0

اولین واکنش دولت به رد بودجه در تلفیق

 
fereshte_khoda
fereshte_khoda
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 1674

اولین واکنش دولت به رد بودجه در تلفیق

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: تعداد رای موافق و مخالف اعضای کمیسیون تلفیق به کلیات لایحه بودجه ۹۲ یکسان و ۲۲ نفر بوده است.

رحیم ممبینی در گفت‌وگو با فارس، افزود: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس ۵۵ نفر هستند که در هنگام رای دادن به کلیات لایحه بودجه ۹۲ تعداد ۴۴ نفر حاضر بودند که از این تعداد ۲۲ نفر رای موافق و ۲۲ نفر رأی مخالف داده‌اند، بنابراین این گونه نبود که آرای مخالف بیشتر از موافق کلیات باشد.

وی افزود: آن گونه که سخنگوی محترم کمیسیون گفته که ۱۶ نفر مخالف صحبت کرده و ۴نفر موافق لایحه صحبت کرده‌اند، این کار برخلاف آئین نامه داخلی کمیسیون تلفیق است، چون طبق آئین نامه باید ۳ نفر از نمایندگان به عنوان موافق و ۳ نفر به عنوان مخالف صحبت کنند که البته ممکن است گاهی یک نماینده موافق یا مخالف ۵ دقیقه از وقت خود را به دیگری بدهد و اینکه ۱۶ نفر نماینده به عنوان مخالف و فقط ۴ نفر به عنوان موافق صحبت کنند، خلاف آئین نامه کمیسیون تلفیق است. پس از آن نماینده مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات، اتاق بازرگانی و نیم ساعت نماینده دولت صحبت کرد.

وی تاکید کرد: در جریان رای‌گیری برای کلیات لایحه بودجه ۹۲ در تلفیق، ۲۲ نفر نماینده موافق و ۲۲ نفر مخالف رأی داده‌اند. معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در مورد گفته سخنگوی تلفیق مبنی بر عدم انطباق لایحه بودجه با اسناد بالادستی و سند چشم‌انداز با رد این ادعا گفت: این مطالب کلی است و اتفاقاً لایحه بودجه ۹۲ دقیقاً در راستای اسناد بالادستی تهیه شده است و از انضباط مالی بالایی برخوردار است.

ممبینی تصریح کرد: دوستان نماینده باید عنایت کنند لایحه بودجه متناسب با شرایط تحریم و روز کشور تهیه شده و علاوه بر آن طی چند روز بررسی کلیات لایحه بودجه، وزیر صنعت، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان خصوصی سازی، رئیس گمرک، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی حضور داشتند و همه مستندات لایحه بودجه تحویل اعضای کمیسیون تلفیق شد.

ممبینی در پایان با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری گفت: باید فرمایش ایشان مبنی بر همدلی و همراهی دولت و مجلس بهتر است کلیات لایحه بودجه تصویب شود و اگر نمایندگان پیشنهاداتی در جزئیات لایحه دارند ارائه شود و دولت نیز از آن استقبال می‌کند.

وی گفت: پارسال هم چنین اتفاقی افتاد و در تجدید نظر و رای گیری مجدد تلفیق کلیات لایحه بودجه تصویب شد.

چهارشنبه 21 فروردین 1392  9:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها