0

جای خالی وام ازدواج در بودجه سال ۹۲!

 
thatman
thatman
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1391 
تعداد پست ها : 155
محل سکونت : مازندران

جای خالی وام ازدواج در بودجه سال ۹۲!

 


مدیرکل دفتر برنامهریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: عدم وجود خط اعتباری خاص یکی از مشکلات اساسی پرداخت وام ازدواج است که در لایحه بودجه سالهای گذشته دیده نشده بود و امسال هم در بودجه لحاظ نشده است.
 
مسعود امینی در گفتوگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: سامانه قرضالحسنه وام ازدواج سال گذشته در بانک مرکزی راهاندازی شد اما مشکلی که ما در این سامانه داریم این است که متکی است به سپردههای قرضالحسنه و ردیف و خط اعتباری مشخصی ندارد.
وی ادامه داد: جوانان متقاضی وام ازدواج باید به سهولت به بانک مرکزی مراجعه کنند و بر اساس مصوبه بانک مرکزی که وام زیر 10 میلیون تومان نیاز به ضامن بانکی ندارد و از محل هدفمندی یارانه هم قابل پرداخت میباشد باید بتوانند به راحتی وام خود را دریافت کنند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج وزارت ورزش افزود: عدم وجود خط اعتباری خاص یکی از مشکلات اساسی است که در لایحه بودجه در سالهای گذشته دیده نشده بود و در بودجه امسال هم لحاظ نشده است.
امینی ادامه داد: وام قرضالحسنه ازدواج از محل سپردههای قرضالحسنه پرداخت میشود که برای آن موارد دیگری هم در نظر گرفته شده است از جمله کسانیکه در بازداشت هستند و مشکلات مالی دارند، توجه به برخی مسائل در بهزیستی و زیر مجموعههای کمیته امداد با اینکه در آییننامه ازدواج در اولویت اول قرار دارد اما در عمل در اولویت چندم پرداختها از محل سپردههای قرضالحسنه قرار میگیرد و این سپردهها هم منابع کمی دارند که پاسخگوی تمام این اولویتها نیست.
وی در خصوص آمار وامهای ازدواج پرداخت شده در هر سال گفت: چیزی در حدود یک میلیون و 600 هزار نفر در سال متقاضی وام ازدواج هستند که سال گذشته به 923 هزار و 133 نفر وام داده شده اما 837 هزار و 566 نفر پشت خط دریافت وام ازدواج ماندند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارتخانه در پایان، تصریح کرد: راه حل پیشنهادی ما این است که علاوه بر منابع سپرده قرضالحسنه، باید خط اعتباری خاص وام ازدواج ایجاد شود و دست بانکهای عامل را برای پرداخت وام باز بگذاریم.
 
چهارشنبه 28 فروردین 1392  6:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها