0

تغییر تاریخ امتحانات دانشگاه ها

 
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تغییر تاریخ امتحانات دانشگاه ها

انتخابات ریاست جمهموری که یکی از بزرگ‌ترین پدیده‌های سیاسی در کشور است با امتحانات نیمسال دوم دانشگاه‌ها همزمان شده است، بر این اساس کامران دانشجو هفته گذشته از ابلاغ دستورالعمل انتخاباتی برای یکسان سازی امتحانات دانشگاه‌ها خبر داد، هرچند معاون آموزشی وزیر علوم نیز چندی قبل اعلام کرد که این دستورالعمل جنبه پیشنهادی داشته و اجرای آن اجباری نیست.


در این راستا برخی از دانشگاه‌ها پیش از این، اقدام به تغییر برنامه امتحانات پایان نیمسال دوم خود کرده بودند و این در حالیست که برخی دیگر نیازی به تغییر در برنامه امتحانی خود نمی‌بینند.


امتحانات دانشگاه شریف بدون تغییر برنامه


رضا روستا آزاد رییس دانشگاه صنعتی شریف درباره برنامه امتحانات دانشگاه شریف در فصل انتخابات، گفت: لزومی به تغییری در برنامه نیست و تنها یک روز قبل و بعد از انتخابات، امتحانی برگزار نمی‌شود، بنابراین امکان تغییر زمان امتحانات وجود ندارد، چرا که بر اساس قانون باید 16 هفته، کلاس‌های درس برقرار شود.


وی با تاکید براینکه نمی‌خواهیم استانداردهای موجود را تغییر دهیم، تصریح کرد: در دانشگاه شریف فقط از این جهت که در ایام امتحانات ممکن است دانشگاه به عنوان حوزه اخذ رای فعالیت کند، یک روز قبل و یک روز بعد از انتخابات امتحانی برگزار نمی‌شود.


برگزاری زودهنگام امتحانات پایان ترم دانشگاه خوارزمی


در عین حال حجازی‌زاده رییس دانشگاه خوارزمی تهران از برگزاری زودهنگام امتحانات پایان ترم این دانشگاه به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: با توجه به انتخابات ریاست جمهوری و به دلیل اینکه سیاست ما، مشارکت حداکثری دانشگاهیان است، شروع امتحانات حدود یک تا دو هفته زودتر از موعد است.


وی درباره تعداد ساعات تدریس شده دروس، تصریح‌ کرد: بر این اساس قرار شده است که اساتید کلاس‌های جبرانی برای دانشجویان بگذارند تا به درس آن‌ها لطمه وارد نشود.


حجازی‌زاده خاطرنشان کرد: امتحانات پایان ترم دانشگاه تا پیش از انتخابات به پایان خواهد رسید تا دانشجویان به شهرهای محل سکونت خود مراجعت کرده و فعالیت‌های انتخاباتی خود را انجام دهند.


امتحانات علامه قبل از انتخابات پایان می‌یابد


همچنین در این باره سید صدرالدین شریعتی رییس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه امتحانات پایان ترم دوم، قبل از آغاز انتخابات پایان می‌یابد، گفت: امتحانات نیمسال دوم دانشگاه علامه طباطبایی تا 18 خرداد ماه 92 تمام می‌شود و با توجه به اینکه سال تحصیلی دانشگاه در ترم اول از 17 شهریور و در ترم دوم از اول بهمن آغاز شده است، امتحانات نیز تا قبل از برگزاری انتخابات تمام می‌شود.


وی افزود: با این وجود دانشجویان فرصت خواهند داشت که حتی در زمان تبلیغات، در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت پرشوری داشته باشند.


شریعتی در پایان تصریح کرد: تاکنون در این نیمسال، هفت تا هشت جلسه از کلاس‌ها برگزار شده است، بنابراین تمامی کلاس‌های این نیمسال به طور کامل برگزار می‌شود.


تعیین تکلیف برنامه امتحانی دانشگاه الزهرا منوط به تصمیم شورای دانشگاه


انسیه خزعلی، رییس دانشگاه الزهرا با بیان اینکه هنوز تغییری در زمان برگزاری امتحانات نداشته‌ایم، گفت: این مساله باید در شورای دانشگاه مطرح شود و پیش از آن نمی‌توان در مورد احتمال تغییر زمان صحبت کرد.


به گزارش ایسنا، تا به حال در برنامه زمانی دانشگاه علم و صنعت تغییری به وجود نیامده است.


مروری بر برنامه امتحانی دانشگاه‌های غیر تهرانی


تغییر زمان امتحانات برخی دانشگاه‌های تهران در حالی است که دانشگاه‌های شهرستان عمدتا از برنامه قبلی زمانی خود برای برگزاری امتحانات پیروی کرده و تغییری در آن حاصل نمی‌کنند.


همچنین، رییس دانشگاه صنعتی اصفهان معتقد است، مشکل خاصی از نظر برگزاری امتحانات نداریم و به نظر نمی‌رسد برگزاری امتحانات و انتخابات ریاست جمهوری به صورت همزمان تاثیری روی یکدیگر بگذارند، بنابراین زمان‌بندی برگزاری امتحانات نیمسال دوم تغییر نمی‌کند.


به گفته روسای دانشگاه‌های بوعلی سینا و بین‌المللی امام خمینی (ره) تغییری در امتحانات این دانشگاه‌ها رخ نخواهد داد، مگر اینکه شرایط خاصی در این زمینه پیش بیاید.


موذنی، رییس دانشگاه شیراز نیز از برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم تحصیلی 92-91 طبق زمان بندی اولیه خبر داد.


در عین حال حسن مروتی، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به شرایط آب و هوایی استان خوزستان، تصریح کرد: معمولا امتحانات دانشگاه شهید چمران به نحوی برگزار می‌شود که به تابستان نرسد، به همین دلیل و با توجه به برنامه‌ریزی قبلی امتحانات این دانشگاه تا 22 خرداد ماه به پایان می‌رسد.

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

جمعه 23 فروردین 1392  6:27 PM
تشکرات از این پست
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اتمام امتحانات دانشگاه پیام نور تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری

d0c67f19-33e2-4278-bfd9-9a63bdc8fa0eامتحانات دانشجویان دانشگاه پیام نور قبل از انتخابات ریاست جمهوری پایان خواهد یافت.

پرتال اخبار پیام نور ، به نقل از گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مقداد محمودی،‌ مدیر روابط عمومی‌دانشگاه پیام‌ نور با اعلام این خبر افزود: برنامه زمانی برگزاری امتحانات نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ این دانشگاه به گونه‌ای تنظیم شده که امتحانات دانشجویان قبل از انتخابات به اتمام برسد.

محمودی همچنین درخصوص سال ۹۲ با عنوان «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» نیز گفت: ملت آگاه و بصیر ایران اسلامی‌در سال جدید توجه خود را به حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی معطوف کرده و در این برهه حساس، خودشان را آماده حرکتی پرشتاب و بزرگ به سمت پیشرفت و عدالت کرده است.

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

جمعه 23 فروردین 1392  6:30 PM
تشکرات از این پست
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تدابیر وزارت‌ علوم برای برگزاری امتحانات در ایام انتخابات

جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ / Apr 12 2013

در گفت‌گو با معاونان وزارت علوم مطرح شد:

 

تدابیر وزارت‌ علوم برای برگزاری امتحانات در ایام انتخابات

 
4-3.jpg

معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص احتمال تغییر تقویم آموزشی دانشگاه‌ها به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه، گفت: از دانشگاه‌ها خواسته‌ شده است تا در ایام انتخابات تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

 

حسین نادری‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه تاریخ خاصی برای برگزاری امتحانات به دلیل تقارن زمانی با انتخابات مشخص نشده است، اظهار کرد: در انتخابات دوره قبلی دانشجویان گله داشتند که به دلیل درگیری در تبلیغات انتخابات و برگزاری امتحانات در آن ایام، نمراتشان با افت روبرو بود، بنابراین فقط از دانشگاه‌ها خواسته شده است تا تدابیر خاص را رعایت کنند.

 

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه امید است دانشگاه‌ها این نکات را رعایت کنند، اظهار کرد: امیدوارم که دانشگاه‌ها در هفته برگزاری انتخابات شرایطی را فراهم کنند تا امتحانات یا قبل از برگزاری انتخابات برگزار شود که البته باید تعداد جلسات و کیفیت را حفظ کنند و یا پس از برگزاری انتخابات امتحانات برگزار شود تا دانشجویان بتوانند با فراغ بال، امتحانات خوبی داشته باشند و از سوی دیگر به طور پرشور در انتخابات شرکت کنند.

 

 

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم: تغییر برنامه امتحانی در اختیار دانشگاه‌هاست

 

همچنین خواجه سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با اشاره به تقارن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها، گفت: تغییر برنامه امتحانی در اختیار خود دانشگاه‌هاست.

 

وی با بیان این مطلب به ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه‌ها این اختیار را دارند تا مطابق با شرایط دانشجویان تغییراتی را در برنامه امتحانات پایان ترم اعمال کنند.

 

وی گفت: مسوولان دانشگاه‌ها می‌توانند بررسی کنند در صورتی که تقارن این دو موضوع با یکدیگر مشکلی را برای دانشجویان به وجود می‌آورد و موجب می‌شود درس‌هایشان را به خوبی مطالعه نکنند، این تغییر را به وجود آورند.

 

معاون فرهنگی وزارت علوم همچنین با بیان اینکه برخی دانشگاه‌ها تقویم آموزشی خود را متناسب با زمان برگزاری انتخابات تعیین کرده‌اند، تصریح کرد: برخی دانشگاه‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا برنامه آموزشی‌شان قبل از شروع انتخابات تمام شود. دانشگاه‌های دیگر هم می‌توانند چند روز قبل و بعد از انتخابات از برگزاری امتحان خودداری کنند تا دانشجویان تحت فشار قرار نگیرند.

 

انتهای پیام

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

جمعه 23 فروردین 1392  6:31 PM
تشکرات از این پست
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بخشنامه برنامه امتحانی دانشجویان در ایام انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ ابلاغ شد

 

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : معاون آموزشی وزیر علوم نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها در ایام انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دکتر نادری‌منش معاون آموزشی وزارت علوم با صدور بخشنامه‌ای به دانشگاه‌ها اعلام کرد: در راستای افزایش مشارکت دانشگاهیان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، در محدوده زمانی ۲۰ خردادماه تا دوم تیرماه سال ۱۳۹۲ امتحانی برگزار نمی‌شود.

در این بخشنامه خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی آمده است: با توجه به درخواست مکرر دانشجویان برای تمهید شرایط لازم برای حضور پرشور آنها در فرآیند انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و به منظور تسهیل حضور و مشارکت حداکثری جامعه دانشگاهی در امر خطیر انتخابات، امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی جاری با توجه به تقویم دانشگاهی به نحوی برنامه‌ریزی شود که در فاصله ۲۰ خرداد ماه تا دوم تیرماه ۱۳۹۲ برای هیچ‌یک از مقاطع تحصیلی امتحانی برگزار نشود.

همچنین در این بخشنامه آمده است، برگزاری امتحانات در قبل و بعد از زمان مذکور بلامانع است و به دانشگاه‌ها توصیه شده است امتحانات برنامه‌ریزی شده در طی ۱۲ روز مذکور را به بعد از دوم تیرماه ۱۳۹۲ موکول کنند.

بر اساس این گزارش ، امتحانات دانشگاه پیام نور قبل از برگزاری انتخابات به اتمام می رسد.

امتحانات پایان ترم نیمسال دوم ۹۲-۹۱ دانشگاه پیام نور  از ۳۱ اردیبهشت آغاز و تا ۲۲ خرداد ۹۲ ادامه خواهد داشت.

فعلا هیچگونه تغییری در تاریخ امتحانات دانشگاه پیام نور اعمال نشده و در حال حاضر تغییری در تاریخ امتحانات ۲۰ – ۲۱ – ۲۲ خردادماه دانشگاه پیام نور صورت نگرفته و برگزار می شود.

 

انتهاي خبر / پايگاه خبري PNUNA.COM
جمعه 23 فروردین 1392  6:32 PM
تشکرات از این پست
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تغییرات برنامه ی امتحانات پایان ترم دانشگاه های تهران به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری

به دنبال دستورالعمل ابلاغی وزارت علوم به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای فراهم آوردن زمینه مشارکت هرچه بیشتر دانشگاهیان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، دانشگاه های کشور به منظور تحقق این مهم، تغییراتی در تقویم آموزشی و تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترم خود ایجاد کردند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، معاونت آموزشی وزارت علوم در اواخر اسفندماه ۹۲ با ابلاغ دستورالعملی به دانشگاه ها توصیه کرد به منظور فراهم آوردن زمینه حضور و مشارکت فعال دانشجویان در انتخابات ریاست جمهوری، امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ از روز دوشنبه ۲۰ خرداد ماه تا روز یکشنبه، دوم تیر ماه ۱۳۹۲برای هیچ یک از مقاطع تحصیلی برگزار نشود.

از همین رو دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با تصمیم و تصویب هیات رییسه خود، تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترمشان را جابجا کردند که در این گزارش، تغییرات زمانی صورت گرفته در امتحانات تعدادی از دانشگاه های مطرح تهران ارائه شده است.

دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران از تغییر در جدول زمان بندی امتحانات پایان ترم آینده این دانشگاه به دلیل برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

ˈسید مهدی قمصریˈ در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: پیش از این قرار بود امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه تهران در نیمسال دوم تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ در فاصله زمانی هجدهم خردادماه تا دوم تیرماه برگزار شود که پس از ابلاغ دستورالعمل برگزاری امتحانات دانشگاه ها در ایام انتخابات ریاست جمهوری، این برنامه زمانی تغییر کرد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران تاکید کرد: براساس تصمیم هیات رییسه دانشگاه تهران، تاریخ برگزاری امتحانات دانشجویان این دانشگاه تغییر یافته و امتحانات پایان ترم در فاصله زمانی چهارم تا بیستم خرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: تاریخ تعیین شده (۴ تا ۲۰ خردادماه ) برای برگزاری امتحانات مقطع کارشناسی دانشگاه تهران خواهد بود و ممکن است امتحانات در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، قدری با این تاریخ تفاوت داشته باشد.

قمصری ادامه داد: پردیس های اقماری دانشگاه تهران نیز چنانچه ترم تحصیلی خود برای ورودی های بهمن ماه ۹۱ را مقداری دیرتر شروع کرده باشند نیز ممکن است امتحانات خود را دیرتر از چهارم خردادماه شروع کنند.

به گفته معاون آموزشی دانشگاه تهران با توجه به کوتاهی ترم دوم تحصیلی در همه سال ها به ویژه امسال، فرجه امتحانی برای دانشجویان دانشگاه تهران در ترم جاری درنظر گرفته نمی شود و کلاس های درس دانشگاه در تاریخ دوم خردادماه به پایان می رسد و امتحانات دانشجویان نیز از روز شنبه، چهارم خردادماه آغاز خواهد شد.

قمصری با یادآوری اینکه مطابق قوانین آموزشی، در هر نیمسال تحصیلی دانشگاه ها باید ۱۶ هفته کلاس برگزار شود، گفت که از استادان دانشگاه تهران خواسته شده است با برگزاری کلاس های جبرانی، در هفته های باقیمانده تا پایان ترم، سرفصل های درسی مشخص شده را به اتمام برسانند.

دانشگاه پیام نور

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گفت: با توجه به انتخابات ریاست جمهوری، امسال کلاس های درس در روز ۲۹ اردیبهشت ماه پایان می یابد و امتحانات دانشجویان از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز می شود.

به گفته ˈعلیرضا دل افکارˈ امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور تا ۲۱ خرداد ماه ۹۲ ادامه خواهد داشت.

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر نیز به خبرنگار ایرنا گفت: پیش از این در تقویم آموزشی دانشگاه، بازه زمانی شنبه، ۱۸ خرداد تا یکشنبه، دوم تیرماه ۹۲ به عنوان تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترم تحصیلی دوم ۹۲-۱۳۹۱ درنظر گرفته شده بود.

ˈبهزاد وثوقیˈ افزود: پس از طرح موضوع در جلسه هیات رییسه دانشگاه و با توجه به همزمانی تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترم با انتخابات ریاست جمهوری، هیات رییسه تصمیم گرفت که امتحانات را دو هفته زودتر برگزار کند بنابراین امتحانات پایان ترم دانشجویان از چهارم خردادماه آغاز می شود و تا ۲۰ خرداد ادامه خواهد داشت.

دانشگاه علم و صنعت ایران

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران اعلام کرد که تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه بدون تغییر می ماند زیرا برنامه زمان بندی که از قبل برای برپایی امتحانات دانشجویان علم و صنعت تعیین شده بود با ابلاغیه وزارت علوم منطبق است.

ˈمحمد فتحیانˈ در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: از ابتدای تنظیم تقویم آموزشی دانشگاه، روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه ۹۲ به عنوان تاریخ پایان کلاس های درس دانشجویان تعیین شده و یک هفته فرجه امتحانی نیز برای دانشجویان درنظر گرفته شده است.

وی افزود: براساس تقویم آموزشی دانشگاه علم و صنعت، امتحانات پایان ترم دانشجویان این دانشگاه از روز یکشنبه دوم تیرماه آغاز می شود و تا روز یکشنبه، ۱۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.

دانشگاه علامه طباطبایی

ˈعبدالله شفیع آبادیˈ معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی هم در گفت و گو با ایرنا از برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان این دانشگاه از چهارم تا ۱۹ خردادماه ۹۲ خبر داد.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

به دنبال تصمیم هیات رییسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تاریخ پایان کلاس­های درس نیمسال دوم تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ از روز چهارشنبه، ۱۵ خردادماه به روز پنج شنبه، دوم خردادماه ۹۲ تغییر یافت.

هیات رییسه دانشگاه امیرکبیر همچنین زمان برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال دوم سال ۹۲- ۱۳۹۱ که پیش از این دوشنبه، ۲۰ خرداد تا یکشنبه، دوم تیرماه ۹۲ تعیین شده بود را تغییر داد و براساس تصمیم جدید، امتحانات پایان ترم این دانشگاه از روز دوشنبه، ششم خردادماه آغاز می شود و تا دوشنبه، ۲۰ خردادماه ادامه خواهد داشت.

 دانشگاه صنعتی شریف

در تقویم آموزشی دانشگاه صنعتی شریف، روز دوشنبه، ۱۳ خردادماه ۹۲ به عنوان آخرین روز برگزاری کلاس های درس در ترم تحصیلی جاری درنظر گرفته شده است و امتحانات نیز قرار است از دوشنبه، ۲۰ خرداد تا پنج شنبه، ششم تیرماه ۹۲ برگزار شود.

ˈمحمد شریف خانیˈ مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف در گفت و گو با ایرنا گفت که هنوز تصمیمی برای تغییر تاریخ امتحانات پایان ترم این دانشگاه گرفته نشده است.

دانشگاه تربیت مدرس

براساس تقویم آموزشی که از ابتدای سال تحصیلی در دانشگاه تربیت مدرس، تهیه و طراحی شده است کلاس های درس ترم دوم تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ در این دانشگاه باید روز پنج شنبه ۲۳ خرداد پایان یابد و امتحانات دروس مدرسی از ۲۵ خرداد تا دوم تیرماه و امتحانات دروس تخصصی نیز از چهارم تا ۱۹ تیرماه ۹۲ برگزار شود.

ˈعلی معینیˈ مدیر روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس به خبرنگار ایرنا گفت که هیات رییسه دانشگاه در هفته آینده در خصوص تغییر زمان امتحانات پایان ترم تصمیم گیری خواهد کرد و تاریخ های جدید بر روی سایت اینترنتی این دانشگاه قرار خواهد گرفت.

دانشگاه الزهرا (س)

در تقویم آموزشی که از ابتدای سال تحصیلی جاری برای دانشگاه الزهرا (س) تدوین و ارائه شده است پایان کلاس های درس دانشجویان این دانشگاه ۲۳ خرداد، زمان برگزاری امتحانات درس های عمومی از۲۶ تا ۲۸ خردادماه ۹۲ و برپایی

امتحانات درس های تخصصی نیز از ۲۹ خرداد تا ۱۳ تیرماه خواهد بود.

معاونت آموزشی دانشگاه الزهرا گفت که هنوز تصمیمی برای تغییر زمان برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه گرفته نشده است و درصورت تغییر تاریخ امتحانات، اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری جمهوری اسلامی ایران، روز جمعه، ۲۴ خردادماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، معاونت آموزشی وزارت علوم در اواخر اسفندماه ۹۲ با ابلاغ دستورالعملی به دانشگاه ها توصیه کرد به منظور فراهم آوردن زمینه حضور و مشارکت فعال دانشجویان در انتخابات ریاست جمهوری، امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ از روز دوشنبه ۲۰ خرداد ماه تا روز یکشنبه، دوم تیر ماه ۱۳۹۲برای هیچ یک از مقاطع تحصیلی برگزار نشود.

از همین رو دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با تصمیم و تصویب هیات رییسه خود، تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترمشان را جابجا کردند که در این گزارش، تغییرات زمانی صورت گرفته در امتحانات تعدادی از دانشگاه های مطرح تهران ارائه شده است.

**دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران از تغییر در جدول زمان بندی امتحانات پایان ترم آینده این دانشگاه به دلیل برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

ˈسید مهدی قمصریˈ در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: پیش از این قرار بود امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه تهران در نیمسال دوم تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ در فاصله زمانی هجدهم خردادماه تا دوم تیرماه برگزار شود که پس از ابلاغ دستورالعمل برگزاری امتحانات دانشگاه ها در ایام انتخابات ریاست جمهوری، این برنامه زمانی تغییر کرد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران تاکید کرد: براساس تصمیم هیات رییسه دانشگاه تهران، تاریخ برگزاری امتحانات دانشجویان این دانشگاه تغییر یافته و امتحانات پایان ترم در فاصله زمانی چهارم تا بیستم خرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: تاریخ تعیین شده (۴ تا ۲۰ خردادماه ) برای برگزاری امتحانات مقطع کارشناسی دانشگاه تهران خواهد بود و ممکن است امتحانات در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، قدری با این تاریخ تفاوت داشته باشد.

قمصری ادامه داد: پردیس های اقماری دانشگاه تهران نیز چنانچه ترم تحصیلی خود برای ورودی های بهمن ماه ۹۱ را مقداری دیرتر شروع کرده باشند نیز ممکن است امتحانات خود را دیرتر از چهارم خردادماه شروع کنند.

به گفته معاون آموزشی دانشگاه تهران با توجه به کوتاهی ترم دوم تحصیلی در همه سال ها به ویژه امسال، فرجه امتحانی برای دانشجویان دانشگاه تهران در ترم جاری درنظر گرفته نمی شود و کلاس های درس دانشگاه در تاریخ دوم خردادماه به پایان می رسد و امتحانات دانشجویان نیز از روز شنبه، چهارم خردادماه آغاز خواهد شد.

قمصری با یادآوری اینکه مطابق قوانین آموزشی، در هر نیمسال تحصیلی دانشگاه ها باید ۱۶ هفته کلاس برگزار شود، گفت که از استادان دانشگاه تهران خواسته شده است با برگزاری کلاس های جبرانی، در هفته های باقیمانده تا پایان ترم، سرفصل های درسی مشخص شده را به اتمام برسانند.

**دانشگاه پیام نور

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گفت: با توجه به انتخابات ریاست جمهوری، امسال کلاس های درس در روز ۲۹ اردیبهشت ماه پایان می یابد و امتحانات دانشجویان از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز می شود.

به گفته ˈعلیرضا دل افکارˈ امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور تا ۲۱ خرداد ماه ۹۲ ادامه خواهد داشت.

**دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر نیز به خبرنگار ایرنا گفت: پیش از این در تقویم آموزشی دانشگاه، بازه زمانی شنبه، ۱۸ خرداد تا یکشنبه، دوم تیرماه ۹۲ به عنوان تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترم تحصیلی دوم ۹۲-۱۳۹۱ درنظر گرفته شده بود.

ˈبهزاد وثوقیˈ افزود: پس از طرح موضوع در جلسه هیات رییسه دانشگاه و با توجه به همزمانی تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترم با انتخابات ریاست جمهوری، هیات رییسه تصمیم گرفت که امتحانات را دو هفته زودتر برگزار کند بنابراین امتحانات پایان ترم دانشجویان از چهارم خردادماه آغاز می شود و تا ۲۰ خرداد ادامه خواهد داشت.

** دانشگاه علم و صنعت ایران

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران اعلام کرد که تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه بدون تغییر می ماند زیرا برنامه زمان بندی که از قبل برای برپایی امتحانات دانشجویان علم و صنعت تعیین شده بود با ابلاغیه وزارت علوم منطبق است.

ˈمحمد فتحیانˈ در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: از ابتدای تنظیم تقویم آموزشی دانشگاه، روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه ۹۲ به عنوان تاریخ پایان کلاس های درس دانشجویان تعیین شده و یک هفته فرجه امتحانی نیز برای دانشجویان درنظر گرفته شده است.

وی افزود: براساس تقویم آموزشی دانشگاه علم و صنعت، امتحانات پایان ترم دانشجویان این دانشگاه از روز یکشنبه دوم تیرماه آغاز می شود و تا روز یکشنبه، ۱۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.

** دانشگاه علامه طباطبایی

ˈعبدالله شفیع آبادیˈ معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی هم در گفت و گو با ایرنا از برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان این دانشگاه از چهارم تا ۱۹ خردادماه ۹۲ خبر داد.

** دانشگاه صنعتی امیرکبیر

به دنبال تصمیم هیات رییسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تاریخ پایان کلاس­های درس نیمسال دوم تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ از روز چهارشنبه، ۱۵ خردادماه به روز پنج شنبه، دوم خردادماه ۹۲ تغییر یافت.

هیات رییسه دانشگاه امیرکبیر همچنین زمان برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال دوم سال ۹۲- ۱۳۹۱ که پیش از این دوشنبه، ۲۰ خرداد تا یکشنبه، دوم تیرماه ۹۲ تعیین شده بود را تغییر داد و براساس تصمیم جدید، امتحانات پایان ترم این دانشگاه از روز دوشنبه، ششم خردادماه آغاز می شود و تا دوشنبه، ۲۰ خردادماه ادامه خواهد داشت.

** دانشگاه صنعتی شریف

در تقویم آموزشی دانشگاه صنعتی شریف، روز دوشنبه، ۱۳ خردادماه ۹۲ به عنوان آخرین روز برگزاری کلاس های درس در ترم تحصیلی جاری درنظر گرفته شده است و امتحانات نیز قرار است از دوشنبه، ۲۰ خرداد تا پنج شنبه، ششم تیرماه ۹۲ برگزار شود.

ˈمحمد شریف خانیˈ مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف در گفت و گو با ایرنا گفت که هنوز تصمیمی برای تغییر تاریخ امتحانات پایان ترم این دانشگاه گرفته نشده است.

**دانشگاه تربیت مدرس

براساس تقویم آموزشی که از ابتدای سال تحصیلی در دانشگاه تربیت مدرس، تهیه و طراحی شده است کلاس های درس ترم دوم تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ در این دانشگاه باید روز پنج شنبه ۲۳ خرداد پایان یابد و امتحانات دروس مدرسی از ۲۵ خرداد تا دوم تیرماه و امتحانات دروس تخصصی نیز از چهارم تا ۱۹ تیرماه ۹۲ برگزار شود.

ˈعلی معینیˈ مدیر روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس به خبرنگار ایرنا گفت که هیات رییسه دانشگاه در هفته آینده در خصوص تغییر زمان امتحانات پایان ترم تصمیم گیری خواهد کرد و تاریخ های جدید بر روی سایت اینترنتی این دانشگاه قرار خواهد گرفت.

**دانشگاه الزهرا (س)

در تقویم آموزشی که از ابتدای سال تحصیلی جاری برای دانشگاه الزهرا (س) تدوین و ارائه شده است پایان کلاس های درس دانشجویان این دانشگاه ۲۳ خرداد، زمان برگزاری امتحانات درس های عمومی از۲۶ تا ۲۸ خردادماه ۹۲ و برپایی

جمعه 23 فروردین 1392  6:32 PM
تشکرات از این پست
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تقویم آموزشی دانشگاههای سراسری نیم سال دوم سال تحصیلی 92-91


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تقویم آموزشی دانشگاههای سراسری تهران نیم سال دوم سال تحصیلی 92-91
شماره دانشگاه شروع امتحانات قبل از تغییر شروع امتحانات بعد از تغییر
1 تهران 18 خرداد الی 2 تیر 92 4 الی 20 خرداد 92
2 صنعتی شریف 20 خرداد الی 6 تیر 92 4 الی 22 خرداد 92
3 خواجه نصیرالدین طوسی 18 خرداد الی 3 تیر92 4الی 20 خرداد 92
4 علامه طباطبایی 4 الی 19 خرداد 92 4 الی 19خرداد 92
5 صنعتی امیرکبیر 20 خرداد الی 2 تیر اعلام نشده
6 علم و صنعت 2الی 16 تیر92 2 الی 16 تیر 92
7 الزهرا(س) 26 خرداد الی 13 تیر اعلام نشده
8 امام صادق(ع) یک الی 13 تیر92 یک الی 13 تیر92
9 تربیت مدرس 25 خرداد الی 2تیر اعلام نشده
10 شهید بهشتی 18 الی 30 خرداد 92 اعلام نشده

تقویم آموزشی دانشگاه های سراسری شهرستان نیم سال دوم سال تحصیلی 91-92

شماره دانشگاه شروع امتحانات قبل از تغییر شروع امتحانات بعد از تغییر
1 صفهان 22خرداد الی 4تیر 92 4 الی 19 خرداد 92
2 فردوسی مشهد 20 خرداد الی 2 تیر 5 الی 20 خرداد 92
3 مازندران 25 خرداد الی 10 تیر 92 اعلام نشده
4 بوعلی سینا 18 خرداد الی 10 تیر92 اعلام نشده
5 زنجان 25خرداد الی 11 تیر92 یک الی 20 خرداد 92
6 شهید چمران 18 خرداد الی 2 تیر اعلام نشده
7 شیراز 18 خرداد 92 2 الی 20 خرداد 92
8 صنعتی شیراز 16 خرداد الی 3 تیر92 اعلام نشده
9 قم 25 خرداد الی 3 تیر اعلام نشده
10 سیستان و بلوچستان اعلام نشده بود 4 الی 20 خرداد 92
11 خلیج فارس اعلام نشده بود 4 الی 20 خرداد
12 بیرجند اعلام نشده بود 5 الی 20 خرداد

تقویم آموزشی  دیگر دانشگاه‌های شهرستان در نیم سال 92-91

شماره دانشگاه شروع امتحانات قبل از تغییر شروع امتحانات بعد از تغییر
1 تبریز 25  خرداد الی 10 تیر 92 اعلام نشده
2 ارومیه 21 خرداد الی 3تیر92 4الی 20 خرداد 92
3 سمنان 18 الی 30 خرداد 92 4 الی 20 خرداد 92
4 صنعتی اصفهان 18 خرداد 92 5 الی 91 خرداد 92
5 کاشان 8الی 23 خرداد اعلام نشده
6 کردستان 18 خرداد الی 3 تیر92 11 الی 22 خرداد 92
7 اراک اعلام نشده 4 الی 19 خرداد 92
8 شاهد 18 خرداد 92 اعلام نشده
9 رازی 4 الی 22 خرداد 4 الی 22 خرداد 92
10 محقق اردبیلی 17 خرداد الی یک تیر92 5 الی 20 خرداد 92
11 شهرکرد 18خردادالی 2تیر 92 6الی 20 خرداد 92
12 صنعتی سهند 18 الی 30 خرداد 92 4 الی 19 خرداد 92
13 دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) 8 الی 22 خرداد 8 الی 22 خرداد 92
14 دانشگاه گیلان اعلام نشده یک الی 22 خرداد 92
15 شهید باهنرکرمان اعلام نشده 2 الی 18 خرداد 92
16 دانشگاه اراک اعلام نشده 4 الی 19 خرداد 92
17 علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان 20 خرداد 92 اعلام نشده

 

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

سه شنبه 27 فروردین 1392  2:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها