0

قدرت های فاسد جهانی به بن بست رسیده اند

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

قدرت های فاسد جهانی به بن بست رسیده اند

نیامی- رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار علما و شخصیت های علمی- فرهنگی نیجر با وی، خاطر نشان ساخت که قدرتهای فاسد جهانی به بن بست رسیده اند و امروز جامعه بشری بسرعت به سمت وحدت در حال حرکت است.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دکتر محمود احمدی نژاد که روز دوشنبه در جریان دومین مرحله از سفر به سه کشور آفریقایی وارد نیامی پایتخت نیجر شده است، در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور و در فضایی صمیمی به سخنان جمعی از علما، شخصیت ها و نخبگان نیجری شرکت کننده در این نشست گوش فرا داد.

رییس جمهوری در این دیدار تصریح ساخت: برای ایجاد وحدت و استقرار توحید و عدالت در جهان، نیازمند اهداف الهی و فردی هستیم که همانند پیامبر عزیز اسلام(ص) توحید و عدالت را بفهمد و چنین فردی محور وحدت خواهد بود.

همچنین گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری حاکی است؛ احمدی نژاد شامگاه دوشنبه به وقت محلی در این دیدار با بیان اینکه مسلمانان باید به دنبال نجات همه بشریت باشند و شعار و اهداف مسلمانان، جهانی باشد، اظهار داشت: اگر اهداف جهانی نداشته باشیم، دشمنان بشریت شعارهایی خواهند داد که مسمانان را متضرر خواهند کرد.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: امروز جامعه بشری بسرعت به سمت وحدت در حال حرکت است؛ همه از وضع موجود ناراحت بوده و به دنبال عدالت، توحید و پاکی هستند.

احمدی نژاد گفت: قدرت های فاسد جهانی به بن بست رسیده و بزودی ملت های جهان به صورت یکپارچه در برابر قدرت های ظالم ایستادگی کرده و توحید و عدالت را در جهان حاکم خواهند کرد.

رییس جمهوری با اشاره به وضع نابسامان کنونی جهان با طرح این سؤال که آیا امروز کسی در جهان پیدا می شود که از وضع خود و ملت ها راضی باشد، اظهار داشت: مسلماً پاسخ به این سؤال منفی است؛ اما سؤال این است که چرا جامعه بشری به شرایط کنونی گرفتار شده است؛ آیا خدای متعال انسان را برای این نوع زندگی خلق کرده است؟

احمدی نژاد با بیان اینکه آرزوهای تاریخی بشر برای برپایی عدالت، توحید و کرامت انسانی محقق نشده است، گفت: علت اصلی وضع موجود جهان دور شدن انسان ها از راه پیامبر عزیز اسلام(ص) است و به تعبیر دیگر می توان گفت که علت این موضوع، کسانی هستند که به تبعیت از شیطان در برابر حق می ایستند و عدالت را پایمال می کنند.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) متعلق به همه انسانها و برای همه ملت هاست، اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) آمدند تا حقیقت انسان را از تعصبات، سلطه طلبی، غرور و تکبر نجات داده و انسان ها را در مسیر رسیدن به قله خلیفه اللهی هدایت کنند؛ اما متأسفانه این اتفاق هنوز به طور کامل نیفتاده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز چه کسی و کدام کشور می تواند ادعا کند به گونه ای زندگی می کند که پیامبر اسلام(ص) خواسته است، ادامه داد: علت این موضوع آن است که جامعه بشری آن طور که پیامبر می فرمود، زندگی نکرده است و عده زیادی پیام پیامبر(ص) را دریافت نکرده اند و البته عده ای هم به رغم دریافت پیام پیامبر اسلام(ص) از آن تبعیت نمی کنند.

وی اضافه کرد: مستکبران و خودخواهان در جامعه بشری حاکم شده و اجازه نمی دهند که راه و پیام پیامبر به طور واقعی به جامعه بشری منتقل شود.

احمدی نژاد با طرح سؤال دیگری مبنی بر اینکه چرا مسلمانان به رغم اینکه علاقه مند وحدت هستند اما هیچگاه این وحدت محقق نشده است، گفت: متأسفم که بگویم امروز بخش قابل توجهی از مسلمانان علیه مسلمانان هستند و ثروت برخی ملت های اسلامی علیه ملت های اسلامی دیگر هزینه می شود و برخی دولت ها هم هستند که رابطه شان با دشمنان مسلمانان صمیمی تر از رابطه با کشورهای اسلامی است.

وی با طرح این سؤال که چگونه می توانیم متحد باشیم؟ گفت: ایجاد اتحاد، نیازمند عوامل متعددی است که نخستین عامل آن کار برای خدا و خالص کردن نیت هاست. کسانی که به دنبال خودخواهی زورگویی و در تعصبات قومی و نژادی منجمد شده اند، هرگز نمی توانند با هم متحد شوند.

رییس جمهوری با طرح این سؤال که آیا همه کسانی که برای خدا کار می کنند می توانند متحد شوند، اظهار داشت: پاسخ به این سؤال منفی است؛ برای اتحاد باید اهداف واحد تعریف شود و اگر هدف واحدی نباشد وحدتی نیز بوجود نخواهد آمد و اصولاً اتحاد در پیگیری اهداف مشترک محقق می شود و هر چه قدر اهداف بزرگتر باشد زمینه وحدت نیز بیشتر خواهد بود.

وی گفت: کسانی با هم هستند که به دنبال آرمان های بزرگ الهی می باشند.

احمدی نژاد با طرح این سؤال که برای اتحاد، کدام اهداف باید مد نظر قرار گیرد، گفت: بالاترین اهداف، مواردی است که پیامبر عزیز(ص) تأکید کردند و باید توجه داشت که اهداف اسلام فراتر از طایفه، گروه و نژاد، جهانی است.

وی با اشاره به اینکه مسلمانان باید به فکر نجات همه بشریت و استقرار عدالت در همه جهان باشند، اظهار داشت: اگر برپایی عدالت جهانی و استقرار توحید در همه جهان را هدف قرار دهیم، در چنین صورتی رسیدن به اتحاد آسان خواهد بود.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: هر کس دریافت و فهمی از توحید و عدالت دارد؛ اما برای اینکه توحید و عدالت واقعی حاصل شود، نیازمند کسی هستیم که حقیقت توحید و عدالت را آنطور که پیامبر عزیز اسلام(ص) می فهمید بشناسد و شناخت چنین فردی یک نیاز قطعی است.

وی خاطر نشان کرد: اگر خدای متعال نیازی را خلق کرده، پاسخ به آن را نیز خلق کرده است و آن کسی که امروز حقیقت توحید و عدالت را در جامعه بشری جاری کند، انسان کامل است. انسانی که به قله کمال رسیده و او فرزندی از فرزندان پیامبر گرامی اسلام است.

احمدی نژاد تصریح کرد: امروز باید به دنبال کسی باشیم که از جنس پیامبر اسلام(ص) است و اسلام و قرآن را مانند پیامبر اسلام(ص) می فهمد و اگر در محور چنین فردی جمع شویم، خود به خود وحدت محقق خواهد شد چرا که انسان کامل محور وحدت است.

وی ادامه داد: عده ای چنین مطرح می کنند که صحبت از انسان کامل و موعود موجب تفرقه می شود؛ در حالی که برعکس آنها، معتقدم امام و انسان کامل محور وحدت هستند.

رییس جمهوری تأکید کرد: مگر می شود مسلمانی بشنود که اگر فرزندی از فرزندان اسلام(ص) بیاید جهان را نجات داده و دین پیامبر را به طور کامل حاکم خواهد کرد، ناراحت شود.

در ابتدای این دیدار شماری از علمان و نخبگان نیجر در سخنانی مطالب و دیدگاه های خود را در موضوعاتی از جمله روابط ایران و نیجر، تلاش برای اتحاد مسلمانان و برپایی نظم عادلانه در جهان با دکتر احمدی نژاد در میان گذاشتند

به گزارش ایرنا؛ احمدی نژاد پیش از این نشست، در دیدار مشترک با رییس جمهوری نیجر آخرین تحولات در روابط دو کشور، مسایل مربوط به قاره آفریقا و بین المللی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

رییس جمهوری کشورمان همچنین پس از این دیدار در ضیافت رسمی شام رییس جمهوری نیجر شرکت کرد.

علی اکبر صالحی، محمدصادق خلیلیان و مجید نامجو وزرای امور خارجه، جهاد کشاورزی و نیرو ، عباسی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اسفندیار رحیم مشایی رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد، مجتبی ثمره هاشمی دستیار ارشد رییس جمهوری، احمدی نژاد را در این سفر همراهی می کنند.

جمهوری نیجر، کشوری آفریقایی واقع در غرب این قاره است که با وسعت بیش از 12 میلیون کیلومتر مربع، بیستمین کشور جهان به لحاظ وسعت جغرافیایی محسوب می شود و یکی از بزرگترین کشورهای آفریقایی از نظر مساحت است.

این کشور در سوم اوت سال 1960 میلادی رسماً از فرانسه اعلام استقلال کرد و با وجود آنکه دارای منابع غنی نفتی و معادن سنگ اورانیوم است اما یکی از کشورهای فقیر جهان به شمار می رود.

سه شنبه 27 فروردین 1392  12:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها