شهيد سيدعلي موسوي
 

 
تاريخ تولد :1346
نام پدر :محمدعلي
تاریخ شهادت : 9/1/1371
محل تولد :تهران /كرج
طول مدت حیات :25
محل شهادت :ارتفاعات 146 فكه
مزار شهید :بهشت زهرا(س) قطعه 53

سال 1346بود، عطر ياس فضاي خانه را پر کرده بود. خانواده‌ي موسوي در تهران در انتظار تولد کودکي از سلاله زهراي اطهر بودند، سيدعلي که چشم گشود، آشنايان غرق در شادي شدند.
دوران کودکي براي سيد علي سرشار از شادي‌هاي کودکانه بود. دانش‌آموز سال دوم راهنمايي بود که عشق امام چنان وجود مشتاقش را در بر گرفت، که با دست‌کاري شناسنامه برادر بزرگترش که قبل از تولد او جان سپرده بود، در 13 يا 14 سالگي برگه اعزام به جبهه را دريافت نمود.
و به سوي جبهه شتافت، ميعادگاهي که ذره ذره وجودش را به سوي خود فرا مي‌خواند. سيد علي از سال 64-1363 لباس سبز سپاه پاسداران را بر تن کرد، و در گردان تخريب لشگر 27 محمد رسول‌الله (ص) مشغول شد، در همان گردان نيز هنگام پاک‌سازي ميدان مين بر اثر انفجار انگشت شصت خود را از دست داد، و ترکشي نيز در پايش يادگار داشت.
جنگ به پايان رسيده بود، اما آشوب درون سيد علي را آرامشي نبود، بايد کمبودها را جبران مي‌کرد، سپس درمجتمع رزمندگان در طي دوسال تحصيل ديپلمش را در رشته ادبيات و علوم انساني گرفت.
مسجد بقية‌الله و هيئت محبان‌الزهرا (س) از مراکز فعاليت او بودند.
سيدعلي در سال 1370 ازدواج کرد، و
در همان سال نيز با گروه تفحص آشنا شد و به اين گروه پيوست و به اطراف ارتفاعات 146فکه در منطقه عملياتي والفجر1 اعزام شد، و سرانجام نيز در نهمين روز از فروردين ماه سال 1371 در ايام ماه مبارک رمضان در سن 25 سالگي هنگام جستجوي پيکر شهدا بر اثر انفجار مين و اصابت ترکش به ريه به آرزوي ديرينه‌اش رسيد و به آسمان پر گشود.
پيکر پاک او را در بهشت‌زهراي تهران در قطعه 53 به خاک سپردند.


 
 
 
آیات انتظار