ادامه پيدا مي کند. اين ماده مغذي براي سيستم ايمني بدن، تقويت استخوان ها و دندان و جذب کلسيم لازم است.مصرف يک پرس قارچ که در معرض نور خورشيد قرار مي گيرد ۴۰۰واحد ويتامين D بدن را تامين مي کند، و مصرف بالاي اين نوع قارچ به مقدار مکمل، ويتامين D بدن را تامين مي کند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392  4:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها