0

اعترافات عامل قتل خلبان و همسرش

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

اعترافات عامل قتل خلبان و همسرش

عامل قتل خلبان و همسرش، جزئیات جنایت خود را تشریح كرد. مرد جنایتكار مدعی شد در پوشش خریدار خودرو با قربانیان قرار گذاشته و آنها را با ضربه های چاقو به قتل رسانده است.

به گزارش جام جم، ساعت 21:45 دقیقه 16 اسفند سال گذشته از طریق مركز فوریت های پلیسی 110 ، وقوع دو فقره قتل در میدان پونك ـ خیابان همیلا ـ میدان پارك ، به كلانتری140 باغ فیض اعلام شد؛ با حضور مأموران كلانتری در محل و تأیید خبر ، بلافاصله موضوع به قاضی كشیك ویژه قتل و اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

با حضور قاضی رودگر و تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و انجام تحقیقات مقدماتی در محل مشخص شد كه زن و شوهری به اسامی منصور شهركی (40 ساله) و سارا جوان شهركی (38 ساله ) در حالیكه دست و پاهای آنها بسته شده و در گردن دارای آثار بریدگی بوسیله جسم برنده می باشند ، به صورت دلخراشی توسط قاتل یا قاتلین به قتل رسیده اند.

با تشكیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور قاضی رودگر ، بازپرس شعبه چهارم ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با توجه به حساسیت موضوع، از همان دقایق اولیه ارجاع پرونده به پلیس آگاهی، تیم ویژه ای در اداره دهم پلیس آگاهی رسیدگی به این پرونده را در دستور كار خود قرار داد.

اظهارات باجناق مقتول

باجناق مقتول به عنوان اولین كسی كه با صحنه جنایت روبرو شده بود در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: قرار بود تا برای پیگیری موضوعی با منصور تماس گرفته و موضوع را از طریق وی جویا شوم اما زمانیكه وی و همسرش پاسخگوی تماس های من نشدند تصمیم گرفتم تا به محل سكونت آنها واقع در طبقه چهارم مجتمع اورانوس مراجعه كنم؛ وقتی به كوچه آنها رسیدم، پسر آنها را دیدم كه از كلاس به خانه باز می گشت ؛ پس از مراجعه به درب خانه ، ابتدا زنگ درب خانه را زده ، اما زمانیكه كسی پاسخگوی زنگ خانه نشد ، با استفاده از كلید خانه همراه پسرشان وارد خانه شده و آن زمان بود كه با جسد خونین منصور و سارا روبرو شدیم.

بررسی فرضیه انتقام

با توجه به نحوه ارتكاب جنایت و دلخراش بودن آن، كارآگاهان ادار دهم به بررسی فرضیه ارتكاب جنایت با انگیزه انتقام پرداختند ؛ بررسی های انجام شده نشان داد كه منصور شهركی ، خلبان هواپیمای فوكر 100 شركت هواپیمایی ایران ایر و همسری وی سارا جوان شهركی نیز از وكلای دادگستری است كه بنا بر اظهارات اعضای خانواده، همكاران، همسایگان و بستگانشان دارای حسن رفتار و اخلاق در میان تمامی آشنایان و بستگان بوده و طی این مدت نیز هیچگونه اختلاف شخصی و ... با هیچ فردی نداشته اند.

فروش خودرو از طریق آگهی روزنامه

در حالیكه تحقیقات نشان از آن داشت كه ارتكاب جنایت نمی توانسته با انگیزه انتقام صورت گرفته باشد، كارآگاهان اطلاع پیدا كردند كه مقتول قصد داشته تا با انتشار آگهی فروش اقدام به فروش خودرو و بنا بر اظهارات اعضای خانواده، خرید یك دستگاه خودرو جدید كند بلافاصله تحقیقات در این خصوص آغاز شد و كارآگاهان اطلاع پیدا كردند كه برابر اظهارات مقتول، قرار بوده تا در روز جنایت فرد یا افرادی برای خرید خودرو به محل سكونت مقتول مراجعه كنند.

شناسایی عامل جنایت

كارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی صحنه جنایت اطلاع پیدا كردند كه عابر بانك های متعلق به مقتول و همسرش مفقود گردیده كه بررسی تراكنش مالی حساب های عابر بانك متعلق به آنها نشان داد كه پس از تاریخ وقوع جنایت، مبالغ میلیونی از حساب های آنها برداشت شده است بلافاصله با شناسایی محل برداشت پول از حساب های منصور شهركی و همسرش در منطقه افسریه ، كارآگاهان به یك مغازه طلافروشی در منطقه افسریه مراجعه و در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته متعلق به یك مغازه طلافروشی موفق به شناسایی مردی حدودا 35 الی 40 ساله شدند كه اقدام به خرید سكه طلا از طلافروشی كرده بود.

 


با بدست آمدن تصاویر خریدار سكه های طلا ، كارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی یكی از مجرمان سابقه دار به هویت «مرتضی . ص» (متولد 1354) شدند كه پیش از این نیز یك بار به اتهام خیانت در امانت دستگیر و روانه زندان شده بود؛ تحقیقات كارآگاهان اداره دهم نشان داد كه مرتضی پیش از این در منطقه افسریه سكونت داشته اما از حدود دو سال پیش، محل سكونت خود را به منطقه استخر واقع در شرق تهران تغییر داده است.

تلاش برای شناسایی دیگر متهمان احتمالی

با شناسایی هویت «مرتضی . ص» و در شرایطی كه دیگر اقدامات پلیسی انجام شده نشان از وقوع جنایت توسط وی داشت اما با توجه به احتمال مشاركت و معاونت سایر افراد در وقوع جنایت، «مرتضی .ص» از اوایل سال جاری تحت مراقبت های شبانه روزی كارآگاهان قرار گرفت تا فرضیه «معاونت سایر افراد در ارتكاب جنایت» مورد بررسی قرار گیرد.

دستگیری عامل جنایت و اعتراف به جنایت

با توجه به اقدامات پلیسی و مراقبت های شبانه روزی از مرتضی و در شرایطی كه تجمیع اطلاعات بدست آمده نشان از آن داشت كه مرتضی به تنهایی اقدام به ارتكاب جنایت داشته، كارآگاهان اداره دهم در روز شنبه 24 فروردین ماه سال جاری وی را در یك عملیات غافلگیرانه و قبل از هرگونه اقدام به مقاومت و یا فرار، در میدان بهارستان دستگیر كردند.

همزمان با دستگیری «مرتضی . ص» در میدان بهارستان، تیم دیگری از كارآگاهان اداره دهم كه در محل سكونت وی در منطقه استخر حضور داشتند با ورود به مخفیگاه متهم و بازرسی دقیق داخل آن ، موفق به كشف یك قبضه اسلحه كمری، كیف مقتول و دیگر دلایل اثبات كننده ارتكاب جنایت توسط مرتضی شدند.

با انتقال مرتضی به اداره دهم و آغاز تحقیقات، در حالیكه او در برابر اطلاعات و دیگر دلایل و مدارك بدست آمده از مخفیگاهش چاره ای جز اعتراف نداشت، به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: دو روز قبل از حادثه ، وقتی آگهی فروش یك دستگاه خودرو سواری سوناتا را در روزنامه مشاهده كردم ، فكر كردم فروشنده خودرو فرد پولداری است با این تصور و به بهانه خرید خودرو، با شماره تماس داخل آگهی تماس گرفته و نهایتا برای مشاهده خودرو و خرید آن با مقتول (منصور شهركی) قرار ملاقات گذاشتم.

متهم در خصوص روز جنایت نیز به كارآگاهان اظهارداشت:«ظهر 16 اسفند 1391 و به بهانه خرید ماشین به محل سكونت مقتول در منطقه پونك مراجعه كردم؛ پس از بازدید خودرو و در حالیكه اسلحه ای را از حدود دو هفته پیشتر خریداری و در زیر لباس خود پنهان كرده بودم، به بهانه تنظیم قولنامه خرید خودرو و به همراه مقتول وارد خانه آنها در طبقه چهارم مجتمع شدم؛ داخل خانه تنها همسر مقتول حضور داشت؛ پس از تنظیم قولنامه خرید خودرو توسط مقتوله و اطمینان از اینكه فرد دیگری در خانه حضور ندارد، اسلحه را از زیر لباس خود خارج و با تهدید اسلحه، مقتول و همسرش را مجبور كردم تا به داخل یكی از اتاق های خواب بروند؛ زمانیكه آنها را وارد اتاق خواب كردم، ابتدا مقتول را مجبور كردم تا دست و پا و دهان همسرش را با نوار چسبی كه همراه خود آورده بودم بسته تا مانع از فریاد زدن و یا هرگونه اقدام دیگری از سوی مقتوله شود؛ پس از بسته شدن دست و پا و دهان مقتوله ، مقتول را نیز در مقابل همسرش قرار داده و دست و پا و دهان او را نیز همانند همسرش بسته و به جستجوی داخل خانه به منظور پیدا كردن پول و اشیای گران قیمت نظیر طلا و جواهرات پرداختم اما تنها توانستم تا چند عابر بانك متعلق به آنها را پیدا كنم؛ با تهدید اسلحه آنها را مجبور كردم تا رمز عابر بانك ها را در اختیار من قرار دهند و پس از آن ابتدا به تصور اینكه در صورت زنده ماندنشان ، پلیس مرا شناسایی و دستگیر خواهد كرد، ابتدا مقتول را با چند ضربه ی چاقو به گلو و در مقابل همسرش (سارا) به قتل رسانده و پس از آن نیز مقتوله را به همان شیوه به قتل رساندم و از خانه خارج شدم».

سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعترافات صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تكمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

سه شنبه 27 فروردین 1392  11:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها