0

نگاهی به بازی Fuse، فیوز با مقاومت بالا!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

نگاهی به بازی Fuse، فیوز با مقاومت بالا!

 

مدت ها پیش خبر ساخت عنوانی جدید توسط Insomniac Games استودیوی خوشنامی که همه آن را با سری Ratchet & Clank و سه گانه موفق Resistance می شناسیم، به گوش رسید که به گفته آن ها اینبار قرار بود برای کنسولی به غیر از PS3 هم عرضه شود. پس از پخش این شایعات، بسیاری از صاحبان کنسول Sony نگران بودند که شاید قرار باشد نسخه چهارم Resistance از انحصار PS3 خارج و بصورت مولتی پلتفرم عرضه شود. تا اینکه در نمایشگاه سالانه E3 در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار عنوان جدید خالقان Resistance با نام Overstrike‌ به نمایش درآمد که تمرکز زیادی روی همکاری تیمی Co-op داشت و این چیزی بود که کسی از Insomniac Games انتظارش را نداشت.

پس از آن، تقریباً هیچگونه خبری از بازی نشد تا جایی که حتی شایعاتی مبنی بر کنسل شدن آن به گوش رسید.خوشبختانه مدتی است که این شایعات با انتشار اطلاعاتی جدید، رد شده که شاید شنیدنی ترین آن ها، تغییر نام بازی از Overstrike به Fuse‌ باشد. برخی سودجویان در صدد بدست آوردن ماده اولیه ای بسیار کشنده و خطرناک به نام Fuse‌ هستند که توسط ایالات متحده در سال ۱۹۴۰ کشف و ضبط شده است. انگیزه برای تحقیق و مطالعه روی این ماده، ساخت چند سلاح مرگبار توسط آمریکا برای حکمرانی در سراسر دنیا و از بین بردن رقبا بوده است.

fuse 06 نگاهی به بازی Fuse، فیوز با مقاومت بالا!

گفته می شود که اسلحه های تولید شده توسط Fuse می توانند فجایع بسیار بزرگی همچون انفجارهای اتمی حتی در اندازه های وسیع تر را به دنبال داشته باشند. طبیعی است که گروه ها و افراد بسیاری به دنبال کسب چنین ماده ارزشمندی باشند و اتفاقاً بدبختی از آنجایی آغاز می شود که Fuse توسط عده ای منفعت طلب دزدیده و به کشور هندوستان انتقال داده می شود. هر لحظه احتمال می رود که نتایج استفاده از آن نه تنها بشریت، بلکه تمام کره خاکی را در بر گیرد. اینگونه می شود که جوخه Overstrike متشکل از ۴ مأمور کارکشته به سرکردگی دالتون بروکس (Dalton Brooks) وارد ماجرا می شود تا به دنبال ردی از سارقان بگردد و در صورت امکان Fuse را تحویل دولت آمریکا بدهد.

آن ها در این راه به نقاط مختلف دنیا، از جمله هندوستان سفر کرده و با موانع بسیاری همچون جهش یافتگان و سارقان مقابله می کنند که این درگیری ها در جریان بازی روایت می شوند. گفتنی است که برای خلق داستان بازی از آقای فیکسمن (Fixman) نویسنده عناوینی همچون Ratchet & Clank استفاده شده است. شاید در اولین نگاه Fuse‌ را در دسته بازی های تقلیدی قرار دهید و آن را تکرار مکررات بنامید، اما باید متذکر شد که سازندگان از ذهن خلاق خود برای رقم زدن تجربه ای متفاوت استفاده کرده اند و از نمایش های بازی تا کنون، می توان برداشت کرد که ادعاهای Insomniac Games مبنی بر تجربه ای متفاوت در این سبک چندان هم بی پایه و اساس نبوده است.

fuse 02 نگاهی به بازی Fuse، فیوز با مقاومت بالا!

Fuse‌ همچون بسیاری از عناوین امروزی، بار دیگر قصد دارد تا با بهره گیری از پیشرفت تکنولوژی، احساس قدرت را به بازیکن القاء کند. برخی ادوات جنگی که در این بازی وجود دارند، در هیچ عنوان دیگری مشاهده نشده و قطعاً تجربه ای جدید برای هر مخاطب اتفاق خواهد افتاد. نکته دیگر، کاربردهای متفاوت اسلحه هایی است که تا به حال بسیار از آن ها استفاده کرده ایم. به عنوان مثال، همان Shotgun مخرب و محبوب در این بازی با تغییرات بسیاری در نام و عملکرد، به کار خواهد رفت. سلاحی که قرار است چشمه ای از قدرت های بسیار مرگبار ماده اولیه Fuse‌را به تصویر بکشد.

علاوه بر تنوع و کاربردهای بسیار اسلحه های موجود، امکان شخصی سازی و اعمال تغییرات در آن ها با بهره گیری از سیستم امتیازدهی بازی وجود دارد و هر بازیکن می تواند اسلحه دلخواه خود ایجاد نماید. مزیتی که لذت استفاده از اسلحه های پرتعداد بازی را دوچندان می کند، سرعت بسیار بالای اکشن آن است که با الهام گیری از المان های کلیدی بازی های سوم-شخص بسیار دلچسب و سرگرم کننده به نظر می رسد. اما مهمترین ویژگی یا برگ برنده Fuse، روح تازه ای است که به بخش همکاری های تیمی و چندنفره دمیده است. متأسفانه مشکل عمده بازی های اینچنینی، عدم وجود حس همکاری دو یا چند جانبه است که نمونه بارز آن، Army of Two: The Devil’s Cartel است که چندی پیش با ادعاهای بسیار در همین راستا منتشر شد، اما در واقع این سیستم را به سخره گرفته بود.

fuse 08 نگاهی به بازی Fuse، فیوز با مقاومت بالا!

امیدواریم که Insomniac از دوستانشان در Visceral Games‌ درس عبرت گرفته باشند و بتوانند این بخش را به امری موفقیت آمیز در بازی خود تبدیل کنند. طبق اطلاعات در دسترس، همکاری تیمی در Fuse به پوشش آتش، حمایت از یکدیگر یا تبادل اسلحه ها محدود نمی شود. مبارزه با Boss‌های قدرتمند از اهمیت بالایی برخوردار است و اعضای گروه می توانند با فعالسازی Fusion Mode قدرت تخریب خود را افزایش داده و از پس اینگونه چالش ها برآیند. Fuse از مکانیزم Leap‌ در بخش داستانی بهره گیری کرده که از طریق آن می توان هر لحظه در میان اعضای گروه جابجا شد و از ویژگی های شخصی آن ها استفاده کرد. این فرآیند با فشردن یک کلید، سریع انجام می شود و هیچگونه لطمه ای به سرعت اکشن بازی وارد نمی کند. واقعاً سخت است که از هوش مصنوعی تحسین برانگیز Fuse بگذریم.

fuse 03 نگاهی به بازی Fuse، فیوز با مقاومت بالا!

این امر با وجود NPCهای نسبتاً زیاد در صحنه های شلوغ، عالی به نظر می رسد. البته Insomniac پیش از این هم با Resistance قدرت خود را از این نظر به رخ کشیده بود. از آن گذشته، گرافیک بازی هم در سطح مناسبی قرار دارد. طراحی هنری زیبا و چشم نواز در کنار توجه زیاد به وجود جزئیات در محیط با استفاده از رنگبندی شاد، ارزش های بصری این اثر را بسیار بالا برده اند. برای طراحی شخصیت ها، به خصوص قهرمانان اصلی دقت بسیار زیادی شده و استفاده از تکنولوژی Motion Blur‌ در ساخت انیمیشن ها ارزش تماشای میان پرده های بازی را دوچندان می کند. در نهایت با کنار هم قرار دادن تمامی نکات گفته شده، انتظار می رود که اولین اثر غیر انحصاری Insomniac همان احساس رضایتی را به دنبال داشته باشد که پیش از این صاحبان PS3‌ با تجربه ی سه گانه Resistance در خود داشته اند.

 

سبک: Action/Shooter/Third-Person/Modern 
سازنده: Insomniac Games 
ناشر: Electronic Arts
پلتفرم: x360

 

سه شنبه 27 فروردین 1392  5:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها