0

پاسخ به ادعای کارشناس وهابی پیرامون حضرت زهرا

sayyed13737373
sayyed13737373
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 6674

پاسخ به ادعای کارشناس وهابی پیرامون حضرت زهرا

در این مطلب قصد دارم به ادعای کارشناس وهابی یعنی دمشقیه پیرامون توهین شیعه به حضرت زهرا و رسول الله بپردازیم. پیشنهاد میکنم مطالعه این مطلب رو از دست ندهید

ادعای عبدالرحمن دمشقیه در شبکه وهابی:

شیعه به اهل بیت و رسول الله توهین می کند. آنها روایتی در منابع خویش دارند که در آن گفته اند:

پیامبر خوابش نمی برد مگر اینکه سرش را بین سینه های فاطمه دخترش قرار می داد

انّه کان النبی لا ینام حتى یقبّل عرض وجه فاطمة ویضع وجهه بین ثدیی فاطمة ویدعو لها، وفی روایة: حتى یقبل عرض وجنة فاطمة أو بین ثدییها

پاسخ ما:

اولا: باید توجه کرد که نزد شیعه هیچ کتابی نیست که روایاتش صد در صد بدون بررسی روایی مورد قبول باشد. بخلاف اهل سنت که می گویند همه روایاتی که در صحیح بخاری هست صد در صد قبوله. پس ما از دوستان اهل سنت خواهش میکنیم یک روایت صحیح از منابع شیعه بیاورند که این مطلب را آورده باشد

ثانیا: شاید وهابیت و گاها اهل سنت بگویند. این روایت در برخی از کتب شما آمده است. با اجازه شما آنرا بررسی کنیم

اول: بحارالانوار

این روایت در بحارالانوار آمده است:

بحارالانوار ج۴۳ص۴۲ این روایت رو آورده است شما درست می گویید

اما جالب اینجاست شما انصاف رو رعایت نکردید چون:

در متن روایت روشن است روایت منقطع و بدون سند هست. از کی تا حالا روایت بی سند حجت شده است بر علیه شیعه؟

جالب اینجاست در جای دیگر علامه مجلسی این روایت رو از مصباح الانوار به نقل از روایات اهل سنت می باشد. پس روشن شد بحارالانوار رو نمی توانید به عنوان سند بشمارید. مگر اینکه بخواهید بی سوادی خویش را به رخ ما بکشید جهت استدلالتان به روایت ضعیف و بدون سند

دوم: روایت در کشف الغمه جناب اربلی:

قبل از اینکه بخوام پیرامون این روایت توضیحی بدم اجازه هست با هم مطالعه کنیم هدف نویسنده این کتاب از نوشتن این کتاب چه بوده است؟

نویسنده در کشف الغمه ج۱ص۶ جناب اربلی نوشته اند:

هدف از نگارش این کتاب آشنایی اهل سنت {با استفاده از منابع خودشان} با اهل بیت می باشد.

جالب اینجاست زمانی که کتاب را مطالعه می کنید این مطلب برای شما روشن می شود که کتاب بر اساس منابع اهل سنت و برای اهل سنت نوشته شده است

در این کتاب بارها عایشه را رضی الله عنها و برخی از افراد دیگر صدر اسلام را رضی الله عنه معرفی کرده است. این خود بیانگر این مطلب است که این کتاب برای شیعیان نوشته نشده است. بلکه برای گروهی نوشته شده است که عایشه و آن اشخاص را رضی الله عنها و عنه می دانستند

اما ما اصلا می گوییم مهم نیست هدف این نویسنده چی هست. اجازه هست به بررسی روایت مذکور بپردازیم؟

کشف الغمة – ابن أبی الفتح الإربلی – ج ۲ – ص ۹۵ {در برخی چاپها ص۹۹}

در همین آدرس روایت مورد ادعای شما هست دیگه درسته؟

جناب منتقد بازهم خیانت علمی کردید. میدونید چرا؟

چون جناب اربلی روایت رو از منابع شیعه نقل نمی کند بلکه از منابع اهل سنت و از ثعلبی نقل می کند

ونقلت من کتاب لأبی إسحاق الثعلبی

این کلام جناب اربلی هست. اگر خوب مطالعه می کردید حتما می دیدید. شاید هم دیدید ولی چشمتون رو بستید به روی مطلب؟

خب پس این روایت هم که کلا مردود شد. چون از منابع شما هست

ای بابا آقای منتقد چی شد؟

روایات از منابع شیعه که درست درنیومد

جناب منتقد یه جایزه داری این مطلب رو با یه روایت صحیح شیعه ثابت کنی. منتظریم

اما یه سورپرایز واسه شما دارم؟

دوست دارید براتون بیارم اصل این روایت رو کی گفته؟ اونم با سند!!

أخبرنا أبوالفضل بن عبدان ، أخبرنا علی بن الحسن الرازی ، أخبرنا أحمد بن محمد ، أخبرنا عباد بن یعقوب ، أخبرنا یحیى بن سالم ، عن إسرائیل ، عن میسرة بن حبیب ، عن المنهال بن عمرو ، عن حذیفة قال : کان رسول الله لا ینام حتّى یقبّل عرض وجه فاطمة وبین ثدیها

این رو عالم اهل سنت خوارزمی در کتاب خویش یعنی مقتل الحسین آورده است

ای بابا جناب منتقد چرا اینجوری شد؟

شما خواستی شیعه رو تخریب کنی با یه روایت بدون سند ضعیف. ولی منابع خودتون رو مطالعه نکردید که با سند این روایت رو آوردند

واقعا دلم سوخت

بازهم همون پیشنهاد رو تکرار میکنم. سند صحیح از منابع شیعه بیار جایزه بگیر

راستی یادتون باشه یهویی نگید خوارزمی عالم شیعه هست.

بلکه مجبوریم بگوییم که:

خوارزمی از علمای حنفی است و شاگرد زمخشری

طبقات الحنفیه ج۳ ص ۵۲۳ شماره ۱۷۱۸

هدیة العارفین

الأعلام للزرکلی

معجم المؤلفین

بغیة الطلب فی تاریخ حلب

کشف الظنون

او را از علما و بزرگان حنفی معرفی کردند

اما مسئله بعدی:

آیا وهابیت و حتی اهل سنت به اهل بیت و رسول الله توهین می کنند یا شیعه

به این نمونه ها توجه کنید:

جناب منتقد آماده هستید چند تا نمونه از علماتون نشون بدم که به رسول الله و فاطمه الزهرا بی ادبی کردید؟

عن عائشة رضى الله عنها قالت قلت یا رسول الله مالک إذا قبلت فاطمة جعلت لسانک فی فیها

ذخائر العقبى ج ۱ – ص ۳۶

فکر کنم مسئله روشنه؟

اما قرار بر این هست سورپرایز بشید

جناب ابوهریره و بوسیدن ناف حسن بن علی

زمانی که حسن بن علی بن ابیطالب بزرگ شده بود. ابوهریره از او درخواست کرد که جایی را که رسول الله بوسیده است ببوسد. {نافشان} و حسن بن علی هم پیراهن خویش را بلند کرد و ابوهریره هم ناف حسن بن علی را بوسید

وروى ابن عون عن محمد أن أبا هریرة لقی الحسن بن علی ( رض ) فقال : أرنی الموضع الذی قبله رسول الله ( ص ) فرفع الحسن ثوبه فقبل أبو هریرة سرته

نظم درر السمطین – الزرندی الحنفی – ص ۲۰۰

ای بابا آقای منتقد یهویی چی شد؟

دچار اضطراب شدی؟

دوست دارید اضطرابتون رو بیشتر کنم؟

جناب ابن تیمیه در کتاب مجموعه الفتاوی خویش گفته است:

رسول الله عورت حسن بن علی را می بوسید!!!

مجموعه الفتاوی ج۲۱ص۲۹۵-۲۹۶

اما میخوام سورپرایز رو بیشتر کنم و اساسی بهتون شوک وارد کنم

جناب بخاری را می شناسید؟

جناب ابن تیمیه این مطلب را از جناب بخاری نقل می کند

جهت سورپرایز شما عکس صفحه را هم قرار میدم. امیدوارم خوش باشید با جناب بخاری و ابن تیمیه

خب جناب منتقد یهویی چی شد. همه چی خراب شد؟

شما خواستی شیعه رو متهم به بی احترامی به رسول الله کنی یهویی محو شدی تو ماجرا؟

ما منتظریم جواب شما پیرامون این مطالب رو بشنویم

حالا وهابیون بفرمایند شیعه توهین می کند یا خودشان؟

شیعه را با یک روایت بدون سند آنهم برگرفته از منابع اهل سنت متهم به توهین به رسول الله و اهل بیتش می کنید

اما مطلب به طور مستند در منابع شماست و حتی بدتر از آن در منابع شماست را چطوری توضیح می دهید؟

آری شما بغض خودتان نسبت به شیعه و اهل بیت را با تمسک به روایتی بدون سند و ضعیف در منابع شیعه بدون توجه به اصل روایت و مکانی که اصل روایت را نقل کرده است. شروع به فحاشی به اهل بیت و شیعه می کنید. اما خداوند فرمود:

و مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین

ما منتظریم جواب بدهید. البته اگر جوابی داشته باشید که بعید میدونم جوابی داشته باشید

ولی در کل آرزو بر جونان عیب نیست

آرزو میکنم جواب بدهید

جمعه 30 فروردین 1392  2:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها