0

6 کوچولوی جالب حیات وحش! +عکس

 
yasbagheri
yasbagheri
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 6297
محل سکونت : تهران

6 کوچولوی جالب حیات وحش! +عکس

6 کوچولوی جالب حیات وحش! +عکس

 
از میمون 16 سانتی متری تا قورباغه 7 میلی متری همه از کوچکترین حیوانات دنیا هستند که شاید به نظر در اندازه واقعی خودشان بسیار عجیب به نظر برسند. این موجودات به سختی در طبیعت دیده می شوند.


 میلیون ها سال از عمر زمین می گذرد و حیوانات و انسان های بسیاری روی این کره خاکی قدم گذاشته اند که هر کدام شرایط خاص خودشان را داشته اند. در میان آن ها برخی حیوانات بوده اند که خیلی ریز و کوچولو اند. این حیوانات گاهی به علت مشکلات ژنتیکی و گاهی به دلایل مختلف اینگونه می شوند. این بار به سراغ حیواناتی رفته ایم که بسیار عجیب و کوچک هستند:

 Paedophryne Amauensis

 

6 کوچولوی جالب حیات وحش! +عکس


این موجود در سال 2010 و در منطقه گینه نو کشف شد. اندازه آن تنها 7.7 میلی متر است و از خانواده قورباغه ها به شمار می آید. این قورباغه ها را به سختی می توان پیدا کرد چرا که اندازه ای بسیار کوچک دارند و حتی صدای آن ها نیز برای انسان ها تقریبا غیر قابل شنیدن است. این قورباغه کوچکترین در دنیا است.

Hippocampus Denise

 

6 کوچولوی جالب حیات وحش! +عکس


در نگاه اول شاید به نظر شما یک اسب دریای باشد که ولی این موجود از خانواده کرگدن ها به شمار می آید. ر عمق 13 تا 90 متری غرب اقیانوس ارام کشف شده اند و اندازه بالغ آن ها نهایتا 16 میلی متر است. جدای از کوچک بودن آن ها بسیار سخت دیده می شوند چرا که به راحتی در میان مرجان ها پنهان شده و از همین رو دانشمندان تعداد اصلی آنها را نمی دانند.

Brookesia Micra

 

6 کوچولوی جالب حیات وحش! +عکس


سال گذشته در ماداگاسکار یک مارمولک بسیار جالب پیدا شد که بیشتر زمان زندگی خود را در زیر برگ درختان می گذراند و به راحتی نیز می تواند در هر نقطه ای از جنگل پنهان شود. این مارمولک ها 4 گونه متفاوت دارند و اندازه  بالغ آن ها نهایتا 29 میلیمتر گزارش شده است.

 Leptotyphlops Carlae

 

6 کوچولوی جالب حیات وحش! +عکس


با کوچکترین مار دنیا آشنا شوید چرا که این موجود با اینکه از برخی کرم ها هم کوچکتر است اما در میان مارها به حساب می آید. این موجود کوچک به اندازه یک رشته ماکارونی قطر دارد و طول آن در بیشتری حالت به 10 سانتی متر می رسد. محل زندگی آن در جزیره ای به نام باربادوس در اقیانوس اطلس است.

 Octopus Wolfi

 

6 کوچولوی جالب حیات وحش! +عکس


کوچکنرین اختاپوس دنیا به طور دقیق در سال 1913 برای اولین بار دیده و ثبت شد. این اختاپوس وزنی کمتر از یک گرم دارد و اندازه آن در بیشترین حالت به 1.5 سانتی متر می رسد و این بدین معنی است که به راحتی می تواند به انگشتان دست بچسبد. محل زندگی آن در اعماق اقیانوس آرام است و زندگی بی دردسر را تجربه می کند.

 Pygmy Marmoset

 

6 کوچولوی جالب حیات وحش! +عکس


در جنگل های آمریکای جنوبی و در حالی که از درختان آویزان بود برای اولین بار دیده شد و پس از مدتی به طور رسمی کوچکترین میمون دنیا نام گرفت. این حیوان در بیشتری حالت به 16 سانتی متر می رسد و به راحتی در یک دست جا می شود. آن ها همیشه به صورت گروهی حرکت می کنند و دسته آن ها معمولا از 9 میمون تشکیل شده است.

چهارشنبه 28 فروردین 1392  3:38 PM
تشکرات از این پست
papeli
دسترسی سریع به انجمن ها